dziku

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Polecane posty

kwiatek    3

Witam. Chciałbym kupić dmuchowe ssąco-tłoczący i nie wiem która wybrać, Dozamech czy Pom Augustów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Zakupiłem w tym roku dmuchawę konskilde suc 200 za 22 000. W kuplecie byle 2 węże metalowe i jeden elastyczny. Teoretycznie wydajność powinna być kolo 18 ton/h. Narazie sprawdziłem tylko czy działa. Jak będzie używana to napisze mniej więcej jaka mi wychodzi wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopek22    3

Podłącze się do tematu , a mianowicie czy dmuchawa ssąco - tłocząca Pom Augustów 11 kw odpali na zabezpieczeniu 40 A o charakterystyce B, obecnie mam 32 A charakterystyka B ( w instrukcji jest ze charakterystyka C i starcza 32 A) i wysadza, złożyłem wniosek na 40 tylko mam pewne obawy czy to starczy, a mój zakład energetyczny nie zakłada teraz charakterystyki C :D i każe sobie płacić 130 zł za każdy kw mocy ... a ze trzeba czekać 2 tygodnie na założenie nowych zabezpieczeń mogę nie zdążyć na żniwa ;[ jakby się okazało ze musi być jednak 50A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    77

40 powinna sobie poradzić

Lepiej nie kombinuj poczekaj zapłać i bez problemu

w razie jakiegoś zwarcia i pożaru-odpukać możesz mieć problem z odszkodowaniem jeśli masz większe zabezpieczenie główne niż w umowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może coś takiego?. Spory koszt, ale przynajmniej dostępny od ręki i nie trzeba wchodzić w d*** enerdze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
torpedo    341

Na temat jugoslowianskich nie moge sie wypowiadac, bo sie z takim sprzetem nie spotkalem. Ta z linka wyglada troche szrotowato :blink:

Ale musze przyznac, ze w bylej Jugoslawii produkowalo sie kiedys solidne sprzety (np. Agromehanika, Torpedo).

Osobiscie jestem zwolennikiem dmuchaw napedzanych od WOMu ciagnika. Bo silnik w takim szrocie moze nie byc w najlepszym stanie, a ciagnik zawsze masz sprawny. POM Augustow produkuje takie sprzety:

Przenośnik ssąco-tłoczący T 470

Przenośnik ssąco-tłoczący T 449 i T 449/1

Wydajnosci calkiem konkretne, zaladunek silosow taka dmuchawa to bajka. Cena troche kosmiczna, ale moze warto rozwazyc zakup takiej dmuchawy na PROW-a.

A tak przy okazji, ktore rozwiazanie jest lepsze: zawieszana na trojpunkcie, czy ciagana na kolach (mniejszy model ma takie opcje)i dlaczego? Na razie wzialem oferte na ta zawieszana, ale zawsze moge zmienic. Cena 28 000 netto.

Przepraszam, ze nie uzywam polskich znakow, ale mam angielska wersje systemu operacyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja mam ofertę złożoną na tą zawieszaną ale teraz nie wiem czy przypadkiem śrubki w ciągniku nie będą się odkręcać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Użytkuje może ktoś dmuchawę ssąco-tłoczącą Neuro o silniku 7,5kW? Jak one się spisują i jaką mają wydajność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Mam takie cudo ale z silnikiem chyba 9kW... Ale jeszcze jej na ssaniu nie używałem bo mi to nie potrzebne.. Głównie ją kupiłem bo ma dozownik, zrzuciłem z niej cyklon i dorobiłem kosz zasypowy i daje koło 10t/h, ale w tym roku może sie skusze na użycie ssania :D Sprzęt ogólnie wściekły ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2450

ma ktoś dmuchawe ssąco tłoczącą z pom augustów T 450/1 z napędem z WOMu ciągnika .jaką ma realną wydajność przy ładowaniu zboża na tira z pryzmy .ssawny 10 m - tłoczący 4 m wgóre . gdyby ktoś znał aktualne ceny , to poprosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkw    0

Witam!

 

Dołączam się z podobnym zapytaniem do kolegi z postu wyżej. Również przymierzam się do zakupu dmuchawy ssąco-tłoczącej T450/1 (POM AUGUSTÓW) napędzanej przez WOM ciągnika i interesują mnie następujące aspekty:

 

1. wydajność przy załadunku tira, wąż ssawny 10 m, podający 5 m, na wysokość 3-4 metrów;

2. moc ciągnika, czy C-360 wystarczy do obsługi tej maszyny i jakie jest jej spalanie (ilość paliwa potrzebna do załadunku 24 ton)?

3. jak jest z jakością wykonania urządzenia oraz z jej trwałością?

4. czy jest jakaś alternatywa dla tego urządzenia na polskim rynku?

5. ile kosztuje maszyna o tej samej wydajności, ale produkcji Kongskilde?

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3867

miałem już 2 dmuchawy ssąco - tłoczące ale elektryczne, tak więc odpowiem ci tylko cząstkowo.

Długie ssanie bardzo mocno ogranicza wydajność - nie ma tu większego znaczenia czy wąż elastyczny czy rura.

Kolanka bardzo mocno ograniczają wydajność - jak dobrze kojarze instrukcję obsługi to jedno kolano redukuje wydajność o 20%, tak więc trzeba dobrze pomyśleć jak ustawić sobie rury.

 

Ostatnią dmuchawę mam już 3 sezon i nie widać większych śladów zużycia - troszkę kolanka przytarte na zakrętach.

U mnie jest silnik 15kw, przy w miarę optymalnym ustawieniu (2m rury rozpędowej, kolanko 90st, 3m rury podnoszącej do góry, kolanko 90 bądź kolanko 60st i rura 1m) osiągam nią ok 10 ton pszenicy na godzinę. Dla jęczmienia będzie to odpowiednio ok 9ton).

Wąż ssący jest standardowy ok 3m

 

 

Wydajność teoretyczna dla tej maszyny to 15ton pszenicy na godzinę.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jjf    0

cześć.

poszukuje używanej dmuchawy ssąco-tłoczącej NEURO .proszę okontakty do sprzedających ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walet    0

Mam Neuero na sprzedaż, ale duży silnik elektryczny. 200kw. Jeśli ktoś zainteresowany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1300

Jak wygląda sprawa ładowania przyczepy ,chodźi mi o załadunek ze strychu np?.Mam zamiar kupić z Augustowa 15kW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Witam chcę przerobić dmuchawe jugoslowianską pt-200 na wom, moze ktośma zdjecia takiej przerobki?

Przerabialiśmy taką dmuchawę, napęd się udał niestety dmuchawa okazała się złomem, ale oczywiście to jest wykonalne, jednak lepiej zrobic jak mój kolega, który założył silnik perkins 4 od jakiegoś starego małego kombajnu. Szukam sprawnej dmuchawy pt 200 do przerobienia na diesla. Trzeba też dodac, że jest to dosyc głośny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puzon    0

Koledzy jakie trzeba spełnic wymagania, jakie zabezpieczenie trzeba by mieć, w gospodarstwie na dmuchawe jugoslawianke, dodam że posiada ona silnik 30kw. Mam taka upatrzoną za 3000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj