Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dmuchawa ssąco tłocząca.

177 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Wiatru

Wiatru

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 luty 2010 - 18:15

Dmuchawa ssąco tłocząca. Decyzja już zapadła i zakupu dokonałem. Wybrałem z Augustowa. Jak znajdę aparat to wstawię zdjęcia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dmuchawa ssąco tłocząca. Dzisiaj, 01:33
  •  

#82 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 26 luty 2010 - 20:52

Dmuchawa ssąco tłocząca. Mam pytanie bo kupiłem dmuchawę ssąco tłoczącą kongskilde cusion air turbo 500 i według parametrów fabrycznych powinna ona dawać na wężu zasysającym 10m 34 tony na godzinę po przedłużeniu o kolejne 10 wydajność ma spaść o 2 tony, ale jak ładowaliśmy kilka samochodów to najlepszy wynik to około 100 minut na załadowanie 27 ton, już próbowaliśmy różnych kalibracji i dalej nie jest tak jak powinno być, co może być tego przyczyną?? dodam że dmuchawa była kupowana używana

#83 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 26 luty 2010 - 21:47

Dmuchawa ssąco tłocząca. Znajomy też kupił dmuchawę nową z tej firmy i też się rozczarował między tym co było napisane a wydajnością.

#84 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 26 luty 2010 - 22:41

Dmuchawa ssąco tłocząca. rafał - nie wiem jak kongsilde ale w POMie liczy się długość i ssania i dmuchania
dodatkowo każdy metr wysokości obniża wydajność jak dobrze pamiętam o 4%, każde kolanko 90 obniża o 5m czyli jedno kolano zwalnia o 20% :-)
U mnie wg danych w instrukcji obsługi 14ton na godzinę w idealnym świecie - 2 kolanka, 3m do góry i łącznie 10m długości rur (ssacych i tłoczących), załadunek na przyczepę max co udało mi się uzyskać to około 9ton

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#85 Share rafal13113

rafal13113

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 644 postów
  • Zainteresowania:wszystko co piękne

Napisany 26 luty 2010 - 22:49

Dmuchawa ssąco tłocząca. U mnie jest nieco inaczej to zrobione bo na tłoczeniu nie mam węża tylko rozkładaną wieżyczkę z 1 kolankiem i bębnem wylatującym ( nie wiem jak to się fachowo nazywa) a wysokość podawania przy układzie z tą wieżyczką jest do około 4 i jeszcze 2 metry rury poziomej

#86 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 26 luty 2010 - 22:50

Dmuchawa ssąco tłocząca. Ale na 99% to się liczy do układu

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#87 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 27 luty 2010 - 00:32

Dmuchawa ssąco tłocząca. Mam dmuchawę ssąco tłoczącą która w instrukcji ma wydajność 8t, jak ładowałem zboże na strych, 8m rur + dwa kolanka 90,to wydajność była 8t, jak sprzedawałem i dmuchawa stała na strychu, miałem 8m rur w poziomie to wydajność była 4,5t na h, jak dołożyłem 2 kolanka 90 to wydajność wzrosła do 7t na h, teoretycznie bez kolanek w poziomie powinna być większa wydajność, w praktyce jak jest blokowana kolankami to mam większą wydajność.

#88 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 27 luty 2010 - 07:49

Dmuchawa ssąco tłocząca. To jest wbrew fizyce
Nie ustawiłeś inaczej ssania?
Nie miałeś czasem jakiegoś mocnego zagięcia węża ssącego?

#89 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2010 - 09:56

Dmuchawa ssąco tłocząca. W poziomie rury praktycznie nie powinny być. Zboże opada na duł rury a powietrze idzie góro. Podobnie jak piasek w strumieniu. Woda wierzchem a piasek po dnie. Gdy rura jest w pionie powietrze jest wymieszane z ziarkami i unosi je do góry a nie przesuwa po ściankach rury.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#90 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 luty 2010 - 20:34

Dmuchawa ssąco tłocząca. Teściu ma starą Polską dmuchawę z podajnikiem tłoczącą i jak dmuchał z stodoły to miał 13 metrów do bina 100 tonowego to 6 ton w 30 minut, jak ją ustawił przy zbiorniku to 6 ton w 40 minut. Ja mam ssąco tłoczącą z Odolanowa 15 kw to jedno kolanko i 4 metry do góry a ssanie 6 metrów to daję 10 ton. Jak do drugiego to na ssaniu to samo 6 metrów a pchaniu 4 metry do góry jedno kolano 90 stopni dwa po 45 i 6 poziomo to różnicy nie widzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share WitekW

WitekW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 maj 2010 - 20:19

Dmuchawa ssąco tłocząca. A ja bym polecał odolanów tylko że M-rol a nie dozamech w m-rolu rury i cała reszta jest w zestawie cena około 10800zł a działa super dwa lata stosuję i zero problemów. Kupiłem ją w Kozeninie koło Opoczna. wydajność około 9- 10t jak dla mnie jest w zupełności zadowalająca.
demotywatory o rolnictwie www.dyndole.pl

#92 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 05 maj 2010 - 11:34

Dmuchawa ssąco tłocząca. W końcu chyba trafiłem na temat :) Tutaj piszecie o tzn. "dmuchawach" do składnia zboża? Ja mam pytanie czy da się kupić gdzieś takiej rury, ale zwijane? Bez żadnych "klamer" do zapięcia kawałków rur na górze ze zbożem tylko 1 rozwijaną i żeby była w miarę sztywna. Byle w całości ją będę mógł rozwinąć i ustawić. Bo z tym zapinaniem ustawianiem zawsze się trzeba namęczyć (przynajmniej u nas). Więc ma ktoś taki sprzęt, gdzie taki mogę dostać?

#93 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 05 maj 2010 - 13:31

Dmuchawa ssąco tłocząca. Ja mam dmuchawę z Odolanowa i z rurami nie ma problemu, bardzo ładnie się je składa, mają ładne klamry zero problemów. Mam jeszcze parę starych rur to jest problem i jam mam ich użyć to mnie trafia.Co do dmuchawy z m-rolu [to są zielone]one mają podajnik zrobione z metalu i się wyrabiają a remont jest kosztowny, dozamech ma gumy pozakładane i się nie wyrabiają, a w standarcie mają dwa kolana 45'dwa kolana 90'i 12 metrów rur plus końcówką z siatki i obejmy.można dokupić rurę do wyciągania zboża z bina za 350 zł.Ja ją wkładam do zsypu zasypuję zbożem z 12 ton i się tylko patrzę jak ubywa. , a na koniec to zakładam tą ssawkę i czyszczę zsyp.

#94 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 05 maj 2010 - 17:14

Dmuchawa ssąco tłocząca. No dmuchawę to mamy dobrą też ta zielona swoje lata ma, ale odrenowana i na niebiesko tym razem :) Tyle co my wydmuchujemy zboża rocznie to nic 10 przyczep 8tonowych czeskich i zwykłe 6 tonowe 5-6 jęczmień, pszenica. Z tym problemu nie ma. Tylko z tymi rurami stare to jest, na górze bawić się tymi klamrami, bo to już te rury stare, miejscami pokrzywione tyle razy klepane i spawane... Szukam właśnie takiej jeden co się rozwinie i zwinie lub takich na wsad rura do rury, ale nie metalowa tylko inne tworzywo może być.
Co do zboża już na górze to problemu żadnego nie mamy, bo zawsze 3 przyczepy pszenicy i 2 jęczmienia sypiemy na 1 miejsce jako gotową mieszankę do świń, a resztę na inne kupki. I te 5 przyczep (ok. 30ton na ponad pół roku jak nic starcza :) )

#95 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 05 maj 2010 - 21:27

Dmuchawa ssąco tłocząca. Widziałem kiedyś takie rury zwijane na złomie nie wiem z czego. Wyglądały jak rura do ogrzewania z 60 tylko średnica to była z 100mm. Ja bym ci polecił te co ja mam z Odolanowa Dozamechu ale będą trochę kosztować. To są mocne rury z super klamrami złożenie ich jest bez zarzutu. Nawet jak ładuję na tira lub Hl to po złożeniu mogę je na sznurku powiesić albo kołkiem podeprzeć i będą stały. Kolano 45' kosztuje chyba 75 zł.

#96 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 08 maj 2010 - 21:42

Dmuchawa ssąco tłocząca. Na allegro nie widzę żadnych takich co by mnie interesowały :/ Nie wiem, gdzie jeszcze szukać takich rzeczy...

#97 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 27 maj 2010 - 14:35

Dmuchawa ssąco tłocząca. Znalazłem takie rury giętkie. Wyglądają jak do ogrzewania w 60. Średnica w środku to 128mm zewnątrz 132mm. Cena za metr to 89zł brutto. Są w sklepie rolniczym w Strzegomiu.

#98 Share kwiatek

kwiatek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 03 czerwiec 2010 - 12:26

Dmuchawa ssąco tłocząca. Witam. Chciałbym kupić dmuchowe ssąco-tłoczący i nie wiem która wybrać , Dozamech czy Pom Augustów .

#99 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 13:08

Dmuchawa ssąco tłocząca. Dozamech znam tylko z mieszalnika i śrutownika do zboża które używam ponad 10 lat.
Ich dmuchawę oglądałem tylko na targach - sam kupiłem POM i jestem zadowolony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 13:16

Dmuchawa ssąco tłocząca. Podejrzewam że jakościowo to podobne produkty. Niby 1 tona różnicy w wydajnościach. Ja mam Dozemech 2 sezony i jestem zadowolony. Sąsiad ma też i tylko silnik spalił [z swojej winy] pracuję z 10 lat a ma 120ha. Dozamech ma więcej rur w standardzie i trochę tańsza.Bierz 15kw u mnie wychodzi 10 ton/h.

Dodaj odpowiedź