Skocz do zawartości

Reklama

Dmuchawa ssąco tłocząca.

• Dodaj odpowiedź
145 odpowiedzi na ten temat

#1 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 27 luty 2007 - 11:20

Witam:) Chciałbym sie dowiedziec jak najwięcej o dmuchawach ssąco tłoczących do zboża. Jak sie sprawują czy warto kupowac i jakie są ceny i jaka firma jest najlepsza. Pozdrawiam:)

#2 krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 21:42

ja mam 3 latka dmuchawe sąco tłoczącą z POM AUGUSTÓW 15KW i dozowniczek 1KW i powiedizeć moge że fajna maszyna tylko drogawa w zakupie ale jak masz np przyczepy bez wywrotu to miodzio elastyczny wąż i idzie ma stosunkowo duże zapotrzebowanie na moc ale wydajność i trwałość ma dobrą mój znajomy ma 11KW już długo i ciora nią na max i nic się nie popsuło i dlatego kupiłem bo on chwalił

#3 peres100

peres100
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2007 - 18:22

rozwincie troche ten temat bo tez chce sie czegos o tych dmuchawach dowiedziec

#4 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 08 kwiecień 2007 - 20:52

no ja własnie chce kupic taką dmuchawe bo obecnie to mam taką samoróbke. i potrzebuje cos szybszego. oglądałem taką z odlanowa za 11,5tys zł i dodają 11 metrów rur i chyba 4 kolanka.

#5 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 09 kwiecień 2007 - 09:41

z tymi kolankami, to lepiej uwazac. trzeba sie dokladnie przygladac przy zamawianiu. niby, ze dmuchawa sklada sie z  np 6m rury, kolan x 4 itp. to okazuje sie, ze jak sie zamawia dmuchawe, to dostaje sie tylko silnik z "zabudowa" i 2m rur i jedno kolanko. reszte tych na pierwszy rzut oka integralnych czesci dmuchawy jest oddzielnie. tak w ramach OT. zebyscie nie wpadli tak jak ojciec. zamowil dmuchawe, a potem pan z firmy dzwoni, ze dmuchawa juz jest, ale bez tego, co trzeba, ze to co potrzeba musowo zamowc oddzielnie. a dmuchawa ssaco tloczaca to dobra rzecz dla kogos, kto ma sztywne przyczepy. p.s. sam posiadam tloczaca POM augostow 11kW.

#6 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 18:16

i dobrze chodzi ci ta dmuchawa ?? a tam gdzie patrzyłem to facet mówił ze w standardzie jest 11metrów rur. i kolanka

#7 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 18:26

jesli chodz i ssaco-tloczaca, to nie wiem, bo jak juz napisalem ma tloczaca. w standardzie bylo 4m rur (2x2m) oraz kolano 90 stopni. chodzi jak ta lala. tylko kosz moglby byc wiekszy, lub miec wieksze (wyzsze) scianki boczne.

#8 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 18:31

a jaką ma pojemnosc ten kosz ?? a rury jaką mają srednice ?? 30 czy 20cm ?? bo jakby nie wyszło mi z ssącą to kupie taką zwykłą.:rolleyes:

#9 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 20:38

rury maja cos okolo 15 cm. moze nawet 18. w koszu miesci sie jakies 100kg zboza. tak na oko.

link do tej dmuchawy:

#10 krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 20:58

nie chce wam wciskać tej co moja ale zrobiłem b duży wywiad przed zakupem i POM Augustów robi te maszyny solidnie a moja sąco tłocząca to to samo  co tłocząca bo jak chcę to zrzucam ten cyklon i zakładam kosz zasypowy i jest to tłocząca poprostu więcej się płaci za to że potrafi ssać i tłoczyć bo jest więcej elemętów i napewno jak sśe i tłoczy to wolniej niż tylko tłoczy a rur w standardzie jest można powiedzieć OOO bo bodajrze jedna 2m i jedno kolanko tylko ja np. turem wrzucam dmuchawe na duży strych cofie przyczepom pod drzwi i wąż ssawny daje na dół do przyczepy a dmuchawa ma ustawione 1m rury i kolanko i daje na powierzchnie 16m na 16m  i tak naprawde dużo tam dmucham w każdym razie z Odelanowa to mam Śrutownik sąco tłoczący 15KW i bym nigdy wżyciu nie kupił nic z tej firmy szmelc i te dmuchawy też są niezbyt przed zakupem jak oglądniesz tą z Augustowa i tą z Odelanowa lub z innej firmy to sam stwierdzisz ten fakt w tej z Augustowa jest poprostu precyzja wykonania i jakość...

#11 MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • 3495119

Napisany 10 kwiecień 2007 - 21:04

A wiecie jaką mają wydajność te dmuchawy?

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#12 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 21:31

TU masz wszystkie dane

#13 MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • 3495119

Napisany 10 kwiecień 2007 - 21:36

Zobacz postmisiek10, o Apr 10 2007, 22:31, powiedział:

TU masz wszystkie dane
Tyle, że interesuje mnie przenośnik ssąco tłoczący, a ten jest tłoczący.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#14 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 22:03

ssaco-tloczacy T 207, T 207/1, T 207/2

ssaco-tloczacy T 449 i T 449/1

#15 Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 11 kwiecień 2007 - 07:25

Ja mam dmuchawę sąco tłoczącą z Kongskilde i nie żałję ładnie chodzi i cignie. Mam najmniejszy model i wydajność(do bina 70 tonowego) około 18 ton pszenicy na godzinę. Musiałem za niąwięcej dać niż za polską i dobrze zrobiłem. A bym zapomniał mój model jest na ciągnik. :rolleyes:

#16 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 21:12

no ja własnie słyszałem ze Konsklide są dobre. zdaje sie że z Holandii są?? ale dmuchawe dopiero na przyszły rok kupie bo teraz mam troche wydatków i chyba nie dam rady .

#17 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 981 postów

Napisany 20 maj 2007 - 21:42

Jutro odbieram dmuchawe ssaco tłoczaca konskilde SUC 300E jak ktos ma jakieś uwagi orady odnosnie eksploatacji to byłbym bardzo wdzieczny. Do tej pory prcowałem na dmuchawie tzw jugosławiańskiej.
przepraszam że nie biorę udziału w konkursie ale w skrzynce na kluczyki nie mam wolnego miejsca na kolejny kluczyk :(

#18 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 20 maj 2007 - 21:51

a jaki silnik i jakie wymiary ma ta dmuchawa ?? i jaką wydajnosc itp.

#19 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 981 postów

Napisany 21 maj 2007 - 08:34

silnik 22 kw + 1,5 kw waga około 500 - 600 kg wydajnosc maksymalną do 20 ton ale licze na 12- 14 a jak bedzie wieksza to super. wymiarów nie znam cena bez rur 40tys netto + 10 za reszte
przepraszam że nie biorę udziału w konkursie ale w skrzynce na kluczyki nie mam wolnego miejsca na kolejny kluczyk :(

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#20 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 21 maj 2007 - 20:20

40 tys ??!!?!?!?!?! napewno tyle ?? to strasznie duzo jak za dmuchawe.

Dodaj odpowiedź

Zobacz także