Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Dmuchawa ssąco tłocząca.

147 odpowiedzi na ten temat

#1 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 27 luty 2007 - 11:20

Witam:) Chciałbym sie dowiedziec jak najwięcej o dmuchawach ssąco tłoczących do zboża. Jak sie sprawują czy warto kupowac i jakie są ceny i jaka firma jest najlepsza. Pozdrawiam:)
  • 0

#2 krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 02 kwiecień 2007 - 21:42

ja mam 3 latka dmuchawe sąco tłoczącą z POM AUGUSTÓW 15KW i dozowniczek 1KW i powiedizeć moge że fajna maszyna tylko drogawa w zakupie ale jak masz np przyczepy bez wywrotu to miodzio elastyczny wąż i idzie ma stosunkowo duże zapotrzebowanie na moc ale wydajność i trwałość ma dobrą mój znajomy ma 11KW już długo i ciora nią na max i nic się nie popsuło i dlatego kupiłem bo on chwalił
  • 0

#3 peres100

peres100
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2007 - 18:22

rozwincie troche ten temat bo tez chce sie czegos o tych dmuchawach dowiedziec
  • 0

#4 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 08 kwiecień 2007 - 20:52

no ja własnie chce kupic taką dmuchawe bo obecnie to mam taką samoróbke. i potrzebuje cos szybszego. oglądałem taką z odlanowa za 11,5tys zł i dodają 11 metrów rur i chyba 4 kolanka.
  • 0

#5 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 09 kwiecień 2007 - 09:41

z tymi kolankami, to lepiej uwazac. trzeba sie dokladnie przygladac przy zamawianiu. niby, ze dmuchawa sklada sie z np 6m rury, kolan x 4 itp. to okazuje sie, ze jak sie zamawia dmuchawe, to dostaje sie tylko silnik z "zabudowa" i 2m rur i jedno kolanko. reszte tych na pierwszy rzut oka integralnych czesci dmuchawy jest oddzielnie. tak w ramach OT. zebyscie nie wpadli tak jak ojciec. zamowil dmuchawe, a potem pan z firmy dzwoni, ze dmuchawa juz jest, ale bez tego, co trzeba, ze to co potrzeba musowo zamowc oddzielnie. a dmuchawa ssaco tloczaca to dobra rzecz dla kogos, kto ma sztywne przyczepy. p.s. sam posiadam tloczaca POM augostow 11kW.
  • 0

#6 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 18:16

i dobrze chodzi ci ta dmuchawa ?? a tam gdzie patrzyłem to facet mówił ze w standardzie jest 11metrów rur. i kolanka
  • 0

#7 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 18:26

jesli chodz i ssaco-tloczaca, to nie wiem, bo jak juz napisalem ma tloczaca. w standardzie bylo 4m rur (2x2m) oraz kolano 90 stopni. chodzi jak ta lala. tylko kosz moglby byc wiekszy, lub miec wieksze (wyzsze) scianki boczne.
  • 0

#8 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 18:31

a jaką ma pojemnosc ten kosz ?? a rury jaką mają srednice ?? 30 czy 20cm ?? bo jakby nie wyszło mi z ssącą to kupie taką zwykłą.:rolleyes:
  • 0

#9 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 20:38

rury maja cos okolo 15 cm. moze nawet 18. w koszu miesci sie jakies 100kg zboza. tak na oko.

link do tej dmuchawy:
  • 0

#10 krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 20:58

nie chce wam wciskać tej co moja ale zrobiłem b duży wywiad przed zakupem i POM Augustów robi te maszyny solidnie a moja sąco tłocząca to to samo co tłocząca bo jak chcę to zrzucam ten cyklon i zakładam kosz zasypowy i jest to tłocząca poprostu więcej się płaci za to że potrafi ssać i tłoczyć bo jest więcej elemętów i napewno jak sśe i tłoczy to wolniej niż tylko tłoczy a rur w standardzie jest można powiedzieć OOO bo bodajrze jedna 2m i jedno kolanko tylko ja np. turem wrzucam dmuchawe na duży strych cofie przyczepom pod drzwi i wąż ssawny daje na dół do przyczepy a dmuchawa ma ustawione 1m rury i kolanko i daje na powierzchnie 16m na 16m i tak naprawde dużo tam dmucham w każdym razie z Odelanowa to mam Śrutownik sąco tłoczący 15KW i bym nigdy wżyciu nie kupił nic z tej firmy szmelc i te dmuchawy też są niezbyt przed zakupem jak oglądniesz tą z Augustowa i tą z Odelanowa lub z innej firmy to sam stwierdzisz ten fakt w tej z Augustowa jest poprostu precyzja wykonania i jakość...
  • 0

#11 MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • 3495119

Napisany 10 kwiecień 2007 - 21:04

A wiecie jaką mają wydajność te dmuchawy?
  • 0

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#12 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 21:31

TU masz wszystkie dane
  • 0

#13 MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów
  • 3495119

Napisany 10 kwiecień 2007 - 21:36

TU masz wszystkie dane

Tyle, że interesuje mnie przenośnik ssąco tłoczący, a ten jest tłoczący.
  • 0

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#14 misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 22:03

ssaco-tloczacy T 207, T 207/1, T 207/2

ssaco-tloczacy T 449 i T 449/1
  • 0

#15 Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 11 kwiecień 2007 - 07:25

Ja mam dmuchawę sąco tłoczącą z Kongskilde i nie żałję ładnie chodzi i cignie. Mam najmniejszy model i wydajność(do bina 70 tonowego) około 18 ton pszenicy na godzinę. Musiałem za niąwięcej dać niż za polską i dobrze zrobiłem. A bym zapomniał mój model jest na ciągnik. :rolleyes:
  • 0

#16 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 11 kwiecień 2007 - 21:12

no ja własnie słyszałem ze Konsklide są dobre. zdaje sie że z Holandii są?? ale dmuchawe dopiero na przyszły rok kupie bo teraz mam troche wydatków i chyba nie dam rady .
  • 0

#17 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 982 postów

Napisany 20 maj 2007 - 21:42

Jutro odbieram dmuchawe ssaco tłoczaca konskilde SUC 300E jak ktos ma jakieś uwagi orady odnosnie eksploatacji to byłbym bardzo wdzieczny. Do tej pory prcowałem na dmuchawie tzw jugosławiańskiej.
  • 0
przepraszam że nie biorę udziału w konkursie ale w skrzynce na kluczyki nie mam wolnego miejsca na kolejny kluczyk :(

#18 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 20 maj 2007 - 21:51

a jaki silnik i jakie wymiary ma ta dmuchawa ?? i jaką wydajnosc itp.
  • 0

#19 garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 982 postów

Napisany 21 maj 2007 - 08:34

silnik 22 kw + 1,5 kw waga około 500 - 600 kg wydajnosc maksymalną do 20 ton ale licze na 12- 14 a jak bedzie wieksza to super. wymiarów nie znam cena bez rur 40tys netto + 10 za reszte
  • 0
przepraszam że nie biorę udziału w konkursie ale w skrzynce na kluczyki nie mam wolnego miejsca na kolejny kluczyk :(

Google

• Reklama google
  •  

#20 dziku

dziku

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 402 postów

Napisany 21 maj 2007 - 20:20

40 tys ??!!?!?!?!?! napewno tyle ?? to strasznie duzo jak za dmuchawe.
  • 0

Dodaj odpowiedź

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s