Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dmuchawa ssąco tłocząca.

177 odpowiedzi na ten temat

#41 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9973 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 13 listopad 2008 - 23:29

Dmuchawa ssąco tłocząca. jestem umowiony na niedziele na ogladanie jakiejs polskiej dmuchawy - ponoc nowej - kupionej i nie uzywanej - na co zwracac szczegolna uwage?
jakie polskie firmy robiły tego typu dmuchawy? POM, DozaMech (Odolanów), kto jeszcze?

Ile tak naprawde bede w stanie przeniesc polska dmuchawa na tym samym poziomie - tylko 5-7 metrów od przyczepy? a ile na pierwsze pietro?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dmuchawa ssąco tłocząca. Dzisiaj, 13:45
  •  

#42 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1089 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 00:40

Dmuchawa ssąco tłocząca. w pomie na kolanka rur bo się bardzo szybko wycierają z tego co widze u znajomego

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#43 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9973 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 13:49

Dmuchawa ssąco tłocząca. wiesz niech sie wycieraja ale i tak jest duzo tansza od kongskilde, tak czy inaczej juz 2 kongskilde mi uciekły z allegro - teraz juz łatwo nie odpuszcze ale w rezerwie musze byc przygotowany do zakupu polskiej dmuchawy.
podjade jutro do ciebie to sobie zobacze z bliska co i jak ;)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#44 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1089 postów

Napisany 14 listopad 2008 - 15:11

Dmuchawa ssąco tłocząca. sąsiad kupił używke za 5 tys 22 kw kongskilde . troche ją pospawał troche podreperował i działa fakt że w zniwa był pare raz a to po wąż ssacy a to po kolanko bo mu brakowało a;e w sumie rewelacja nie może się nachwalić.

#45 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9973 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 12:03

Dmuchawa ssąco tłocząca. byłem dziś u jednego gościa ma na sprzedaż dmuchawe nową polska za 7500. więc szybko sobie zaklepałem wizyte.
na miejscu okazała się totalna lipa.
taka oto dmuchawa http://www.allegro.p...yczny_nowy.html
11kW, z 2000roku - jestem w szoku bo wydawało mi się ze ta firma robi od nie dawna, 15 numer seryjny,
całe 2 malutkie kolanka, jedno mocno zgniecione, rura 2m, 1,5m i 1m po jednej sztuce, wąż ssacy jakies 3.5m, oczywiście bez ssawki bo ona nie zdawała egzaminu.
ogolnie maszyna widac nie wiele uzywana ale takiego wynazku w takim wyposazeniu przy takiej cenie nowego to bym nawet za 5tys nie kupił.
Jak nic sie nie znajdzie to w ostatecznosci kupi się albo nowy POM albo Odolanów to już bedzie zależało od konkretnej końcowej oferty obu firm, w poniedziałek ojciec ma miec oferty naszego znajomego dilera maszyn.

przeliczyłem swoje potrzeby i mysle ze jesli dmuchawa da mi rzeczywista wydajnosc 6ton/h przy podnoszeniu zboża na 1pietro to tyle mi wystarczy, na parter by się przydało ciutke wiecej ale od biedy tez styknie

#46 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 19:43

Dmuchawa ssąco tłocząca. Trochę jestem nie w temacie bo u mnie ze zbożem to raczej transport poziomy tzn.szufla na Turze i wydajność rzędu 4 ton/min :D-ale gdy ostatnio byli u mnie ludzie z Kongskilde mówili że ta dmuchawa z Augustowa po pierwsze to taka podróbka ichniej (znaczy Kongskildowej :))-a po drugie- jak tak jeżdżą po Polsce to z zadowoleniem muszą stwierdzić że ich są o niebo lepsze ( o wiele lepsze materiały i wykonanie) a przez to znacznie żywotniejsze no i trzymają parametry z reklam ;)-w odróżnieniu od tych augustowskich

#47 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9973 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 20:45

Dmuchawa ssąco tłocząca. jaro jest tylko drobna róznica dmuchawa 11kw z pomu kosztuje ok 12tys pln a z kongskilde 27 ;)

#48 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 07:06

Dmuchawa ssąco tłocząca. "jaro to co napisałeś to fakt. Sam mam kongskilde i sprzęt pomimo że kupiony używany świetnie działa (kupiłem mało używaną) Jednak cena za nową przeraża!! O ceny pytałem na targach i koleś powiedział że w małych niestety są bardzo drodzy, dopiero przy większych modelach cena już nie jest taka straszna w porównaniu do innych.

#49 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9973 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 19:05

Dmuchawa ssąco tłocząca. chłopaki przejdzmy do konkretów: pom czy dozamech?

#50 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 19:26

Dmuchawa ssąco tłocząca. Rzuć okiem jeszcze na tą ofertę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 19:41

Dmuchawa ssąco tłocząca. Jeśli już miał bym się decydować na PL produkcję to tylko POM Moje argumenty znasz. Co do tej NEUERO to koleś się strasznie wygłupił z ceną! Taka dmuchawa w niemczech chodzi po ok 1000E i mówię tu o cenie max bo jak szukałem to taka tez była brana pod uwagę

#52 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 04 maj 2009 - 21:32

Dmuchawa ssąco tłocząca. ja mam DozaMech 15kw

Załadowanie 29 ton na wysokość naczepy tira słabo oczyszczonej kukurydzy, z jednym przepięciem i ustawieniem wszystkiego od nowości - 6 godzin. Parę razy zdarzyło się jej zapchać w tym bębnie przed podajnikiem, strasznie wkurzające, w szczególności gdy się chce przyspieszyć. Ale to raczej wina tego syfu, który siedział w tej kukurydzy po nieszczęsnym suszeniu na podłogówce późną jesienią. ;)

pierwszy magazyn był gorszy, jeszcze miałem założoną ssawkę; wcześniej bawiłem się jeszcze regulacją ssawki, bo doszedłem do wniosku że lepiej wolniej, bez zapychania niż się pieprzyć z czyszczeniem bębna i postojami. przy drugim poszło sprawniej, im bardziej czyste zboże, tym trudniej zapchać. co najważniejsze po pierwszym użyciu nie jestem zadowolony. ale może kongskilde lepiej by sobie nie poradziła :P

#53 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1089 postów

Napisany 04 maj 2009 - 22:36

Dmuchawa ssąco tłocząca. Wasze słowa są jak miód na moje uszy. BO cały czas myślałem po kiego zapłaciłem tyle kasy za dmuchawę a teraz już wiem. Co mogę wam powiedzieć dmuchawy ssąco tłoczące to ciężki temat dużo prądu i niska wydajność. Ja swoją będę spłacał jeszcze przez 7 lat ale i tak się opłacało

#54 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 617 postów

Napisany 05 maj 2009 - 13:16

Dmuchawa ssąco tłocząca. To ile ty zapłaciłeś że aż 7 lat będziesz spłacać?
Jak pytałem na targach to taka jak moją SUC 150 kosztowała coś ok 25tyś zł

#55 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9973 postów

Napisany 05 maj 2009 - 14:03

Dmuchawa ssąco tłocząca. garek ma "deczko" większą od twojej ;) bym się nie dziwił jakby to była kwota 2 razy większa

#56 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1089 postów

Napisany 09 maj 2009 - 06:49

Dmuchawa ssąco tłocząca. Wziąłem ją na kredyt z lini IP 7 lat spłaty niskie oprocentowanie

#57 Share Gago

Gago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 624 postów

Napisany 09 maj 2009 - 10:35

Dmuchawa ssąco tłocząca. 'garek' masz racje że w dmuchawie Augustów szybko się wycierają kolanka, ja w swojej naspawałem 2 blachę już bo oryginalna się wytarła, posiadam taką dmuchawę od nowości ma 9 lat jeszcze nigdy nie miałem z nią problemu zboże szybko idzie i nie ma problemu z nią czy trzeba go pod górę wypchać bez problemu to robi. Polecam ten sprzęt. Pozdrawiam.
Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

#58 Share kopek22

kopek22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 19:59

Dmuchawa ssąco tłocząca. Chciałbym odświeżyć temat. Zastanawiam sie nad zakupem dmuchawy ssąco-tłoczącej mocy 11 kw, dozamech ( 11 800 zl) czy pom augustow (chyba jakieś 15 000 zl). Zwracam się do posiadaczy takiej dmuchawy z dozamechu o opinie. Czy warto dopłacić i kupić z pomu, gdzieś tu na forum wyczytałem ze żmijki z dozamechu to straszne badziewie. A jak jest z dmuchawami ???? Aha jakiś diler mi wmawiał ze ta z dozamechu na podzespołach Kongskildem, a ich jest tylko silnik.

Edytowany przez andrzej2110, 08 czerwiec 2009 - 07:22.
chaotyczny post

#59 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9973 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:03

Dmuchawa ssąco tłocząca. Dziś na opolagrze oglądałem obie, różnica w cenie przy silniku 11kw to jakieś 1000-1200zł - nie pamiętam dokładnie - ja bym zdecydowanie brał POM,
jakość wykonania mówi sama za siebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share cesek

cesek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 22:48

Dmuchawa ssąco tłocząca. Ja mam 2 latka dmuchawę ssąco tłoczącą z POM AUGUSTÓW do ciągnika min.100 koni wydajność jej to 27 ton na godz.
Ja przy odcinku ssawnym 16m 28 ton wydoliłem w 1 godz i 10 min
Cena jaką dałem za tą maszynę to ok 35tyś.
Jak dotąd bez awarii załadowałem nią ok 2000 ton

Dodaj odpowiedź