dziku

Dmuchawa ssąco tłocząca.

Polecane posty

Ceziak    0

Czy ktoś zasypywał dmuchawą POM Augustów, Bin'a 100 Tonowego? Jaka jest konieczna liczba dodatkowych kolan i jakie? Jaka jest wydajność maszyny?

Edytowano przez Ceziak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

Mam taką pompę ale z tego co pamiętam masz do pompy rurę 2 m i kolanko w zestawie, jak nie masz to musisz dokupić plus jedną rurę 1m i to wystarczy do zasypu bina; wydajność kiepska u mnie 12 ton około 1 godz. 10 min schodzi, moja pompa ma 11 kw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

kiepska wydajność 10ton na godzinę przy ssąco tłoczącej? przeciez to nie żmijka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody2010    0

Yacenty z tego co pamiętam to pisałeś że masz ssąco-tłoczącą 15kw powiedz jakie zabezpieczenie muszę mieć żeby działała spokojnie bez wybijania?? I jaki faktycznie naprzerób 15kw na godz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam 15 kw z Dozamechu to dawała z 10 t/h, jak zboże ładne suche, jak bardziej wilgotne to z 8 t/h.\

Ściągłem baniak , założyłem kosz, i podawałem żmijką, to dawała z 13t/h.

Zabezpieczenia za silnikiem mam 32A, potem 50A i na końcu 63A.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

zabij mnie ale nie wiem jakie mam zabezpieczenie - nic nie przerabialiśmy w gospodarstwie. Jak bede pamietał w sobote to zerkne jakie są automaty.

15kw przy 2-3 kolankach, bo de facto to one najwięcej spowalniają przerób pozwala mi dmuchać koło 10-11 ton na godzinę.

Jak sypię z pryzmy na przyczepe to może deczko więcej. Ja jestem zadowolny bo sypie w 4 różne miejsca w gospodarstwie. I ładuję z jednego. Nie ma opcji abym w te miejsca ustawił zmijkę.

Co najważniejsze - zmienia mi się odmiana pszenicy, sypię na drugi strych czy na inną pryzmę i potrzebuję samemu 10 minut na przestawienie maszyny.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Panowie mam do was prośbę, czy moglibyście mi powiedzieć jak wygląda kosz sitowy w cyklonie ssącym, najprawdopodobniej będę robił dmuchawę ssąco tłoczącą na WOM, większość już podpatrzyłem w katalogach oraz wertując neta ale ten kosz sitowy nigdzie nie występuje jako oddzielny element (nie ma rysunku poglądowego). Jakby ktoś zrobił jeszcze zdjęcia to byłbym w pełni usatysfakcjonowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To jest cyklon z sitem w środku, na środku, co wchodzi zwąż z wentylatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Nie bardzo rozumiem ;)

czyli sito jest w kształcie cyklonu tylko o mniejszej tak aby zborze mogło po ściance cyklonu wytaracać prędkość

czy sito jest tylko na wylocie prostopadle do kierunku ruchu powietrza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Jak rura z cyklonu wychodzi do wentylatora, to w środku cyklonu jest metalowa siatka w kształcie kosza, z oczkami może 1,5x15mm żeby zboze nie było wciągane w wentylator. Jak rura ma z 250 mm średnicy, to ten kosz z siatki w cyklonie ma średnice 400x300.

https://www.google.pl/search?tbm=isch&q=dmuchawa+ss%C4%85co+t%C5%82ocz%C4%85ca+budowa&revid=975861680&biw=1024&bih=641&dpr=1

Skąd masz wentylator?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

obrazy z linku już bardzo dobrze znam :)

Na wentylator chcę przeznaczyć dmuchawę ssąco tłoczącą do słomy siana tzw. stertownik, nie znam dokładnej nazwy

foto poglądowe

http://www.iagro.pl/dmuchawa-ssaca-do-siana-i-slomy,at-46492.html

http://www.iagro.pl/dmuchawa-do-siana-slomy,at-111080.html

wylot powietrza chcę obrócić w dół, tak aby był w kierunku poziomym jak w produkowanych dmuchawach i nad nim zamontować cyklon, jak nie zda egzaminu to wyrzucę cyklon i założę kosz zasypowy B)

Dzięki za wyjaśnienie , czyli kosz sitowy należy zamontować przed zamknięciem cyklonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

No to raczej szkoda twojej roboty.

Ja próbowałem kiedyś zrobić ssącą z dmuchawy do zboża.

Miałem starą Polską silnikiem 13 kw jasno zieloną, osobnym podajnikiem były takie w GS kiedyś, dawała z 12-14 t/h, wydajność wentylatora była bardzo duża, w Binie jak napełniałem to źle zamontowali mi właz w dachu, bo na przeciwko wsupu z dmuchawy. To przy napełnianiu pszenica przelatywała mi przez bina i powietrze podnosiło mi właz i zborze wysypywało się na zewnątrz.

Założyłem do niej cyklon na podajnik,a podajnik uszczelniłem gumą. i nic nie pociągła do siebie, ani ziarka zboża.

Kombinowałem z 4 dni, potem wszystko zdemontowałem i wyrzuciłem na złom.

Kupiłem nową 15 kw i na ssącą dawała ponad 10 t/ha bez cyklona na tłocząco z 14 t/h.

Okazało się że wentylator może ma połową wydajności powietrza tej mojej starej Polskiej. Ledwo dosypywało mi zboże do połowy bina.

Zagłębiłem się dość mocno w temat, i okazało zsię że dmuchawy ssące mają wentylatory ciśnieniowe lub podciśnieniowe, i ze zwykłego wentylatora nic nie zrobisz, szkoda czasy i pieniedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Cyklon zamontowany na tą starą dmuchawę o którym piszesz robiłeś sam, montowałeś do niego dozownik, tak jak w tej z POM Augustów, czy zasuwę do regulacji dawki zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Cyklon gdzieś dostałem, wstawiłem siatkę i założyłem na dozownik.

To była oryginalna dmychawa z dozownikiem, takim dużym żeliwnym, do tej pory tylko takie 3 widziałem, a jedną ma teściu do tej pory.

Nie może być zasówki do zboża, między dozownikiem a cylkonem, bo ciśnienie będzie uciekać.

Wydajność reguluję się przy wężu sawnnym, dokładnie przy tej szufli jest zasówka i tam reguluję się ilość powietrza, bo jakbyś całą rurę giętką włożył w zboże, to od razu dmuchawa zabije się zbożem, za dużo zboża, to za zabije za dozownikiem w rurze tłocznej, musi być to wyważonę, trochę powietrza i zboża i wszystko bardzo szczelne.

Dozownik mysi być bardzo szczelny, najlepiej łopatki z gumy, jak sie trochę wyrobi to spada bardzo wydajność, bo zaczyna się cyrkulacja powietrza między ssawym a tłocznym, i po wydajności.

To nie jest łatwa sprawa zrobić, ja kombinowałem, wkurzyłem sie wszystko wyrzuciłem na złom, wyczysciłem całe gospodarstwo ze złomu, sprzedałem na 4 tyś, Vat odzyskałem i kupiłem nową za 11 tyś. I wiem że mam dobrą. Nawet używanych nie zbyt polecam, bo naprawdę musi być dobra żeby kupić.

Yacenty szefo ma jakąś używaną, i sądząc po wpisach nie zbyt zadowolony z wydajnością.

Jakbym kupował używkę to kazał bym ją wypróbować, bo można się naprawdę naciać.

Było tu też parę wpisów jeden użytkownik kupił, używaną dmuchawe, bardzo dobrej firmy, z dużym silnikiem, miała mieć 30 t/h a miała 15 czy 20 i nie szło mu uzyskać więcej.

Po prostu wyrobiona. a podajnik do Dozamechu 5 lat temu kosztował 2 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemx110    0

Dziękuję za bardzo dokładny wykład oraz cenne uwagi, zasadę działania dobrze znam takiej dmuchawy, muszę znaleźć dobrą książkę i przeczytać o wirnikach wentylatorów.

Jeżeli dozownik miałeś szczelny to nie pozostaje nic innego jak niedostosowany wirnik.

 

Może i masz rację z tym złomem i inwestycję w nowy sprzęt. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Co powiecie o dmuchawie z Dozamechu 11kW? Mam uzywaną na oku, podobno daje 1t/10min, jak wy oceniacie swoje sprzęty? Mam ciasne zakątki tzn dawne chlewy czyli dostep przez drzwi albo okienko, 2 zapola przedzielone ściana i niskie spichlerze z wąskimi wjazdami. Myslałem o żmijce ale do załadunku przyczep trzeba nagarnywać do niej, jak wspomniałem ciasno jest u mnie mógłby byc problem z ustawieniem. Wiec pomyslałem o dmuchawie ssąco-tłoczącej, jaka jest realna wydajność takiej 11kW? do góry pchałaby max 2m + w poziomie max 4m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam 15 kw, i tyle dawała jak była nowa, teraz po 600-800 tonach daje z 8 ton/h a 11 jest mniejszej wydajności. Ale te 6 powinna podać spokojnie. Patrz czy podajnik się kręci i a jakim są stanie gumy w podajniku, to jest podstawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

Ok, tylko w którym dokładnie miejscu są te gumy i ten podajnik? Podajnik domyślam się, że to ten baniak do którego idzie rura ssąca tzn ta część pod nim. Trzeba to rozbierać, żeby to sprawdzić? Jak się reguluje ten podajnik bo gość coś wspominał, że jest regulacja szybciej-wolniej czy coś w tym stylu.

 

Edit.

Znalazłem instrukcje i juz wiem, co gdzie jest i jak wygląda, dzięki bardzo za info na co patrzeć :)

Edytowano przez MarcinC360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na dmuchawe z pomu Augustów największą na wom do ciągnika wydajność 45 ton/h zobaczymy jak bedzie się sprawować na żniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mainbrain    6

Powiem wam na podstawie swojego doświadczenia, że bardzo dobrze się sprawują pneumatyczne Kongskilde i to koniecznie z dozownikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

ja czekam na dmuchawe z pomu Augustów największą na wom do ciągnika wydajność 45 ton/h zobaczymy jak bedzie się sprawować na żniwa

I jak kolego sprzęt się sprawował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

Witam przymierzam się do zakupu takiej dmuchawy ssąco-tłoczącej  http://olx.pl/oferta/dmuchawa-do-zboza-ssaco-tloczaca-kongskilde-11kw-CID757-ID9sSDt.html#8525f57f42 je zadaniem było by ssanie zboża z przyczepy typu hl burty o wysokości 1 M  i tłoczenie do Bina 100 tonowego będzie stała na ziemni . Moje pytanie jest takie czy da rade ciągnąc z przyczepy a dwa jaka będzie miała wydajność w tonach/godz

Edytowano przez fendt930

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Osobiście bał bym się używanych dmuchaw, chodzi tu o dozownik, ten pod cylkonem, w jakim jest stanie, bo jak wyrobiony to po  wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj