Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
11 odpowiedzi na ten temat

#1 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3030 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 22:42

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem Zapewne co niektórzy o tym widzą, ale tych którzy nie wiedzą informuje, że antybiotyk nie przemieszcza się pomiędzy ćwiartkami wymienia, oczywiście w przypadku zastrzyków do wymieniowych. Powiedział mi o tym weterynarz, jak się pewnie domyślacie nie uwierzyłem na słowo, lecz zawiozłem mleko z pozostałych ćwiartek do badania w mleczarni "na obecność antybiotyku", tłumacząc że krowa się za wcześnie ocieliła i że może być antybiotyk w mleku ;) Wynik był negatywny, dla pewności powtórzyłem z Mastijet i terta delta. Tak więc teraz oszczędzam po kilka set złotych rocznie :)
  • 0

#2 damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2775 postów
  • 8230384

Napisany 28 listopad 2008 - 22:46

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem Sąsiad też to stwierdził;) ja daje to mleko cielętom.
  • 0

#3 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3030 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 22:50

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem Byczkom to może i tak, ale jałóweczkom podobno może to obniżać skuteczność działania antybiotyków w przyszłości
  • 0

#4 kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 23:03

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem Ppewnie że obniża, jeden z podstawowych błędów jakie się robi to 'oszczędność' na mleku

Jeśli jedna seria zastrzyków(3 strzykawki) nie zadziała to polecam dać weterynarzowi żeby zawiózł do analizy, bo tak to można strzelać jakiego środka użyć

A tak w ogóle, to mój tata tak skonstruował aparat udojowy, ze można jednocześnie doić krowę na 3 ćwiartki do rury, a jedna chora do bańki - krowa nie doi się wtedy 2 razy :)
  • 0
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#5 rafffffff

rafffffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • 7942176

Napisany 03 grudzień 2008 - 15:31

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem Witam :) Czy ktoś stosował do leczenia zapalenia u krow taki antybiotyk jak COMBACTAN w buteleczce? Podobno jest dobry i skuteczny ale czy na pewno? Mam okazje kupić taniej ale nic nie wiem o stosowaniu i karencji? Jeżeli ktoś miał do czynienia z takim antybiotykiem prosiłbym rozjaśnienie mi sprawy. pozdr
  • 0

#6 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3030 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 16:12

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem Lek nie ma rejestracji w Polsce, więc okres karencji trzeba by brać z ampicyyliny i sulbactau, a to powinien wiedzieć weterynarz. Leki w buteleczkach to raczej do podawania podskórnego się nadają w bardzo ostrych zapaleniach, więc ja na twoim miejscu bym sobie odpuścił
  • 0

#7 Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1474 postów
  • Zainteresowania:Inseminacja bydła, USG, leczenie

Napisany 03 grudzień 2008 - 16:23

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem rafffffff a nie COBACTAN??? Bo o tym leku co ty napisałeś to nie słyszałem a o COBACTANIE owszem i nieraz sami używamy w leczeniu zapaleń oczywiście domięśniowo wówczas i powiedziałbym że działa to znacznie lepiej niż turbostrzykawki....
  • 0

#8 b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3030 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 16:35

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem W necie jest i COMBACTAN, ale może koledze chodziło właśnie o Cobactan :) Do do zastrzyków podawanych zwierzętom domięśniowo, czy podskórnie powoduje to karencje na mleko ze wszystkich ćwiartek, więc ja takie zastrzyki stosuje tylko w przypadkach takich w których jest to niezbędne
  • 0

#9 Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1474 postów
  • Zainteresowania:Inseminacja bydła, USG, leczenie

Napisany 03 grudzień 2008 - 16:41

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem Wiesz b0gdan niby z wszystkich nie można oddawać ale skuteczność takiego zastrzyku domięśniowego jest znacznie szybsza niż takie turbostrzykawki....
  • 0

#10 wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1144 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:01

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem

Ppewnie że obniża, jeden z podstawowych błędów jakie się robi to 'oszczędność' na mleku

Jeśli jedna seria zastrzyków(3 strzykawki) nie zadziała to polecam dać weterynarzowi żeby zawiózł do analizy, bo tak to można strzelać jakiego środka użyć

A tak w ogóle, to mój tata tak skonstruował aparat udojowy, ze można jednocześnie doić krowę na 3 ćwiartki do rury, a jedna chora do bańki - krowa nie doi się wtedy 2 razy :)

Jest takie urządzenie o nazwie "separator mleka ćwiartkowego" (posiadam takie cena około 230 zł)podłączasz do dojarki i normalnie doisz a mleko z jednej ćwiartki od razu idzie do ośmiolitrowego zbiorniczka. Nie zawsze da się w 100% wyleczyć zapalenie. A takim przypadku mam gotowe mleko dla piesków
  • 0

#11 kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:11

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem @wojtas

Nie rozumiem co chciałeś mi przekazać :) albo ty nie zrozumiałeś co napisałem... U mnie aparat udojowy w przypadku zapalenia też działa jak separator- z 1 chorej ćwiartki idzie do konwi, a z pozostałych do rury- i mleko też idzie do piesków jak i kotków :)
  • 0
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Google AgroFoto Ads Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem

• Reklama google
Dzisiaj, 01:01
  •  

#12 dddpp

dddpp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 11 marzec 2010 - 20:42

Leczenia zapalenia u krów antybiotykiem Mam właśnie przypadek z antybiotykiem Mastijet forte że antybiotyk utrzymywał się w ćwiartce przez 16 dni, druga krowa dostała 7 dni temu i nadal wychodzi antybiotyk. Miał ktoś już taki przypadek?
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s