Skocz do zawartości

Zdjęcie

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930

49 odpowiedzi na ten temat

#21 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 18:17

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 @ kapitan1 co jak co,ale ciagnik 155 km,zeby w plugu 4x40 spalił ok. 10l to jak dla mnie to niemozliwe i chyba wiekszosc ludzi na forum Ci to powie.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 Dzisiaj, 17:35
  •  

#22 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 22:16

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 chcesz to nie wierz ja pisze to co wiem to była orka na żime co za tym idzie bieg niżej jak zwykle miał lrzej a tak normalnie to do 15l ale w to miejsce jak przyszedł jd to do 5l wiecej. mówcie co chcecie każdy ma swoje zdanie ale ja na temat mf mam bardzo dobre. do porównania zetor 5011 i mf255 z kosiarką1,65 cały dzień jeden za drugim rezultat zetor sucho w zbiorniku a mf 1/3 zbiornika i tak jest z dużymi tylko że te nowe mają jeden feler KORB...I SORY ZE TAK OD TEMATU

#23 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 01 grudzień 2008 - 17:22

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 ja mam df i niemam z nim problemu facet u nas ma jeszcze agrotrona 130 i tez spoko,

#24 Share Rolnikna102

Rolnikna102

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 17:29

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 Ja mysle ze powinienes wybrac Mf-a bo one maja silniki Perkinsa i bardzo malo spalaja chociaz nie wiem jak DF im sie nie interesowalem za bardzo. Pozdro :)

#25 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 17:43

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 tak bym zrobił tylko boje sie korbanków bo ich i eupetro bydgosz chodzi o belarusa opisywali po gazetach ze są z nimi problemy co do gwaranci a z tymi drugimi miałem zatargi i nie chce użerać się kolejny raz.

#26 Share Rolnikna102

Rolnikna102

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 21:49

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 Moze i masz racje co do tych korbankow ale MF-y slyszalem za bardzo malo pala i niepsuja sie czesto ale jak ci siadzie cos to nie bedzie tanio.

#27 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:45

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 Tylko ciekawe dlaczego testy DLG nie potwierdzają niskiego spalania jak to niektórzy tu chwalą...

#28 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:49

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 nie wiem jak jest z nowymi wypowiadałem się o starych tych co użytkuje

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:54

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 @arek
http://www.dlg-test....rguson-8240.pdf
26 l/h przy max mocy ciagnika (170 KM) to duzo??
a przy 1800 orb/min - 20 jak dla mnie spalanie MF to bajka.
w rzeczywistosci pelen bak (400 l) starcza na 2 dlugie dni orki

dla porownania:
http://www.dlg-test....ron_135_MK3.pdf
http://www.dlg-test....grotron_150.pdf
http://www.dlg-test....otron_150_7.pdf
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 04 grudzień 2008 - 20:38

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 czyli df lepiej wychodzi w spalaniu od jelonka ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 grudzień 2008 - 00:00

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 zaden ciagnik nie chodzi na powietrze i generalnie swoje musi spalic, w momecie gdy sie pojawia duza moc, jest tez duze spalanie, bilans energetyczny wiekszosci producentow wychodzi podobnie, bo silniki sa tworzone wg podobnych technologi, uzyskiwane sa podobne przebiegi mocy i momentu, wielkosci geometryczne tez sa podobne, takze tu nie moze byc jakiejs niespodzianki.

ale:
z doswiadczenia wiem, ze wszystko wymaga odpowiedniej organizacji pracy i konsekwencji w zalozonych warunkach (niestety u mnie nie wszyscy chca sie podporzadkowac, mozna tlumaczyc jak krowie na rowie, a i tak wezmie przyczepke o ladownosci 12 ton i bedzie z nia jezdzil po drodze ciagnikiem o mocy 220 KM, ech... szkoda gadac)

kazde gospodarstwo musi ocenic zakres prac indywidualnie i wiadomym jest, ze jesli powierzchnia nie pozwala na zroznicowanie dla danej wielkosci ciagnikow, trzeba wykonywac zarowno orke jak i opryski tym samym ciagnikiem, jednak moze byc tak ze gospodarstwo moze zapewnic duzemu ciagnikowi tyle roboty, ze przez miesiac bedzie codziennie ciagal duze agregaty uprawowe i wtedy inaczej sie patrzy na spalanie, takze to wszystko jest zalezne i trzeba to samemu ocenic ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#32 Share kapitan1

kapitan1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:42

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 Wypowiecie się jeszcze koledzy coś do tego tematu bo w tym tygodniu muszę któregoś zamówić-chyba wybór padnie na DF
Dobry wybór ??? :D

#33 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:48

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 W firmie sprzedającej DF powiedzieli mi ze miękka oś u nich służy tylko w transporcie, na polu musi byc zablokowana na stałe? Czy to prawda? :D
Jeśli tak, to po co mi oś z której mogę tylko w czasie szybkiej jazdy korzystać, a w polu nie?

#34 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 grudzień 2008 - 20:58

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 Może chodzi o pracę przy regulacji siłowej? Wtedy skok przedniej osi jest przenoszony na maszynę, przez co ta nie utrzymuje stałej głębokości pracy. Innych przeciwwskazań nie widzę.

#35 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 22:14

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 W instrukcji jest napisane, że nie jest wskazane używanie miękkiej osi przy pracy z maszynami na regulacji siłowej tak jak napisał mariusz_x. Zdaje się w fendtach serii 500 nie powinno się używać amortyzacji przy pracach polowych.

#36 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 22:19

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 Przy clasach korbanki zalecaja że miękka os do transportu. I wujas tak robił. Na gwarancji to bym ani na minute przedniej amortyzacji nie wyłączył to na jaki kij ona jest, do ozdoby. W instrukcji JD nie ma żadnych przeciwskazań co do stosowania TLS w polu.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#37 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 23:29

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 bo tls nie da sie zablokowac (z tego co pamietam) :D

#38 Share sinek

sinek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 11:21

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 Tls da się zablokować ale tylko w bardzo małym przedziale prędkościowym od 0km/h do chyba 10km/h :D potem przełącza się w tryb auto.
A co do spalania JD to u mnie średnio przy orce spala 13litr na hektar

#39 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 16 grudzień 2008 - 15:29

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930

Przy clasach korbanki zalecaja że miękka os do transportu. I wujas tak robił. Na gwarancji to bym ani na minute przedniej amortyzacji nie wyłączył to na jaki kij ona jest, do ozdoby. W instrukcji JD nie ma żadnych przeciwskazań co do stosowania TLS w polu.

I do tego zmierzam, przecież w polu przy dużych prędkosciach, np podczas siewu też trzęsie i niby kupuje i nie moge korzystać, smieszne dla mnie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share szoko12

szoko12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 20:41

Deutz-Fahr M 620 czy John Deere 6930 Ja mam John Deere 6630 Comfort i mogę każdemu rolnikowi polecić ten traktorek. Co do spalania to ktoś puścił plotkę, że to pożeracz paliwa ...
Ale nie ma ciągnika idealnego który ma wszystko najlepiej rozwiązane. Jeden ma to dobre a drugi co innego. Tak więc dzisiaj kupuje się traktor taki jaki komu się podoba :)

Dodaj odpowiedź