Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki opryskiwacz?

129 odpowiedzi na ten temat

#121 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 00:03

Jaki opryskiwacz? Zgadza się. Oprócz wymienionych przez Ciebie jest nawet jeszcze kilka innych rodzajów. Wcześniej napisałem odnośnie jednego typu, ponieważ ogranicza Cię budżet (50 tys zł netto).

Odnośnik 1 (mój opryskiwacz)- jego koszt przkracza Twój budżet. Aktualnie w wersji 1500 l ok 65- 70 tys zł brutto.

Odnośnik 2- belka składana hydraulicznie aymetycznie PHX (ćwiartki, połówki itp)- może uda Ci się kupić ten opryskiwacz w takiej wersji za te pieniążki, jednak bez żadnych inncyh bajerów typu komp, rozwadniacz itp. Koszt samego opryskiwacza to ok 43 tys zł brutto + belka ok 8 tys zł (belka jak w moim opryskiwaczu to wydatek ok 14 tys zł).

Odnośnik 3- zwykła belka, tj składana ręcznie

Odnośnik 4- jw.

Belka (1):
+bardzo masywna, mocna
+bardzo dobre poziomowanie
+bardzo dobra ochrona rozpylaczy przed jakimkolwiek uderzeniem
+wygląd ogólny opryskiwacza
+wygoda- hydr rozkładanie

-cena cena cena
-brak możliwości złożenia ćwiartki, połówiki otp

Belka (2)
+rozkładanie asymetryczne (połówka, ćwiartki)
+wygoda- hydr rozkładanie

-wg mnie trochę mało stabilna

Belka (3) i (4)- zwykłe belki rozkładane mechanicznie. Zaleta- CENAAA
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki opryskiwacz? Dzisiaj, 00:37
  •  

#122 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 09:13

Jaki opryskiwacz? No ale za 50tys netto to można kupić już coś porządnego.
Mi właśnie przywieźli opryskiwacz i w sumie ten co ja mam wychodzi 50tys netto z hakiem.
A jak weźmiesz trochę mniejszą beczkę czy coś to tez jest wtedy mniej.

Ceny tad-lena a krukowiaka jak się nie mylą są podobne, bo tez miałam dylemat czy krukowiak czy tad- dlen ale w okolicy u mnie pare rolników ma tad- lena i sobie chwalą więc mam nadzieję że będzie ok.

Teraz to już pewnie nikt Ci nie pomoże, bo jedni będą za krukowiakiem, drudzy za tad- lenem a jeszcze trzeci powie że to badziewie i weź cos innego :)

Ja mam cos takiego http://www.tad-len.p...&kat=5&pr=26&j= tylko że belka jest 20m a nie 18 (1400 zł więcej zapłaciłam)
Z tego co kojarzę to róznica w cenie między beczką 1700l a 2000l jest jakieś 2tys.
Ale wiem że znajomy ma beczkę 1700l ale podobno 1800l mieści tam jak go zaleje pod czubek.

Edytowany przez Madzia20, 27 styczeń 2012 - 09:18.

#123 Share piotrek0192

piotrek0192

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 styczeń 2012 - 14:31

Jaki opryskiwacz? Witam! Nie chce zakładać nowego tematu więc pytam tutaj. Co sądzicie na temat tej pompy? https://hurtowniarol...00,28,3036.html
czy może ta lepsza http://www.sklep-gre...104/language/te

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 15 luty 2012 - 21:59

Jaki opryskiwacz? Czyli z waszego doradzania wychodzi na to żeby rozmyślać marki takie jak:Krukowiak, Tad-len, Promar. A czy możecie powiedzieć jakie te opryskiwacze mają wysokości. Bo mam garaż wysokości chyba 3,10-15m i żeby jakoś zaparkować tą maszynę.

#125 Share chomik111

chomik111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów

Napisany 16 luty 2012 - 10:14

Jaki opryskiwacz? nie pytaj się tutaj o wysokości tylko wejdź sobie na strony firm wybierz konkretny model który będzie cię interesował i wejdź na specyfikacje techniczną będziesz miał dokładne dane....

ale podejrzewam że 3 metry mało który będzie przekraczał 2,50 średnio zależnie od modelu oczywiście i sposobu składania belki...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#126 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 luty 2012 - 14:22

Jaki opryskiwacz? Z belką PHX do swojego garażu nie wjedziesz, ale ze wszystkimi nawet składanymi wzdłuż będziesz miał ten problem. Krukowiak ma belkę PHA ale kosztuje sporo więcej.

#127 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 23 luty 2012 - 18:11

Jaki opryskiwacz? No własnie słyszałem ze PHX ma coś okolo 3.5m wysokości. Kurcze co tu wybrac.

#128 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 23 luty 2012 - 18:24

Jaki opryskiwacz? PHN i PHB też w tych granicach...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#129 Share krystiannh6030

krystiannh6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 luty 2012 - 18:41

Jaki opryskiwacz? witam. szukam opryskiwacz na 60 hektarowe gospodarstwo plus co polecacie do kwoty 40tys

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#130 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 29 luty 2012 - 08:25

Jaki opryskiwacz? Wszystko zależy jakie masz pola, jaki ciągnik, jakie powierzchnie poszczególnych upraw. Sama powierzchnia gospodarstwa nie wiele mówi, bo jak masz wszytko w jednym kawałku i duże powierzchnie upraw to coś dużego z szeroką belką, jak sporo małych pół ale blisko siebie i rozdrobnioną produkcją to wtedy coś mniejszego, itd. itp. Za 40 koła to za wiele nie oczekuj, jakiś ciągany 1000 l z hydrauliką możesz wyrwać.

Dodaj odpowiedź