Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki opryskiwacz?

129 odpowiedzi na ten temat

#101 Share zetor165

zetor165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ekonomia, motoryzacja

Napisany 01 marzec 2009 - 16:06

Jaki opryskiwacz? Witam...obecnie mamy krukowiaka 1100 litrów ale to troche za mało no i opryskiwacz jest juz troche zużyty;). Mamy w planie zakup nowego opryskiwacza...Wiem że to znacznie utrudnia ale nie mamy na razie zbytnio upatrzonych jakiś konkretnych modeli czy nawet firmy...a i w cenach nowych oprócz tego co czytam na a-f to jestem słaby. Mamy 90 ha...od żniw 2009 bedzie razem 114. Opryskiwacz ma być nowy, belka 18 metrów...zbiornik do 2000 litrów,,,co do wyposażenia to rozkładana belka, komputer(??)... ciągnik współpracujący to na razie musiał by być Ursus c-355/360 3p. 15 km od nas mamy dilera Hardi, krukowiak i pilmet a reszta to już trzeba dalej jeździć..co do naszych możliwości finansowych to tyle ile trzeba będzie za konkretne wyposażenie tyle sie da patrząc na stosunek cena-wyposazenie. Po krukowiaku mamy pozytywną opinie...co do pilmeta to tylko i wyłącznie przyglądałem sie pracy sąsiada...myśle że wybór padnie pewnie na rodzimą produkcje ale może co s sie zmieni jak zorientujemy sie w cenach.. Pozdrawiam i z góry dzięki:)

Błędy!

Edytowany przez krolikNH, 01 marzec 2009 - 22:12.

Praca, pasja, zamiłowanie.....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki opryskiwacz? Dzisiaj, 19:39
  •  

#102 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 styczeń 2010 - 20:47

Jaki opryskiwacz? hejka... kiedys zakladalem temat o opryskiwaczu, kupilem, tzn wzialem na testowanie jakies gowno z niemiec i nie chce na to juz wiecej patrzyc, wracajas do tematu:
co myslicie o tym?
http://allegro.pl/it..._rekaw_pow.html

warto czy nie? jtro bede dzwonil i orientowal sie ...

#103 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 15 styczeń 2010 - 22:04

Jaki opryskiwacz? A bardzo Ci zalerzy na rękawie ?? bo mozesz mieć prawie taki sam 25 tyś taniej :/ chyba że jest on Ci potrzebny , to jak najbardziej ;) podaje link do tego tańszego http://www.allegro.p...4200l_27_m.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 styczeń 2010 - 09:25

Jaki opryskiwacz? tanszy ? fakt...ale chyba tez w gorszym stanie. Poza tym 27m nie zegra mi sie z siewnikiem,rozsiewaczem nawozow. Chociaz do zunhammera bylby w sam raz :)

#105 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 05 luty 2010 - 19:54

Jaki opryskiwacz? Witam wszystkich mam chęć kupić opryskiwacz ok 1200litrów belka 15m na kołach opryskiwacz do buraków i pszenicy chciałbym mieć hydrauliczne lance i sterowanie elektryczne na co zwrócić uwagę? Jakiej wydajności pompę i którego z producentów? jakiego producenta wybrać opryskiwacza? pozdrawiam

#106 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 08 luty 2010 - 23:22

Jaki opryskiwacz? A ile gotówki jesteś w stanie na niego przeznaczyć to ci coś doradzę???
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#107 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 13:39

Jaki opryskiwacz? witam wszystkim mam dylemat jaki opryskiwacz kupić

będzie pracował na jakiś 15ha

i zastanawiam się jaki wybrać czy 400 czy 600 litrów

belka 12m

i z jakiej firmy

z burego powiedzieli mi 2700 za 400 i 3200 za 600l

a może brać jakiś z tych rzemieślniczych ale jakoś i się to nie widzi

proszę o pomoc

#108 Share gryfel

gryfel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 16:17

Jaki opryskiwacz? Z jakim ciągnikiem ma pracować opryskiwacz? Ile masz pieniędzy na zakup opryskiwacza?
moje filmy na YouTube http://www.youtube.com/user/gryfel15

#109 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 17:17

Jaki opryskiwacz? ciągnik albo c 360 lub zetor 5320

a kasy to tak do 4 tyś

pilmeta raczej nie chce jakoś mi to nie pachnie

myślałem a jakimś używanym hardi lub coś w tym stylu ale też raczej nie

wybór raczej padnie na tego burego tylko czy 600 czy 400 litrów

#110 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 listopad 2010 - 19:33

Jaki opryskiwacz? Chciałbym się cos dowiedzieć o tym opryskiwaczu http://allegro.pl/no...1323750358.html
czy ta firma jest dobra. Szukam opryskiwacza na 40ha z belką 15m i zbiornikiem od 1200l do 2000l. co moglibyście mi polecić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share cin9k90

cin9k90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 22:15

Jaki opryskiwacz? Weź horusa nie będziesz miał problemu

#112 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 844 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 12 styczeń 2012 - 19:23

Jaki opryskiwacz? Jak jest z jakością opryskiwaczy w serii Smart Burego

wychodzi parę stów drożej od jakichś Renali, Demarolów, Tadlenów, widziałem jak te wyglądają na składnicy po 2 latach pod chmurką.... cóż nie pracowały jeszcze, a żeby tak rdzewiały..

cudów się nie spodziewam, ale jak tylko w miarę dobrze potrafią położyć lakier, i do tego względnie jest to "niepocyganione" pod względem materiałów..

interesuje mnie 300-400 litrowy 12 metrów

na kilkanaście ha powinien starczyć, na perkoza czy pilmeta nie bardzo mnie stać, zwłaszcza, że jedszcze nie doczekaliśmy się dopłat

http://www.bury.com....-oferta-50.html

czekam na opinie, zwłaszcza użytkowników, o co penwnie bedzie ciężko

#113 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 22:43

Jaki opryskiwacz? Jaki na dzień dzisiejszy możecie mi polecić nowy opryskiwacz. Ma być przyczepiany, zbiornik 2000l i lance 15-20m, hydraulicznie rozkładane??

Edytowany przez Piters182, 24 styczeń 2012 - 09:08.

#114 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 22:46

Jaki opryskiwacz? No tak do 50tys netto. Z wyposażenia to lancę hydrauliczne. Co do komputera to się zastanawiam i może by jakieś urządzenie jak to się mówi pomiarowo streujące by starczyło. I się zastanawiam nad rozwadniaczem. I jeszcze jakie ułożenie lanc złożonych by było najlepsze, i czy opłaci się dopłacić do ćwiardkowania??

#115 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 23:13

Jaki opryskiwacz? A więc, w tej kwocie możesz kupić opryskiwacz firmy Promar lub Tad-Len. Z wyposażenia polecam komputerek (oszczędność i wygoda). Jeśli masz dużo przeszkód na polach (słupy itp) to warto zainwestować w belkę rozkładaną asymetrycznie. Każdy dodatek to wygoda, ale i spory wydatek.

I jeszcze jakie ułożenie lanc złożonych by było najlepsze

Co masz na myśli ?
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#116 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 23:21

Jaki opryskiwacz?

A więc, w tej kwocie możesz kupić opryskiwacz firmy Promar lub Tad-Len. Z wyposażenia polecam komputerek (oszczędność i wygoda). Jeśli masz dużo przeszkód na polach (słupy itp) to warto zainwestować w belkę rozkładaną asymetrycznie. Każdy dodatek to wygoda, ale i spory wydatek.

Co masz na myśli ?

Chodzi mi oto jakie jest najlepsze składanie belki do transportu. Np, do przodu, do góry, na krzyż, rożne są rodzaje. I jaką belkę najlepiej dobrać, ile metrów?

#117 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:13

Jaki opryskiwacz? Zważywszy na kwotę jaką chcesz przeznaczyć na opryskiwacz, dużo możliwości nie masz jeśli chodzi o składanie belki. Dostępna jest tylko wzdłuż opryskiwacza np: http://allegro.pl/op...2054527233.html
Inne rodzaje belek są dostępne u innych producentów, ale to już większy wydatek $.
Szerokość belki zależna jest przede wszystkim od posiadanego sprzętu, tj rozsiewacz, siewnik oraz od areału...

#118 Share TOMI697

TOMI697

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 19:06

Jaki opryskiwacz? ja wybrałem Krukowiaka właśnie wczoraj zamówiłem z belką PHX oglądałem jeszcze bury i pilmet wszystkie podobne do siebie padło na krukowiaka

#119 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 08:03

Jaki opryskiwacz? Mi za tydzień, dwa przywiozą tad-lena ale nowego.
Pewnie też idealny na Twoje pole - 2000l beczka,20m belka, komputer, hydraulicznie rozkładany itd.
Ale cena razem z dodatkowymi koncówkami 65tyś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 26 styczeń 2012 - 21:45

Jaki opryskiwacz? Heh i weś coś wybierz jak każdy kupuje co innego. Własnie kilka jest rodzaje belek. Np. http://www.agrofoto....ukowiak-apollo/ http://www.agrofoto....ak-apollo-1500/
http://www.agrofoto....ak-apollo-1500/
http://www.agrofoto....282044-tad-len/
I tak właśnie jakie lance by było najlepsze rozwiązanie??

Dodaj odpowiedź