Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki opryskiwacz?

129 odpowiedzi na ten temat

#61 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 24 listopad 2006 - 17:42

Jaki opryskiwacz? jeżeli chodzi o reglonowanie rzepaku to mój pilmet podnosi belke polową na wysokość ok 180 cm. i w niektórych miejscach belka potrafi się zamykać >:( w prawdzie wieżyczka nie jest maksymalnie uniesiona do góry ale sam fakt! pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki opryskiwacz? Dzisiaj, 21:59
  •  

#62 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 18:13

Jaki opryskiwacz? Wiem ze to troche niebardzo bo tu raczej rozmawia sie o dużych opryskiwaczach a ja potrzebuje cos małego mam 20ha ale może ma ktos jakis pomysł ma pracowac z MF-255 zawieszany (pryskanie 330 z 10 metrowym pilmatem 400litrów jest dobijająca trace dużo czasu)

#63 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 18:31

Jaki opryskiwacz?

Wiem ze to troche niebardzo bo tu raczej rozmawia sie o dużych opryskiwaczach a ja potrzebuje cos małego mam 20ha ale może ma ktos jakis pomysł ma pracowac z MF-255 zawieszany (pryskanie 330 z 10 metrowym pilmatem 400litrów jest dobijająca trace dużo czasu)

a co ja mam powiedzieć na 75 ha opryskwiacz 500l >:(

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Podkarpackie eliminacje zobacz »

•  

#64 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 02 grudzień 2006 - 19:48

Jaki opryskiwacz? a Ty tomek masz 75ha? to prócz swnek masz sprzedajesz płody rolne?

#65 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 269 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 19:56

Jaki opryskiwacz? to faktycznie duzo jak na 500 :-  tylko że ja daje większość oprysków (poza chwastami w zbożach) 400 litrów cieczy na 1ha wiem że to może dziwne ale każdy ma swoje sposoby ;) a w przypadku oprysków na zieleninke takich jak azogard czy stomp daje 800l/ha ;D no i 330 za lekki do takiego spokojnie daje rade ale MF jest znacznie szybszy i zwinniejszy

#66 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 02 grudzień 2006 - 19:59

Jaki opryskiwacz? ziemniaki5ha,buraki2,3ha,rzepak13-15ha
a w sumie to mam 94 ha i jeszcze mam 17 ha lasu i za rok 8 ha znowu czyli praktycznie 68 ha gruntów ornych

#67 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 03 grudzień 2006 - 19:04

Jaki opryskiwacz? ja ma 25 ha wkurzyło mnie jeżdżenie  po kilka razy na tą samą działkę ciągnikiem z opryskiwaczem 200l zajmowało mi to sporo czasu denerwowałem się zwłaszcza wtedy gdy pogoda była niepewna - raz wieje raz nie..., kupiłem opryskiwacz 1600l ustawiłem dawke ok 250l/ha i mam spokój! leje wode jade raz i mam 6ha z głowy, na dodatek mam dysze którymi da się pryskać podczas gweałtownych powiewów wiatru. fakt że ten interes mnie trochę kosztawał ale jestem zadowolony :D

#68 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 25 grudzień 2006 - 03:52

Jaki opryskiwacz? Jak ma sie pole blisko domu i ma sięblisko do wody to jeszcze jest luz, ale jak trzeba jechać gdzieś daleko to jest kupa roboty. Pamiętam jak miałem działkę rzepaku o paw. 11ha oddaloną od domu 6 kilometrów. Jak ojciec zaczynał pryskać (opryskiwacz 400l) o 17:00, to kończył tak po 20:00 >:(. Teraz mamy już 2500l i jest święty spokój.

#69 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 25 grudzień 2006 - 21:30

Jaki opryskiwacz? ile moze kosztowac jakis oprystiwacz amazone zawieszany z belka 15 metrów albo jakis 1500litrów na kołach?

#70 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 25 grudzień 2006 - 22:19

Jaki opryskiwacz?

ile moze kosztowac jakis oprystiwacz amazone zawieszany z belka 15 metrów albo jakis 1500litrów na kołach?

właśnie też myślałem nad takim amazonem 1200/15m z komputrem. Ja też niestety nie wiem ile kosztuje :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Piotr1614

Piotr1614

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z rolnictwem

Napisany 10 styczeń 2007 - 16:30

Jaki opryskiwacz? Polecam opryskiwacz z firmy pilmet pożądna firma.Ja mam pilmeta 1600l belka 15m pompa włoska tylko szkoda że oświetlenie jest za dopłatą ale nie nazekam więc naprawde warto i nawet przystępna cena.

#72 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 10 styczeń 2007 - 17:46

Jaki opryskiwacz? jak te włoskie pompy chodza tak jak z forterr to bym niebrał :unsure:

#73 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 11 styczeń 2007 - 08:23

Jaki opryskiwacz? i jeszcze przenieśli główny zakład to jakość pewnie też się obniży :angry:

#74 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów

Napisany 11 styczeń 2007 - 21:39

Jaki opryskiwacz? kiedys reportarz o krókowiaku ogladałem a to taka ciekawa rolnicza firma we wiosce <_< spoko:)

#75 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 16 styczeń 2007 - 23:02

Jaki opryskiwacz?

właśnie też myślałem nad takim amazonem 1200/15m z komputrem. Ja też niestety nie wiem ile kosztuje <_<

moj skotarek by kosztowal 20tys, wlasnie 1200/15 z komputerem ale tej "firmy" już nikomu NIE polecam

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#76 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 23:08

Jaki opryskiwacz? A może ktoś ma doświadczenia z Caffinim? Chodzi mi o nowy opryskiwacz przyczepiany dobrze wyposażony z rękawem powietrznym.

Jak ktoś ma doświadczenia z podobnym sprzetem innych marek niech też doda coś od siebie.

Za wszelkie informacje z góry dzięki <_<
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#77 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 16 styczeń 2007 - 23:14

Jaki opryskiwacz? widziałem takiego na targach bardzo miłe wrażenie za 115 tys z rękawem, wbudowanym układem chydraulicznym i komputer w standardzieb foto w galerii

#78 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 26 styczeń 2007 - 23:19

Jaki opryskiwacz? Witam. Co sądzicie o nowym opryskiwaczu serii "Goliat" 2500/18/PH????? na 100ha

#79 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 31 styczeń 2007 - 19:10

Jaki opryskiwacz? U mojego kumpla w tym roku kupili goliata chyba 3500l nie wiem dokładnie ale pryskają nim 150 ha więc dość dużo, a na dodatek nie daja wcale nawozów granulowanych tylko wszystko podaje za pomocą opryskiwacza! Z tego co wiem to są bardzo zadowoleni z teglo wyboru :huh: Co do ceny nie mam pojęcia!! Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share sambao

sambao

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 31 styczeń 2007 - 19:52

Jaki opryskiwacz? Na 100 ha to zdecydowanie za drogi opryskiwacz kup sobie coś tańszego. Ja mam moskita 2000litrów 18 metrów obrabiam nim 450ha a dałem za niego w tamtym roku 27500zł. Za goliata musisz naszykować conajmniej 50000zł. Wykonanie moskita jest bardzo słabe nie polecam ale tobie na 100 ha to spokojnie starczy. Wyjedziesz i w jeden dzień opryskasz.
GMO jest ok!!!

Dodaj odpowiedź