Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki opryskiwacz?

129 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 12 listopad 2006 - 15:31

Jaki opryskiwacz? Witam. Postanowiliśmy zakupić nowy opryskiwacz. Będzie on przeznaczony na areał 60 ha, prawdopodobnie o poj. 1000l, na pewno  zawieszany, szerokość robocza 18m. Nasz problem to jaką markę wybrać: Pilmet, Bury czy Tad-Len? Opryskiwacz chcemy wyposażyć: w znacznik pianowy, dysze czteropozycyjne, boczny rozwadniacz( eżektorowy), zawór stałociśnieniowy, który opryskiwacz polecacie zakupić? Proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki opryskiwacz? Dzisiaj, 17:07
  •  

#42 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 listopad 2006 - 21:43

Jaki opryskiwacz? Ja z doświadczenia powiem ze jednak wybieralbym markowy, te z Pilmetu teraz są juz eleganckie - ale nie rozumiem czemu na 60ha zawieszane 1000l? nie lepiej ciagany? po co tak deptac pole? bedziesz go zakladal do 10145? nie lepiej ciagany jakes 1200, 1500l do mniejszego traktoru?
Ja mam skotarka, ogolnie nie jestem z niego bardzo zadowolony, ale jestem bardzo zadowolony z tego ze mozna go ciagnac spokojnie 3p czy nawet 330 i spokojnie nalewam 1200l co daje mi 6ha za jednym wyjazdem :)
ja bym się jeszcze raz zastanowił,

pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#43 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 13 listopad 2006 - 18:27

Jaki opryskiwacz? Co do opryskiwacza ciąganego to taki nie specjalnie się u mnie nadaje z belką 18m, ponieważ manewrowanie na niektórych kawałkach ciąganym z belką 12m jest trudne, a co dopiero z 18, poza tym w buraki jak wiadomo także lepszy zawieszany. 1000l pasuje mi akurat na 4 ha, bo stosuje 250 l cieczy na ha. Będę go agregował z 10145 lub z 7711, bo tak czy tak pryskam 7711 (ok. 200kg dodatkowego przedniego obciążenia wystarczy mu, aby radził sobie bez problemów z takim opryskiwaczem). Co do ugniatania to i tak koła ciągnika idą w ścieżkach, więc nie ugniatają roślin.
Kuzyn na 100 ha ma Krukowiaka Herosa 812 i agreguje go z 7711 i jest to idealne połączenie.
Nie wiem jak jest teraz z jakością opryskiwaczy Pilmet, ponieważ produkowane są w Brzegu, a jak wiadomo wyroby z tamtej fabryki pozostawiają wiele do życzenia. :D
Z takim wyposażeniem jak pisałem różnica między Pilmetem a Burym to 4 tys. zł. A Ty ile za swój opryskiwacz zapłaciłeś?
Mam pytanie: czy ktoś korzystał z dyszy wielopozycyjnych np. z cztero? Słyszałem opinię, że po paru latach ich używania i zmieniania na inne pozycje spowodowało samoczynne ich przełączanie się w opryskiwaczu Krukowiak.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Kolejne eliminacje za nami zobacz »

•  

#44 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 13 listopad 2006 - 22:28

Jaki opryskiwacz? moj ojciec przesiadl sie z 12m zawieszanego na 15m ciagany i mowi ze zaluje ze tak pozno to zrobil, co ci w burakach przeszkadza ciagany?
bierzesz taki z ruchomym zaczepem i kola kopiuja tylne kola ciagnika, troszke wprawy i spokojnie bedziesz ciagal opryskiwacz,

nasz 1200/15 kosztowal 11tys brutto, co do wyposazenia to wiele nie mial bo uznalismy ze nie bylo potrzeby a poza tym skotarek prawie nic wtedy nie oferowal, mamy tylko ruchomy zaczep bo regulowanie belki hydrauliczne ojciec uznal za zbedny bajer, a kosztowalo chyba 1500zl, a wysokosc belki rzadko zmieniamy, raptem kilka razy w roku,

jakies pytania jeszcze? wal smialo.

jesli bedziesz agregowal z duzym ciagnikiem to i owszem ale po co takim grzmotem jezdzic?
jakie masz gumy w 7711 i 10145? bo ja mam 14,9 w 3p i szukam teraz czegos waskiego, najlepiej jakby mi sie trafily takie co by pasowaly do 3p i do zetora :)

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#45 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 17:37

Jaki opryskiwacz? @yacenty z dopasowaniem kól  3p z zetorem to chyba będziesz miał problem...chyba ze bedziesz je zakładał zetorowi na przód ;)
@Bartek
do czego Ci znacznik pianowy nie robisz ścieżek ???
u mnie teściu ciąga krukowiaka 2000l i18m c-330...tylko że górek to nie ma.ja mam do C-330  1000 litrów i 15m  z jarmetu.był to jeden z pierwszych i nie jest zabardzo udany ale nie wobrażam sobie pryskania zawieszanym...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 21:27

Jaki opryskiwacz? Obecnie mam ścieżki w zbożu na 12m, a w rzepaku nie mam ścieżek, do buraków także przydatny, poza tym pryskam nieraz u ludzi.
A tego krukowiaka ma ze skrętnym dyszlem? Jeden znajomy Zetorem 7711 ciąga Europę 2520 ze skrętnym dyszlem i na uwrociach ma z nim problemy :-, ponieważ opryskiwacz napiera na ciągnik strasznie, wywalił skrętny dyszel i założył zwykły.
Do samego 3p to bez problemu dopasujesz wąskie koła.
Mam dużo kawałków poniżej 1 ha i w dodatku strasznie niekształtnych i tam nie wymanewruje się ciąganym z 18m belką.
Znajomy który ma starszego pilmeta na 2000l/20m i ma także zawieszanego Hardi na 900l/20m i mówi, że woli pryskać zawieszanym, bo lepiej się manewruje i jest poręczny.
Dlaczego tak odradzacie zwieszany? Dlatego, że potrzeba większego ciągnika?

#47 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 21:42

Jaki opryskiwacz?

.
Dlaczego tak odradzacie zwieszany? Dlatego, że potrzeba mniejszego ciągnika?

Chyba traktor musi być większy  ??? 1000 litrow opryskiwacz to raczej kaczak nie podniesie, a pociągnąć jak najbardziej.
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#48 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 21:51

Jaki opryskiwacz? Chodziło mi oczywiście o większy, nie będę miał z tym problemu, albo będę pryskał tym, co obecnie.

#49 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 14 listopad 2006 - 22:31

Jaki opryskiwacz? ciagany tak bardzo nie ugniata pola a poza tym wg mnie zdecydowanie mniej jest wrazliwy na nierownosci na polach, nie rzuca tak bardzo lancami szczegolnie jesli jest szeroki
dla mnie to kolosalna roznica pryskac 3p albo 330 a nie zetorem czy tez mtztem

#50 Share Man

Man

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 15 listopad 2006 - 12:32

Jaki opryskiwacz? Według mnie to można brać zawieszany tylko, że ze stabilizacją hydrauliczną. Bo Jeśli masz Zetora 7711 i nadal zamierzasz nim pryskać i sądzisz, że poradzisz sobie z 1000 zawieszanym to bierz go. Ja też się zastanawiałem co wybrać i wziąłem zawiasa i nie załuje tej decyzji. Super sprawdza się w swoim zadaniu. Polecam takie rozwiązanie. Tylko 200kg na przód i ok będzie. Dobry jest do reglonowania rzepaku i pryskania buraków na chwościka. Jeśli już byś brał ciągany, którego nie polecam to z bardzo dużym przeświem jak zamierzasz pryskać rzepak na opadanie płatka i randapować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 listopad 2006 - 21:24

Jaki opryskiwacz? jak masz kawałki ponizej 1ha to faktycznie pewnie będzie lepszy zawieszany...a można taki wyposazyć w hydraulicznie składaną belkę???napewno by się przydała...;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#52 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 16 listopad 2006 - 15:08

Jaki opryskiwacz? Już zdecydowałem, że będzie to zawieszany. Tylko jaka marka? To nie wiem. Proszę o pomoc co wybrać; Pilmet, Tad-Len czy Bury?

#53 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 16 listopad 2006 - 23:36

Jaki opryskiwacz? jak najlepszy, na opryskiwaczu się nie oszczedza, z tych 3 to bym chyba bral pilmeta i jak najwyzsza serie :)

#54 Share Hiltonik

Hiltonik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 17 listopad 2006 - 09:29

Jaki opryskiwacz? Prosta odpowiedź policz sobie ile pieniędzy w roku przelatuje. I sam odpowiedz czy warto oszczedzać kupując taki sprzęt.
Pozdrawiam

#55 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 17 listopad 2006 - 22:15

Jaki opryskiwacz? to samo tyczy się rozsiewaczy nawozów

#56 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 18 listopad 2006 - 09:39

Jaki opryskiwacz? Pilmet, nad którym się zastanawiamy kosztuje ok. 25000zł brutto + jakiś sterownik. Natomiast Bury ok. 20000 zł brutto. Tak się właśnie teraz zastanawiam, bo chcemy jeszcze dobry agregat kupić. Swój sprzedałem i musimy kupić. A opryskiwacz może poczeka i coś wypas się kupi, ale trochę później.

#57 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 21 listopad 2006 - 21:22

Jaki opryskiwacz? mam opryskiwacz pilmet 1600l szerokość robocza 18m użytkuje go już 4 rok zero przecieków stabilizacja belki działa jak zagarek mam górzyste pola także coś o tym wiem. Sprzęt jest bezawaryjny także polecam firmę z Wrocławia! jeśli już go będziesz brał to nie radziłbym brać czteropozycujnych dysz - są zbędne a troche kosztują. ;)

#58 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 21 listopad 2006 - 22:03

Jaki opryskiwacz? Co do firmy z Wrocławia to już przeszłość. Pilmet przeniósł się do Brzegu i jakość na pewno spadnie jakość Pilmeta, bo jakość maszyn z Brzegu nie jest rewelacją.

#59 Share TomMak

TomMak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 listopad 2006 - 21:05

Jaki opryskiwacz? a to nie wiedziałem...? to główna siedziba firmy jesr teraz gdzie indziej? ale zapewne nie ma to większego związku z jakością maszyn

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Bartek

Bartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 listopad 2006 - 22:28

Jaki opryskiwacz? Zobaczymy z czasem jak będzie z jakością. Opryskiwacz raczej będzie to Pilmet,  kupie chyba dopiero na dosuszanie rzepaku albo wcale, bo do tego jest mi on głównie potrzebny. Mój obecny Pilmet 1012 z 1991 roku ma się jeszcze całkiem dobrze, tylko do dosuszania się nie nadaje i zabiegów na płatka.

Dodaj odpowiedź