tomek

Jaki opryskiwacz na 80 ha

Polecane posty

zetor165    1

Witam...obecnie mamy krukowiaka 1100 litrów ale to troche za mało no i opryskiwacz jest juz troche zużyty;). Mamy w planie zakup nowego opryskiwacza...Wiem że to znacznie utrudnia ale nie mamy na razie zbytnio upatrzonych jakiś konkretnych modeli czy nawet firmy...a i w cenach nowych oprócz tego co czytam na a-f to jestem słaby. Mamy 90 ha...od żniw 2009 bedzie razem 114. Opryskiwacz ma być nowy, belka 18 metrów...zbiornik do 2000 litrów,,,co do wyposażenia to rozkładana belka, komputer(??)... ciągnik współpracujący to na razie musiał by być Ursus c-355/360 3p. 15 km od nas mamy dilera Hardi, krukowiak i pilmet a reszta to już trzeba dalej jeździć..co do naszych możliwości finansowych to tyle ile trzeba będzie za konkretne wyposażenie tyle sie da patrząc na stosunek cena-wyposazenie. Po krukowiaku mamy pozytywną opinie...co do pilmeta to tylko i wyłącznie przyglądałem sie pracy sąsiada...myśle że wybór padnie pewnie na rodzimą produkcje ale może co s sie zmieni jak zorientujemy sie w cenach.. Pozdrawiam i z góry dzięki:)

 

Błędy!

Edytowano przez krolikNH

Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tanszy ? fakt...ale chyba tez w gorszym stanie. Poza tym 27m nie zegra mi sie z siewnikiem,rozsiewaczem nawozow. Chociaz do zunhammera bylby w sam raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam wszystkich mam chęć kupić opryskiwacz ok 1200litrów belka 15m na kołach opryskiwacz do buraków i pszenicy chciałbym mieć hydrauliczne lance i sterowanie elektryczne na co zwrócić uwagę? Jakiej wydajności pompę i którego z producentów? jakiego producenta wybrać opryskiwacza? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A ile gotówki jesteś w stanie na niego przeznaczyć to ci coś doradzę???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkim mam dylemat jaki opryskiwacz kupić

 

będzie pracował na jakiś 15ha

 

i zastanawiam się jaki wybrać czy 400 czy 600 litrów

 

belka 12m

 

i z jakiej firmy

 

z burego powiedzieli mi 2700 za 400 i 3200 za 600l

 

a może brać jakiś z tych rzemieślniczych ale jakoś i się to nie widzi

 

proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciągnik albo c 360 lub zetor 5320

 

a kasy to tak do 4 tyś

 

pilmeta raczej nie chce jakoś mi to nie pachnie

 

myślałem a jakimś używanym hardi lub coś w tym stylu ale też raczej nie

 

wybór raczej padnie na tego burego tylko czy 600 czy 400 litrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

Jak jest z jakością opryskiwaczy w serii Smart Burego

 

wychodzi parę stów drożej od jakichś Renali, Demarolów, Tadlenów, widziałem jak te wyglądają na składnicy po 2 latach pod chmurką.... cóż nie pracowały jeszcze, a żeby tak rdzewiały..

 

cudów się nie spodziewam, ale jak tylko w miarę dobrze potrafią położyć lakier, i do tego względnie jest to "niepocyganione" pod względem materiałów..

 

interesuje mnie 300-400 litrowy 12 metrów

 

na kilkanaście ha powinien starczyć, na perkoza czy pilmeta nie bardzo mnie stać, zwłaszcza, że jedszcze nie doczekaliśmy się dopłat

 

http://www.bury.com....-oferta-50.html

 

czekam na opinie, zwłaszcza użytkowników, o co penwnie bedzie ciężko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Jaki na dzień dzisiejszy możecie mi polecić nowy opryskiwacz. Ma być przyczepiany, zbiornik 2000l i lance 15-20m, hydraulicznie rozkładane??

Edytowano przez Piters182

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

No tak do 50tys netto. Z wyposażenia to lancę hydrauliczne. Co do komputera to się zastanawiam i może by jakieś urządzenie jak to się mówi pomiarowo streujące by starczyło. I się zastanawiam nad rozwadniaczem. I jeszcze jakie ułożenie lanc złożonych by było najlepsze, i czy opłaci się dopłacić do ćwiardkowania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

A więc, w tej kwocie możesz kupić opryskiwacz firmy Promar lub Tad-Len. Z wyposażenia polecam komputerek (oszczędność i wygoda). Jeśli masz dużo przeszkód na polach (słupy itp) to warto zainwestować w belkę rozkładaną asymetrycznie. Każdy dodatek to wygoda, ale i spory wydatek.

I jeszcze jakie ułożenie lanc złożonych by było najlepsze

 

Co masz na myśli ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

A więc, w tej kwocie możesz kupić opryskiwacz firmy Promar lub Tad-Len. Z wyposażenia polecam komputerek (oszczędność i wygoda). Jeśli masz dużo przeszkód na polach (słupy itp) to warto zainwestować w belkę rozkładaną asymetrycznie. Każdy dodatek to wygoda, ale i spory wydatek.

 

 

Co masz na myśli ?

Chodzi mi oto jakie jest najlepsze składanie belki do transportu. Np, do przodu, do góry, na krzyż, rożne są rodzaje. I jaką belkę najlepiej dobrać, ile metrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Zważywszy na kwotę jaką chcesz przeznaczyć na opryskiwacz, dużo możliwości nie masz jeśli chodzi o składanie belki. Dostępna jest tylko wzdłuż opryskiwacza np: http://allegro.pl/opryskiwacz-2018h-hydrauliczny-promar-i2054527233.html

Inne rodzaje belek są dostępne u innych producentów, ale to już większy wydatek $.

Szerokość belki zależna jest przede wszystkim od posiadanego sprzętu, tj rozsiewacz, siewnik oraz od areału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOMI697    0

ja wybrałem Krukowiaka właśnie wczoraj zamówiłem z belką PHX oglądałem jeszcze bury i pilmet wszystkie podobne do siebie padło na krukowiaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

Mi za tydzień, dwa przywiozą tad-lena ale nowego.

Pewnie też idealny na Twoje pole - 2000l beczka,20m belka, komputer, hydraulicznie rozkładany itd.

Ale cena razem z dodatkowymi koncówkami 65tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Zgadza się. Oprócz wymienionych przez Ciebie jest nawet jeszcze kilka innych rodzajów. Wcześniej napisałem odnośnie jednego typu, ponieważ ogranicza Cię budżet (50 tys zł netto).

 

Odnośnik 1 (mój opryskiwacz)- jego koszt przkracza Twój budżet. Aktualnie w wersji 1500 l ok 65- 70 tys zł brutto.

 

Odnośnik 2- belka składana hydraulicznie aymetycznie PHX (ćwiartki, połówki itp)- może uda Ci się kupić ten opryskiwacz w takiej wersji za te pieniążki, jednak bez żadnych inncyh bajerów typu komp, rozwadniacz itp. Koszt samego opryskiwacza to ok 43 tys zł brutto + belka ok 8 tys zł (belka jak w moim opryskiwaczu to wydatek ok 14 tys zł).

 

Odnośnik 3- zwykła belka, tj składana ręcznie

 

Odnośnik 4- jw.

 

 

Belka (1):

+bardzo masywna, mocna

+bardzo dobre poziomowanie

+bardzo dobra ochrona rozpylaczy przed jakimkolwiek uderzeniem

+wygląd ogólny opryskiwacza

+wygoda- hydr rozkładanie

 

-cena cena cena

-brak możliwości złożenia ćwiartki, połówiki otp

 

 

Belka (2)

+rozkładanie asymetryczne (połówka, ćwiartki)

+wygoda- hydr rozkładanie

 

-wg mnie trochę mało stabilna

 

 

Belka (3) i (4)- zwykłe belki rozkładane mechanicznie. Zaleta- CENAAA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

No ale za 50tys netto to można kupić już coś porządnego.

Mi właśnie przywieźli opryskiwacz i w sumie ten co ja mam wychodzi 50tys netto z hakiem.

A jak weźmiesz trochę mniejszą beczkę czy coś to tez jest wtedy mniej.

 

Ceny tad-lena a krukowiaka jak się nie mylą są podobne, bo tez miałam dylemat czy krukowiak czy tad- dlen ale w okolicy u mnie pare rolników ma tad- lena i sobie chwalą więc mam nadzieję że będzie ok.

 

Teraz to już pewnie nikt Ci nie pomoże, bo jedni będą za krukowiakiem, drudzy za tad- lenem a jeszcze trzeci powie że to badziewie i weź cos innego :)

 

Ja mam cos takiego http://www.tad-len.pl/?op=spis&kat=5&pr=26&j= tylko że belka jest 20m a nie 18 (1400 zł więcej zapłaciłam)

Z tego co kojarzę to róznica w cenie między beczką 1700l a 2000l jest jakieś 2tys.

Ale wiem że znajomy ma beczkę 1700l ale podobno 1800l mieści tam jak go zaleje pod czubek.

Edytowano przez Madzia20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Czyli z waszego doradzania wychodzi na to żeby rozmyślać marki takie jak:Krukowiak, Tad-len, Promar. A czy możecie powiedzieć jakie te opryskiwacze mają wysokości. Bo mam garaż wysokości chyba 3,10-15m i żeby jakoś zaparkować tą maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

nie pytaj się tutaj o wysokości tylko wejdź sobie na strony firm wybierz konkretny model który będzie cię interesował i wejdź na specyfikacje techniczną będziesz miał dokładne dane....

 

ale podejrzewam że 3 metry mało który będzie przekraczał 2,50 średnio zależnie od modelu oczywiście i sposobu składania belki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj