tomek

Jaki opryskiwacz na 80 ha

Polecane posty

pioter    46

jak masz kawałki ponizej 1ha to faktycznie pewnie będzie lepszy zawieszany...a można taki wyposazyć w hydraulicznie składaną belkę???napewno by się przydała...;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Już zdecydowałem, że będzie to zawieszany. Tylko jaka marka? To nie wiem. Proszę o pomoc co wybrać; Pilmet, Tad-Len czy Bury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak najlepszy, na opryskiwaczu się nie oszczedza, z tych 3 to bym chyba bral pilmeta i jak najwyzsza serie :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Prosta odpowiedź policz sobie ile pieniędzy w roku przelatuje. I sam odpowiedz czy warto oszczedzać kupując taki sprzęt.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

to samo tyczy się rozsiewaczy nawozów


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Pilmet, nad którym się zastanawiamy kosztuje ok. 25000zł brutto + jakiś sterownik. Natomiast Bury ok. 20000 zł brutto. Tak się właśnie teraz zastanawiam, bo chcemy jeszcze dobry agregat kupić. Swój sprzedałem i musimy kupić. A opryskiwacz może poczeka i coś wypas się kupi, ale trochę później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

mam opryskiwacz pilmet 1600l szerokość robocza 18m użytkuje go już 4 rok zero przecieków stabilizacja belki działa jak zagarek mam górzyste pola także coś o tym wiem. Sprzęt jest bezawaryjny także polecam firmę z Wrocławia! jeśli już go będziesz brał to nie radziłbym brać czteropozycujnych dysz - są zbędne a troche kosztują. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Co do firmy z Wrocławia to już przeszłość. Pilmet przeniósł się do Brzegu i jakość na pewno spadnie jakość Pilmeta, bo jakość maszyn z Brzegu nie jest rewelacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

a to nie wiedziałem...? to główna siedziba firmy jesr teraz gdzie indziej? ale zapewne nie ma to większego związku z jakością maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Zobaczymy z czasem jak będzie z jakością. Opryskiwacz raczej będzie to Pilmet,  kupie chyba dopiero na dosuszanie rzepaku albo wcale, bo do tego jest mi on głównie potrzebny. Mój obecny Pilmet 1012 z 1991 roku ma się jeszcze całkiem dobrze, tylko do dosuszania się nie nadaje i zabiegów na płatka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

jeżeli chodzi o reglonowanie rzepaku to mój pilmet podnosi belke polową na wysokość ok 180 cm. i w niektórych miejscach belka potrafi się zamykać >:( w prawdzie wieżyczka nie jest maksymalnie uniesiona do góry ale sam fakt! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

Wiem ze to troche niebardzo bo tu raczej rozmawia sie o dużych opryskiwaczach a ja potrzebuje cos małego mam 20ha ale może ma ktos jakis pomysł ma pracowac z MF-255 zawieszany (pryskanie 330 z 10 metrowym pilmatem 400litrów jest dobijająca trace dużo czasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
Wiem ze to troche niebardzo bo tu raczej rozmawia sie o dużych opryskiwaczach a ja potrzebuje cos małego mam 20ha ale może ma ktos jakis pomysł ma pracowac z MF-255 zawieszany (pryskanie 330 z 10 metrowym pilmatem 400litrów jest dobijająca trace dużo czasu)

a co ja mam powiedzieć na 75 ha opryskwiacz 500l >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

a Ty tomek masz 75ha? to prócz swnek masz sprzedajesz płody rolne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek183    9

to faktycznie duzo jak na 500 :-  tylko że ja daje większość oprysków (poza chwastami w zbożach) 400 litrów cieczy na 1ha wiem że to może dziwne ale każdy ma swoje sposoby ;) a w przypadku oprysków na zieleninke takich jak azogard czy stomp daje 800l/ha ;D no i 330 za lekki do takiego spokojnie daje rade ale MF jest znacznie szybszy i zwinniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ziemniaki5ha,buraki2,3ha,rzepak13-15ha

a w sumie to mam 94 ha i jeszcze mam 17 ha lasu i za rok 8 ha znowu czyli praktycznie 68 ha gruntów ornych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomMak    1

ja ma 25 ha wkurzyło mnie jeżdżenie  po kilka razy na tą samą działkę ciągnikiem z opryskiwaczem 200l zajmowało mi to sporo czasu denerwowałem się zwłaszcza wtedy gdy pogoda była niepewna - raz wieje raz nie..., kupiłem opryskiwacz 1600l ustawiłem dawke ok 250l/ha i mam spokój! leje wode jade raz i mam 6ha z głowy, na dodatek mam dysze którymi da się pryskać podczas gweałtownych powiewów wiatru. fakt że ten interes mnie trochę kosztawał ale jestem zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Jak ma sie pole blisko domu i ma sięblisko do wody to jeszcze jest luz, ale jak trzeba jechać gdzieś daleko to jest kupa roboty. Pamiętam jak miałem działkę rzepaku o paw. 11ha oddaloną od domu 6 kilometrów. Jak ojciec zaczynał pryskać (opryskiwacz 400l) o 17:00, to kończył tak po 20:00 >:(. Teraz mamy już 2500l i jest święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ile moze kosztowac jakis oprystiwacz amazone zawieszany z belka 15 metrów albo jakis 1500litrów na kołach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
ile moze kosztowac jakis oprystiwacz amazone zawieszany z belka 15 metrów albo jakis 1500litrów na kołach?

właśnie też myślałem nad takim amazonem 1200/15m z komputrem. Ja też niestety nie wiem ile kosztuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1614    0

Polecam opryskiwacz z firmy pilmet pożądna firma.Ja mam pilmeta 1600l belka 15m pompa włoska tylko szkoda że oświetlenie jest za dopłatą ale nie nazekam więc naprawde warto i nawet przystępna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

jak te włoskie pompy chodza tak jak z forterr to bym niebrał :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

i jeszcze przenieśli główny zakład to jakość pewnie też się obniży :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

kiedys reportarz o krókowiaku ogladałem a to taka ciekawa rolnicza firma we wiosce <_< spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
właśnie też myślałem nad takim amazonem 1200/15m z komputrem. Ja też niestety nie wiem ile kosztuje <_<

moj skotarek by kosztowal 20tys, wlasnie 1200/15 z komputerem ale tej "firmy" już nikomu NIE polecam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj