Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 6160

285 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 22:24

Massey Ferguson 6160 @pronarek rozumie Twoje podniecenie nowym sprzętem, ale nie musisz zawsze zakładac nowego tematu gdy masz nowy problem, pozatym połowę Twoich tematów można by wrzucić do jednego worka (jaki ciągnik wybrać...)

z tym EHR to jak pisał @sosek sprawdź dobrze bo moze nie trzeba rozbierac...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 6160 Dzisiaj, 17:09
  •  

#22 Share lukasz6140

lukasz6140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 10:35

Massey Ferguson 6160 Chciałbym sie dowiedziec czy w ewszystjich typach tej serji to jest. A mainowicie mój MF 6140 z przodu ciagnika przed akumulatorem ma taki (jak gdyby zbiorniczek taka bańka owalna) połaczony on jest dwoma przewodami z chłodnica oleju . Posiada jakis czujnk. Nie wiem do czego wogule to tam jest i jaka to spełnia role. dodam ze ciągnik ma tura. prosił bym o pomoc.

#23 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 13:37

Massey Ferguson 6160 Ja w swoim 6140 nie mam żadnego zbiorniczka czy bańki.Jest chłodnica oleju i za nią filtr powietrza i przewody.Może zrób fotkę tego "zbiorniczka".
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#24 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 12:49

Massey Ferguson 6160 guziki wogle nie działają a gdy w środku przełącznik jest w pozycji neutralnej to podnośnik opada na dół a gdy wciśnie sie jeden z zewnętrznych guzików to podnośnik zatrzymuje się ,wie ktoś co moze oznaczać świecąca kontrolka < wykrzyknik > przy wewnętrznym panelu ehr??
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#25 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 13:16

Massey Ferguson 6160 Ta kontrolka oznacza tak jest napisane w instrukcji "Autodiagnoza-kontrolka wskazań błędów podczas pracy i blokady konsoli".Jak ciągnik jest zimny u mnie ta kontrolka świeci aż w końcu zacznie migać i przestaje dodam że EHR działa bez żadnych problemów.

#26 Share marianmass

marianmass

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 14:24

Massey Ferguson 6160 Witam. sory że nie na temat ale chciałbym się was poradzić jaki ciągnik wybrać masseya 3090 czy 6170. jak sądzicie
:)

#27 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 15:30

Massey Ferguson 6160 w takim wypadku albo sie naprawi albo sie sprzeda ciągnik....

edit: bedziemy go naprawić kosztem ok 2tyś zł.

#28 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 15:09

Massey Ferguson 6160 dodaje ze podnośnik już wogóle nie chce opadnąć :) wczoraj kontrolka od autodiagnozy jeszcze migała teraz to już świeci

pomóżcie mi znaleść jakiegoś speca od elektroniki z woj. opolskiego bede bardzo wdzieczny

#29 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 15:54

Massey Ferguson 6160 Jeśli kontrolka świeci stale to regulacja została zablokowana. Jak kontrolka migała to podawała kod błędu który trzeba było odczytać i usunąć wskazaną usterke.

#30 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 16:00

Massey Ferguson 6160 a to po usunięciu usterki znikne czy trzeba kompa podpiąć i odblokować??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 06 grudzień 2008 - 21:27

Massey Ferguson 6160 ja jak kupiłem swojego 6260 to miałem takie coś że jak jechałem to taka pomarańczowa mi się zapalała i gasła i jakieś 2 tygodnie temu wpadli korbanki do mnie i podłączył gość kompa patrzy 8 błędów no nic skasował pojeździliśmy trochę podłączył znowu patrzy tylko jeden jest no i tak myślą we dwóch serwisanci no i moment wpadli pod ciągnik złączyli jakiś kabel i jest ok ;);) jak wykasuje ci jakiś błąd to musisz trochę pośmigać podłączy znowu i zobaczy czy jest ok... tak mi gość z serwisu mówił

#32 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 11:28

Massey Ferguson 6160 A jak waszym zdaniem uważacie jak ciągnik jest zimny to świeci się ta kontrolka następnie mryga i nie świeci jest to normalne zjawisko podnośnik działa ok,może ktoś posiada dobrą instrukcje gdzie jest wszystko wyjaśnione.

#33 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 13:39

Massey Ferguson 6160

ja jak kupiłem swojego 6260 to miałem takie coś że jak jechałem to taka pomarańczowa mi się zapalała i gasła i jakieś 2 tygodnie temu wpadli korbanki do mnie i podłączył gość kompa patrzy 8 błędów no nic skasował pojeździliśmy trochę podłączył znowu patrzy tylko jeden jest no i tak myślą we dwóch serwisanci no i moment wpadli pod ciągnik złączyli jakiś kabel i jest ok ;):) jak wykasuje ci jakiś błąd to musisz trochę pośmigać podłączy znowu i zobaczy czy jest ok... tak mi gość z serwisu mówił

Goście z serwisu są jedwabiści bo zwykle potrafią dwie rzeczy - skasować błąd i skasować kase. Przyczyn błędów już nie potrafią odczytać ani usunąć (czasem w drodze wyjątku mogą coś złączyć lub przylutować). Tym sposobem Korbanek może przyjeżdżać co drugi dzień ;) Generalnie jeśli moduł posiada opcje samodiagnostyki to nie potrzeba żadnych Korbanków, serwisów i komputerów do zdiagnozowania problemu. Do usunięcia owszem, mogą sie przydać :)

A jak waszym zdaniem uważacie jak ciągnik jest zimny to świeci się ta kontrolka następnie mryga i nie świeci jest to normalne zjawisko podnośnik działa ok,może ktoś posiada dobrą instrukcje gdzie jest wszystko wyjaśnione.

Mryga jednostajnie czy podaje jakiś kod?

#34 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 14:05

Massey Ferguson 6160 teraz działa podnośnik działa ale wewnętrzne sterowanie bez tych guzików za błotnikach - został zmostkowany drucik od podnoszenia w góre bo tylko na wcisnietym guziku wszystko działało jak należy więc teraz tak jest - zadna kontrolka juz nie mryga

#35 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 17:44

Massey Ferguson 6160 Dzięki "mirasek" za zainteresowanie:
-Pale ciągnik jak jest zimny,kontrolka się pali cały czas.
-Jak ciągnik się rozgrzeje zaczyna migać w takim samym odstępie czasowym jak ciągnik się w miarę dobrze rozgrzeje to wcale nie miga i nie pali się ,dodam że cały EHR działa bez zarzutów.

#36 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 19:06

Massey Ferguson 6160 to jest norma bo pytał sie gościu jak do niego dzwoniłem czy tez świeci jak traktor jest rozgrzany bo jak jest zimny to ma prawo świecić

#37 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 19:13

Massey Ferguson 6160 Ok dzięki "PronarekP5" za informacje,widocznie ma to coś wspólnego z temperaturą oleju,albo zależy od jego gęstości,tak mi się wydaje bo od czego?

#38 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 21:11

Massey Ferguson 6160 to własnie zdaje mi sie ze ma związek z gestością

#39 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 21:55

Massey Ferguson 6160 mirasek.... nie masz racji... u mnie typi z serwisu co byli to super kolesie... jeden i drugi sie kapują dobrze... a kasy dużo nie wzięli bo tylko do kieszeni i bez faktury i tyle...a raz był koleś 7 godzin krecil tam patrzał ... no to wpisał 2 godziny pracy i na kilometrach uciął 20 km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 22:30

Massey Ferguson 6160

mirasek.... nie masz racji... u mnie typi z serwisu co byli to super kolesie... jeden i drugi sie kapują dobrze... a kasy dużo nie wzięli bo tylko do kieszeni i bez faktury i tyle...a raz był koleś 7 godzin krecil tam patrzał ... no to wpisał 2 godziny pracy i na kilometrach uciął 20 km

O którym serwisie mówisz? Mógłbyś podać namiary?