Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 6160

285 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Mateusz19980916

Mateusz19980916

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 137 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:43

Massey Ferguson 6160 Panowie doradźcie coś, jak obracam pług w jedną stronę ciśnienie ładnie trzyma go i mozna orać na tej stronie. Jak go obrócę i puszczę wajhę od hydrauliki "na luz" to pług opada mi na siłowniki obrotu do jego środka ciężkości. Jak przemienię na odwrót przewody to z drugiej strony występuje te zjawisko, więc siłownik w pługu jest okej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 6160 Dzisiaj, 07:22
  •  

#242 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 19 marzec 2016 - 20:23

Massey Ferguson 6160

Pany mam problem. Pedał sprzęgła gdy naciskam ręką idzie lekko jakieś 2/3cm na wysokości, później jest opór taki jak powinien być. Myślalem, że się przypowietrzyło jednak po wymianie oleju/filtrów i odpowietrzeniu ( leciał już nowy czysty olej ) jest tak jak było. Mogło coś tam w środku pęknąć ? Np. sprężynka czy coś ? Widziałem zestaw naprawczy - są coś warte ? Ogólnie nic nie cieknie ani w komorze silnika, ani od środka.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#243 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 19 marzec 2016 - 21:06

Massey Ferguson 6160

a co biegi źle wchodzą? ja mam zasade... jak coś nie śmierdzi to nie ruszać :P

#244 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, kulturystyka, informatyka = taki lekko szalony MIX :]

Napisany 20 marzec 2016 - 06:49

Massey Ferguson 6160

Właśnie o to chodzi, że mogło by być lepiej. Na rozgrzanym jest w miarę dobrze ale też czasami trzeba deko dłużej przytrzymać na sprzęgle aby weszło gładko. Rozbierałem jesienią koło pedałów, musiałem nasmarować sworzeń łączący z pompka bo piszczało i denerwowało. Wtedy to zobaczyłem i chyba raczej tak nie powinno być.

Sam wybierak biegów jakoś się reguluje ? Wymieniałem osłony gumowe + kulki plastikowe. Na dolnym kieliszku między dnem, a kulką mam luz.

PS. gdyby nie 4 pólbiegi i rewers elektrohydraluiczny to bym na pewno dużo bardziej odczuwał dyskomfort bo jednak jest to trochę uciążliwe.

Edytowany przez andrewk, 20 marzec 2016 - 06:52.

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" -_-

#245 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 10:02

Massey Ferguson 6160

po uruchomieniu traktora zmierz sobie ciśnienie oleju na odpowietrzniku od sprzegła... ma byc 1.5bar. Bedzeisz wiedział czy trójdział dobrze pcha w sprzegło

#246 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 11:10

Massey Ferguson 6160

Muszę sobie w końcu kupić manometr Mam coś takiego, że gdy przegazuję przed zmiana biegu to wchodzi lepiej. Same ruszanie z miejsca jest płynne bez szarpnięć. Wszystko inne co związane z hydrauliką działa ok, pług 1t podnosi szybciutko na wolnych obrotach.

#247 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 11:54

Massey Ferguson 6160

dobrze wiesz że podnosnik to ta druga sekcja pompy... w 90% przypadków pada sekcja niższej wydajności ale jeśli wspomaganie kier jest ok to pompa jest dobra...

W sumie z ciekawości też zmierze te ciśnenie na sprzegle bo przed remontem skrzyni pedał miałem twardy od samej góry choć siłownik sprzegła miał przeciek... teraz ma nowe uszczelnenie choć boje się że coś tam mogłem sknocić bo uszczelnienia tego strasznie twarde... zresztą TY masz mokre sprzegło to siłownik chyba inny

Edytowany przez lukbold, 20 marzec 2016 - 11:55.

#248 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:28

Massey Ferguson 6160

Fakt z tym podnośnikiem to się wygłupiłem :) Kierownicą kręci się lekko na wolnych obrotach czy zimny czy ciepły. Wszystkie inne funkcje działają ok tylko ten problem z wysprzęglaniem. No nic trzeba będzie sprawdzić te ciśnienie, a później albo czyścić trójdział albo zaglądać do pompki bo chyba innej możliwości już nie ma

#249 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:43

Massey Ferguson 6160

pompka stara? zreszta obojętnie jaka bo nowa lepsza może nie być chyba że oryginał by wziąć

#250 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 12:54

Massey Ferguson 6160

Nie mam pojęcia czy była kiedyś wymieniana - ma kolor zielony, a są takie zamienniki w sprzedaży więc podejrzewam, że ktoś kiedyś wymienił. Nie cieknie tylko ten ruch 2/3 cm i dopiero czuć opór.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share pretorian41

pretorian41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 20 marzec 2016 - 21:35

Massey Ferguson 6160

Witam

Posiadam MF 595 88KM, w orce na 1 ha 5-6 klasy ziemi pali mi około 9 l/ha.

Mam zamiar kupić MF 6160.

Jak wychodzi w orce ten ciągnik( ziemie lekkie 5-6 klasa) lub inny z serii 61xx ?

#252 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 20 marzec 2016 - 21:50

Massey Ferguson 6160

Mi w 4 obrotowej 4x40 /30cm połknął średnio 16.5L na ha. Gleba ciężka górki.

#253 Share pretorian41

pretorian41

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 23 marzec 2016 - 23:11

Massey Ferguson 6160

Zakupiłem MF 6160.

Nie wiem jak będzie dalej ale wychodzi, że będzie palił około 9 l/ha.

Może komuś się przyda. Pług 4x40.

Dodam iż mam ziemie lekkie i orzę dość płytko.

Edytowany przez pretorian41, 23 marzec 2016 - 23:12.

#254 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 12:02

Massey Ferguson 6160

lukbold i co mierzyłeś u siebie ciśnienie ? Do mnie jeszcze nie może dojechać manometr ale tak na oko coś czuje, że u mnie nie ma na pewno 1,5 bara no bo przecież to już jest dość spore ciśnienie ? Jak leci Ci olej z odpowietrznika ?

Popatrzyłem w schemat i jeżeli chodzi o trójdział to jedynie śruba ( strzałka na czerwono ) mogła by być przybrudzona. Rozebrałem tak aby dało się ją wydostać, następnie trzeba było wykręcić imbus i wychodził taki pręt z dwoma małymi dziurkami na końcu ( było trochę takiego czarnego szlamu ale nie wiem czy było pozatykane ). Wszystko dobrze umyłem w benzynie, przedmuchałem złożyłem i nie wiem ale chyba nie ma różnicy w ciśnieniu na odpowietrzniku. Przynajmniej na oko....

Co do samego trójdziału to nie wiem za bardzo co tam może się popsuć jak składa się ze śrub przelotek, tej śruby redukującej ciśnienie + oringi i kilka sprężynek.

Jest regulacja na tej śrubie redukującej poprzez dociśnięcie sprężyny + to co zaznaczyłem na niebiesko i zielono. Tego w ogóle nie ruszałem.

Załączone miniaturki

• trójdział.jpg

Edytowany przez andrewk, 25 marzec 2016 - 12:03.

#255 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 12:40

Massey Ferguson 6160

nie mierzyłem bo ten odpowietrznik jest zara za podpora kabiny... musze skombinować sobie kawałek wężyka żeby to podłączyć ale póki co dałem sobie na wstrzymanie z MF.

1.5 bar to jest nic. Z odpowietrznika to na max 2cm "strzela" strumień oleju :P tam nie może być zbyt dużo bo te ciśnienie cały czas poprzez łożysko oporowe napiera na gwiazde docisku sprzęgła czy jak to tam się nazywa a przecież nie może Ci wysprzęglać bez użycia pedału ;)

Ja niby pedał mam twardy a też czasem, szczególnie na postoju cieżko wbić bieg. Pomaga wciśnienicie przyśpieszacza z równoczesnym wciśnieniciem sprzegła.... wkurza mnie to ale nie znalazłem info o możliwych przyczynach a wiadomo że skrzynie sam skaładałem wg instrukcji napraw i porad kolegi Ptaszyna

#256 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 25 marzec 2016 - 16:28

Massey Ferguson 6160

No nic, jeszcze raz spuściłem ze 200ml oleju i kiedyś się sprawdzi jak działa po rozgrzaniu.

#257 Share kisiel123

kisiel123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 13 kwiecień 2016 - 20:08

Massey Ferguson 6160
 panowie cieknie mi w mf 6140  z prawej storny przy kole wyglada jak zawór bezpieczenstwa. co to jest dokładnie i jak to uszczelnić ?obrazek w galeri .. z góry dzieki za pomoc   Ciągnik rolniczy Massey Ferguson 6140

#258 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 14 kwiecień 2016 - 15:58

Massey Ferguson 6160

Ale masz tam namieszane :D Chętnie bym pomógł ale nawet nie mam jak porównać bo u mnie rozdzielacz jest trochę inny ( załącznik ) Udało się rozwiązać problem ze sprzęgłem ?

Załączone miniaturki

• rozdz.jpg

#259 Share kisiel123

kisiel123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 15 kwiecień 2016 - 06:20

Massey Ferguson 6160

Ale masz tam namieszane :D Chętnie bym pomógł ale nawet nie mam jak porównać bo u mnie rozdzielacz jest trochę inny ( załącznik ) Udało się rozwiązać problem ze sprzęgłem ?

no namieszane bo instalacja pneumatyczna w nim jest .. nowy sezon z problemami się zaczął .. to jest rozdzielacz od tylnego podnośnika ?  na dodatek wczoraj po pracy zaczął cieknąc olej  z przodu na przegubie z prawej strony i znowu robota..  tak sprzęgło ogarnąłem.  Najgorsze ze u mnie w okolicy to żadnego normalnego mechanika nie ma ;) 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share andrewk

andrewk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów

Napisany 15 kwiecień 2016 - 08:27

Massey Ferguson 6160

Tak, to jest rozdzielacz. Mam taki u siebie w 6150. Tej części co Ci cieknie to u mnie w ogóle nie ma - zobacz może to jakaś śruba i się wykręca i jest jakiś oring/ podkładka miedziana. U mnie cieknie jedna zwolnica z przodu ale to w najbliższym czasie się ogarnie :D Co było przyczyną problemów ze sprzęgłem ?

Edytowany przez andrewk, 15 kwiecień 2016 - 08:28.