Skocz do zawartości

Zdjęcie

silosy zbożowe

211 odpowiedzi na ten temat

#141 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 25 luty 2012 - 00:02

silosy zbożowe Dokładnie się temu przyjrzyj żeby bigosu nie narobić, ja jeszcze mam kanały awaryjne które leżą na podłodze, jeśli je masz to możesz je wykorzystać, lecz i tu nie obejdzie się bez żmijek dodatkowych, ja mogę za pomocą tych kanałów awaryjnych też spuszczać silosy, lecz tak naprawdę co do nich to jeszcze muszę sprawę przemyśleć bo mam do nich pewny plan.
A czy do koszenia rzepaku też je wykorzystujesz bo jeśli tak to coś nie bardzo widzę współpracę rzepaku ze żmijką pionową.
Hmm widziałem też żmijki pionowe lecz łącznie we współpracy z drugą żmijką spiętą na sztywno która ma za zadanie dopychać ziarno do pionowej.

ja obecnie ładuję przyczepy 2x10 ton jedną godzinę, lecz będzie szybciej jak od dołu żmijki obetnę osłonę która podciąga mi żmijkę do góry w rękawie.

Edytowany przez franko, 25 luty 2012 - 00:11.

http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silosy zbożowe Dzisiaj, 02:42
  •  

#142 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 25 luty 2012 - 15:28

silosy zbożowe Właśnie chodzi mi o tą żmijkę ze żmijką dopychającą. Mały silnik 2,2kw i duży 5,5 lub 7,5 kw. Kuzyn i kolega mają takie. Rzepak nie daję do zbiorników. Ale nie wykluczam tego w tym roku.

#143 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 25 luty 2012 - 17:49

silosy zbożowe Witam,
Temat silosów przeczytałem dość dokładnie i to jest dość indywidualna sprawa wymagającą przemyślenia. Z racji tego że przymierzam się do budowy silosów zleciłem projekt firmie agroPROJEKT. Jestem ciekawy czy któryś z kolegów korzystał z jej usług lub ma informacje o solidności firmy.
U mnie w założeniu mają powstać 3 silosy 30 ton (zastawiam się nad ostatnim 60 ton), jest to podyktowane tym że mam bardzo zróżnicowaną ziemie i sieję każdy rodzaj zboża, cześć z tego zboża przeznaczam na paszę a cześć na sprzedaż.
Chciałbym zamieść poniżej ofertę która ta firma mi zaproponowała i poprosić kolegów o opinie i rady.

jest to oferta na 3 szt. zbiorników po 33 tony każdy ( jeżeli będzie zasypywany centralnie ) w optymalnej technologii.
Przyjeżdzające transporty wysypują ziarno do kosza zsypowego. Stąd podnośnik ZPK20 przemieszcza ziarno do góry i wsypuje centralnie do zbiornika S1 lub na przenośnik ślimakowy PSR160, który może zsypać silosy S2 ( po otwarciu zasuwy ) lub S3 ( gdy zasuwa środkowa jest zamknięta ). Rozdzielacz 4-ro drogowy na szczycie ZPK może kierować ziarno do:
I ) silos S1
II ) silosy S2 i S3
III ) magazyn płaski w sąsiednim budynku
IV ) ekspedycja na zewnątrz na środki transportu.

Odbiór ziarna będzie odbywał się ślimakiem dolnym z zasuwami w każdym silosie po jednej, umieszczonej centralnie w zbiorniku.
Po otwarciu zasuwy wewnętrznej w silosie ślimak przemieści ziarno na koniec płyty silosów, a dalej na podnośnik ZPK, który poprzez rozdzielacz 4-ro drogowy może sypać w w/w kierunkach.
Układ "na pierwszy rzut oka" wydaje się drogi lecz wymaga tylko minimalnej obsługi i zaangażowania sił, co w czasie użytkowania zaoszczędza energię elektryczną, czas pracy i siły fizyczne.

w załączniku schemat projektu

Edytowany przez lukaschels, 10 marzec 2012 - 13:51.

#144 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 25 luty 2012 - 19:53

silosy zbożowe Ja mogę tylko napisać to co mi na myśl przychodzi w obecnej chwili,
- 3 metry to spora głębokość, na pewno podyktowane jest to bezpośrednim podłączeniem kosza pod kubełek, jak tam z wodą u Ciebie???
- stopa podajnik kubełkowego ma zazwyczaj dwa noski który Ty jeden z nich wykorzystałeś do kosza lecz drugiego nie widzę (znajduje się po drugiej stronie) lecz widać że żmijka podpodłogowa jest połączona pod ten sam (czy tak musi być????)
- mam nadzieję że żmijka podpodłogowa łącząca 3 silosy będzie miała możliwość obsługi (to tylko maszyna),
- czy tylko taką masz możliwość usytuowania silosów

Jak mi się coś jeszcze nasunie to napiszę.

Pozdrawiam

#145 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 26 luty 2012 - 07:08

silosy zbożowe Dzięki :)
1. Jesienią wykopałem otwór o głębokości 2 m i do tej pory suchy jest (tzn. nie ma oczka wodnego), w niedługim czasie planuje pogłębić do 3 m, z wcześniejszych doświadczeń wiem że woda gruntowa nie powinna podchodzić.
2. Nie wiem, to pytanie zadałem już wcześniej projektantowi czekam na odpowiedz,
3. Żmijka podłogowa przez całość również znudziła moje podejrzenia o awaryjności, zleciłem aby doprojektował wejścia żmijki - awaryjne, bo gdy ta padnie może być nie wesoło.
Przy następnym spotkaniu z nim wyjaśnię te wyżej wymienione kwestie, bo być może zostało to rozplanowane tylko rysunek wszystkiego nie pokazuje.

#146 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 26 luty 2012 - 10:24

silosy zbożowe Pomyśl jeszcze przy takiej głębokości nad czyszczeniem podajnika kubełkowego,
- kolejna kwestia zapewnienia bezpieczeństwa przy takim rowie (samemu można i pamiętać lecz ktoś inny może ucierpieć)
- przemyśl kwestię taką jak u mnie i podciągnięcie podajnika do góry i połączenia kosza z noskiem za pomocą żmijki (kosz może być innych kształtów z kanałem na żmijkę), wtedy podajnik zagłębisz o 1 metr.
- a jak sprawa miejsca co do usytuowania silosów???

Zawsze lepiej przemyśleć kilka razy, niż potem żałować.

Edytowany przez franko, 26 luty 2012 - 10:28.

#147 Share lukaschels

lukaschels

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 26 luty 2012 - 11:09

silosy zbożowe Silosy ustawione w ten sposob są rownoległe do garażu i wydaje mi się że zajmuja mniej miejsca, jak również z wieży mam mozliwość sypania zboża do garażu. Mam miejsce by ustawić je w inny sposób np: w trójkącie, choć jeśli ma być kosz zasypowy to wiem czy to jakąs różnica rozmieszczenie silosów.
(mogę dodać screen z googla usytułowania)

Dzięki bardzo za wasze sugestię, mam juz kilka uwag do firmy projektującej :)

#148 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1208 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 15:47

silosy zbożowe orientuje się ktoś jaka może być cena rzeczywista bina 100t z przenośnikiem kubełkowym i najmniejszym zsypem ?
chciałbym żeby ktoś się wypowiedział kto ma takiego bina bądź podobnego.
Wiem że są ceny na stronie BINa ale chciałbym dowiedzieć jak jest w rzeczywistości :)

#149 Share Skiner

Skiner

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 28 kwiecień 2012 - 11:41

silosy zbożowe Witam, mam zamiar postawić 4 silosy po 60t i teraz mam do wyboru z 3 firm: Bin, Michał i Winkler. Pierwsze dwie są to znane marki i na pewno jakość wykonania jest dobra, ale za jednego bina mogę kupił 2 Winklery i moje pytanie kieruje do posiadaczy silosów Winkler. Jak z wykonaniem, trwałością, przechowywaniem zboża itp. Za zaoszczędzone pieniądze kupiłbym dmuchawę ssąco tłoczącą tylko czy kupienie tańszych silosów nie będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Proszę o radę

Link do strony producenta Winkler: http://www.silosywinkler.pl/index.php

#150 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 17 sierpień 2012 - 20:56

silosy zbożowe Ja mam WInklera 60 ton od wiosny końcem tego roku planuje postawić kolejny 60ton. Żeby coś wiecej powiedziec o nim to zobaczy sie za kilka lat. U mnie wchodził w gre tylko michał albo winkler ze wzgledu na małą działke, wykożystuje ostanie metry przestrzeni i tak tylko sie zmieścił. Ale za te pieniądze jest całkiem ok moze michał czy bin jest bardziej "dopieszczony" ale dla małych gospodarstw jest wystarczający. Tak dla porównania mnie silos kosztował 9950zł a michał 55 ton 12700zł z ceny z dojazdem i montarzem ( michał sporo liczy za transport).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share MT1997

MT1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:46

silosy zbożowe Witajcie ile kosztowało by postaiwenie 2 silosów marki BIN 200ton ze schodami dachowymi pomostem obsługowym i wszystkimi dopieszczeniami :) Ile kosztowałby przenośnik kubełkowy do niego i jakiej musiałby byc wysokości. Przenośnik również marki BIN. Jakie znacie inne firmy oferujące przenośniki i czy są slidne, bo jak już coś mam kupować to na lata.

#152 Share MT1997

MT1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:33

silosy zbożowe Wie ktoś jaki musi być spad rury od góry wierzy podajnika kubełkowego do czubka silosa.

#153 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:30

silosy zbożowe U mnie policzyli że wystarczy 2 m ponad otwór wsypowy przy dwóch silosach i przy podajniku ślimakowym.

#154 Share MT1997

MT1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:36

silosy zbożowe

U mnie policzyli że wystarczy 2 m ponad otwór wsypowy przy dwóch silosach i przy podajniku ślimakowym.

A jaki masz wysoki podajnik, a jakie wysokie silosy?

#155 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:42

silosy zbożowe Spad podajnik- silos musi być 45 stopni.

#156 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 476 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 20:44

silosy zbożowe 9m / 11m

#157 Share gospodarstworoszak

gospodarstworoszak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 12:58

silosy zbożowe Własnie zastanawiam się nad zakupem 2x100t z kubełkami ,dzwonilem do bina to same kubeki moga kosztowac 50-60 tys. zł, silosy realnie ok 20-22 tys. zł /szt na gotowo z wyposażeniem, choc nie chieli podac konkretnej kwoty zestawu, ale ok 100 tys. zł. Jak to się policzy w zestawie to wcale tak tanio nie wychodzi.a do tego jeszcze głebokie fundamenty pod przenośniki i silosy + montaż + dostawa za wszystko doliczają nawet za wyposażenie w silosie,które musisz miec jak właz, rękaw itd. Jak to się wszystko policzy to wcale nie są tańsi od innych firm.

Ktoś tu pisał, że trzeba 3 m dół wykopac , a ja mam płytko wodę i ciągle z podwórka spływa , pojadę jeszcze do sąsiadów zobaczyc jak maja zrobione i czy warto tyle kasy wylożyc. Jakie wasze opinie ?

Jescze będę szukał może jakiegoś tanszego rozwiązania

#158 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3228 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 13:18

silosy zbożowe Nie możesz kupić używanego podajnika i sam zamontować?? Cena w porównaniu do nowych z bina to taka że zostanie jeszcze na ponad jednego 100t bina :o ba nawet 2.

#159 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 17:32

silosy zbożowe

Własnie zastanawiam się nad zakupem 2x100t z kubełkami ,dzwonilem do bina to same kubeki moga kosztowac 50-60 tys. zł, silosy realnie ok 20-22 tys. zł /szt na gotowo z wyposażeniem, choc nie chieli podac konkretnej kwoty zestawu, ale ok 100 tys. zł. Jak to się policzy w zestawie to wcale tak tanio nie wychodzi.a do tego jeszcze głebokie fundamenty pod przenośniki i silosy + montaż + dostawa za wszystko doliczają nawet za wyposażenie w silosie,które musisz miec jak właz, rękaw itd. Jak to się wszystko policzy to wcale nie są tańsi od innych firm.

Ktoś tu pisał, że trzeba 3 m dół wykopac , a ja mam płytko wodę i ciągle z podwórka spływa , pojadę jeszcze do sąsiadów zobaczyc jak maja zrobione i czy warto tyle kasy wylożyc. Jakie wasze opinie ?

Jescze będę szukał może jakiegoś tanszego rozwiązania

Tańsze rozwiązanie np.
Silosy - Michał; Winkler (Winkler 60ton ok 10tys z transportem i montażem )
Podajnik - używany kubełkowy jak za krótki można przedłuzyć (ja tak robiłem 5m do 13m) , lub żmijka pionowa z popychającą pionowa wydajność ok 20ton ok 7 tyś
Kosz zasypowy- jak masz przyczepki z w wywrotem do tyłu i szuflada to żmijka pionowa ma mały kosz do tego, lub betonowy kosz zasypowy z żmijką poziomą na dole która podaje do podajnika pionowego (ja tak mam) kosz zagłębiony na ok 75cm i bez problemu chodzi przyczepa 5 ton.
Wszytko zależy od tego czego potrzebujesz i jakie masz możliwości finansowe, terenowe itp. Ja w tym roku postawiłem silos i całą instalację do niego robiłem sam od podstaw kosz zasypowy, podajniki ślimakowe, przedłużka podajnika kubełkowego do 13metrów, rury zsypowe itd., bo chciałem mieć profesjonalny załadunek i rozładunek silosu aż tyle kasy na wynajęciem firmy która zrobi wszystko nie było ale jest tak jak chciałem i cała instalacja jest zrobiona na wydajność 20ton/godz. i działa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 18:27

silosy zbożowe Ja kupiłem żmijkę pionową 14 metrów ze żmijką dopychającą. dwa silniki 5,5 kw i 2,2 kw. Z trójdrożnym rozgałęźnikiem. Dałem 9 tyś i daję 20 t/h

Dodaj odpowiedź