wojtii

silosy zbożowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ralfMTX140    3

A może powiesz jakiej pojemności? <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Mam takie pytanie, bo chce postawić sobie 28 i 60 tonowe silosiki z BINa i jaka musi być odległość od granicy żebym mógł je postawić. Granica jest miedzy mną a droga gminna???


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinb8    0

Witam. Wie ktoś może ile kosztują silosy firmy Michał lejowy o pojemności 65t i w górę a także z perforowanym lejem wewnętrznym o takich samych pojemnościach, interesują mnie także silosy firmy KRIS-DAL i także nie wiem ile kosztuje w tej firmie max pojemność to 26t??? Z góry dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szynszyl    0

Rozmawiałem z Gościem który postawił BIN130 ton, mieszka przy drodze wojewódzkiej i powiedział że koszty papierkowe: Pozwolenie , geodeta, projekt, odbiór elektryka, straży, pozwolenie na użytkowanie itp. Kosztowało Go 5000 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Witam tez interesuje mnie cena lejowych silosów takich 30t może ktoś zna ??


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi217    2

Mam zamiar kupić 2bin-y 10ton, i tu zaczyna się problem czytałem ostatnio w gazecie ze jeżeli silosy zbożowe przekraczają 5m i 30 m3 to trzeba mieć plan jak na normalną budowę. Co do pojemności to się mieści ale do wysokości nie bardzo i tu moje pytanie czy ktoś już robił takie plany i czy mógł by mi opisać jak się do tego zabrać. A może z tytułu tej minimalnie przekroczonej wysokości można bez planu :P


Moje filmy: http://www.youtube.com/profile?user=tomi2177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dariusz46    0

Nie wiecie czasem jak układa się bloczki pod podłogą silosu ? Proszę o w miarę szybką odpowiedz ;) Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fento    4

Zastanawiam się nad postawieniem Bin-a 60WR-70 ton. Jaki byłby najlepszy sposób załadunku i rozładunku takiego silosu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor16145    2

To jest mój sposób. To są właśnie 70 t biny i załadunek idzie dość szybko. A rozładunek żmijka 4m z zestawu bina przez oryginalny wysyp.

Za dużo nie widać ale żmijka jest własnej produkcji ma jazdę i jeździ miedzy 3 silosami. 6t przyczepę z obstawami i czubkiem za pol godz rozładuje

Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Silosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3

Witam!

Mam zamiar zamontować 2 silosy BIN o pojemności 60t.

Chciałbym Was zapytać o rozwiązania dot. załadunku i rozładunku zboża.

Mam zamiar wykopać dół o pojemności ok 6t zalać o go betonem aby był zasyp i na dole zamontować żmiję która podawała by ziarno do góry, gdzie założyłbym rozgałęźnik na 2 silosy i założył jakieś rury aby leciało do bina.

Czy to drobrę rozwiązanie?

 

Kolejna sprawa to rozładunek bina. Widziałem na filmie jak pod workownik był podstawiony mały kosz i wsadzona do niego żmijka, która podawała na przyczepę. Myślę ze to dobre rozwiązanie, lecz czasem mało praktyczne.

Wiecie jakie są w ofercie podajniki aby podawały ziarno z bina?

 

Tak na marginesie dodam iż koło binów będzie paszarnia ze śrutownikiem ssaco tłoczącym. Gdzie najlepiej go podłączyć? Pod workownik? Wykonać dodatkowy otwór?

 

Proszę o porady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

A nie lepiej było by kupić silosy ale z dnem lejowym wtedy problem rozładunku masz rozwiązany a w BINie jaki by on nie był to jak nie masz na dnie przenośnika wygarniającego to sporo ziarna zostaje a jak byś miał lej to silos do samego dna się rozładuje samoczynnie praktycznie ''

 

 

Co do załadunku silosów to pomysł w miare dobry - ale poszperaj w necie może znajdziesz ofertę na jakiś tani przechodzony przenośnik kubełkowy zamiast żmijki do twojego pomysłu bo to zawsze konkretniejsze rozwiązanie niż żmijka i zajmuje mniej miejsca


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek B    3

Lejowe raczej odpadają bo za duży koszy a mowa tylko o nowych.

 

Jak będziesz sypał ziarno na mieszalnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Witam

Posiadam silos Bin 60tonowy i na wiosnę planuje stawiać dwa silosy po 70 ton i zastanawiam się nad sposobem załadunku tych wszystkich silosów bo będą stały niedaleko siebie. Do tej pory silos napełnialiśmy dmuchawą ale trochę to długo schodzi i do tego dochodzi hałas i kurz. na allegro znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/item874824969_dozamech_wanna_rozladowczo_zaladowcza_do_zboza.html

 

Podłączyłbym do tego żmijkę pionową z trzema wysypami i wszystkie trzy silosy bym tym sposobem załadował tylko ta Wanna rozładowczo-załadowcza wydaje się mało pojemna

Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

co do workowników silos może się zgiąć rura antydynamiczna to jest rynna z otworami którą montuje się do boku zbiornika badziewie kupiłem ją ale nie montowałem nie ma po co ja mam dmuchawę ssąco-tłocząca z Odolanowa daje rade zaletą jest w niej to że mogę ją szybko i bez problemu postawić gdzie chcę i ładuje do silosu i na płaskie 15kw 10 ton na godzinę najlepsze rozwiązanie jest żmijka lub podajnik kubełkowy ale montujesz je praktycznie na stałe do dmuchawy mam specjalną rurę którą mogę wyciagać zboże z zbiornika. Zamiast dwóch małych ni lepiej postawić jednego dużego. Ja mam dwie setki postawiłem je 6 lat temu a od dwóch nie mieszczę się ze zbożem teraz będę je podnosił. Przechowuje się super. Dokumenty to pozwolenie na budowę jak przy budowie domu geodeci plany ale w 2006 byłem drugi w powiecie który się starał o pozwolenie , Rozgałeznik do żmijki na trzy biny cienka sprawa na dwa fajnie bo dajesz ją między zbiorniki pod kątem a wsyp do zbiornika od góry i zasypujesz go do pełna . Na trzy sztuki bardzo wysoka żmijka bo zborze ni pójdzie jeśli kąt będzie mniejszy niż 45-50 stopni. Rur plastykowych lepiej ni stosować możliwoćś wybuchu

 

w zbiorniku 100 tonowym zostaje 18 ton zboża i łopata a najlepiej dmuchawa sąca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Witam!

Ja do załadunku 100t Bina używam żmijki stąd: http://www.pphusobmetal.pl/ps.html Wykonali dla mnie żmijkę 14m długości na wzmocnionym wózku. Wydajność ok. 25t/h. Cena: coś ok. 7000zł chyba brutto (nie pamiętam). Jeżeli ktoś jest zainteresowany, w sobotę mogę zamieścić zdjęcia w galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo85    14

Chce postawić dwa bo w jednym będzie jęczmień a w drugim pszenżyto i będą one stały za tym 60 tonowym tylko ciekawe czy dostałbym coś takiego z dwoma wysypami z przodu i jednym z tyłu bo tylko w taki sposób bym mógł z jednego miejsca zasypywać trzy silosy.

Czy przy tych wysypach są jakieś zamknięcia tak żeby nie leciało na wszystkie trzy jednocześnie tylko do jednego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

Mam duży problem myszy robią robotę ze zbożem i chciałbym kupić silos na zboże 20- 30t do 3.500zł. Może ktoś ma z was na sprzedaż taki silos ;[ czekam na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Mam dwa silosy z BIN 60 i 28 płaskodenne nie jestem z nich zbyt zadowolony poniewaz zborze się psuje na dnie prędzej polecał bym lejowe ale niestety sa dwa razy droższe ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

Ale chodzi mi jakiś używany ale żeby był lejowy a jak wygląda sprawa ze zbożem w tym silosie jak świeże się prosta z kombajnu wsypie pleśnieje czy nie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ja zboże sypię do stodoły a przy sprzedaży sypię ładowarką na tiry. Przynajmniej nawet lekko wilgotne lekko się wysuszy. Znajomy ma BIN-y i trochę narzeka, jasne to wygoda, ale musi kosić bardzo suche, ponieważ raz przydarzyło mu się przy sprzedaży, że ze zbiornika nic nie leci ;[ . Jednak niestety UE prędzej czy później zmusi polskich rolników do stawiania takowych zbiorników na zboże. A tak przy okazji czy ktoś orientuje się w cenach silosów ARAJ (podobno lepsze od BINa)- interesują mnie o pojemności 100-250 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Przed kupnem silosów, oglądałem Bina i Araja [do Araja mam 50km].Nie spodobał nam się Araj.Różnice są takie; Araj ma połowę otworów w podłodze i nie ma wzmocnień poziomych a jak się go prubowało "pchnąć" to się tak jakby chwiał [nie był stabilny].Nie spodobały nam się a była jeszcze różnica w cenie,tak że w Binie kosztowało wszystko z przywiezieniem i montażem tyle co w Araj sam zbiornik bez montażu i transportu.Ale to było w 2004 teraz może jest inaczej.Ale Araj ma zbiorniki chyba 10 tyś ton nawet [może nawet więcej].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj