Skocz do zawartości

Zdjęcie

silosy zbożowe

211 odpowiedzi na ten temat

#41 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 09:37

silosy zbożowe Mam Bina nie polecam, lejowy to jest luksus i te podłogi w binach, koszmar po 12 latach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silosy zbożowe Dzisiaj, 15:43
  •  

#42 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 13 marzec 2008 - 11:16

silosy zbożowe czemu mowisz ze nie polecasz ?? ja zamowilem teraz z ojcem 2 biny i mysle ze to bedzie dobra decyzja.
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

#43 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 13:24

silosy zbożowe Bin jest świetnym silosem pod warunkiem że stoi pod dachem np: w stodole. Mam dwie 60 , które stoją pod dachem, to nie ma kłopotów. Mam też kilka binów pod gołym niebem. Ciągle coś np: w tym roku nie wiadomo skąd na 4 blasze od dołu przy samej ścianie zaciek i zbutwiałe ok 300 kg zboża, albo nie wiadomo skąd stęchłe zboże na samej podłodze (kilka cm) mimo że płyta zrobiona zgodnie z wytycznymi (podsypka, wyżej niż grunt 40 cm, rurki do odwodnienia, kołnierz wkoło zabetonowany i smołowany co rok).
A z tym wygarnianiem to żadna tragedia, gdy się to robi raz na rok :) , co innego jak się opróżnia do zera kilka razy rocznie :) .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#44 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 13 marzec 2008 - 13:29

silosy zbożowe u nas nie ma takiego problemu jak u ciebie deer
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#45 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 13:43

silosy zbożowe To tylko sie cieszyć :) .
Z drugiej jednak strony za te pieniądze nie ma co za dużo wymagać. Bo pewno mimo tych niedogodności, jak będe potrzebował silosy to pewnie znowu bin-a kupię :) .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#46 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 13:46

silosy zbożowe hehe a nie lepiej w magazyny murowane? sie pościć
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#47 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 13:56

silosy zbożowe Może i lepiej, ale przede wszystkim:drożej, trudniej zmechanizować wyładunek, o wiele dłużej trwa budowa no i silosy można łatwiej przenieść czy sprzedać.

#48 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 13 marzec 2008 - 16:35

silosy zbożowe Ja swoje również mam pod dachem.

Ojciec mówił, ze jak je składali to połowa otworów nie pasowala, to moze być powód zaciekania :)

#49 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 13 marzec 2008 - 16:46

silosy zbożowe Ja mam dwa po 130 ton oczywiście Bina z drzwiami na dole. Te drzwi bardzo poreczna rzecz szczegolnie podczas czyszenia go. Nie trzeba wlazic na 10 metrow tylko ladnie jednym schodem i jestem w srodku. Naprawdę warto dolozyc i kupic te drzwi. :)
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#50 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 16:49

silosy zbożowe no w sumie ta podloga to najpoważniejsza wada binow ;/ trza sie wbijać z lopata ;/ i machac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 16:53

silosy zbożowe A może jednak trochę dołożyć i dokupić ten zgarniacz podłogowy? :)
http://bin.agro.pl/?site=444358815

Honda - The Power of Dreams :)

#52 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 13 marzec 2008 - 16:54

silosy zbożowe Da sie przezyc. Sypal ktos rzepak do Bina z normalna podloga?
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#53 Share Igor03

Igor03

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 19:09

silosy zbożowe

czemu mowisz ze nie polecasz ?? ja zamowilem teraz z ojcem 2 biny i mysle ze to bedzie dobra decyzja.

ilu tonowe

#54 Share jankowski17

jankowski17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ciężarówki, ciągniki, maszyny budowlane i rolnicze, komputery, gry, TVN Turbo, transport drogowy, program Na osi, pioruny, błyskawice, burze itp

Napisany 13 marzec 2008 - 19:27

silosy zbożowe 2 x 10t
16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

#55 Share toreg

toreg

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 13 marzec 2008 - 20:58

silosy zbożowe Napiszcie coś o Michałach bo w moich terenach jest ich trochę szczególnie tych paszowych. :)

#56 Share thecook

thecook

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 16 marzec 2008 - 14:37

silosy zbożowe

przymierzam się do kupna silosów na zboże,i dylemat,jakie kupić czy płaskodenne ,czy lejowe , jakiego producenta?
pojemność około 200ton,myśle ,że 2 x100 lub 4x 50ton,ciekawą oferte ma Bin,zastanawiam się też ,czy nie zbudować magazynu murowanego i kupić szuszarnie podłogową?
jak magazynujecie zboże?

Witam,
To wszystko zależy, odpowiedz sobie na kilka pytań;
Co produkujesz i w jakich ilościach? Domyślam się że masz płodozmian, także co najmniej pszenica i powiedzmy rzepak. To jak chcesz przesypywać towar? Możesz wpiąć w układ mag płaski, albo 200/3 silosy. A co z materiałem siewnym? W workach?
Planujesz suszarnie, nigdy nie podłogową, albo stojącą porcjową, daszkową, albo o suszeniu ciągłym. Ta ostatnia na 200 t będzie wg mnie za duża, kup sobie agrex'a i zabuduj go pod dachem, wstaw mu silnik elektryczny i będzie ok. Jak chesz stacjonarkę przemyśl na co bedzie chodzić. Najtaniej na słomę, później gaz z sieci, gaz z butli a na końcu opał. Jak suszysz warto przeczyścić towar wcześniej.
Silos lejowy jest lepszy, ma dokładniejszy wysyp, jest bardziej czysty, są też z wentylacją, ma tańszy fundament ale jest droższy. Jak rzadko będziesz go używał kup płaski, tańszy ale porządny fundament pod 100 jest drogi. Powinien mieć podejście pod silosem do zasuw i redlera. Nigdy żmijka pod redlerem, jak stanie to katastrofa.
Jak chcesz suszyć obowiązkowo wietrzenie silosów, rzepak wolno oddaje temp i trzeba go monitorować bo ci się zaparzy, to samo z pszenicą troche wilgotną. Jak masz pszenicę 18-16% z pola to w gorący dzień zrzucisz te 4% wietrząc silos, nie musisz odpalać suszarni.
Zaprojektuj sobie układ gdzie pózniej możesz wpiąć w niego mag płaski, czyszczalnie, suszalnie i przesypywać silosy. Warto oczywiście kupić kosz zasypowy. Jak sprytnie to zaprojektujesz zadaszony kosz pełni też funkcję expedycji.
Najlepiej jak silosy są z blachy falistej, dobrze pracują w różnych temperaturach.
Pooglądaj sobie firmy Riela, Araj, (Ferrum szczerze odradzam), Brzeg, Agremo.
Jak masz jeszcze pytania to daj znać
Pozdrówka

Edytowany przez andrzej2110, 16 marzec 2008 - 17:07.

#57 Share pawelek32

pawelek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 07 kwiecień 2008 - 22:04

silosy zbożowe mamy 2 michały 53t- silosy ogólnie można polecić. trzeba było tylko samemu dorobić wentylacje i jest ok.
ogólnie dobrze przechowują zboże, aczkolwiek jak w zimę mocno wieje to niestety do silosów przez szczeliny trochę śniegu sie dostanie.

#58 Share SUCHY102

SUCHY102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 11:29

silosy zbożowe witam!
tylko chyba raz pojawiło się zapytanie o magazyn płaski i zgadzam się że zależy od kier produkcji i według mnie są dobre jeżeli dysponuje się dobrym turem lub wydajną żmijką. jeżeli chcemy składować zboze tylko do czasu sprzedaży to po co stawiać silosy skoro nie wstawimy tam żadnej maszyny ani nawozu. u mnie remontujemy stare budy pod płaskie magazyny i później chowamy tam sprzęt i nawozy można też śmiało robić remonty itp. może i budowa magazynu płaskiego jest droższa ale w tej chwili jest tyle gotowych rozwiązań /hale wiaty itp/ że naprawdę jest w czym wybierać. kupno kubełka wyniesie wraz z fundamentem pewnie tyle co dobry tur którym załadujemy zboże na najwyższe samochody a można z niego korzystać przez cały rok a jeżeli buduje się od podstaw taki magazyn to można zainwestować w system zasypu magazynów płaskich choć podejrzewam że jest to dość drogie a jeżeli jest tur to można wszystko nim zrobić choć wtedy jeden ciągnik jest konieczny do obsługi takiego obiektu. bardzo ładnie zasypuje sie też dmuchawą i taśmociągiem.
kolejnym atutem jest to że nie trzeba takiego obiektu wykańczać całkowicie. najważniejsze aby były ściany i dach resztę można sobie robić w następne lata /pierwszy magazyn jaki szykowaliśmy był po oborze i chlewni, z braku czasu wyburzyliśmy wszystko co możliwe i wyłożyliśmy plandeką, następnego roku posadzka i jeszcze później tynki i malowanie i teraz jest super/
pozdro

#59 Share gelo400

gelo400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 19:28

silosy zbożowe ja mam silos Michał płaskodenny i muszę powiedzieć ze jest ok wystarczy wszystkie wloty przed wilgocią zakryc i bedzie dobrze sie przechowywalo. Ostatnio tylko warstwa ok 5cm od dołu troszkę brzydko pachniała, ale nic w środku nie z kiełkowało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share arbuz89

arbuz89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 11 kwiecień 2008 - 19:22

silosy zbożowe Mi się konstrukcja binów podoba fakt końcówkę trzeba ręcznie nagarniać ale ten problem częściowo rozwiązałem poprzez wycięcie szybrów z dwóch stron bina i jak przestaje lecieć to przekładam na drugą stronę żmijkę i zostaje najwyżej około 20t. A jak wam psuje się od spodu i jest ztechniałe to odkrecie podłoge i zobaczcie co tam się dzieje :D zakład, że sam piach i inne dziadostwo, trzeba tylko wyczyścić raz na kilka lat i nawet cm sie nie zepsuje. Ja posiadam 8szt. 2x100 , 2x130 , 2x 150 i 2x30 stoją u mnie od 1995roku i jestem z nich zadowolony. A szuflowanie tej końcówki zboża to sama przyjemność :D , wpadam z bratem i jak dziki na czas rzucamy i zakładamy się który pierwszy odpadnie :D , po 45 min jest koniec a kto przegra to zamiata podłogę :) i przy okazji łapki się wyrabiają nie trzeba ćwiczyć na siłowni :)

Dodaj odpowiedź