wojtii

silosy zbożowe

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ralfMTX140    3

Da sie przezyc. Sypal ktos rzepak do Bina z normalna podloga?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4
czemu mowisz ze nie polecasz ?? ja zamowilem teraz z ojcem 2 biny i mysle ze to bedzie dobra decyzja.

 

ilu tonowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankowski17    2

2 x 10t


16 biegów, 500 koni, 40 ton za sobą... To jest to... SCANIA
MAN TGA 41,440 8x6 tym teraz pomykam

POZDROWIONKA DLA CAŁEGO AGRO FOTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toreg    0

Napiszcie coś o Michałach bo w moich terenach jest ich trochę szczególnie tych paszowych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0
przymierzam się do kupna silosów na zboże,i dylemat,jakie kupić czy płaskodenne ,czy lejowe , jakiego producenta?

pojemność około 200ton,myśle ,że 2 x100 lub 4x 50ton,ciekawą oferte ma Bin,zastanawiam się też ,czy nie zbudować magazynu murowanego i kupić szuszarnie podłogową?

jak magazynujecie zboże?

 

Witam,

To wszystko zależy, odpowiedz sobie na kilka pytań;

Co produkujesz i w jakich ilościach? Domyślam się że masz płodozmian, także co najmniej pszenica i powiedzmy rzepak. To jak chcesz przesypywać towar? Możesz wpiąć w układ mag płaski, albo 200/3 silosy. A co z materiałem siewnym? W workach?

Planujesz suszarnie, nigdy nie podłogową, albo stojącą porcjową, daszkową, albo o suszeniu ciągłym. Ta ostatnia na 200 t będzie wg mnie za duża, kup sobie agrex'a i zabuduj go pod dachem, wstaw mu silnik elektryczny i będzie ok. Jak chesz stacjonarkę przemyśl na co bedzie chodzić. Najtaniej na słomę, później gaz z sieci, gaz z butli a na końcu opał. Jak suszysz warto przeczyścić towar wcześniej.

Silos lejowy jest lepszy, ma dokładniejszy wysyp, jest bardziej czysty, są też z wentylacją, ma tańszy fundament ale jest droższy. Jak rzadko będziesz go używał kup płaski, tańszy ale porządny fundament pod 100 jest drogi. Powinien mieć podejście pod silosem do zasuw i redlera. Nigdy żmijka pod redlerem, jak stanie to katastrofa.

Jak chcesz suszyć obowiązkowo wietrzenie silosów, rzepak wolno oddaje temp i trzeba go monitorować bo ci się zaparzy, to samo z pszenicą troche wilgotną. Jak masz pszenicę 18-16% z pola to w gorący dzień zrzucisz te 4% wietrząc silos, nie musisz odpalać suszarni.

Zaprojektuj sobie układ gdzie pózniej możesz wpiąć w niego mag płaski, czyszczalnie, suszalnie i przesypywać silosy. Warto oczywiście kupić kosz zasypowy. Jak sprytnie to zaprojektujesz zadaszony kosz pełni też funkcję expedycji.

Najlepiej jak silosy są z blachy falistej, dobrze pracują w różnych temperaturach.

Pooglądaj sobie firmy Riela, Araj, (Ferrum szczerze odradzam), Brzeg, Agremo.

Jak masz jeszcze pytania to daj znać

Pozdrówka

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

mamy 2 michały 53t- silosy ogólnie można polecić. trzeba było tylko samemu dorobić wentylacje i jest ok.

ogólnie dobrze przechowują zboże, aczkolwiek jak w zimę mocno wieje to niestety do silosów przez szczeliny trochę śniegu sie dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUCHY102    4

witam!

tylko chyba raz pojawiło się zapytanie o magazyn płaski i zgadzam się że zależy od kier produkcji i według mnie są dobre jeżeli dysponuje się dobrym turem lub wydajną żmijką. jeżeli chcemy składować zboze tylko do czasu sprzedaży to po co stawiać silosy skoro nie wstawimy tam żadnej maszyny ani nawozu. u mnie remontujemy stare budy pod płaskie magazyny i później chowamy tam sprzęt i nawozy można też śmiało robić remonty itp. może i budowa magazynu płaskiego jest droższa ale w tej chwili jest tyle gotowych rozwiązań /hale wiaty itp/ że naprawdę jest w czym wybierać. kupno kubełka wyniesie wraz z fundamentem pewnie tyle co dobry tur którym załadujemy zboże na najwyższe samochody a można z niego korzystać przez cały rok a jeżeli buduje się od podstaw taki magazyn to można zainwestować w system zasypu magazynów płaskich choć podejrzewam że jest to dość drogie a jeżeli jest tur to można wszystko nim zrobić choć wtedy jeden ciągnik jest konieczny do obsługi takiego obiektu. bardzo ładnie zasypuje sie też dmuchawą i taśmociągiem.

kolejnym atutem jest to że nie trzeba takiego obiektu wykańczać całkowicie. najważniejsze aby były ściany i dach resztę można sobie robić w następne lata /pierwszy magazyn jaki szykowaliśmy był po oborze i chlewni, z braku czasu wyburzyliśmy wszystko co możliwe i wyłożyliśmy plandeką, następnego roku posadzka i jeszcze później tynki i malowanie i teraz jest super/

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo400    32

ja mam silos Michał płaskodenny i muszę powiedzieć ze jest ok wystarczy wszystkie wloty przed wilgocią zakryc i bedzie dobrze sie przechowywalo. Ostatnio tylko warstwa ok 5cm od dołu troszkę brzydko pachniała, ale nic w środku nie z kiełkowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arbuz89    0

Mi się konstrukcja binów podoba fakt końcówkę trzeba ręcznie nagarniać ale ten problem częściowo rozwiązałem poprzez wycięcie szybrów z dwóch stron bina i jak przestaje lecieć to przekładam na drugą stronę żmijkę i zostaje najwyżej około 20t. A jak wam psuje się od spodu i jest ztechniałe to odkrecie podłoge i zobaczcie co tam się dzieje :D zakład, że sam piach i inne dziadostwo, trzeba tylko wyczyścić raz na kilka lat i nawet cm sie nie zepsuje. Ja posiadam 8szt. 2x100 , 2x130 , 2x 150 i 2x30 stoją u mnie od 1995roku i jestem z nich zadowolony. A szuflowanie tej końcówki zboża to sama przyjemność :D , wpadam z bratem i jak dziki na czas rzucamy i zakładamy się który pierwszy odpadnie :D , po 45 min jest koniec a kto przegra to zamiata podłogę :) i przy okazji łapki się wyrabiają nie trzeba ćwiczyć na siłowni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VARIO    22

Mam dwa biny 70 nieporozumienie na łączeniach sie psuje zborze a podłoga to masakra do wyj******. Nie polecam wolał bym dać drugie tyle i kupić nowe zuptorki lejowe

lub jakieś używane jak by była jakaś okazja.

 

97 lub 98 montowali je monterzy którzy mieli podpisane umowy z binem nasz błąd bo pierwszy rok stały puste w następnym musieliśmy jakieś 4 tony pszenicy do lasu wyj*** podłoga to koszmar co rok cienka wrasta nabiera wilgoci do betonu i lipa. Na przyszłość tylko lejowe nawet stare używane bym wolał .

Edytowano przez mirasek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

Z racji sytuacji na skupie w tym roku - ojciec 3 dni odstawiał 23tony jeczmienia to mam tego po dziurki w nosie - zapadła decyzja - kupujemy silos lub nawet 2.

Na 99% kupi się silos w okolicach 70ton plus moze jakieś 30 ton, tutaj jeszcze musimy dokładnie przemyslec profil naszych upraw i dostepne już miejsce magazynowe.

Prosze powiedzcie mi na co zwracac uwagę przy wyborze nowego silosu?

Rozmawialem z kilkoma włascicielami "binow" opinie sa raczej pozytywne kilku jest bardzo zadowolonych kilku tak sobie, jeden narzeka.

Tutaj na forum opinie są podzielone - jedni mowią in plus jedni in minus, powiedzcie mi również jakie opcje warto wybrać w przydpadku zakupu bina? jak je ładować jak rozładowywać?

Co do zaladunku to bedę chciał zakupić dmuchawe ssaco tłocząca o wydajnosci plus minus 10t/h, jak myslicie nada się do napełniania silosu?

Jak go rozładować - zmijka wystarczy czy jakis system rozładunku na dnie jest potrzebny?

Jak to dokładnie u Was? Prosze o pomoc w wyborze tego najbardziej ekonomicznego rozwiązania.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goblin    13

sam też chce budować silosy na zboże z BINA 2x 130t będą to silosy płaskodenne do tego sterownik BIT wentylatory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Witam!

I ja jestem zainteresowany silosami. Interesują mnie 4 szt po około 130t każdy. Problemem jest cena. Araj taki zestaw wraz z elementami towarzyszącymi (kubełek, zasyp, sterownia..) wycenił na 182 tys brutto. Czy ktoś ma silosy w których zasyp jest realizowany poprzez ślimak umieszczony nad silosami (podawanie do ślimaka poprzez kubełek?. Przy takim rozwiązaniu nie trzeba budować wysokiego kubełka, co przy takiej inwestycji jest znacznym kosztem. Czy ktoś ma może silosy od Michała z wewnętrznym lejem? Jak takie rozwiązanie się sprawdza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

A czy ktoś może opróżniał biny dmuchawą ssąco-tłoczącą poprzez kanał awaryjny? Czy jest to rozwiązanie lepsze/gorsze od zestawu przenośnik ślimakowy podpodłogowy + przenośnik krążący + żmijka ładująca na przyczepę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

po co piszesz w 2 tematach ten sam post?? w jednym wystarczy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35
po co piszesz w 2 tematach ten sam post?? w jednym wystarczy.

Ano po to kolego bo:

1. Zapytanie związane jest z oboma postami.

2. Jest większe prawdopodobieństwo, że ktoś odpisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

piszesz w tym samym dziale wiec to nie ma znaczenia w którym temacie.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

Ja mam Bina 60t i dwa lejki po cemencie 25t. Ten Bin był stawiony 16 lat temu i niema jeszcze tych przenośników podłogowych więc z rozładunkiem to trochę trzeba się pomęczyć ale za to jakość zboża super(oczywiście trzeba dmuchać). A co do przenośnika kubełkowego to załadunek nim idzie dużo szybciej niż ślimakiem i jest od razu rozdzielenie na 3 strony. Wojtii a co do tego 2x100 czy 4x50 to zależy od tego czy masz różnorodność zbóż , czy też np. przeważa u ciebie jeden gatunek. Ja ci polecam Bin'a ponieważ jest tani i ma bogate wyposażenie opcjonalne np. mieszadła, przenośniki lub dmuchawy.


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1395    3

Ja tam też bym polecał te silosy bo dobre są i wcale nie drogie i ile miejsca można zaoszczędzić a tak po stodołach trzymać albo na oborze na górze hehe pozdro!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koledzy chcę kupić Bina 60 lub 70-tonowego. Mam pytanko: żeby postawić taki silos trzeba załatwiać jakieś formalności tzn. pozwolenie na budowę, lub jej zgłoszenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Zgodnie z prawem powinno być pozwolenie na budowę.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj