wojtii

silosy zbożowe

Polecane posty

Miran    54

Witam.

Zakupiłem silos Winkler i do tej pory nikt nie raczył przyjechać go złożyć po moich wielu telefonach do nich i obietnicach . Czy ma ktoś do nich jakiś inny telefon oprócz tego co podają na ich stronie? Jest mi bardzo potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    344
Dnia 11.08.2016 o 23:05, bialy2005 napisał:

Nie chce żebys zrozumiał ze bronie Winklera, ale troszke sam sobie jestes winny, jesli taka ważna terminowa inwestycje odciagałes praktycznie do samych żniw. Bo w tym roku ja 21.07 kosiłem pełna para, a  Ty zaledwie 3 tygodnie wczesniej postanowiłes budpwac silosy. Jest ewidentna porazka jesli chodzi o ekipe montażowa ale to najzwyklejsi podwykonawcy  mogło sie tak zdarzyc ze akurat sie uczyli  i polegli na wiekszym zbiorniku. Ja mam 2 silosy winklera 96t i zmontowane były w ciagu jednego dnia. Zamawiałęm tez w sumie niezbyt wczesnie ale mieli około 2 miesiace  na wyprodukowanie i montaz.  

Jakiego typu masz te silosy ? Jakie plusy i minusy ? Szukam 2x70 najlepiej lejowy kwestia ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

ja mam 2x96 plaskie


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioagri    22

Witam. Czy ktoś moze jest posiadaczem silosów plaskodennych około 200 t ładowności? 

Obecnie posiadam silos lejowy BIN 70 T i planuję dostawić 2x 200t płaskodenne z wybierakami + kubełki i kosz przyjeciowy 5-6 m długości. Czy może ktoś nie dawno prowadził taką inwestycję i może powiedzieć coś na temat kosztów takiej budowy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1465

panowie nie macie problemów że lekko zaciągam wam zboże w binie od podłogi tak do 5 cm, jest to głównie po przeciwnej stronie wlotu do dmuchawy tam jest czyściutko a pod drugiej stronie lekko zboże się psuje i widać szybsze zużycie ocynku, silos to bin 100, dodam że są w posadce dreny, one mogą być przyczyną ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

Ja żeby załatwić temat wilgoci na podłodze zrobiłem wylewke w środku izolujac folią od płyty tylko ze ja mam winklera i podloga jest na bloczku 24cm wysokoscia i teraz zalalem 12cm i bloczek na leżąco tak że podloga została bez zmian


zadne dreny kanaly zeby woda odplynela nie daja efektu jesli plyta ma zanizenie zezbiera sie woda pod podloga to zawsze bedzie problem nie tylko na dole ale ta woda paruje skrapla sie na dachu i na górze trojszczyk murowany.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Bin też stoi na bloczkach. U mnie trojszyk poprzednie lata, obecnie każde auto czyste. Źle wylana płyta skoro woda stoi u mnie dren ściąga wszystko bo niema wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

bin stoi na 12cm bloczkach i juz gorzej z miejscem na wylewke trzeba kombinować. co do plyty to jak sie robi cos pierwszy raz to zawsze wychodzą niedoskonałości 😀


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1465

płaski z wybierakiem wychodzi prawie 2x taniej, i jest niższy do tego , co do tej wilgoci nie mam pomysłu niby zaglądam pod spód od strony wentylatora i nie widać żeby woda się gromadziła, myślę zrobić po przeciwnej stronie takie małe okienko pod podłoga aby sobie tam swobodnie wiatr hulał, w stodole normalnie na betonie jedna wrasta leży i nic się nie dzieje , tutaj są i bloczki i podłoga na 20 cm i podciąga...

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165
45 minut temu, XTRO napisał:

Ja czekam na nowy prow i stawiam lejowe 

150t teraz uzywke postawiłem jakby ci PROW nie przeszedł to bardzo dobra opcja 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1506

W planach bateria ale kiedy ruszy prow to kto to wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580
Tigon napisał:

płaski z wybierakiem wychodzi prawie 2x taniej, i jest niższy do tego , co do tej wilgoci nie mam pomysłu niby zaglądam pod spód od strony wentylatora i nie widać żeby woda się gromadziła, myślę zrobić po przeciwnej stronie takie małe okienko pod podłoga aby sobie tam swobodnie wiatr hulał, w stodole normalnie na betonie jedna wrasta leży i nic się nie dzieje , tutaj są i bloczki i podłoga na 20 cm i podciąga...

zajrzyj pod spód po intensywnym deszczu obstawiam ze woda jest. bin robi na swoich bloczkach sa nizsze niz standardowe budowlane. nie mierzylem ale po mojemu to ze 12cm, Winkler robi na zwyklych bloczkach 24cm


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Że 20cm binowski też ma. Ja mam boki wylane betonem, zgrzane papą i taśma termoizolacyjna czy bentonitowa już nie pamiętam na wierzchu kołnierza to woda niema szans podejść, ale znam przypadki ze silos "gnije" od tego betonowego kołnierza 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    580

ja wlasnie nie robilem tego betonowego kolnierza, mialem tylko pape termo ktora po zimie juz nie trzymala sie betonu.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuna9977    63

Jakiej firmy wybrać silos do 30 M3 czyli ok 22t. Lejowy czy płasko denny który lepszy ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj