Skocz do zawartości

Reklama

silosy zbożowe

• Dodaj odpowiedź
192 odpowiedzi na ten temat

#81 bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2997 postów
  • 2921736
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 kwiecień 2009 - 23:41

Witam tez interesuje mnie cena lejowych silosów takich 30t może ktoś zna ??

#82 tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • 26091060
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 01 czerwiec 2009 - 11:13

Mam zamiar kupić 2bin-y 10ton, i tu zaczyna się problem czytałem ostatnio w gazecie ze jeżeli silosy zbożowe przekraczają 5m i 30 m3 to trzeba mieć plan jak na normalną budowę. Co do pojemności to się mieści ale do wysokości nie bardzo i tu moje pytanie czy ktoś już robił takie plany i czy mógł by mi opisać jak się do tego zabrać. A może z tytułu tej minimalnie przekroczonej wysokości można bez planu  :P
Moje filmy:  http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#83 dariusz46

dariusz46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 08:18

Nie wiecie czasem jak układa się bloczki pod podłogą silosu ? Proszę o w miarę szybką odpowiedz ;) Z góry dziękuje.

#84 Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • 13361403

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:39

Witam
Temat może nie jest o tym co pisze, ale nie będe zakładał o taką drobnostke (narazie) tematu ;)
Zna ktoś może cene takiego kosza zsypowego/przyjęciowego firmy BIN???
http://www.bin.agro....o...3&Itemid=98

#85 Domet

Domet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 październik 2009 - 17:11

3m długości i 1.85 szerokości około 8 tyś

#86 fento

fento

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 13:56

Zastanawiam się nad postawieniem Bin-a 60WR-70 ton. Jaki byłby najlepszy sposób załadunku i rozładunku takiego silosu?

#87 zetor16145

zetor16145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • 1714947

Napisany 06 grudzień 2009 - 15:20

To jest mój sposób. To są właśnie 70 t biny i załadunek idzie dość szybko. A rozładunek żmijka 4m z zestawu bina przez oryginalny wysyp.

Za dużo nie widać ale żmijka jest własnej produkcji ma jazdę i jeździ miedzy 3 silosami. 6t przyczepę z obstawami i czubkiem za pol godz rozładuje
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Silosy

#88 Przemek B

Przemek B

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 19:22

Witam!
Mam zamiar zamontować 2 silosy BIN o pojemności 60t.
Chciałbym Was zapytać o rozwiązania dot. załadunku i rozładunku zboża.
Mam zamiar wykopać dół o pojemności ok 6t zalać o go betonem aby był zasyp i na dole zamontować żmiję która podawała by ziarno do góry, gdzie założyłbym rozgałęźnik na 2 silosy i założył jakieś rury aby leciało do bina.
Czy to drobrę rozwiązanie?

Kolejna sprawa to rozładunek bina. Widziałem na filmie jak pod workownik był podstawiony mały kosz i wsadzona do niego żmijka, która podawała na przyczepę. Myślę ze to dobre rozwiązanie, lecz czasem mało praktyczne.
Wiecie jakie są w ofercie podajniki aby podawały ziarno z bina?

Tak na marginesie dodam iż koło binów będzie paszarnia ze śrutownikiem ssaco tłoczącym. Gdzie najlepiej go podłączyć? Pod workownik? Wykonać dodatkowy otwór?

Proszę o porady:)

#89 MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:48

A nie lepiej było by kupić silosy ale z dnem lejowym wtedy problem rozładunku masz rozwiązany a w BINie jaki by on nie był to jak nie masz na dnie przenośnika wygarniającego to sporo ziarna zostaje a jak byś miał lej to silos do samego dna się rozładuje samoczynnie praktycznie ''

Co do załadunku silosów to pomysł w miare dobry - ale poszperaj w necie może znajdziesz ofertę na jakiś tani przechodzony przenośnik kubełkowy zamiast żmijki do twojego pomysłu bo to zawsze konkretniejsze rozwiązanie niż żmijka i zajmuje mniej miejsca
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#90 Przemek B

Przemek B

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 23:13

Lejowe raczej odpadają bo za duży koszy a mowa tylko o nowych.

Jak będziesz sypał ziarno na mieszalnik?

#91 Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 17:31

Witam
Posiadam silos Bin 60tonowy i na wiosnę planuje stawiać dwa silosy po 70 ton i zastanawiam się nad sposobem załadunku tych wszystkich silosów bo będą stały niedaleko siebie. Do tej pory silos napełnialiśmy dmuchawą ale trochę to długo schodzi i do tego dochodzi hałas i kurz. na allegro znalazłem coś takiego:
http://www.allegro.p...a_do_zboza.html

Podłączyłbym do tego żmijkę pionową z trzema wysypami i wszystkie trzy silosy bym tym sposobem załadował tylko ta Wanna rozładowczo-załadowcza wydaje się mało pojemna
Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

#92 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5504 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:58

co do workowników silos może się zgiąć rura antydynamiczna to jest rynna z otworami którą montuje się do boku zbiornika badziewie kupiłem ją ale nie montowałem nie ma po co ja mam dmuchawę ssąco-tłocząca z Odolanowa daje rade zaletą jest w niej to że mogę ją szybko i bez problemu postawić gdzie chcę i ładuje do silosu i na płaskie 15kw 10 ton na godzinę najlepsze rozwiązanie jest żmijka lub podajnik kubełkowy ale montujesz je praktycznie na stałe do dmuchawy mam specjalną rurę którą mogę wyciagać zboże z zbiornika. Zamiast dwóch małych ni lepiej postawić jednego dużego. Ja mam dwie setki postawiłem je 6 lat temu a od dwóch nie mieszczę się ze zbożem  teraz będę je podnosił. Przechowuje się super. Dokumenty to pozwolenie na budowę jak przy budowie domu geodeci plany ale w 2006 byłem drugi w powiecie który się starał o pozwolenie , Rozgałeznik do żmijki na trzy biny cienka sprawa na dwa fajnie bo dajesz ją między zbiorniki pod kątem a wsyp do zbiornika od góry i zasypujesz go do pełna . Na trzy sztuki bardzo wysoka żmijka bo zborze ni pójdzie jeśli kąt będzie mniejszy niż 45-50 stopni. Rur plastykowych lepiej ni stosować możliwoćś wybuchu

w zbiorniku 100 tonowym zostaje 18 ton zboża i łopata a najlepiej dmuchawa sąca

#93 Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów
  • 82297

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:36

Witam!
Ja do załadunku 100t Bina używam żmijki stąd: http://www.pphusobmetal.pl/ps.html Wykonali dla mnie żmijkę 14m długości na wzmocnionym wózku. Wydajność ok. 25t/h. Cena: coś ok. 7000zł chyba brutto (nie pamiętam). Jeżeli ktoś jest zainteresowany, w sobotę mogę zamieścić zdjęcia w galerii.

#94 Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 14:54

Chce postawić dwa bo w jednym będzie jęczmień a w drugim pszenżyto i będą one stały za tym 60 tonowym tylko ciekawe czy dostałbym coś takiego z dwoma wysypami z przodu i jednym z tyłu bo tylko w taki sposób bym mógł z jednego miejsca zasypywać trzy silosy.
Czy przy tych wysypach są jakieś zamknięcia tak żeby nie leciało na wszystkie trzy jednocześnie tylko do jednego?

#95 dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2682 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:00

Są rozdzielacze różnego typu i ilości wyjść nie ma problemu.
Sprzedam żmijki z magazynu zbożowego info na pw

#96 zetor6011

zetor6011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • 9674173

Napisany 20 luty 2010 - 16:20

Mam duży problem myszy robią robotę ze zbożem i chciałbym kupić silos na zboże 20- 30t  do 3.500zł. Może ktoś ma z was na sprzedaż taki silos ;[  czekam na odpowiedzi

#97 ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • 12025760
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 20 luty 2010 - 16:29

Mam dwa silosy z BIN 60 i 28 płaskodenne nie jestem z nich zbyt zadowolony poniewaz zborze się psuje na dnie prędzej polecał bym lejowe ale niestety sa dwa razy droższe ;[

#98 zetor6011

zetor6011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów
  • 9674173

Napisany 20 luty 2010 - 16:36

Ale chodzi mi jakiś używany ale żeby był lejowy a jak wygląda sprawa ze zbożem w tym silosie jak świeże się prosta z kombajnu wsypie pleśnieje czy nie ;[

#99 murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2146 postów
  • 22485539

Napisany 20 luty 2010 - 19:10

Ja zboże sypię do stodoły a przy sprzedaży sypię ładowarką na tiry. Przynajmniej nawet lekko wilgotne lekko się wysuszy. Znajomy ma BIN-y i trochę narzeka, jasne to wygoda, ale musi kosić bardzo suche, ponieważ raz przydarzyło mu się przy sprzedaży, że ze zbiornika nic nie leci ;[ . Jednak niestety UE prędzej czy później zmusi polskich rolników do stawiania takowych zbiorników na zboże. A tak przy okazji czy ktoś orientuje się w cenach silosów ARAJ (podobno lepsze od BINa)- interesują mnie o pojemności 100-250 t.

POLBOTO- AGRI UDANIN
Dodany obrazek
http://polboto.com/

SPRZEDAŻ CZĘŚCI ZAMIENNYCH
Tel.: +48 601 668 863
e-mail: m.martka@polboto.com
lub PW

Najniższe ceny, fachowe doradztwo, ekspresowa wysyłka kurierem na terenie całego kraju lub darmowy dowóz. Dla stałych klientów rabaty.

[center]Dodany obrazek

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
  •  

#100 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5504 postów

Napisany 20 luty 2010 - 21:13

Przed kupnem silosów, oglądałem Bina i Araja [do Araja mam 50km].Nie spodobał nam się Araj.Różnice są takie; Araj ma połowę otworów w podłodze i nie ma wzmocnień poziomych a jak się go prubowało "pchnąć" to się tak jakby chwiał [nie był stabilny].Nie spodobały nam się a była jeszcze różnica w cenie,tak że w Binie kosztowało wszystko z przywiezieniem i montażem tyle co w Araj sam zbiornik bez montażu i transportu.Ale to było w 2004 teraz może jest inaczej.Ale Araj ma zbiorniki chyba 10 tyś ton nawet [może nawet więcej].

Dodaj odpowiedź

Jeśli masz konto na Facebooku możesz zalogować się klikając w przycisk