wojtii

silosy zbożowe

Polecane posty

tomek73    576

Pytanie, czy pod kontem, czy pionowa, i w ziemi, czy z 2 metry poniżej poziomu ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

To może 12 starczy, pod kontem 30', ja miałem 12m pod kontem 45' ale była z 1 metr w ziemi, i była o 2 metry za krótka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A gdyby zrobić podobny patent jak w tych Agosach czyli wstawić w środku na stałe pod kątem kawałek rury do której wsuwało by się żmijke? Skomplikowane to nie powinno być, a na pewno sporo krótsza żmijka będzie potrzebna.

Z drugiej strony u mnie coraz więcej większych gospodarstw stawia hale na przechowywanie zboża. Wywala, a potem ładowarką ładują i tyle. Jeden w tym roku ma stawiać jakiś typowy taki magazyn, zboże ma być prawie pod dach przechowywane

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak rozładowujecie bina żmijką bo może ja coś robie źle. Już nawet nie chodzi mi o to , że okno na żmijke jest na wyskości pasa bo to akurat już przerobiłem sobie ale w jaki sposób wcisnąć żmijke aby była w stanie zabierać ziarno? Przez te dwa okienka w tej kwadratowej rurze naleciało zboża i jak teraz wepchnąć tam żmijke? Kręce, wpycham i nic tylko kurz właściwie idzie idzie. Doraźnie wyciąłem dziure w tej rurze przy samej ścianie i troche tamtędy zleciało do środka. Czy oni nie mogli zrobić tam jakieś zasuwy aby dało się tam wstawić żmijke jak jest nasypany zbiornik zgroza jakaś? Mam zamiar przed koszem ażurowym żmijki zamontować na wałku od ślimaka takie śmigiełko, które będzie mieszało i nagarniało zboże do kosza. Co o tym myślicie bo jakoś musze rozładować go a potem się zrobi jakieś zasuwy. Żeby tak trzeba było poprawiać producenta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja nie mam żadnego problemu z wkładaniem żmijki. Sama dochodzi do końca, ale ja na pasie wieszam, luźno, a pas pod dach zakładam. i jak ją załącze to sama wpycha się do środka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Też mam podwieszoną na kołowrotku pod dachem i to pod kątem 45' więc nacisk jest, a mimo to nie ma mowy aby się sama zagłębiła, z pewnością nie pomaga to że moja żmijka ma blachę od strony łożyska, a pręty są właściwie tylko po bokach. Ale i tak uważam że fatalnie to rozwiązali, a wiele nie trzeba było aby zasuwy zrobić przy okazji można by nimi dozować ilość ziarna, a tak musze kombinować ze śmigłem...

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wytnij otwory jak idzie w tej blasze co przykrywa łożysko. Resztę wzmocnij jakimś płaskownikiem albo prętem.

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Hmm u nas pierwszy raz leżałą żmijka normalnie w szybie bez żadnych pasów i raz na jakiś czas ją dopychałem, co prawda dość wolno podawała ale podawała. Dla mnie osobiście to chory pomysł z tym szybem i podawaniem żmijki na taką wyskość, bez ładowacza ani rusz z większą żmijką. Jak tu tira nasypać? Druga żmjka bądz jedna długa jak cholera. Teraz otwór na środku bina z zasówką, pod podłogą żmijka która wychodzi na zewnątrz i goni ziarno do kubełka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Wypaliłem dziury w tej blasze, a oprócz tego jeszcze to śmigiełko dałem i ładnie ją wciągneło do środka ale wydajność raczej nie powala jak leciało zboże z dziury w szybie to szybciej szło. Najwidoczniej to boczne otwory mają za małą przepustowość.

 

Przenosnik kubełkowy to z pewnością fajna sprawa ale i już trochę większe pieniądze, więc najlepiej jakby zbierał z dwóch sąsiednich dużych binów, a może i do załadunku też go wykorzystać. Z tym przenośnikiem w podłodze to też fajna rzecz, a szczególnie to że jak się podgartuje to nie trzeba usypywać zaje... kopca aby wleciało do szybu. Ja akurat mam 60t więc wielkich inwestycji nie będę raczej robił bo słabo się opłaci. Może tylko wpuszczę przenośnik ten co jest w szybie w podłogę nawet mam zrobione takie wgłębienie na 15 cm w płycie betonowej na samym środku w tym celu.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ceziak    0

Czy ktoś załadowywał kiedyś silos żmijką pionową? Da się ją wykorzystać podczas rozładunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepo    0
Napisano (edytowany)

Jaka powinna być średnica żmijki pionowej, długość ok 10m żeby wydajność była ok.10-15t/h? Czy lepiej kupić podajnik kubełkowy lub łańcuchowy?

Edytowano przez lepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23
Napisano (edytowany)

Mam 12 m długości 14 cm średnicy i daje do 20 ton/h w zależności od rodzaju zboża.Producent Dozamech.

Edytowano przez ksys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja mam 14 metrów, średnica 150 mm i spokojnie daje z 20 ton/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Ale piszcie jakich producentów są te żmijki. Bo to duża różnica jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiu21692    2

Czy ktoś z was posiada silosy firmy Agremo Brzeg, jakieś opinie o tej firmie? Internuje minie silos lejowy na ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rico39    0

Uzytkownicy winklerów plaskodennych prosilbym o opinie ,poniewaz mam zamiar zakupic taki silos gdyz jego cena jest calkiem atrakcyjna

Edytowano przez Rico39

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a jest jakis legalny sposob zeby postawic silos 30t przy granicy z inna dzialka

jesli zgodzi sie na pismie sasiad na to?? mam waska dzialke i troche zabudowaną i jesli sie odsune 3m to zastawię sobie podworko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Nawet 3 m nie postawisz legalnie bo odgórny wymóg jest 4m od granicy działki. Jedynie do 4,5m wysokosci silos sa bez pozwolenia tylko na zgłoszenie. Chyba ze cos przykombinowac z wysokosca postawic 4,5m a za rok podniesc :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

Legalne juz nie postawisz silosu przy granicy od 2013 roku bo zmieniło się prawo budowlane, nawet tego na zgłoszenie. Ja mam jeden przy granicy i już drugiego nie mogę niestety postawić.

 

Rico39 ja mam WINKLERA 60ton i jestem zadowolony u mnie jest 3 sezon, jedyny minus jak dla mnie to że nie ma "normalnego" włazu bocznego tak jak w binach, jest tylko taki na śruby. Przydaje się jedynie na początku np do zamontowania żmijki a póxniej trzeba biegać po dabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Legalne juz nie postawisz silosu przy granicy od 2013 roku bo zmieniło się prawo budowlane, nawet tego na zgłoszenie. Ja mam jeden przy granicy i już drugiego nie mogę niestety postawić.

 

 

Da sie to załatwić, w starostwie trzeba wystąpić o odstępstwo od przepisów czy jakoś tak się to nazywa. Starostwo wtedy wysyła pismo do ministerstwa rolnictwa o zgodę. Podobno nie jest tak trudno to załatwić.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj