Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

silosy zbożowe

196 odpowiedzi na ten temat

#81 bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3115 postów
  • 2921736
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 11 kwiecień 2009 - 23:41

silosy zbożowe Witam tez interesuje mnie cena lejowych silosów takich 30t może ktoś zna ??
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
silosy zbożowe Dzisiaj, 06:34
  •  

#82 tomi217

tomi217

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • 26091060
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Muzyka,Technika rolnicza,Motoryzacja,itd

Napisany 01 czerwiec 2009 - 11:13

silosy zbożowe Mam zamiar kupić 2bin-y 10ton, i tu zaczyna się problem czytałem ostatnio w gazecie ze jeżeli silosy zbożowe przekraczają 5m i 30 m3 to trzeba mieć plan jak na normalną budowę. Co do pojemności to się mieści ale do wysokości nie bardzo i tu moje pytanie czy ktoś już robił takie plany i czy mógł by mi opisać jak się do tego zabrać. A może z tytułu tej minimalnie przekroczonej wysokości można bez planu :P
  • 0
Moje filmy: http://www.youtube.c...177&view=videos
Moje sprzęty:
U-1014
C-360 3P
C-330

#83 dariusz46

dariusz46

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 08:18

silosy zbożowe Nie wiecie czasem jak układa się bloczki pod podłogą silosu ? Proszę o w miarę szybką odpowiedz ;) Z góry dziękuje.
  • 0

#84 Daniel215

Daniel215

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • 13361403

Napisany 07 czerwiec 2009 - 18:39

silosy zbożowe Witam
Temat może nie jest o tym co pisze, ale nie będe zakładał o taką drobnostke (narazie) tematu ;)
Zna ktoś może cene takiego kosza zsypowego/przyjęciowego firmy BIN???
http://www.bin.agro....o...3&Itemid=98
  • 0

#85 Domet

Domet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 08 październik 2009 - 17:11

silosy zbożowe 3m długości i 1.85 szerokości około 8 tyś
  • 0

#86 fento

fento

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 13:56

silosy zbożowe Zastanawiam się nad postawieniem Bin-a 60WR-70 ton. Jaki byłby najlepszy sposób załadunku i rozładunku takiego silosu?
  • 0

#87 zetor16145

zetor16145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów
  • 1714947

Napisany 06 grudzień 2009 - 15:20

silosy zbożowe To jest mój sposób. To są właśnie 70 t biny i załadunek idzie dość szybko. A rozładunek żmijka 4m z zestawu bina przez oryginalny wysyp.
http://www.youtube.c...h?v=bTVc7c7iS3k
Za dużo nie widać ale żmijka jest własnej produkcji ma jazdę i jeździ miedzy 3 silosami. 6t przyczepę z obstawami i czubkiem za pol godz rozładuje
Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Silosy
  • 0

#88 Przemek B

Przemek B

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 10 grudzień 2009 - 19:22

silosy zbożowe Witam!
Mam zamiar zamontować 2 silosy BIN o pojemności 60t.
Chciałbym Was zapytać o rozwiązania dot. załadunku i rozładunku zboża.
Mam zamiar wykopać dół o pojemności ok 6t zalać o go betonem aby był zasyp i na dole zamontować żmiję która podawała by ziarno do góry, gdzie założyłbym rozgałęźnik na 2 silosy i założył jakieś rury aby leciało do bina.
Czy to drobrę rozwiązanie?

Kolejna sprawa to rozładunek bina. Widziałem na filmie jak pod workownik był podstawiony mały kosz i wsadzona do niego żmijka, która podawała na przyczepę. Myślę ze to dobre rozwiązanie, lecz czasem mało praktyczne.
Wiecie jakie są w ofercie podajniki aby podawały ziarno z bina?

Tak na marginesie dodam iż koło binów będzie paszarnia ze śrutownikiem ssaco tłoczącym. Gdzie najlepiej go podłączyć? Pod workownik? Wykonać dodatkowy otwór?

Proszę o porady:)
  • 0

#89 MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 10 grudzień 2009 - 21:48

silosy zbożowe A nie lepiej było by kupić silosy ale z dnem lejowym wtedy problem rozładunku masz rozwiązany a w BINie jaki by on nie był to jak nie masz na dnie przenośnika wygarniającego to sporo ziarna zostaje a jak byś miał lej to silos do samego dna się rozładuje samoczynnie praktycznie ''

Co do załadunku silosów to pomysł w miare dobry - ale poszperaj w necie może znajdziesz ofertę na jakiś tani przechodzony przenośnik kubełkowy zamiast żmijki do twojego pomysłu bo to zawsze konkretniejsze rozwiązanie niż żmijka i zajmuje mniej miejsca
  • 0
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#90 Przemek B

Przemek B

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 12 grudzień 2009 - 23:13

silosy zbożowe Lejowe raczej odpadają bo za duży koszy a mowa tylko o nowych.

Jak będziesz sypał ziarno na mieszalnik?
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#91 Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 17:31

silosy zbożowe Witam
Posiadam silos Bin 60tonowy i na wiosnę planuje stawiać dwa silosy po 70 ton i zastanawiam się nad sposobem załadunku tych wszystkich silosów bo będą stały niedaleko siebie. Do tej pory silos napełnialiśmy dmuchawą ale trochę to długo schodzi i do tego dochodzi hałas i kurz. na allegro znalazłem coś takiego:
http://www.allegro.p...a_do_zboza.html

Podłączyłbym do tego żmijkę pionową z trzema wysypami i wszystkie trzy silosy bym tym sposobem załadował tylko ta Wanna rozładowczo-załadowcza wydaje się mało pojemna
Co sądzicie o tym rozwiązaniu?
  • 0

#92 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5929 postów

Napisany 14 styczeń 2010 - 21:58

silosy zbożowe co do workowników silos może się zgiąć rura antydynamiczna to jest rynna z otworami którą montuje się do boku zbiornika badziewie kupiłem ją ale nie montowałem nie ma po co ja mam dmuchawę ssąco-tłocząca z Odolanowa daje rade zaletą jest w niej to że mogę ją szybko i bez problemu postawić gdzie chcę i ładuje do silosu i na płaskie 15kw 10 ton na godzinę najlepsze rozwiązanie jest żmijka lub podajnik kubełkowy ale montujesz je praktycznie na stałe do dmuchawy mam specjalną rurę którą mogę wyciagać zboże z zbiornika. Zamiast dwóch małych ni lepiej postawić jednego dużego. Ja mam dwie setki postawiłem je 6 lat temu a od dwóch nie mieszczę się ze zbożem teraz będę je podnosił. Przechowuje się super. Dokumenty to pozwolenie na budowę jak przy budowie domu geodeci plany ale w 2006 byłem drugi w powiecie który się starał o pozwolenie , Rozgałeznik do żmijki na trzy biny cienka sprawa na dwa fajnie bo dajesz ją między zbiorniki pod kątem a wsyp do zbiornika od góry i zasypujesz go do pełna . Na trzy sztuki bardzo wysoka żmijka bo zborze ni pójdzie jeśli kąt będzie mniejszy niż 45-50 stopni. Rur plastykowych lepiej ni stosować możliwoćś wybuchu

w zbiorniku 100 tonowym zostaje 18 ton zboża i łopata a najlepiej dmuchawa sąca
  • 0

#93 Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 448 postów
  • 82297

Napisany 14 styczeń 2010 - 22:36

silosy zbożowe Witam!
Ja do załadunku 100t Bina używam żmijki stąd: http://www.pphusobmetal.pl/ps.html Wykonali dla mnie żmijkę 14m długości na wzmocnionym wózku. Wydajność ok. 25t/h. Cena: coś ok. 7000zł chyba brutto (nie pamiętam). Jeżeli ktoś jest zainteresowany, w sobotę mogę zamieścić zdjęcia w galerii.
  • 0

#94 Przemo85

Przemo85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 14:54

silosy zbożowe Chce postawić dwa bo w jednym będzie jęczmień a w drugim pszenżyto i będą one stały za tym 60 tonowym tylko ciekawe czy dostałbym coś takiego z dwoma wysypami z przodu i jednym z tyłu bo tylko w taki sposób bym mógł z jednego miejsca zasypywać trzy silosy.
Czy przy tych wysypach są jakieś zamknięcia tak żeby nie leciało na wszystkie trzy jednocześnie tylko do jednego?
  • 0

#95 dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2686 postów

Napisany 16 styczeń 2010 - 15:00

silosy zbożowe Są rozdzielacze różnego typu i ilości wyjść nie ma problemu.
  • 0
Sprzedam żmijki z magazynu zbożowego info na pw

#96 zetor6011

zetor6011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • 9674173

Napisany 20 luty 2010 - 16:20

silosy zbożowe Mam duży problem myszy robią robotę ze zbożem i chciałbym kupić silos na zboże 20- 30t do 3.500zł. Może ktoś ma z was na sprzedaż taki silos ;[ czekam na odpowiedzi
  • 0

#97 ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów
  • 12025760
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 20 luty 2010 - 16:29

silosy zbożowe Mam dwa silosy z BIN 60 i 28 płaskodenne nie jestem z nich zbyt zadowolony poniewaz zborze się psuje na dnie prędzej polecał bym lejowe ale niestety sa dwa razy droższe ;[
  • 0

#98 zetor6011

zetor6011

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • 9674173

Napisany 20 luty 2010 - 16:36

silosy zbożowe Ale chodzi mi jakiś używany ale żeby był lejowy a jak wygląda sprawa ze zbożem w tym silosie jak świeże się prosta z kombajnu wsypie pleśnieje czy nie ;[
  • 0

#99 murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów
  • 22485539

Napisany 20 luty 2010 - 19:10

silosy zbożowe Ja zboże sypię do stodoły a przy sprzedaży sypię ładowarką na tiry. Przynajmniej nawet lekko wilgotne lekko się wysuszy. Znajomy ma BIN-y i trochę narzeka, jasne to wygoda, ale musi kosić bardzo suche, ponieważ raz przydarzyło mu się przy sprzedaży, że ze zbiornika nic nie leci ;[ . Jednak niestety UE prędzej czy później zmusi polskich rolników do stawiania takowych zbiorników na zboże. A tak przy okazji czy ktoś orientuje się w cenach silosów ARAJ (podobno lepsze od BINa)- interesują mnie o pojemności 100-250 t.
  • 0
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#100 tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5929 postów

Napisany 20 luty 2010 - 21:13

silosy zbożowe Przed kupnem silosów, oglądałem Bina i Araja [do Araja mam 50km].Nie spodobał nam się Araj.Różnice są takie; Araj ma połowę otworów w podłodze i nie ma wzmocnień poziomych a jak się go prubowało "pchnąć" to się tak jakby chwiał [nie był stabilny].Nie spodobały nam się a była jeszcze różnica w cenie,tak że w Binie kosztowało wszystko z przywiezieniem i montażem tyle co w Araj sam zbiornik bez montażu i transportu.Ale to było w 2004 teraz może jest inaczej.Ale Araj ma zbiorniki chyba 10 tyś ton nawet [może nawet więcej].
  • 0

Dodaj odpowiedź