Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników.

123 odpowiedzi na ten temat

#41 Share sdcrisis

sdcrisis

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:30

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. za 200 tys to ci ledwo starczy na dach i ściany a gdzie dopiero środek...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Dzisiaj, 21:25
  •  

#42 Share Poznaniak

Poznaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:31

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Do tego który napisał takie rewelacje tj. KrzychaM

#43 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 17:35

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Ja nie chce nikogo obrażać ale jak każdy młody rolnik dostał by 150000 to by sie woził jakimś nowym ciągnikiem albo stawiał jakąś chlewnie. A w mojej wiosce jest kilku młodych rolników i na nic takiego się nie zanosi.Aby dostać 150000 na gospodarstwo to albo kredyt albo jeszcze jest możliwe że z uni coś się dostanie. ;)

A wracając do tematu u nas koleś wybudował na 250tuczników to dał coś okło 250000zł

#44 Share vvojtas1

vvojtas1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 777 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 19:31

Nie czytałeś tygodnika top agrar tam pisało ze z wykształceniem średnim dostanę nawet 150tysi.
50tysi dostaniesz jeśli masz zawodówkę skończoną

Z tego co pamiętam to top agrar jest miesięcznikiem, z resztą to co piszesz to aktualnie stek bzdur, ponoć zasady mają się zmienić ale o propozycjach o których piszesz nie było dotąd słychać. jeśli to jednak jest prawda, a chodzi Ci o top agrar który jest miesięcznikiem to napisz łaskawie w którym to numerze.

#45 Share KrzychuM

KrzychuM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 373 postów
  • Zainteresowania:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napisany 04 styczeń 2009 - 16:24

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Chodziło mi o ten tygodnik rolniczy z wydawnictwa top agrar
W którymś numerze pisało coś tej kwocie

#46 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 08 styczeń 2009 - 09:06

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Mi chodziło o chlewnię na 200 szt, czytajcie uważnie.

#47 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 10 styczeń 2009 - 19:54

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Kredyt chcesz brać na budowe tej chlewni??

#48 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 11 styczeń 2009 - 11:05

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Zobaczymy, może się weźmie, ale Zmieniliśmy plany i dobudowujemy do starej, zmniejszy się koszt, bo tylko 3 ściany będziemy musieli postawić, a nie 4. Będzie miała wymiary 44m na 7,5m, a razem ze starą będzie miała 12,5 szerokości, w środku kojce na głęboką ściółkę 3,5m na 4m i użytkowy korytarz gnojowy na płytkiej ściółce i będą kojce o szerokości 2,5m a długość to będzie różna, od 8 do 12 metrów i tak będzie najlepiej, bo zmniejszą się koszty budowy.

#49 Share pawel74

pawel74

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 16:20

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. No wiesz postawienie 1 ścianki nie kosztuje przecież miliony. ;)
A ja jestem zwolennikiem postawienia nowej chlewni a nie dobudówek.
Jak będziesz dobudowywał to będziesz musiał wyremontować starą.
Zakładasz wyciąg i paszociąg czy już masz??

#50 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 17:23

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Załęże to jedynie paszociąg, a nad wyciągiem się zastanowię, bo mam tura, to może będzie lepiej turem. Tylko, że około 60 m paszociągu będę musiał, bo paszarnia 12 m od kojców.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dawid6330

dawid6330

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 styczeń 2009 - 15:49

ciekawe jak kolega liczy ten zysk 150zł :)

Mojego taty znajomy trzyma 5 000 szt na rzut i teraz na czysto zarobił 120 na jednym warchlaku czyli zarobił 6000 zł tylko ze on za swoje kupuje pasze prosiaki tylko ma z czego dokładać bo ma ubojnie, niezłą kasę zarabia
::

#52 Share lukas17

lukas17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 01 luty 2009 - 09:26

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Ile może kosztować dostawienie chlewni do drugiej ale nie nie głęboką ściółkę? Jakie najlepiej wybrać pustaki, dach itp. wymiary to dł 20m szerokość 5.5m a wysokość to około 3m.... proszę nie wliczać karmików ani krat do bucht bo to już mam... czekam na szybką odpowiedź
sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

#53 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 12 luty 2009 - 20:07

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Widzę że koledzy pytacie na tym forum o takie proste rzeczy że aż głowa mała weźcie idźcie do biura projektów i powiedzą wam ile będzie to kosztować projekt do firmy wykonawczej i też się dowiecie. Wiem ze swojego doświadczenia że koszty u kilku rolników nie będą takie same bo to zależy w jakim regionie polski mieszkasz po ile materiały i robota jeżeli buduje to firma to koszty są większe jeżeli system gospodarczy to koszty mniejsze. I nikt na tym forum nie zagwarantuje Wam że koszty budowy chlewni na 2000 sztuk to np. 1 milion lub mniej. Taka dyskusja nie ma sensu a Wy jeszcze się obrażacie nawzajem. A tak od siebie powiem ze jeżeli mówimy o chlewni na 2000 sztuk to ja bym wziął firmę i zlecił budowę pod klucz drogie ale nie martwisz się o nic o projekt zgody materiały termin po prostu masz gotowy budynek. Pozdrawiam wszystkich rolników:)

#54 Share vvu

vvu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 luty 2009 - 15:39

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. 2000 to dla mnie niewyobrażalna ilość. Ale mam pytanie ile kosztowałoby samo wykończenie istniejącego budynku murowanego o pow. 28x10 m wys. 6m dla tuczników na głębokiej ściółce. Z całym wyposażeniem i instalacją wentylacyjną.
ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

#55 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 15:57

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Możecie mi doradzić, z czego stawiać ścianę, cały pustak i cegła, a pomiędzy nimi 3 cm pustki, czy z całego pustaka??? A może macie jakieś inne pomysły???

#56 Share mareknh

mareknh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 22:17

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Powie mi ktoś???

#57 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 07 marzec 2009 - 14:31

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Osobiście zrobił bym ściany do ok 1-1,2 m z betonowych bloczków szerokość 38cm ściana zewnętrzna. Lepiej zrobić dół betonowy bo przy mechanicznym usuwaniu obornika ściana jest narażona na silne uderzenia a góra jak dla mnie mur jedno warstwowy z pustaków ceramicznych o grubości 36cm i współczynniku izolacji cieplnej poniżej 0.3 w/m2 jeśli mowa o tuczarni lub lochach prośnych bo na porodówkę czy odchowalnie to już 44cm. Moim zdaniem tak jest najtaniej i najszybciej nie musisz się bawić w docieplanie styropianem czy bawić w wiązanie waty szklanej w murze trójwarstwowym. Ścianki działowe z bloczków betonowych na 14cm wystarczy. Konstrukcje dachowa zrobił bym drewniana lub metalowa ale bez podpór w środku oparta tylko na murach zewnętrznych w razie dalszej rozbudowy słupy nie będą ci przeszkadzać w modernizacji i zmianie sposobu użytkowania budynku na konstrukcje folia paro przepuszczalna następnie kontrłaty i łaty na na to blacha aluocynk lub ocynk. Podsufitka z płyt typu ecotherm albo taniej a to samo Recitel. Mam tuczarnie na głębokiej i lochy prośne oraz odchowalnie wiem coś już o tym wiem :P
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

#58 Share rabin

rabin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 11 marzec 2009 - 19:11

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Mam jedno krótkie pytanie: czy taka płyta to dobry wybór na izolacje sufitu w chlewni? http://www.allegro.p...te_tg_a_50.html

#59 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 12 marzec 2009 - 20:53

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. Wygląda dobrze chociaż ja osobiście używam pianki poliuretanowej to widz epo raz pierwszy. Trzeba się dowiedzieć dokładnie jaki ma współczynnik izolacji oraz czy tego robaki gryzonie i ptaki nie ruszają:)
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Skorpion

Skorpion

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 08 maj 2009 - 21:00

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników. witam. w tym temacie jestem nowy ale od dłuższego czasu zastanawiam się nad postawieniem chlewni w cyklu zamkniętym na 16 macior i cały przychówek od nich. obecnie mam mniej macior ale myślę o postawieiu czegoś nowego bo te powojenne to już rady nie dają. (świnki ściany zjadają)
jestem z woj. mazowieckiego pow. ostrowski i poszukuję firmy w regionie co wykona mi budynek od "a" do "z". sam nie mam czasu na załatwianie po kolei wszystkiego. a druga sprawa nie wiem dokładnie jakie zastosować technologie paszociągów czy usuwania odchodów. a ktoś taki może mi podpowie coś ciekawego

chlewnia na rusztach cała i w cyklu zamkniętym. może macie strony z jakimiś ciekawymi projektami bo te które spotkałem wcale nie są takie ciekawe., lub może sami zastosowaliście jakieś nowatorskie ale ciekawe rozwiązania. układ wentylacji paszociągi i usuwanie odchodów.

proszę o odpowiedź.