rastafarmer

Koszt budowy chlewni na ok. 2000 tuczników.

Polecane posty

dawid6330    95
ciekawe jak kolega liczy ten zysk 150zł :)

Mojego taty znajomy trzyma 5 000 szt na rzut i teraz na czysto zarobił 120 na jednym warchlaku czyli zarobił 6000 zł tylko ze on za swoje kupuje pasze prosiaki tylko ma z czego dokładać bo ma ubojnie, niezłą kasę zarabia


::

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

Ile może kosztować dostawienie chlewni do drugiej ale nie nie głęboką ściółkę? Jakie najlepiej wybrać pustaki, dach itp. wymiary to dł 20m szerokość 5.5m a wysokość to około 3m.... proszę nie wliczać karmików ani krat do bucht bo to już mam... czekam na szybką odpowiedź


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek321455    9

Widzę że koledzy pytacie na tym forum o takie proste rzeczy że aż głowa mała weźcie idźcie do biura projektów i powiedzą wam ile będzie to kosztować projekt do firmy wykonawczej i też się dowiecie. Wiem ze swojego doświadczenia że koszty u kilku rolników nie będą takie same bo to zależy w jakim regionie polski mieszkasz po ile materiały i robota jeżeli buduje to firma to koszty są większe jeżeli system gospodarczy to koszty mniejsze. I nikt na tym forum nie zagwarantuje Wam że koszty budowy chlewni na 2000 sztuk to np. 1 milion lub mniej. Taka dyskusja nie ma sensu a Wy jeszcze się obrażacie nawzajem. A tak od siebie powiem ze jeżeli mówimy o chlewni na 2000 sztuk to ja bym wziął firmę i zlecił budowę pod klucz drogie ale nie martwisz się o nic o projekt zgody materiały termin po prostu masz gotowy budynek. Pozdrawiam wszystkich rolników:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvu    0

2000 to dla mnie niewyobrażalna ilość. Ale mam pytanie ile kosztowałoby samo wykończenie istniejącego budynku murowanego o pow. 28x10 m wys. 6m dla tuczników na głębokiej ściółce. Z całym wyposażeniem i instalacją wentylacyjną.


ROLNICTWO TO WARSZTAT PRACY POD GOŁYM NIEBEM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

Możecie mi doradzić, z czego stawiać ścianę, cały pustak i cegła, a pomiędzy nimi 3 cm pustki, czy z całego pustaka??? A może macie jakieś inne pomysły???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Osobiście zrobił bym ściany do ok 1-1,2 m z betonowych bloczków szerokość 38cm ściana zewnętrzna. Lepiej zrobić dół betonowy bo przy mechanicznym usuwaniu obornika ściana jest narażona na silne uderzenia a góra jak dla mnie mur jedno warstwowy z pustaków ceramicznych o grubości 36cm i współczynniku izolacji cieplnej poniżej 0.3 w/m2 jeśli mowa o tuczarni lub lochach prośnych bo na porodówkę czy odchowalnie to już 44cm. Moim zdaniem tak jest najtaniej i najszybciej nie musisz się bawić w docieplanie styropianem czy bawić w wiązanie waty szklanej w murze trójwarstwowym. Ścianki działowe z bloczków betonowych na 14cm wystarczy. Konstrukcje dachowa zrobił bym drewniana lub metalowa ale bez podpór w środku oparta tylko na murach zewnętrznych w razie dalszej rozbudowy słupy nie będą ci przeszkadzać w modernizacji i zmianie sposobu użytkowania budynku na konstrukcje folia paro przepuszczalna następnie kontrłaty i łaty na na to blacha aluocynk lub ocynk. Podsufitka z płyt typu ecotherm albo taniej a to samo Recitel. Mam tuczarnie na głębokiej i lochy prośne oraz odchowalnie wiem coś już o tym wiem :P


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Wygląda dobrze chociaż ja osobiście używam pianki poliuretanowej to widz epo raz pierwszy. Trzeba się dowiedzieć dokładnie jaki ma współczynnik izolacji oraz czy tego robaki gryzonie i ptaki nie ruszają:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

witam. w tym temacie jestem nowy ale od dłuższego czasu zastanawiam się nad postawieniem chlewni w cyklu zamkniętym na 16 macior i cały przychówek od nich. obecnie mam mniej macior ale myślę o postawieiu czegoś nowego bo te powojenne to już rady nie dają. (świnki ściany zjadają)

jestem z woj. mazowieckiego pow. ostrowski i poszukuję firmy w regionie co wykona mi budynek od "a" do "z". sam nie mam czasu na załatwianie po kolei wszystkiego. a druga sprawa nie wiem dokładnie jakie zastosować technologie paszociągów czy usuwania odchodów. a ktoś taki może mi podpowie coś ciekawego

 

chlewnia na rusztach cała i w cyklu zamkniętym. może macie strony z jakimiś ciekawymi projektami bo te które spotkałem wcale nie są takie ciekawe., lub może sami zastosowaliście jakieś nowatorskie ale ciekawe rozwiązania. układ wentylacji paszociągi i usuwanie odchodów.

 

proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

Cześć jestem niwy w tym temacie. Chciałbym się spytać o koszty budowy chlewni dla macior+warchlaki do 30kg

Pod powiedźcie jaką technologię budowy wybrać??? Myślałem o rusztach, wszystko oprócz loch prośnych które bym chciał żeby były za głębokiej ściółce? Co wy na to??? Ile ja myślę o 120szt. ale słyszałem że rolnicy z żonami - z Holandii przy dobrej organizacji dochodzi do 250szt. dodam że to by było jedyny dochód więc za mała nie morze być, by się jakoś utrzymać ;)

Jak 120 to czy się w mieszczę w 800000zł no i praktycznie całość na kredyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A ty się dobrze czujesz?? Inwestujesz w świnie tyle kasy i w dodatku na kredyt??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

krzsiek1312 Przemyślałeś to w jakiś głębszy sposób?? Czy napaliłeś się jak jeż na jabłka biorąc pod uwagę tylko i wyłącznie obecną cenę świń?


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

Dobrze się czuję:) A co mam kupić ziemię po 50tyś za ha jak u mnie chodzi - 16 ha i nie wiadomo co z tym robić z samej ziemi nie wyżyję. Wiadomo kredyt na co najmniej 10-15 lat więc powinienem spokojnie spłacać jak górka jest to rok ( można mieć karencję w spłacaniu np 2 lata aby porządnie wejść w produkcję zdobyć odpowiedni zapas gotówki , w mojej okolicy jeden też tak postawił chlewnie ,a inne kurnik - teraz gość ma prawie 150ha :) też mu mówili żebyś się nie przejechał

 

Nie mówię że na pewno będę budował , jeszcze nie wiadomo czy ten kawałek ziemi co jest to będzie mój ;) jak na razie to tylko robię i nic nie wiadomo , ale w coś będzie trzeba zainwestować , nie chciałbym jeszcze robić na "państwowym" gdybym miał ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kurnik to co innego niż chlewnia. Ja chlewnie właśnie przerobiłem na bydło ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Ryzyko zawsze jest, niedaleko gość postawił chlewnię na ok. 1800 szt, 2 komory po ok. 900 sztuk. Cykl otwarty zakup prosiaka w wadze ok 25 i tucz do końca.

 

Chlewnia na ruszcie, paszociągi i wentylacja,wymiar 96*16 m, koszt +/- 2 000 000 zł.

 

Jestem tego zdania niech ten budynek przez 10 lat się utrzyma sam nie dając żadnego zysku (dla właściciela) tzn spłaci się.

 

Więc kolego o zapasie gotówki po roku to tylko teoretycznie można pomyśleć.

TEORETYCZNIE

Prosiak ok 250 zł szt-25 kg tucznik sprzedany ok 500 zł ==== 250 zł pozostaje na paszę, leki, pozostałe koszty nie zapominajmy o upadkach.

 

KTO NIE RYZYKUJE TO NIGDY DO NICZEGO NIE DOJDZIE.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0
Kurnik to co innego niż chlewnia. Ja chlewnie właśnie przerobiłem na bydło :)

;)

Teraz to chyba by był zły pomysł. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

A może ktoś odpowie ? Na ile może być taka chlewnia żeby samemu dać rade ? Czy może być większa, jakie koszty mogą być ?? Wykonywać w tradycyjnej technologi murowanej czy jak kiedyś najczęściej na pgr z elementów prefabrykowanych jak najtaniej a jednocześnie żeby było ok

Czy i jakie są możliwości finansowania takiej inwestycji z środków UE

temu wybrałem lochy ponieważ więcej zależy od hodowcy niż od rynku, mnie zużywa się paszy można stosować np: otręby, młóto co obniża kosztu, w mojej okolicy to częsta pasza dla loch wiadomo spadki ceny prosiąt jak ubiegłej wiosny się nie uniknie nigdy niestety :)

 

Dokładnie Sadek kto nie ryzykuje ten w Rawiczu nie siedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie wiem jaka sytuacja jest teraz u drobiarzy. Ale nie odbiegamy od tematu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Koszt samego budynku to zapewne ok 50% całej kwoty reszta to wyposażenie :) Na ściany zapewne bloczki silikatowe 25 cm ocieplić to pianka 5 cm na piance blacha z zewnątrz i git, okna plastikowe, dach na słupach pokrycie euro fala :) Tak myślałeś?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

Sam jestem w trakcie budowy chlewni na 120 tuczników niejedni pewnie widzieli w galerii (chwilowo zdjęcia usunięte) i też stwierdzam kto nie ryzykuje to traci podwójnie, posiadam 50ha ziemi a chowie na dzień dzisiejszy 550szt a koszta budowy nie są małe ;/


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

dzisiaj rozmawiałem z gościem co hoduje ok160 loch i mówi że lepsza ściółka i porodówka bez klatek miał i mówi że gorsza żywotność loch gorzej się z zapłodnieniem - mówi tak jak pościelisz słomą suchą to nie ma nic lepszego ( ale o wiele więcej roboty , ale tańsza budowa ) i nie wiem

ja myślałem o bloczek sylikonowy X2 , ale o dachu to myślałem o konstrukcji z wiązarów drewnianych nie daleko mnie robią i bez słupów , w razie jakiejś modernizacji to lepiej ,a strych i tak nie będzie , A sama euro lala starczy ? , bo jak wiązary bym zastosował to bym musiał i tak robić podwieszany sufit

 

A jak rozmieścić pomieszczenia w takiej chlewni , żeby było ok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Poszukaj w internecie przykładowych projektów. Teraz to trzeba pamiętać budując cokolwiek dla zwierząt, że już niedługo zaczną obowiązywać zasady wzajemnej zgodności na dobrostan. Więc należy zacząć od zapoznania się z wymaganiami dobrostanu, żeby nie okazało się potem, że kojce masz o 20 cm za wąskie i w związku z tym świni nigdzie nie sprzedasz. To wygląda jak zupełna paranoja... ale chyba nie ma od tego odwrotu.

 

Jeśli chodzi o kwestię systemu utrzymania to dla loch ściółka jest optymalna, tylko dużo roboty. Ale jeżeli będziesz budował od podstaw to można to tak rozwiązać żeby to zmechanizować. Najgorzej jest z adaptacją budynków istniejących bo tam jesteśmy ograniczeni istniejącą już konstrukcją. Rozmawiałem z moim weterynarzem, który "opiekuje się" kilkoma większymi chlewniami w cyklu zamkniętym, to powiedział mniej więcej to samo co w poście powyżej. Ruszt i klatka powoduje większe problemy przy porodach i mniejszą żywotność loch. Niektórzy już podobno klatki z chlewni powyrzucali. Szczególną uwagę zwracał na czas porodu, kiedy to jarzmo ogranicza swobodę lochy a to jest dla niej duży stres. Poród to czynność fizjologiczna i często bóle porodowe powodują że locha chce się ruszać, obracać, żeby ułatwić sobie poród. W jarzmie nie ma takiej możliwości. Wydaje się to być poważnym argumentem w tej kwestii.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adammm    0

Panowie ja mam zupełnie inne zdanie w kwestii klatek i rusztów. Stres w trakcie porodu - dobry sposób to stresnil, oraz dobór ras. Myślę tu o hybrydach, które są spokojniejsze i lepiej znoszą utrzymanie w jarzmach. Jeśli tą kwestie w miarę opanujemy to warto opisać zalety klatek, i tutaj najważniejszą jest mniejszy odsetek przygniecionych prosiąt oraz łatwość obsługi maciory. W kwestii słomy, jest super jeśli macie wiatę i jest zebrana suchutka nie przepadana a zboże zabezpieczone przed grzybami. W innym razie słoma to samo zło i źródło mykotoksyn. U mnie maciory rodzą w klatkach, zapładniane w klatkach (ruszt) i po 3 tyg wchodzą na ściółkę do kojców zbiorowych. Myślę że wyniki produkcyjne mam na wysokim poziomie. Mój weterynarz doradzał mi założenie rusz nawet w kojcach zbiorowych:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2013    0

ktoś sie orientuje ile kosztuje postawienie chlewni 50 metrow na 15 metrow...plus stodola 15m na 12m .chlewnia na rusztach..chodzi mi juz o postawienie jej i wykonczenie..ile takie cos?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Gąsiorek777
      Witam,
      Orientuje się ktoś może jaki może być koszt +/- wylania fundamentów "basenu" pod chlewnię na rusztach, może ktoś ostatnio budował chociaż zdaję sobie sprawę że teraz cięzki czas na takie inwestycje. 
      Wymiary 40mx20m głębokość 0,8m/1m
    • Przez Kubos43
      Planuje modernizacje budynku, 4 pomieszczenia o łącznym wymiarze 16x8 metra podzielone po równo co daje 4x8 chce zaadaptować do chodowli świń. 
      Początkowo planowałem zrobić to w systemie głębokiej ściółki jednak teraz bardziej schylam się ku rusztom betonowym, murki i posadzki i tak muszę wykonać a mam możliwość pójścia w górę bo do stropu ponad 3 metry. 

      chciałbym zrobić  wanny pod każdym pomieszczeniem osobno i tak żeby wystarczyło na cały tucz od 20 kilogramów. 
       
      czy wystarczą wanny z posadzką i ściankami murowanymi z bloczka?
      Jak to wszystko uszczelnić żeby gnojowica nie rozprzestrzeniała się poza wannę? 
      czy 1 metr głębokości wystarczy? 
    • Przez Rolnikk19
      Część. Mam pytanie czy ma ktoś okna typowo inwentarskie (zdj)?Chodzi mi głównie opinię o ich jakości i wytrzymałości(pękanie,powinien koloru). Pozdrawiam



    • Przez luki02165
      Witam 
      Orientuje się ktos jaki jest koszt postawienia chlewni na 50 sztuk loch wraz z tuczarnia Wszystko w jednym budynku i pełnym wyposażeniem?
      Pozdrawiam 
    • Przez Macias2901
      Witam mam pytanie czy ktoś wie ile jaki jest koszt budowy chlewni na 100loch w cyklu otwartym 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj