st220

Wirówka do odseparowywania komórek somatycznych w mleku.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
st220    20

Działanie:

 

turbina o obrotach 8000/min

Podczas wirowania komórki somatyczne, mające ciężar właściwy większy niż mleko, osadzają się na bokach turbiny , oczyszczone mleko o niezmienionym poziomie białka i tłuszczu przepompowywane jest do schładzalnika

 

Wydajność :

1024 litry na godzinę

 

Skuteczność:

W zależności od prędkości przepływu od 5 razy w wzyż początkowej ilości komórek somatycznych.

 

Instalowanie:

Między dojarką a schładzalnikiem

 

Kompletacja:

Turbina, zbiornik odstawczy, rurki łączące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

A czy ktoś to już stosuje i ile to kosztuje?? może jakieś informacje w necie są


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

W necie niczego na razie nie szukałem, takie informacje znalazłem w jednej gazecie, a cena to 24,900zł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Tylko tyle informacji było w tej gazecie , mogę podać adres firmy która ten separator (wirówkę) sprzedaje jeśli jest ktoś zainteresowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Pytanie dla tych co maja coś pojęcia o hodowli i użytkowaniu krów mlecznych, w jakim celu ma to być używane?? bo chciałbym nadmienić, ze krowa chora=antybiotyk, a tego chyba wirówka nie odseparuje??


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

W celu zmniejszenia ilości komórek somatycznych w mleku dostarczanym do mleczarni. Nie każda krowa która ma podwyższony poziom komórek jest chora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

Na pewno też nie jest zdrowa, a wyleczyć taką załóżmy 700-800tys k.s bardzo trudno za pomocą tylko maści. I co robić z takim fantem-przez cały żywot krowy jej złe mleko przepuszczać przez wirówkę? ;)


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta maszyna zbije komórki z 1,5mln do 200tys tak że każde mleko może iść do zbiornika i do mleczarni nic się nie marnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qtas    1
Pytanie dla tych co maja coś pojęcia o hodowli i użytkowaniu krów mlecznych, w jakim celu ma to być używane?? bo chciałbym nadmienić, ze krowa chora=antybiotyk, a tego chyba wirówka nie odseparuje??

Jeśli Ci się zdaje, że sprawę załatwi antybiotyk, to masz rację - zdaje Ci się.

A pomysł z tą maszyną chyba dobry. Tylko ciekawe co z bakteriami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Używają takie mleczarnie do oczyszczenia mleka. Do usunięcia bakterii niestety niezbędna jest obróbka termiczna. Wirówka również służy do usuwania przetrwalników czyli działa utrwalająco na mleko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qtas    1

Nasza mleczarnia posiada urządzenie filtrujące, z filtrami membranowymi, produkcji kanadyjskiej, za 5 mln$. Filtry te odfiltrowuja 99% komorek somatycznych i bakterii. Nie znaczy to, ze mozna odstawiac brudne mleko. A i tak musza je pasteryzowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie słyszałem jeszcze o takim sprzęcie. Ale to jaki malutkie muszą być otworki w membranie żeby zatrzymywało bakterie. Ale takie mleko ma dużo lepsza wartość odżywczą. Bo teraz najczęściej mleczarnie się nie bawią i używają metody UHT. Wszystkie bakterie i przetrwalniki usunie ale kosztem składników odżywczych które nie są w stanie wytrzymać w tak wysokiej temp.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

Przeciez te urzadzenie jest zakazane przez mleczarnie!!!!!

 

Nie mozna tego używać w gospodarstwie.

 

Czytalem o tym art w poradniku rolniczym jakies 2 lata temu. Jest i działa ale obniza wartosc mleka dla mleczarni wiec jest zakaz uzytku


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

dziala zdaje egzamin ale u niektorych obniza razem z komorkami tluszcz koszt zalezy od modelu i od posrednika ale jest od12-25 tys dojenie zamiast godziny trwa troche dluzej wszystko zalezy z jaka szybkoscia puscisz mleko przez wirowke to tyle odseparuje ci komorek ,,, po kazdym uzyciu trzeba ja rozebrac i recznie umyc (wyskrobac wytracone komorki ze scianek urzadzenia) tak @statek ma racje sa zabronione bo mleko przez nie przepuszczaja tylko do momentu brania prob :) i nieoficjalnie mowia ze ciezko jest z niego zrobic dobrej jakosci produkty, moim zdaniem lepiej krowy wyleczyc i zainwestowac w zywienie bo to nie jest sposob na dluga mete jak ktoras ma gronkowca i zarazi inne to zamist ja uwowac bedziesz puszczal przez wirowke to nie bedziesz myslal o jej leczeniu a jak pozniej wwali sie na cale stado to zaczna sie schody ,,, ja osobiscie nie uzywam jakos mi przechodzi czasami wyskoczy ponad 400 ale mam znajomych ktorzy maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Przeciez te urzadzenie jest zakazane przez mleczarnie!!!!!

 

Nie mozna tego używać w gospodarstwie.

 

Czytalem o tym art w poradniku rolniczym jakies 2 lata temu. Jest i działa ale obniza wartosc mleka dla mleczarni wiec jest zakaz uzytku

 

 

 

Niby jest zakazane, ale rok temu był kierownik skupu pewnej mleczarni u mnie i otwarcie mówił że ludzie mają takie sprzęty i zbytnio nic z tym zrobić nie mogą bo udowodnić używanie jest ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Witam, już od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem separatora komórek somatycznych.

Ostatnio byłem u znajomego który posiada taki sprzęt i (według jego słów) ten sprzęt naprawdę działa. On za swoją wirówkę dał 12k. Kilka dni temu rozmawiałem z innym znajomym, który za praktycznie identyczny sprzęt zapłacił 8k.

 

Z tego co widzę wiele osób ma te wirówki, używa ich i chwali je sobie - niestety nie chce za wiele o nich mówić dlatego pytam Was: na co jakie zwracać uwagę, jakie paramatry są najistotniejsze (minimalna wydajność), aby nie przepłacić za to ustrojstwo i jednocześnie być zadowolonym z jego działania.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

jak wirowke zobaczy kierownik mleczarni albo lekarz wterynari to raczej bez konsekwencji się nie obedzie z tego co wiem nie wolno tego stosować .... falszowanie mleka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6
Napisano (edytowany)

Samo posiadanie wirówki nie jest nielegalne, a myślę, że jeżeli ktoś niepowołany ją zobaczy zawsze można tłumaczyc się, że wiruję nią mleko tylko dla własnych potrzeb (jestem wielbicielem klusek :) ).

Edytowano przez wildagro12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53

dobry hodowca w życiu nie sprawiłby sobie zakupu w postaci separatora. tyle moge powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

To rzeczywiście niewiele możesz powiedzieć.

Moim zdaniem bardzo dobry hodowca (zdający sobie sprawę z tego, że podwyższona ilość komórek somatycznych niekoniecznie musi być objawem choroby) i jednocześnie bardzo dobry przedsiębiorca (dbający o to, aby godnie żyć ze swojej pracy) powinien przynajmniej rozważyć zakup takiego urządzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7891Firefox    53
Napisano (edytowany)

guzik wiesz kolego

 

 

To może podasz nam swoją prawdziwa wersję? Za brak uzasadnienia +1 punkt ostrzeżeń

Edytowano przez Marcin91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sklep_Techtor
      Witam!
      Zajmujemy się sprzedażą armatury, podzespołów do dystrybutorów na paliwo oraz całymi dystrybutorami - również do AdBlue.
      W swojej ofercie posiadamy m.in.:
      Filtry do ciągników (kabinowe, olejowe, paliwowe itp.)
      Filtry i separatory do dystrybutorów paliwa
      Armaturę do dystrybutorów
      Liczniki, pompy, pistolety do dystrybutorów
      Wszelkiego rodzaju złączki, kolanka, węże itp.
      DYSTRYBUTORY NA PALIWO
      Części serwisowe do dystrybutorów z podzespołami PIUSI
      Część asortymentu można zobaczyć na naszej stronie www.TECHTOR.pl
       
      Filtry można zamawiać telefonicznie, e-mail'owo lub poprzez wiadomość prywatną. Z reguły filtry dostępne w ciągu 24h.
      Jeśli będzie zainteresowanie i sprzedaż uruchomimy specjalny kod rabatowy tylko dla forumowiczów.
       
      Kontakt:
      736-133-817
      sklep@techtor.pl

    • Przez DanielKwiatkowski
      Witam
      John Deere 1570  problem z ustawieniem obrotów bębna.Nie dziala zwiekszanie zmniejszanie obrotów.Prad wszędzie jest dochodzi do sterownika i dalej nie podaje, cewka tez jest dobra. Serwis wszystko sprawdzał. Dzis przyjechał sterownik dalej to samo. Co moze byc przyczyną? Mial ktos podobny przypadek?
    • Przez dziki97
      Witam użytkuje ktoś z was wialnię http://separatory.pro/models/separator-wialnia-czyszczalnia-czyszczarka-mlynek-5t-ism.html jakie macie opinie na temat takiej wialni??? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj