Zaloguj się, aby obserwować  
Jędruś23

Jaki kombajn wybrac.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzesiek11    0

ja na 100 ha proponuje DF 5485.

Jakość precyzja i proste rozwiązania, sam taki posiadam i jest rewelacyjny.

Mam 80 ha i bez problemu u siebie zrobiłem i jeszcze sąsiadom pokosiłem............... rzepak oczywiście.

nie patrzcie na te oklepane dominatory (vistulki) i te ciosane siekierą NH TC 54 56. poszukajcie czegoś naprawde porządnego.

oczywiście mówie tu o małych kombajnach, bo z dużymi to już inna bajka.

pozdrawiam

 

acha i jeszcze jedno

ludzie o czym Wy mówicie jakie servisy?????????? do czego???? do nowego kombajnu za 500tys. to są chyba wolne żarty. po to kupuje się nowe żeby właśnie się nie psuło, albo kupuje się taki co wszystko jest proste i łatwo rozwiązane, gdzie człowiek który robił kiedyś przy kombajnie otworzy klape i bedzie wszystko na wierzuchu. oczywiście do elektroniki lepiej się nie podpinać :(

DF ma servis ale oni to tam odpoczywają całe życie, a w takim NH gdzie delera mam 20 km od domu i kombajnów tych jest już kilkanaście a może i kilkadziesiąt to servisu w firmie nie spotkasz w żniwa.

no i jeszcze to że ja w DF z szefem jestem na ty, jest tak niewiele tych kombajnów(pewnie dlatego że dopiero weszły na rynek) że sprzedawca szanuje swojego klienta, ja dzwonie do firmy nie zależnie kto odbierze przedstawiam się a rozmówca do mnie: "a to pan z.............." choć firma znajduje się 150 km odemnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

Grzesiek11

 

akurat pracowałem na DF5445. Dla mnie ten kombajn to Bizon Rekord z Joystikiem.

 

Jak poszedł pasek napędzający bęben młócący, to sie servis pozbierać nie mógł. 5 dni z Niemiec (200 euro o ile dobrze pamiętam, bo nie ja płaciłem). Co najmniej jak by to za Pacyfikiem było. A filtr paliwa to na oko dopasowywali.

 

mam kombajn z NH i zawsze jak zadzwonię do serwisu, przedstawiciela, to też wiedzą kim jestem i z przyjazdem tez nie ma problemu (120km). Mimo iż w okolicy tez jest duzo kombajnów tej marki. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

miedzy DF 5445 a 5485 jest ogromna różnica to po 1.

a pasek poszedł pewnie z twojej winy dlaczego tego nie napiszesz.

i dziwne ze tyle czekałes skoro wszystkie paski mozna kupic w normalnym sklepie z czesciami i wcale nie koszują tyle co napisałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

czyli według ciebie DF ma tylko jeden kombajn który jako tako chodzi to 5485? Co za różnica który model? Te mniejsze są złomy? I pewnie twój jest ten idealny :(

 

Dlaczego z mojej winy? Skoro serwis przygotowywał kombajn do sezonu?

Gdyby to była moja wina, to ja bym zapłacił. Nie sądzisz?

Wiec niby czemu mam napisać ze to z mojej winy?

Zastanów sie choć troche zanim obwinisz kogoś, bezpodstawnie.

 

A od czego jest serwis?

Żebym ja musiał po paski jeździć do innych sklepów? Bo oni maja w sezonie wakacje...

Ja nie kwestionuje jakości tych elementów tylko jakość obsługi, za którą jak sie zapłaci to sie wymaga. Chyba logiczne?

Dzwonie i takie prosty asortyment jak paski czy filtr paliwa powinni miec na stanie a nie ściagąc z innego kraju lub dopasowywać od czegoś. Jak mnie ma to nic nie obchodzić. To chyba niepoważne.

To nie jakiś kosmicznie nadzwyczajnie rzadki element który moze ulec uszkodzeniu.

 

Pewnie zaraz byś napisał ze filtr paliwa też moja wina bo złe paliwo leje. Albo że nie nadzoruje produkcji w rafinerii...

Weź sie zastanów co piszesz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

no właśnie widać jaki z Ciebie użytkownik - tylko siadać i jechać............

a pasek sie urwał pewnie przez to ze nastawiłeś za małe obroty na bebnie - czyż nie tak było???

nie mówie że reszta to złomy tylko jakościowo i wizualnie DF odbiega od reszty małych kombajnów i to znacznie, a nowe dominatory to porażka całkowita i nie bede dyskutował więcej na ich temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
no właśnie widać jaki z Ciebie użytkownik - tylko siadać i jechać............

a pasek sie urwał pewnie przez to ze nastawiłeś za małe obroty na bebnie - czyż nie tak było???

nie mówie że reszta to złomy tylko jakościowo i wizualnie DF odbiega od reszty małych kombajnów i to znacznie, a nowe dominatory to porażka całkowita i nie bede dyskutował więcej na ich temat.

 

 

tak ustawiłem na "100obr/min" he Śmieszny jesteś :( I wogóle potrafię jechać tylko na wprost. Widze ze znasz mnie co najmniej 10 lat :)

A reszty wypowiedzi udajesz ze nie zauważyłeś :)

 

Twoja wypowiedz po prostu zdyskwalifikowała cie do dalszej dyskusji :)

Dlatego też koniec. Bo nie ma sensu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj