Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki kombajn wybrac.

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 18:03

Jaki kombajn wybrac. Panowie, moje określenie że nie kupił bym go bo jest produkowany w Polsce rzeczywiście nie był na miejscu. Przepraszam wszystkich których uraziłem, ale na moje podejście do NH duży wpływ ma serwis tych maszyn mieszczący się 30 km odemnie. Znajomi którzy pokupowali tam ciągniki NH są poprostu bardzo niezadowoleni. Jak już coś nawali to tam nie ma kto przyjechac naprawic, nikt się nie zna i dlatego tak zareagowałem. Jezeli tak jest, że NH robi dobre maszyny, to czemu do serwisowania i naprawiania ich nie maja odpowiednich ludzi (nie mówie ze wszedzie) -tak jest w naszym regionie. Jest tragedia.Ja jak ze znajomym byłem u nich pytac o cene nówki sieczkarni i weszłem na hale gdzie naprawiaja maszyny to byłem oburzony. Rozpierdziel ze hej. jak zobaczyłe jak NH TD odpowietrzają to mnie krew zalała. Macie racje na forum źle napisałem, twierdzac ze jak polskie to złe, ale Ci dilerzy mogliby by byc lepiej przygotowani -co niektórzy. Teraz juz wiem dlaczego akurat oni sprzedali tak mało kombajnów. A zły diler to duża strata dla dobrej firmy, chyba przyznacie racje?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki kombajn wybrac. Dzisiaj, 18:56
  •  

#22 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 18:39

Jaki kombajn wybrac. @robertbara
wiesz nie dziwie sie twojej opini o serwisie NH, bo akurat miałem do czynienia z takimi samymi osłami ale w JD (ludzie z ulicy pracujacy max 2 miesiące), teraz zmieniłem serivis i zobacze co sie bedzie działo. własnie obsługa, servis, podejscie do klijenta itd maja najwiekszy wpływ czy potem kupi sie maszyne z tej samej firmy drugi raz. Ale zauwazyłem ze nie wszyscy dealerzy myslą przyszłosciowo, niektózy są krótkowzroczni tylko sprzedac maszyne a potem niech sie dzieje co chce. Mam do czynienia z servisem Nh z tym ze jak ja kupiłem CX-a była to nowosc i widziałem ze chłopaki dopiero sie uczą, po kilku sezonach widze znaczny postęp, czego nie moge powiedziec o serwisie JD, który poprostu jest zenadą. Tak mnie potrafili zniechecic do marki ze prawie bym kupił TVT lub Fendta. Ale teraz nawiazałem wspolprace gdzie indziej i widze ze jest lepiej , wszystkie zaległe sprawy co wczesniejszy serwis nie zrobił w 2 lata, załatwili mi w 2tyg, bez zadnych prosb,dzwonienia itd. Jest takie powiedzenie ze pierwszą maszyne sprzedaje handlowiec a następna serwis. Tak zły diler psuje i to bardzo opinie. Świat powaznych rolników jest mały, fama szybko sie rozchodzi, i taki niekompetenty i nieuczciwy diler który nie czuje biznesu, sam zkazuje sie na koniec kariery.

#23 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 05 marzec 2007 - 19:23

Jaki kombajn wybrac. Zgadzam się z Twoją wypowiedzią. Ale dużo też zależy od tego ile od danego dilera bierzesz maszyn. U mnie na początku z tym dilerem co u niego kupuje i serwisuje tez było nie za wesoło. Zmieniał się personel, przyjeżdżali ludzie nie kompetentni, nie znający się na rzeczy i były jaja. Teraz zmieniło się to. Ludzie maja pojecie o tym co robią, przyjezdza podłącza laptopa, sprawdzaja kody błędów i dopiero dalsze czynności. A przedtem to od razu rozkręcali!!! I to czesto nie była taka przyczyna jak myśleli. jak jest problem to dzwonie na biuro -prosze przysłać tego i tego, a inny ma nie przyjeżdzac bo odesle z powrotem. I nie ma zmiłuj....chce wziąść nową sieczkarnie samojezdną i jakiś 80 konny ciągnik w przyszłości to się muszą starać. To samo było z przyjazdem na serwis. Ciągnik 100 mtg zrobione wzywam na przegląd, a oni za 3 dni przyjezdzają. O nie tak byc nie może. Czynności serwisowe przestrzegam w 100 % i teraz na drugi dzień mają być. Jak nie to na wystawie przy ludziach opier....I działa. Ty kupujesz -Ty rządzisz. Nie pasuje zmieniam firmę i na razie. Pozdrawiam

#24 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 marzec 2007 - 13:55

Jaki kombajn wybrac. Trochę zeszliscie z tematu chłopaki. Generalnie jest tak wszystkie liczące się koncerny zeszły na psy. Jak porównać maszynę z przed 10 lat a nówkę to ta stara będzie lepiej chodzić niż ta nowa. Pomijając kombajny to tak dzieje się z Mercem wielu urzytkowników narzeka. Dlaczego bo maja zadużą sprzedaż i idą na ilość a jakość gdzieś po drodze uciekła. Ja mam 17-o letniego JD i ma nabite ponad 3700 godzin. Jestem ciekaw ile z tych nowych tak długo wytrzyma. Jak narazie najpoważniejszą awarią jaką miałem to było łożysko na osi wytrząsaczy które sam wymieniałem i wytrzymało 500 godzin. Teraz muszę zrobić podsiewacz bo rabal go pogryzł pewnie dlatego że sporo stał na świerzym powietrzu.
Co Ci poradzić nie podejmuję się bo nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Niezależnie co bedzie nr 1 tak i tak możesz być zawidziony. Ponieważ poprostu nie trafisz w swoje oczekiwania. Osobiście za solidnego uznaję JD 2266. Widziałem jak pracuje trochę pojeżdziłem jako pasażer i powoli na niego zbieram. :rolleyes:
The Truth Is Out There

#25 Share JarekWLKP

JarekWLKP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 543 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 21:54

Jaki kombajn wybrac. Nie jest prawdą, że na niemieckim rynku nie występuje New Holland. Wbrew mojemu zdziwieniu wręcz przeciwnie i nie przekona się o tym ktoś kto nie zobaczy. Nie liczyłem po ile sztuk młociło w ubiegłym roku, kiedy pojechałem w sierpniu po ciągnik. Jednakże wiem, iż na niemieckim rynku uznanie zdobywają największe modele NH. Spotykałem tam trzy marki kombajnów: CLAAS, John Deere i New Holland, podałem bez kolejności. Sporadycznie można spotkać inne marki, a na następnych miejscach uplasowałyby się Deutz-Fahr i Massey Ferguson. Dziwi mnie jednak hołd oddawany TC56. Owszem, możesz być zadowolony ze sprzętu. Tylko jakie masz porównanie? Usłyszane wiadomości na zasadzie "Kolega kolegi widział zepsuty xxx". Na takich podwalinach budujecie własne poglądy o markach, co uważam za błędne, obecne tylko w świadomości polskich użytkowników. Radziłbym zaprzestać lub przynajmniej załagodzić spory pomiędzy użytkownikami poszczególnych marek, gdyż każda z nich ma zalety, wady oraz dobre i wadliwe produkty.
John Deere marką ponad wszystkie.
Zamieszczone przeze mnie fotografie chronione są prawem autorskim.

#26 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 09 lipiec 2007 - 23:13

Jaki kombajn wybrac. ja na 100 ha proponuje DF 5485.
Jakość precyzja i proste rozwiązania, sam taki posiadam i jest rewelacyjny.
Mam 80 ha i bez problemu u siebie zrobiłem i jeszcze sąsiadom pokosiłem............... rzepak oczywiście.
nie patrzcie na te oklepane dominatory (vistulki) i te ciosane siekierą NH TC 54 56. poszukajcie czegoś naprawde porządnego.
oczywiście mówie tu o małych kombajnach, bo z dużymi to już inna bajka.
pozdrawiam

acha i jeszcze jedno
ludzie o czym Wy mówicie jakie servisy?????????? do czego???? do nowego kombajnu za 500tys. to są chyba wolne żarty. po to kupuje się nowe żeby właśnie się nie psuło, albo kupuje się taki co wszystko jest proste i łatwo rozwiązane, gdzie człowiek który robił kiedyś przy kombajnie otworzy klape i bedzie wszystko na wierzuchu. oczywiście do elektroniki lepiej się nie podpinać :(
DF ma servis ale oni to tam odpoczywają całe życie, a w takim NH gdzie delera mam 20 km od domu i kombajnów tych jest już kilkanaście a może i kilkadziesiąt to servisu w firmie nie spotkasz w żniwa.
no i jeszcze to że ja w DF z szefem jestem na ty, jest tak niewiele tych kombajnów(pewnie dlatego że dopiero weszły na rynek) że sprzedawca szanuje swojego klienta, ja dzwonie do firmy nie zależnie kto odbierze przedstawiam się a rozmówca do mnie: "a to pan z.............." choć firma znajduje się 150 km odemnie.

#27 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 00:47

Jaki kombajn wybrac. Grzesiek11

akurat pracowałem na DF5445. Dla mnie ten kombajn to Bizon Rekord z Joystikiem.

Jak poszedł pasek napędzający bęben młócący, to sie servis pozbierać nie mógł. 5 dni z Niemiec (200 euro o ile dobrze pamiętam, bo nie ja płaciłem). Co najmniej jak by to za Pacyfikiem było. A filtr paliwa to na oko dopasowywali.

mam kombajn z NH i zawsze jak zadzwonię do serwisu, przedstawiciela, to też wiedzą kim jestem i z przyjazdem tez nie ma problemu (120km). Mimo iż w okolicy tez jest duzo kombajnów tej marki. :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 10:59

Jaki kombajn wybrac. miedzy DF 5445 a 5485 jest ogromna różnica to po 1.
a pasek poszedł pewnie z twojej winy dlaczego tego nie napiszesz.
i dziwne ze tyle czekałes skoro wszystkie paski mozna kupic w normalnym sklepie z czesciami i wcale nie koszują tyle co napisałeś.

#29 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 12:21

Jaki kombajn wybrac. czyli według ciebie DF ma tylko jeden kombajn który jako tako chodzi to 5485? Co za różnica który model? Te mniejsze są złomy? I pewnie twój jest ten idealny :(

Dlaczego z mojej winy? Skoro serwis przygotowywał kombajn do sezonu?
Gdyby to była moja wina, to ja bym zapłacił. Nie sądzisz?
Wiec niby czemu mam napisać ze to z mojej winy?
Zastanów sie choć troche zanim obwinisz kogoś, bezpodstawnie.

A od czego jest serwis?
Żebym ja musiał po paski jeździć do innych sklepów? Bo oni maja w sezonie wakacje...
Ja nie kwestionuje jakości tych elementów tylko jakość obsługi, za którą jak sie zapłaci to sie wymaga. Chyba logiczne?
Dzwonie i takie prosty asortyment jak paski czy filtr paliwa powinni miec na stanie a nie ściagąc z innego kraju lub dopasowywać od czegoś. Jak mnie ma to nic nie obchodzić. To chyba niepoważne.
To nie jakiś kosmicznie nadzwyczajnie rzadki element który moze ulec uszkodzeniu.

Pewnie zaraz byś napisał ze filtr paliwa też moja wina bo złe paliwo leje. Albo że nie nadzoruje produkcji w rafinerii...
Weź sie zastanów co piszesz..

#30 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 10 lipiec 2007 - 12:25

Jaki kombajn wybrac. ja bym bral claas'a :(
Power by tradition

#31 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 12:59

Jaki kombajn wybrac. no właśnie widać jaki z Ciebie użytkownik - tylko siadać i jechać............
a pasek sie urwał pewnie przez to ze nastawiłeś za małe obroty na bebnie - czyż nie tak było???
nie mówie że reszta to złomy tylko jakościowo i wizualnie DF odbiega od reszty małych kombajnów i to znacznie, a nowe dominatory to porażka całkowita i nie bede dyskutował więcej na ich temat.

#32 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 10 lipiec 2007 - 13:32

Jaki kombajn wybrac.

no właśnie widać jaki z Ciebie użytkownik - tylko siadać i jechać............
a pasek sie urwał pewnie przez to ze nastawiłeś za małe obroty na bebnie - czyż nie tak było???
nie mówie że reszta to złomy tylko jakościowo i wizualnie DF odbiega od reszty małych kombajnów i to znacznie, a nowe dominatory to porażka całkowita i nie bede dyskutował więcej na ich temat.

tak ustawiłem na "100obr/min" he Śmieszny jesteś :( I wogóle potrafię jechać tylko na wprost. Widze ze znasz mnie co najmniej 10 lat :)
A reszty wypowiedzi udajesz ze nie zauważyłeś :)

Twoja wypowiedz po prostu zdyskwalifikowała cie do dalszej dyskusji :)
Dlatego też koniec. Bo nie ma sensu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów