Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach??

35 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 28 grudzień 2008 - 20:59

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? tez mam takie same gleby, ale zato mam od groma kamieni Wiec resor sie najbardziej zdaje na takie pola.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? Dzisiaj, 09:47
  •  

#22 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:26

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? a jeśli nawet nie ma kamieni to taki pług jest wskazany ;) odkładnie są tak skonstruowane że ziemia "płynie" po odkładni, nie to co w polskich zwykłych 3 lub 4 gdzie ciągnik dostaje po garach.
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#23 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:31

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? no wiesz jak jest plug dobry chodzi zeby nie byl pokrzywiony odkladnice dobre i lemieze wyklepane to nie jest tak zle gorzej jak jest rama pokrzywiona wtedy orka do niczego ja kiedys porzyczylem moje 4ki gosciowi co mial ursusa nie pamietam modelu 120 koni ok to pokrzywil mi cala rame i trzeba bylo prostowac i do tej pory nie jest idealny ale juz sie nic nie da zrobic cierpi na tym ciagnik ale coz jeszcze chwile musi pochodzic

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#24 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 28 grudzień 2008 - 21:39

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? nie chodzi o ramę tylko o odkładnie :/ są bardziej do spychania niż do zarzucania skiby. W takim np Kvernelandzie odkładnia jest duża a bierze np 30cm... dlaczego?? bo ma kształt bardziej opływowy odsunięty do tyłu i skiba "płynie" po niej :P i ciągnik ma lżej ;)
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#25 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 07:32

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? dokladnie a jeszcze jedno do KVernelanda to to ze ze plug idzie lzej od Unii, i odkladnia jest wogole inaczej wykorbiona (wykrecona) ,nawet nietyle wysunieta do tylu co wlasnie pykrecona i odwraca ziemie niemal o 180*.

#26 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 29 grudzień 2008 - 07:38

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? no z odkladniami to sie zgodze moglyby byc lepsze ale trudno sie mowi nie wszystko jest dobre ale ogolnie moim zdaniem plugi nie sa zle ;) ale to moje zdanie :P

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)

#27 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 08:27

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? uzytkowalem u siebie juz wiele firm plugow bo kolega sprowadza takie uzywane padziewie, no i doszedlem do wniosku ze bede kupowal Kvernelanda AB 100, 4 skibowca. No bo ma zmienna szerokosc orki no wlasnie i Resor ktory u mnie jest niezastapiony w porownaniu do sprezyny, bo sprezyna jest zatwarda dla mnie, gdyz jak uzywalem pluga na psrezynie jak wjezdzalem na kamienice to caly plug patal(tanczyl) na boki wiec to mi sie niesprawdza.

#28 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 15:57

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? no właśnie moim zdaniem resorowe pługi są najlepsze ;)
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 17:25

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? no ale nie ma co sie klucic ktory lepszy bo to zalezy od ziemi ;) chyba ze mieszkacie kolo siebie :P

#30 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 17:30

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? A co do zabezpieczeń to najlepsze by były Overum mają hydrauliczne.
link
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#31 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 17:50

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? to tak samo jak by Atlas polski ;) tylko mi potrzebny resor :P
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#32 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 01 luty 2009 - 12:19

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? Pługi na resorach są zazwyczaj ciężkie. Wydaje mi się (i tak też słyszałem), że sprężyna jest jednak trwalsza o resora

#33 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów

Napisany 01 luty 2009 - 12:25

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? Kolego popatrz na wielkosc resora a na wielkosc sprezyny wszystko mowi samo za sibie ze sprezyna wazy napewno wiecej. No i jeszcze zobacz ze w przyczepach nie ma sprezyn ale za resory albo poduszki.

#34 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 01 luty 2009 - 12:49

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? Mój tesciu ma Tura S na sprezynie i złego słowa nie powiem na te zabezpieczenie.Wyłapuje wszystki kamienie, ani razu zaden lemiesz nigdy nie pekł, no i mozna regulowac stopien utwatrdzenia sprezyny duzo łatwiej niz w resorowym zabezpieczemiu. Wystarczy klucz i mozna dostosowac twardosc sprezyny do warunków na polu.

#35 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 08 luty 2009 - 19:11

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? Co do wielkości sprężyn to są różne takie małe i duże :lol: Pług już kupiłem a zdjęcia możecie oglądać w mojej galerii B) i powiedzcie co o nim sądzicie?? jak wam się podoba ?? B)
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#36 Share Norman

Norman

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 18:00

Jaki pług lepszy, na resorach czy może na sprężynach?? Prawdę mówiąc to czy resor czy sprężyna nie ma wielkiej różnicy, miałem pług Kverneland na resorze bezpośrednim bez żadnych zapadek pracował dobrze, teraz mam obrotówkę Rabewerk na sprężynie i też nie ma problemu, natomiast hydraulika jest bardzo dobra jak sprawna, byłem u gościa to co chwilę musiał dobijać ciśnienie bo miał gdzieś nieszczelność i skiby mu wychylało, przy młodych maszynach problemu niema.