Jahu

Mieszanki zbożowo-strączkowe

Polecane posty

andrzej60    1

Witam

@Farmervip

Pisałem już, że sieje pszenżyto jare z grochem i ta mieszanka u mnie się

sprawdza.Na tym samym polu gdzie jest lepsza gleba bardziej bujny jest

groch a gdzie jest gorzej lepsze jest pszenżyto.Na moich glebach to wychodzi

dobrze, może rewelacyjnych plonów nie ma, ale też ograniczam nawożenie

zwłaszcza azotem.Cały plon póżniej zjadają świnie i jest to dobra pasza.

Ciekawi mnie co Ty myślisz robić z tą mieszanką.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

kolego andrzej60, spróbuje zasiać to co mi radzisz, ja nic nie hoduję i wszystko idzie na handel, wydaje mi sie że nie powinno być problemu ze zbytem takiej mieszanki?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Na tej klasie siej groch w czystym siewie, o ile ziemia nie jest zbyt ciężka. Zasiej jakąś dobrą odmianę ogólnoużytkową , np. tarchalska, batuta. Jeśli jesteś trochę kumaty, to 5-6 t/ha osiągalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

czy kumaty :wacko: coś tam w tej głowie jest z roku na rok coraz więcej :rolleyes: a ile by pasowało wysiać na 1H ? i jaką stosujecie ochronę fungicydową?

 

Tylko właśnie mi się przypomniało ze samego grochu nie mogę zasiać bo to musi być mieszanka zbożowo-strączkowa (rolnictwo zrównoważone ) a mam juz rzepak, zboże, i brakuje mi trzeciej odmiany


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Miałeś kontrole na rolnictwo zrównoważone ?Jaka jest dopłata i czy łączysz ten program z innym programem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

na szczęście jeszcze nie miałem, mam rolno-środowiskowe + zrównoważone dopłata do samego zrównoważonego to ok 400zł do hektara


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

rolnictwo zrównoważone to jeden z pakietów rolnośrodowiskowych wiec coś kolego nie tak napisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

Praktykowalem peluszkę z jęczmieniem jarym, pszenica jarą i ozimą, pszenżytem ozimym i jarym udawało sie to bardzo dobrze bo mam na takie mieszanki sprawdzone sposoby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

to sie podziel z kolegami tymi sprawdzonymi sposobami??

nie wiem jak ci sie udała mieszanka peluszki z pszenica ozimą i ozimym pszenżytem??!!chyba ze jest ozima peluszka :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

rolnictwo zrównoważone to jeden z pakietów rolnośrodowiskowych wiec coś kolego nie tak napisałeś

 

 

A niby co nie tak napisałem?? sam napisałeś że to jeden z pakietów więc nie wiem o co ci chodzi, pakietów możesz miec kilka nie tak??? a by brać dopłaty rolno-środowiskowe nie musisz mieć zrównoważonego :D


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

no to jaki pakiet realizujesz?poplony?łaki ekstensywne?spytaj sie taty i napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Ja mam poplony + zrównoważone razem 780 na ha .Uprawa to zboże,w tym roku była gryka i jeszcze będzie mieszanka owies + łubin ale to za rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja poplony mam już szósty rok a w zrównoważonym jestem od roku, kolego jack83, w przeciwieństwie do ciebie nie muszę sie o nic taty pytać :D


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

troche poleciałem po bandzie@farmervip-sorki.

ja mam tylko zrównoważone a przed tem miałem poplony.

miałem jedną kontrol ale było ok.rejestry plany smieci ścieki i po temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Ja też miałem kontrole na rolnośrodowiskową ,sprawdzali poplony ,szambo ,umowa śmieciowa ,faktura za wylanie ,atesty na opryskiwacz ,uprawnienia i dziennik rolnośrodowiskowy oraz paszporty .Wszystko było ok ,dodam że kontrola była 12 grudnia 2011 był wtedy duży śnieg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Mam pakiet " rolnictwo zrównoważone" i brakuje mi trzeciej grupy w zmianowaniu.Ziemia ciężka iłowata 3 kl przedplon buraki cukrowe pow.2ha.Myślę nad mieszanką pszenicy jarej i grochu 50/50%,w buraku zostało trochę szarłata i może będzie problem w takiej miesznce z herbicydem.

Może ktoś już uprawiał taką mieszninę i podzieli się uwagami,a może zaproponuje inną uprawę?Bedę wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Groch raczej nie toleruje zbyt dobrze gleb ciężkich. na takie stanowiska to raczej bobik, do mieszanki raczej nie. zostaje zawsze kukurydza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwi    74

Ja w tym samym pakiecie posiałem pszenicę i jesienią została odchwaszczona. 13 lutego po mrozie wsiałem rozsiewaczem 10kg peluszki (ok.3-4 rośliny na metr)

Peluszka puściła kiełki centymetrowe i nie wiem dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110

Kol MATAVA dobrze mówisz ale na naszych polach zatrzęsienie dzików już parę lat do tyłu jak zaprzestałem przygody z qq po tym jak zjadły 90% pomimo że były odstraszane przezemnie i koło łowieckie miało dyżury z karabinami.

A co do grochu to miałem kiedyś na tym polu był ładny ale plon mierny tak go położyło że trudno miałem podebrać kombajnem.

Edytowano przez marian7k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Takie to jest papranie z tymi rolnośrodowiskowymi, więcej zachodu niż to warte. Ja mam to szczęście, że dzika na wolności nawet nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Czy herbicydem Pendigan moge opryskac mieszanke, jęczmień z grochem.Nie zaszkodzi mieszance?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

@mich18 na twoją mieszankę jęczmienia z grochem polecam środek butoxone w dawce3l/ha wszystko bierze zostaje tylko jęczmień i groch sprawdzony środek pryskam nim od 2lat może najtaniej to nie wychodzi ale naprawdę wart swych pieniędzy pryskasz nie po siewie tylko jak już wszystkie chwasty wzejdą bierze samosiewy rzepaku !!

 

koszt to ok 140 zł na ha

Edytowano przez mefiu890

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

@mich18

Pendigan nie zaszkodzi mieszance.

@mefiu890

Butoxone nie bierze przytulii czepnej a z tym może być problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Dzięki,a jaka dawka pendiganu na 1 ha?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj