Jahu

Mieszanki zbożowo-strączkowe

Polecane posty

plapla123    8

Ale taka jlośc grochu wciągnie ten jęczmień w ziemię i będziesz miał problem ze zbiorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

no to jaka będzie optymalna proporcja w kg żeby coś tego grochu było i można to wmiarę przyzwoicie zebrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Ludzie, ja groch i peluche sieje po 10ha w czystym siewie.Nowe odmiany po 300kg sieje, sa to odmiany waskolistne stojące. Pelucha stała prawie do zniw, ale burza powaliła, a groch bez problemu bo zadszy troche był i wytrzymał. Jak równe pole to się kosi szybciej jak zboże, a wy marudzicie, ze 10%mieszankę wyłozy. Kucie waskolistne odmiany i nie ma problemu. Po 70kg nawet do mieszanek dodają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

czy stosował ktos z was w mieszance jeczmien-pelucha antywylegacz cerone-lub inny- nie zaszkodzi peluszce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

butoxone mimo że nie ma rejestracji u nas miał testy na zbożach i mozna odchwaszczać mieszanki grochu ze zbożami, trawy z koniczyną też


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam , mam pytanie czy środek butoxone można stosować w soi ,basagran to wiem że można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skantos    5

koledzy pytanie stosował ktoś z was axial na owsika w mieszance bobik pszenżyto jestem ciekawy bo sam spróbowałem i jestem zaskoczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Sieję mieszanki zbożowo-strączkowe na paszę dla trzody i byków przewaznie jest to jęcznień+groch lub pszenica jara+groch odmiana Milwa moje pytanie to ile procent białka moze się znajdować np.1kg grochu żeby zmniejszyć dawki soji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Więcej związków antyzywieniowych niż w śrucie sojowej, ale jeżeli nie będziesz przesadzać z ilością tego grochu to będzie ok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrobak    18

groch 22% białka weź milanreal głupot nie wypisuj. Nie wypada na moderatora

10% grower

20(30)%finiszer

Edytowano przez mrobak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wg tego czego sie uczyłem to w polskich warunkach do 32%, a jak ktoś uprawia groszek zamiast grochu to i zawartość białka jest mniejsza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

Czy stosuje ktoś w mieszankach strączkowo-zbożowych herbicydy

Stomp,Panida,Pendigan.Proszę o opinie na temat tych herbicydów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek7652    1

w tym roku pierwszy raz bede sial mieszanke zbozowo straczkowa (groch) i wlasnie kolega ktory jest przedstawicielem handlowym poleca mi panide do 3 dni po siewie. mowil tez o jakim innym srodku ( do poprawki) gdyby pendimetalina cos przepuscila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Wyższe są dopłaty obszarowe do mieszanki zbożowo- strączkowych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Nie. Jedynie wyka jara może być wysiewana z rośliną podporową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

A jaka odmiana grochu nadaje się najlepiej do mieszanek że zbożami znajomy chce mi sprzedać Piasta ale on siał sam groch i nie wie czy nadaje się do mieszanek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej60    1

Witam

Ja sieje groch Tarchalska z pszenżytem jarym,bezpośrednio po siewie idzie

herbicyd Pendigan 330 EC,który radzi sobie dobrze z chwastami.Nie działa

on żle na uprawy następcze,gdyż mam posiany rzepak ozimy na tym polu

i nic się nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj