X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duza przyczepa do Zetora 7211

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 grudzień 2008 - 22:15

najlepiej mieć 2x4 tonówki i jedną 8-10 tonówke, dla dość niewielkiego gospodarstwa, od 15-50 ha
nie mając dużego kombajna zbożowego lub też w najmie to starczą te dwie małe,
ale jak rok temu 2 nie duże classy wpadły na moje pola to nie nadążyłem z wożeniem, albo wystarczy jeden class duży, i duży plon owsa to nie da się rady, a zboże zwalane jest łopatąna klepisko do stodoły, bo innej możliwości ani miejsca nie ma, a z reguły tą jedną czwórkę ciągłem zasuwając

w tym roku miałem watpliwą przyjemnosc awaryjnie sciagac z pola zestaw - hlka 6011 (bliska pełna czyli tak jakies 7.5ony było nasypane) i z tyłu jakas taka zwykła 4 tonową przyczepe miałem, ojciec stał w magazynie w kolejce a zanosiło sie na deszcz wiec targałem taki zestaw 30 - nie chciałbym tego powtarzac juz nigdy wiecej, wystarczyło mi ze widziałem jak na kazdej dziurze bolec podskakuje w zaczepie, czekałem tylko jak zetnie zawleczke albo bolec sie złamie, albo wrecz zaczep urwie.
na szczescie jakos zjechałem do domu - niestety z samego pola do samego domu mam z górki, niby minimalnej ale cały czas.

ja bym mimo wszystko kupił jakas ładna 6 - zawsze sie nasypie te 8ton a zupełnie inna jazda z jedna 6 niz dwoma 4.

co do tych przyczep na małe gospodarstwo - ja mam 2 hlki 6, do tego na spółke 4 przyczepy 4 tonowe, do tej pory w zniwa potrafiło byc ostro, bo juz praktycznie bizony nie przyjedzaja a moja dmuchawa jest w stanie zrobić tylko 6ton pszenicy na godzine.
Jak miałem jakies wieksze koszenie to najmowałem tira i swiety spokoj, jednak mam nadzieje ze od tego roku to juz sie skonczy

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Duza przyczepa do Zetora 7211 Dzisiaj, 11:05
  •  

#22 Share fendt309lsa

fendt309lsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 20:16

Duza przyczepa do Zetora 7211 apista nie rob ze mnie ... hamulce to podstawa w ciągniku i przyczepie a zapomniales jeszcze ze 7211 nie ma napedu i chyba nie wiesz jak to jest przy pracy a na dodatek przy kukurydzy bo trzeba sie troche pospieszyc zeby sieczkarnia nie miala przestojow wiec roznie to bywa na dodatek mam spore gorki wiec nic dzawnego ze tak sie dzieje.

roznie moze byc ciagnac takim traktorem zbyt wiele jesli wyniknie sytuacja ze trzeba gwaltownie chamowac to nie bedziesz mial czasu zeby zwolnic i pomyslec bo nawet nie zapanujesz nad sprzetem

#23 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 09 grudzień 2008 - 21:15

Duza przyczepa do Zetora 7211 święte słowa - nagłe sytuacje się zdarzają i na nie trzeba być przygotowanym nie można zakładać ze wszystko będzie idealnie.
Ja już raz widziałem jak wale stara w tyłek bo stał na drodze a ja go zacząłem omijac kiedy z naprzeciwka wyskoczył kaszlak, całe szczescie ze on miał sprawne hamulce - wyhamował i zrobił mi miejsce, inaczej byłoby słabo,
a ciągnąłem 3p tylko 4tony pszenicy.

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#24 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 18:45

Duza przyczepa do Zetora 7211 Ja też mam Zetora 7211 i ciągam nim 2 4,5 tonówki jak trzeba to mam do jednej zakłafdki i to jest maks., ma co robic, wolę mieć zapas mocy pod nogą. Już widziałem kierowców bladych ze strachu jak pod górke nie mogli wyjechać, maszyna musi mieć zapas w krytycznym momęcie, czytając posty niektórych forumowiczów mam wrażenie że nigdy niejeździli z ładunkami. Głos Yacentego jest głosem rozsądku dołanczam się.pozdrawiam

#25 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:03

Duza przyczepa do Zetora 7211 Przez wiele, wiele lat nasza 60. ciągnęła D47 i D50 z ok. 12 t ładunku na ponad 100 kilometrowych trasach i nigdy nie zdarzyło się, żeby nie dała rady np. wciągnąć taki zestaw pod górkę. Oczywiście konieczna była redukcja biegów... Dlatego wydaje mi się, że niektórzy z Was uważają, że ciągnik może ciągnąć tylko tyle ile da radę na piątym biegu...
Bezpieczeństwo? Kierowca, rozsądek, biegi, hamulce... :rolleyes:

#26 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:17

Duza przyczepa do Zetora 7211 Stasiex widzę że troszkę z przymrużeniem oka traktujesz mojego posta, ale gdy coś się wydarzy na drodze to sprawdzają wszystko tonaż, stan techniczny, oświetlenie papiery, jak mówi przysłowie "dobrze dopóki jest dobrze" ale jak jest wypadek badają wszystko i jak udowodnią że przyczepy były przeładowane lub sta techniczny wątpliwy to robią cię współwinnym a to nie żarty walą z górnej półki.

#27 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:26

Duza przyczepa do Zetora 7211 Wiesz, ale w latach 80.... :rolleyes:
Nigdy nie próbowałbym ciągnąć jakiegokolwiek zestawu wiedząć, że coś jest niesprawne; doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co napisałeś.
Faktycznie - mój post zwracał uwagę na możliwości ciągnika - trzeba rozważać temat i od tej strony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 19:56

Duza przyczepa do Zetora 7211 Ja też w latach 80-tych jeździłem z ładunkami i znam zagrożenia, widziałem przyczepy które odpiełysię w trakcie, jazdy, kierwców ciągników zjeżdżających z góry z ładunkami i inni kierowcy uciekali gdzie kto mógł, uczył mnie stary kierowca i uczulił mnie na bezpieczeństwo, przyznam ci się jeżdże 20 lat z ładunkami i wiem co mówię , pozdrawiam.

#29 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 20:12

apista nie rob ze mnie ... hamulce to podstawa w ciągniku i przyczepie a zapomniales jeszcze ze 7211 nie ma napedu i chyba nie wiesz jak to jest przy pracy a na dodatek przy kukurydzy bo trzeba sie troche pospieszyc zeby sieczkarnia nie miala przestojow wiec roznie to bywa na dodatek mam spore gorki wiec nic dzawnego ze tak sie dzieje.

roznie moze byc ciagnac takim traktorem zbyt wiele jesli wyniknie sytuacja ze trzeba gwaltownie chamowac to nie bedziesz mial czasu zeby zwolnic i pomyslec bo nawet nie zapanujesz nad sprzetem

nie robie z Ciebie...... ale możesz mi wierzyć że dla mnie również hamulce to podstawa, ale często jeździłem (jak byłem młody) bez hamulców w przyczepach głównie ze zbożami, drewnem, słomą
najczęściej powodem było po prostu niesprawność, a równierz brak zadbania o nie przez ojca, bo ja jeszcze byłem za mały żeby coś wiedzieć, ale w końcu przyszedł czas to naprawiłem w oby dwóch przyczepach hamulce i działają bez zarzutu
mam problem jeszcze z hamulcami w rozrzutniku, jak zahamuję to się zablokują (ojciec wraz z jego kolegą wielkim gospodarzem gadają mi- po co mi hamulce w rozrzutniku, przecierz daleko nie jeżdżę nim na pole, ale ja swoje: sprawne muszą być)
nie zapomniałem że 7211 nie ma napędu, bo posiadam 7211, a mówiłem ogólnie o zetorach, bo chcę zaznaczyć że przy posiadaniu przedniego napędu należy go włączyć przy transporcie bo znacznie lepiej się hamuje

Ja też mam Zetora 7211 i ciągam nim 2 4,5 tonówki jak trzeba to mam do jednej zakłafdki i to jest maks., ma co robic, wolę mieć zapas mocy pod nogą. Już widziałem kierowców bladych ze strachu jak pod górke nie mogli wyjechać, maszyna musi mieć zapas w krytycznym momęcie, czytając posty niektórych forumowiczów mam wrażenie że nigdy niejeździli z ładunkami. Głos Yacentego jest głosem rozsądku dołanczam się.pozdrawiam

wydaje Ci się że nigdy nikt z nas nie jeździł z ładunkami
ja miałem przyjemność przynajmniej z 5 razy ciągnąć przyczepę 12tonową pełną ziemniaków po kartoflisku i po drogach ciągnikiem 7211 i muszę powiedzieć że wystarczy że jest o drobinę za mokro lub zbyt mało utwardzony teren żeby ten ciągnik nie ruszył takiej przyczepy
a co do hamowania taką przyczepą, to nie jest aż tak tragicznie, bo też przyczepa spore opory stawia, tak więc trudniej jest ją rozpędzić a nieżeli zahamować
dobry kierowca zawsze rozsądny i rozważny,
ja tam nie miałem jeszcze takich nieprzyjemności i strachów podczas transportu
jedyne 2 razy prawie się zlałem ze strachu jak gwałtownie się ciągnik przechylił, a mnie sięto zdarza często kosząc trawę w "górach" i nad jeziorem, ale to też kwestia przyzwyczajenia, teraz jak ciągnik się przechyli na zboczu i oprze o podniesioną rotacyjną to jestem jeszcze spokojny to jest jakieś 45-55* przechylenia

#30 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 20:12

Duza przyczepa do Zetora 7211 ja widziałem jak chłopakowi z pgru wypieła się przyczepa, na szczescie pusta, i przeleciała przez placyk na którym zawsze bawiło się około 6-10 dzieci, wleciała sąsiadowi na podwórko i zatrzymała się na garażu.
szczęście ze to było w porze kolacji i zadnego z tych dzieci tam nie było.
okazało się ze zgubił sworzeń, kiedy go scieło? nikt nie wie, ale chłopak miał problem zeby wysiaść z ciągnika jak zobaczył co się stało, był blady, siny fioletowy, z miejsca chyba wypalił paczke fajek - to nie przelewki, wiec nie ma co swirowac, szczegolnie ze wiemy jakie mamy swiete krowy na wsi, ma chodnik po jednej stronie drogi, to nie musi isc po jezdni i wogole najlepiej stanac z druga taka i plotkowac a ty jadac zestawem ważącym czesto pod 20ton musisz oczywiscie na nie bardzo uważać.

zetorem jak lece w transporcie z obciążeniem to przez wioske najczesciej na 3 z malutkim gazem albo wogole na 2 i 1600-1800, 4 i gaz to tylko poza wioska, na pusto to tez raczej rzadko na wsi wbijam 4, choc zdarzy mi sie jak wiem ze maszyna którą ciągne ma idealne hamulce - nie ma dla mnie wiekszej roznicy czy w pole dojade w 8 czy 10minut a bezpieczenstwo to podstawa

#31 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 20:21

Duza przyczepa do Zetora 7211 Swego czasu dużo jeździłem zestawem U4512 (porównywalne do 7211) z dwoma przyczepami HW6011 i D55 z pszenicą i brutto przyczepy ważyły ponad 24 T i może było to zdeka przegięcie, ale nie uważamy by to w terenie jakim mieszkam było coś ponad możliwości tego traktora. Tylko fakt co roku zimą rozkręcane piasty kół przegglądane łożyska i hamulce, rozkręcane resory i smarowane, jak zaczepem z pełna przyczepą na betonie nie można było swobodnie skręcić to rozbierana i remontowana obrotnica (a później że bolec wyskoczył, albo zaczep mu urwało), o likwidacji luzów i elektrycę nie wspominam. Raz miałem awaryjne hamowanie i nic się nie stało bo zdawałem sobie sprawę że jednak zestaw trochę waży i musiałem mieć odpowiedni duży margines. Hamulce jedank były brzytwa no i ze 150 kg pszenicy przesypało się wierzchem :D.

Obecnie jeżdżę przyczepami, które brutto z pszenicą ważą 42 T.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#32 Share jerzy

jerzy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 20:50

Duza przyczepa do Zetora 7211 Jeszcz raz powtarzam jazda z ładunkiem to nie wyścigi to życie i zdrowie ludzkie nie mówiąc o mieniu. Apista ja nie napisałem że nie jeździłeś z ładunkami, napisałem że mam wrażenie że nie jedzili ponieważ z lekceważeniem opisują swoje wojaże drogowe, krokodylki zważą cię na drodze i po tobie, bezpieczestwo to podstawa, ja też co roku robię przegląd hamulców, łożysk, obrotnice światla. Wracając do jazdy z przeładowanymi przyczepami cierpi też silnik. Jak się kupi ciągnik za swoje pieniądze to i technika jazdy się zmienia. :D :D

#33 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 13 grudzień 2008 - 20:52

Duza przyczepa do Zetora 7211 dobre hamulce nie wystarczą jak nie będzie rozwagi ,a bez to całkiem .Oczywiście mozna jeździć ale ładowności ciągnika nie przekraczać i mieć dookoła głowy oczy bo z zatrzymanie nie nastąpi tak szybko.

Apista może i dasz radę dużej przyczepie niewiem gdzie Ty mieszkasz i jakie masz tereny,ja 7211 na polu o 8 t ładunku mogę pomażyć .A że coś trudno i ciężko rozpędzić to i jeszcze gorzej zatrzymać (po rozpędzeniu)

A z tym przejeźdzaniem prze wioskę to trzeba uważać u mnie jest tak rodzinka wcale się nie martwią o dzieci które (że tak brzytko powiem) bezpańsko lataja po wsi jak tylko zaczną biegać .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share Narodowy

Narodowy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 18:55

Kolego przyczepy do zboża jak i do innych ładunków nie tylko sypkich to polecam Ci z MCMS Warka solidna firma a w dodatku homologacja i oferta spora .