Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duza przyczepa do Zetora 7211

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 15:10

Duza przyczepa do Zetora 7211 Witam!!!

Mam pytanko do uzytkowników Zetora 7211 jak i posiadaczy dosc duzych przyczep. Modelami nie bede rzucał bo nie znam ;) . Ale zastanawiam sie nad jedną a dużą przyczepą do mojego ciagnika.... i nie wiem jaka była by dobra. By lekko szła i można bylo nią jechac po polnych drogach gdy jest sucha... ma słuzyc do przewozu zbóz i rzepaku. Dodam tylko tyle pola mam proste i drogi bez wiekszych górek. Ciągałem tzw. niemki 8 t + 3,5t masy własnej to wiekszych problemów z nią nie miał, myślalem oczyms wiekszym :) co doradzicie ... mile widziane linki :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 16200.00 PLN
  • 27 gru 2017
Przyczepa rolnicza jednoosiowa wywrotka 3,5t CE Producent HOMOLOGACJA

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Jednoosiowe: Przyczepy Jednoosiowe pozostałe
  • 17466.00 PLN
  • 12 lis 2017
Przyczepa rolnicza HL HW 8011

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe pozostałe
  • 33000.00 PLN
  • 06 lis 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Duza przyczepa do Zetora 7211 Dzisiaj, 17:02
  •  

#2 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1295 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 15:40

Duza przyczepa do Zetora 7211 My mamy D-50, przerobioną na ładowność 8 ton. I zetor może nie ma z nią ciężko, jak jest sucho. Bo jak na jesień było trochę mokrzejh to ciężej trochę miał ruszyć. Ale do niego to może tak maksymalnie przyczepę o 9 tonach ładowności. Moim zdaniem i tak będzie miał z tą co robić. A mój znajomy ma do 7211 HL 8011, to jak naładuje pełno to też ciężko zetorek ma.
FUNKMASTER

#3 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 15:57

Duza przyczepa do Zetora 7211 nie mow ze ma ciezko bo pez problemow ciagalem atosanki z zakladkami 3/4 nawalone pelne kukurydzy to bylo 16,300kg i szedl jak burza wiadomo po kominie dostaje ale to jest maszyna i ma ciagnac. I trzeba wziasc pod uwage ze to byly na szerokich oponach i to 8 kol a nie 4.

#4 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 26 listopad 2008 - 18:08

Duza przyczepa do Zetora 7211 http://allegro.pl/it...skie_pilne.html
http://allegro.pl/it...a_kirowiec.html

#5 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 20:31

Duza przyczepa do Zetora 7211 tego kirovca ma kolega z wioski do sprzedania... to cos to cholernie ciezko sie ciagnie ;)

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10837 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 26 listopad 2008 - 22:19

Duza przyczepa do Zetora 7211 ja bym celował w jakies HL 6011, na nia spokojnie 8ton wsadzisz a to jest raczej optymalny ciezar dla zetorka, szukaj jakiej na balonach to i nawet jak bedzie troszke mokrzej to pociagnie, wiem jak moj zetor zachowuje się z przyczepa 8ton wiec nie piszcie bzdur ze 7211 spokojnie ciagnie w polu 16ton ładunku

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

#7 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 23:43

Duza przyczepa do Zetora 7211

ja bym celował w jakies HL 6011, na nia spokojnie 8ton wsadzisz a to jest raczej optymalny ciezar dla zetorka, szukaj jakiej na balonach to i nawet jak bedzie troszke mokrzej to pociagnie, wiem jak moj zetor zachowuje się z przyczepa 8ton wiec nie piszcie bzdur ze 7211 spokojnie ciagnie w polu 16ton ładunku

Wiem z doswiadczenia ze po sciernisku na zniwa gdy sucho i równo to pociagnie... wiadomo nie ma lekko ale idzie jezeli ma dobre opony i sie nie slizga... na szczescie mam pola tak ulozone ze nie musze jezdzic bardzo na nich przy koszeniu zboza czy kukurydzy to stoje na utwardzonej drodze... a co do 16t to powiem tak ze tez zalezy od kierowcy... bo jak ktos rusza z pelnego kopyta to niedziwne ze nie uciagnie ... i do tego mam mokro albo sam piach na polu... Wiadome nie jest to przyjemne dla ciagnika ale niekiedy trzeba ... z umiarem bo z umiarem ale jak jest potrzeba to pociagnie... a interesuje mniejedna przyczepa bo lzej sie jz ciaga mam dwie przyczepy 3,5t z zakladkami wchodzi na nie jakies 7-7,5t pszenicy przy nasypanych czubkach to zetor daje z nimi rade w tym roku jezdzilem z wiekszymi i tez bez oporów szedl... nawet hl 6011 ciagal dwie od sasiada jak trzeba bylo ;)

#8 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 30 listopad 2008 - 11:32

Duza przyczepa do Zetora 7211 Z tego co pisałeś w pierwszym poście to Zetorek spokojnie sobie poradzi z HL8011, mam taki zestaw, przyczepa na kołach 11.00-20 cali.
all rights reserved

#9 Share 1piotr1

1piotr1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 16:48

Duza przyczepa do Zetora 7211 jestem użytkownikiem zetora 7211 i pisac na forum mozna dużo co to zetor niebedzie ciągnął ,ale zycie i praca w polu wszystko pięknie weryfikuje i trzeba pamietac ze rok rokowi niejest równy i są też mokre lata :) ciągam swoim przyczepe autosan D-55 plus nadstawki 35cm wchodzi na nia 7,2- 7,5 tony idealna przyczepa jak jest sucho i po drodze do niego ale ciągnąc dwie to niejazda ale jesli planujesz ciagnać jedna to lepszej przyczepy neiznajdzie lekko chodzi, tylko że sa drogie przy zakupie pozdrawiam

#10 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 16:51

Duza przyczepa do Zetora 7211 może to co napiszę uznacie za bajkę ale to było na faktach. z bratem ciągliśmy 2x niemki pełne wysłodków było coś pod 20t co prawda cały czas po drodze ale nawet pod góry szedł jak kuna.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pOngO88

pOngO88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 18:00

Duza przyczepa do Zetora 7211 uwierzyc w to uwierze ze ciagnąl... ale to była meczarnia i 5 biegu napewno nie wbiles nie mowiac o rozpedzeniu sie... fakt jest to za durzo do tego ciagnika ale jak trzeba to trzeba,,,

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10837 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 listopad 2008 - 20:50

Duza przyczepa do Zetora 7211 a ja w dalszym ciagu mowie ze bym brał 6, przeciez nie zawsze jest bardzo sucho i nie zawsze jezdzimy po asfalcie, tyle w temacie

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

#13 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1295 postów

Napisany 30 listopad 2008 - 21:04

Duza przyczepa do Zetora 7211 Przecież z tą przyczepą musi sobie radzić nawet w trudniejszych warunkach. Jakąś o ładowności 8 ton szukaj i będzie do niego odpowiednia. Jak będzie mokro to nie musisz do pełna ładować.
FUNKMASTER

#14 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3083 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 00:21

Duza przyczepa do Zetora 7211 Tez uwazam ze 8 ton to max jak na taki ciagnik. Raz na jakis czas jakby pociagnal wieksza to tez dalby rady ale czy warto na maxa go dusic?

sprzedam

Przyczepa HL6011    https://www.olx.pl/o...57-IDoNAwc.html

Przyczepa D83   https://www.olx.pl/o...57-IDp6r8t.html

#15 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 22:34

Duza przyczepa do Zetora 7211 jak chce to niech kupuje nawet 12t albo i większą . ja do swojego belarusa 820 szukam 5 do 6 ton do remontu żeby wyszło taniej bo brak kasy a zima długa i można trochę za oszczędzić :) , bo jak taki ładunek zarżnie po osie to belarus ma robotę żeby ja wytargać :)

#16 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 17:03

Duza przyczepa do Zetora 7211 każdy 7211 ma w sumie ten sam uciąg, ale każdy jego użytkownik inaczej ocenia jego możliwości w transporcie
głównie chodzi o rodzaje dróg przez niego uczęstrzanych
raz ciągłem 2 przyczepy (nówki metaltech 2x8 ton pełne kukurydzy) ale na granicy (utwardzona kamieniami)z drogą asfaltową i pociągnął
ale już 2 razy się zdarzyło że jak miałem pociągnąć przyczepę pełną pyrów 12 ton przez pole po kartoflisku to najwyżej 3-4 bieg, z ledwością po śladach poprzedniego transportu podobnej masy, a jak kartoflisko nie ujeżdżone i jeszcze jest troche mokro to ruszyć się nie da, tylko rozbujać i sporo naryć i najwyżej 2-3 bieg
ale własne przyczepy mam 2 i po ok. 4 tony ładowności to ciągnie nawet dwie bez większego problemu wręcz w każdych warunkach
też na przyszłość myślę nad przyczepą o większej ładowności i to raczej będzie 8-10 ton pojemności,
w papierach zetora pisze wyraźnie: dopuszczalna masa całkowita ciągniętych przyczep to 10 ton
tak więc o przyczepie o ładowności 9-10 ton albo do pełna nie ładować albo nie jeździć po szosach> lizaczek>mandacik

#17 Share arek116

arek116

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 21:31

Duza przyczepa do Zetora 7211 nie no 5 wbił i sie rozpędził ale trochę to trwało jednak pod wzniesienie takie większe to chyba na 2 się czołgaliśmy ale dawał rade. macie rację z tym że w każdych warunkach musi uciągnąć bo co z tego że kupisz 2x 8t jak przyjdzie do odwożenia zborza i z pola ich nie ruszysz.

#18 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 18:47

Duza przyczepa do Zetora 7211 najlepiej mieć 2x4 tonówki i jedną 8-10 tonówke, dla dość niewielkiego gospodarstwa, od 15-50 ha
nie mając dużego kombajna zbożowego lub też w najmie to starczą te dwie małe,
ale jak rok temu 2 nie duże classy wpadły na moje pola to nie nadążyłem z wożeniem, albo wystarczy jeden class duży, i duży plon owsa to nie da się rady, a zboże zwalane jest łopatąna klepisko do stodoły, bo innej możliwości ani miejsca nie ma, a z reguły tą jedną czwórkę ciągłem zasuwając

#19 Share fendt309lsa

fendt309lsa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 19:25

Duza przyczepa do Zetora 7211 dobra a ciekawe co zrobisz jak przyjdzie ci nagle sie zatrzymac z rozpedzona 10 tonowka pelna oczywiscie bo moj z kukurydza na samozbierajacej ok 6 ton podczas chamowania na zwirowce z gory robi tylko rowy kolami a i tak zatrzymuje sie na dole

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 21:21

Duza przyczepa do Zetora 7211 przede wszystkim po pierwsze hamulce w przyczepie muszą być załączone i zawsze sprawne, a jak ma się przedni napęd to wręcz obowiązkiem jest jego włączenie
Generalnie trzeba mieć zdrowy rozsądek i wyobraźnię, tak więc przed zjazdem z góry aby przede wszystkim się zatrzymać przy zjeździe to trzeba mieć: hamulce w przyczepie sprawne i dobrze ustawione, hamulce w ciągniku również sprawne i dostatecznie mocne, mieć włączony napęd przedni
Może znajdzie się taki co nie wie po co trzeba mieć włączony przedni napęd przy hamowaniu, więc tłumaczę:
Podczas hamowania, hamulce hamują tylnią oś, zaś jeśli jest napęd włączony to również przednie koła, ponieważ są połączone skrzynią biegów

Co do rozpędzonej 10tonówki, jak hamulce są to trzeba używać, a 7211 najwyżej 30 z górki wyciągnie
a na żwirze to trzeba wolniej, bo nie wiem jaką tam masz górę ze żwirem ale jak wolniej z góry będziesz jechał ze sprawnymi hamulcami to nie będziesz rowów rył (chyba że straszne błoto lub gołoledź)

Trzeba uważać z hamowaniem w sytuacji pełnej przyczepy, braku hamulców w przyczepie i skręcaniu w trakcie zjeżdżania z góry, bo to z łatwością ciągnik przewróci, a dopomuc tu może wyłącznie zdrowy rozsądek