Skocz do zawartości

Zdjęcie

unia grudziadz

19 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 10:43

unia grudziadz witam. we wniosek mamy wpisany własnie taki plug. czy będzie dobry do zetora 12441 i czy warto kupić taki plug bo slyszałem różne opinie na jego temat i negatywne i pozytywne. może ktoś z forumowiczów użytkuje taki model?? chętnie bym porozmawiał z użytkownikami tego pługa. pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
unia grudziadz Dzisiaj, 07:40
  •  

#2 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 12:25

unia grudziadz szwagier taki pług ciąga MF5455 100KM 3 4 klasa ziemi, problemów nie było, na jakość orki też nie narzekał, z reszta przy obecnej cenie € pługi zachodnie będą prawie dwa razy droższe, ale czy dwa razy lepsze tego już nie wiem

#3 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 13:20

unia grudziadz Nie wiem jaka jest różnica w cenie między ibisem a jakimś zachodnim ale jakość wykonania pługa i jakość orki jest nieporównywalna. A i doszły mnie słuchy że unia ostatnio schodzi na psy.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#4 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 26 listopad 2008 - 13:58

unia grudziadz Ja mam plug grudziacki czworki i zapinam go do mtz 82 i daj sobie rade jakbym mial kupowac to tylko taki polecam

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#5 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 26 listopad 2008 - 14:03

unia grudziadz Sąsiad ma takiego do NH 95dt i spokojnie sobie radzi. Jego szwagier pożycz go 7340 i też dobrze idzie. Weź piątke albo takiego tylko z cambellą. ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#6 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 14:07

unia grudziadz hmm był u mnie pan który ma własnie zetora 12441 i chodzi w pługu khuna oczywiscie nowy kupił w tym roku i jest bardzo zadowolony i powiedz jeszcze i le za ten pług musisz wybulić bo ja mysle ze ten khun byłby lepszy a jego cena jak mówiłem z włascicielem 32tysiace brutto

#7 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 14:08

unia grudziadz Ale 5 skib obrót to podnośnik nie utrzyma raczej. Trzeba by półzawieszany.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#8 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 14:15

unia grudziadz nie ma szans w 5 widziałem tego zetorka ma dużo obcizników ale jest krótki a jesli uwazacie ze bedzie miał za lekko to dac mu wieksza czwórke i bedzie ok i wogóle po co go przeciązac on ma tylko 120 kucy jesli sie nie myle!?

#9 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 15:08

unia grudziadz no ten zetor ma 120 koni. pług będzie rozstawiony na maxa czyli w tym wypadku na 42 cm na korpus. wydaje mi się, że 4 obrót to jest akurat do takiego ciągnika. we wniosku mamy konkretne modele powpisywane a teraz już nie można zmieniać maszyn chyba. poza tym na nowy zachodni plug nie mamy pieniędzy. taki pług kosztuje ok 30 tys brutto. także nie jest jeszcze tak tragicznie. Zostaniemy przy unii. trochę sie boje o jakość ale zobaczymy co to będzie. ja tu tak gdybam gdybam a jeszcze nie wiem czy nam wniosek przejdzie;p pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

#10 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 15:57

unia grudziadz 42 na korpus troche mało bedzie miał lekko najwyżej szybciej pojedziesz chodziasz sasiad ma unie xxl orze na 2 metry mówi ze za szybko nie idzie orac bo wyrzuca i zle kryje ale jak masz juz wniosek na ten pług to nic sie nie stanie bedzie poprostu mniej wykorzystana moc;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Arturos21

Arturos21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 16:01

unia grudziadz 42 na korpus troche mało bedzie miał lekko najwyżej szybciej pojedziesz chodziasz sasiad ma unie xxl orze na 2 metry mówi ze za szybko nie idzie orac bo wyrzuca i zle kryje ale jak masz juz wniosek na ten pług to nic sie nie stanie bedzie poprostu mniej wykorzystana moc zetora

#12 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 17:13

unia grudziadz Ten Ibis LS to na kołkach bzy resorach?

#13 Share jkl

jkl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 18:34

unia grudziadz Jeśli potrzebujesz pług z zabezpieczeniem resorowym unii do forterry to ls 3+1 będzie najlepszym wyborem według mnie. Ponieważ cięższy model xls 3+1 waży ok 1670kg i moim zdaniem nadaje się tylko do ciągników 6-cio cylindrowych. No chyba, że masz przedni tuz i nie boisz się o tylni.
Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

#14 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 21:58

unia grudziadz LS to zabezpieczenie resorowe. tez myślę, że jeśli chodzi o grudziadzkie pługi to ten będzie najbardziej odpowiedni. pozdrawiam

#15 Share jkl

jkl

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 18:38

unia grudziadz Zmiany we wniosku są możliwe na inny model maszyn. Też mieliśmy początkowo 12441 i ibisa xls 3+1. Tylko po stwierdzeniu, że ten pług jest za ciężki, zmieniliśmy na 11441 (w promocji 10 tys. zł taniej za 2008r.) i kverneland em 85.
Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

#16 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 04 luty 2009 - 13:17

unia grudziadz umowa podpisana tydzien temu teraz tylko jechac maszyny zamawiac;] mozna bylo zmieniac ale to kolejne miesiace czekania..... zadowolony jestem z tego co bede mial;] pozdrawiam

#17 Share masfer5455

masfer5455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Landwirtschaft

Napisany 16 kwiecień 2009 - 20:16

unia grudziadz tylko ilosc pior w resorze dobierz do ziemi jaka masz bo korpusy beda ci wstawaly
sprzedam wóz paszowy sano 5m3 2008r lub zamienie na 8do 12m3 pionowy ślimak

#18 Share KAROL4

KAROL4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 531 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:47

unia grudziadz polecam unię!-po zaoraniu ok 10 ha najchętniej bym go sprzedał(ibis 3+1 xl)co pole to od nowa ustawianie. B)

#19 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 24 kwiecień 2009 - 20:57

unia grudziadz co z nim jest nie tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 21:13

unia grudziadz

polecam unię!-po zaoraniu ok 10 ha najchętniej bym go sprzedał(ibis 3+1 xl)co pole to od nowa ustawianie. B)

ja też tak mam ojcec mi nie wierzył aż kiedyś orząc na mokrym gliniastym polu pod koniec się wymieniliśmy a pózniej ojciec pojechał orać przesuszone rzepaczysko i po godzinie kombinacji telefon przyjedz ustawić ten pier... pług a że miałem zły dzień żeciłem chasło twoje pole i twoim zdaniem bardzodobry plug męcz sie sam w końcu zaorał ale potem pojechał wyrównać agregatm tak samo zaorać torfowe kawałki pól ha to czyszczenie odkładni i smarowanie ropą