kuba99

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem?

Polecane posty

Famer21    6

2 przyczepy 12 ton jeszcze pod górę ledwie dałem rade 3 bieg z komina szedł sam czarny dym i tak się szykowała kapitalka, a pierścienie nawet nie były popalone, trochę panewki i luz na wale, ale nie po za tym :) Ale w d*pe dostał ostro 25 ton - od razu mówie na przyszłość dla wariatów - tak się traktor zajedzie :/ no, ale ja akurat musiałem...

 

fendtem 615LSA tira z naczepą naładowany 60 ton - dałem radę, a mówili, żebym ani na pole nie wjeżdżał bo się zakopie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1671

Lampo50+przyczepa tandem 10t+przyczepa 6t+ładunek(22kubiki świeżo ściętego grabu,jakieś 17ton)=ok.25,5t na odległość ok.15km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja ursusem c-360 ciągnąłem trzy przyczepy sianokiszonki na każdej przyczepie było po 10 bel.

Pewnie nie uwierzycie ale ja Władkiem t25A LEDA ciągnąłem 14 bel sianokiszonki na jednoosiowej przyczepie.(Kilka z nich było z seradeli "ciężkie")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lamborghini R4 105 z przyczepą trzy osiową 23 tony pszenicy.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manik    34

C-355 + dwie przyczepy 4,5t załadowane na maxa pszenicą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir2000    0

jd 100 km 27,300 dwie przyczepy pszenicy+ponad 8t przyczepy,odległość 30 km,miał co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ursus 4011, dwie przyczepy i ładunek 10 ton wytłoków trasa Chybie-Bielsko. Po prostej nie ma problemu na górkach samobójstwo.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

Największy ciężar jaki ciągałem to jelcz z przyczepą jedno i drugie załadowane cegłą. Ciągałem to zetorem 5340 po śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belarust25    16

Witam. A ja wszystkich zaskoczę :rolleyes:

Tata opowiadał, że kiedyś pojechał na skup węgla t25 i miał okazje ciągnąć pełen wagon węgla. Nie wiem ile było ale podejrzewam że wszystkiego razem było ok 80t. odległość 10-20m. Problem był przy ruszeniu ale jak już ruszył to wagon wyprzedzał traktor. Ja tego nie widziałem bo to było w latach 80 tych. :D

 

A tak to ja t25 ciągnąłem ok 10 t piasku na przyczepie i wozie na odległość ok 5km. zaliczałem 2 górki na jednej była droga polna to musiałem mu podnośnikiem i blokadą pomagać a pod drugą to jakoś wychodził bez większych problemów. :P

 

A tata raz ciągną c360 piasek na 2 przyczepach ok 14t nie licząc masy przyczep. Na niektórych górach to myślał że ursus stanie. Ale podnośnik gaz w podłogę i musiał iść :P

 

Tylko niech nikt mnie tu nie wyśmiewa że jest to nie możliwe bo napisałem prawdę :rolleyes:

Edytowano przez belarust25

KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jumz 6am 18ton żużlu plus 2 przyczepy po 2 tony każda trasa ok 15km po nawet sporych górkach

tira 25 ton mąki na jesieni po szczyrniu

liaza + przyczepa 3osiowa z wysłodkami pod górke w zimie

ursus 4011 przyczepa 15 ton z suporkiem tylko 15 metry :rolleyes:

i kiedyś kiedyś tata z lublina ok 35km z cukrowni po jakieś 12 do 15 ton wysłodków przez kilka lat :lol:

Edytowano przez michaljustyna999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur96    11

ursus-3512(ferdek) prawie 12ton ładunku wysłodków plus masa przyczepy autosan 6ton.po niezłych górkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja MTZ 82 17 ton kamienia i przyczepa 4. Górki dość duże pokonywał bez problemu, a staną na równym. Nie zauważyłem że kranik z chłodnicy się popuścił , woda uciekła i staną. Nalałem wody i po 2 km kominem wodę wyrzucił. Poszła uszczelka.

Na górkach sprawdzałem co chwilę zegary , a na prostej nie.

A 1224 to 25 ton zboża i 7 to przyczepy. Nie było czym jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi99923    0

Ja zetorem 7245 [74 km], ciaglem: pusty rozrzutnik prygotowany pod kopanie ziemniakow,za rozrzutnikiem lina wladimirca 25,i za wladimirciem byl podczepiony kombajn do ziemniakow [grimme[.A ciaglem dlatego ,ze wladimirec nie chcial odpalic ,i to bylo na zaoranym polu , ziemia byla bardzo sucha. Zetor z przednim napedem na 1 biegu calym gazem mielil,a gdy sie go szarplo to dopiero ledwo,ledwo poszedl. ;) :unsure:

Edytowano przez adi99923

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągłem McCormickem C80L dwie przyczepy na każdej po 15 bel a z nich aż woda ciekła i za przyczepami Renaulta 95-14 z belownicą Warfama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Ja swoim zetorem 12145 ciągnąłem pustą przyczepę D-50 ,zetor szedł jak burza nawet dymka nie puścił , i nie piszcie że to nie prawda bo tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommot003    0

ja dziś jechałem T25 z pełną przyczepą piasku D47 masa całkowita ok 7 ton pod górki miał co robić ale jakoś poszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość forterraturbo   
Gość forterraturbo

Z tego co pamiętam to zetorem 104 km ciągnęliśmy podrasowana niemkę i swoją czeską z kukurydzą = hl - +/- 14 ton + czeska 11 ton = 25 ton .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

t 25 plus rozrzutnik pelen cegly kilka ton.. kilka kursow po 30 km w jedna strone

jumz plus c330 kontra kamaz w rowie jumz zwyciezyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj