kuba99

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem?

Polecane posty

kevin25    185

ja ciągnelem moja c-360 przyczepę 3osiowa z pustakami


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

Kiedyś gościu przyjechał tirem do sasiada z pustakami, ale jak wracał, bylo ślisko i ściągnęło go do rowu. Sołtys dzwoni i mówi ze mam case'em przyjechać zeby wyciągnąć jakiegoś dostawczaka.Przyjeżdżam na miejsce a tu widzę tira, w połowie załadowanego, leżącego na jednym boku w rowie, na dodatek na drodze sliska warstwa błota. (niezły dostawczak :o) Zaczepiłem łańcuch, wiedząc że nie dam rady, Poryłem trochę drogi, narobiłem hałasu przy 2000obr/min :) i pojechałem do domu :)

 

C360 targnąłem 10 ton żyta, na 4 biegu szedł pod kazdą górkę (wymiana wszystkich głowic robi swoje :o)


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronarek82a    1
dwa lata temu 360 ciagnełem przyczepe samochodowa z ziemniakami 16 ton pyrek ,po kilkudniowych deszczach. po polnej drodze. sasiad zakładał sie z moim tata ze nawet nie rusze a jednak dała rade , trasa około 2 km, mysle ze jak by jeszcze ze dwa km to by było po ursusie

 

Nie przesadzasz z tymi 16 tonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tonyhalik3    0

nie przesadzam ziemniaki były wiezione i ważone w krochmalni.

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego posta

Rodacy, pamiętajcie że ten kto wódki nie pije
jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa bezideowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

myślcie co chcecie ale poparłby mnie tu nawet najwięksy wioskowy wróg... ciapkiem sciągneliśmy z pola zestaw ważący razem ok 17 ton kartofli... przyczep nie licze, a na podwórko już rozczepialiśmy... silnik był wtedy igła, droga z niewielkimi wzniesieniami...sucha także trzydziestka dała rady... nie wierzyłem że da rady ale jednak...


być kimś być sobą... kochanym być...
-U-R-S-U-S- polubisz każdą drogę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

my sadownikiem 12 ton rzepaku + 4 tony przyczepy ważyły , pomimo że ma 60 km to ma tyl od 2812 i przy wjeżdzaniu do stodoły to już dym z opon na progu szedł , ale dał rade , a tak pozatym to 914-stką waziliśmy gline na groble do stawu , na przyczepie było może z 7-8 ton , lecz trzeba było przejechać przez bagno, przy każdym przejeździe wyglądało to tak : koła w przyczepie stały , traktor dym trochę puszczał i mielił kołami ale wszystko szło do przodu ;)


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

ja platforme z belami sianokiszonki swoim MTZ 80, to byla ta najwieksza platforma z pronaru,nie wiem ile tam bylo bel ale gdzies 40 sztuk, ciagniczek piedzial ze szok, najlepsza byla jazda z gory nioslo jak na nartach.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a ja mtz82 mialem na wozie 12 kubikow drzewa i to jesczez pod gore ale dal rade i jeszcez kiedys tira wyciagalismy ale spalil gume i nie pociagnol zaczal skakac


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JD 3350 ostatnio przewoziłem nowy, Włoski Dźwig, ważył ponad 20 ton:) Najlepsze jest to, że takie dźwigi nie posiadają czegoś takiego jak hamulce:D Ale cały odcinek drogi jechałem z włączonym przednim napędem, pomimo tego, że były ostre górki dawał sobie radę;) W zimie przewoziłem na stawy lawetę z koparką a później ze spychem...za każdym razem tonaż był przekroczony o 7/8 ton:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Moje niechlubne wyczyny to 24600kg pszenicy na czysto szczepiane na asfalcie na czysto do elewatora 25 km odległego na 3 i 4 biegu inaczej nie szło,a ciągnik to 60-3p,no ale cena agencyjna robiła swoje pare lat wstecz jak psl sprowadzał zboże.c360-3p był przywieziony z pgr odległego ponad 300 km na lawecie mercedesem beczką 200 jazda niezła była.

 

A i zetor 72 kilka tras z dwoma przyczepami 4,5t piach pod zbiorniki i płytę,no i 5 kursów z obornikiem od bydła na głębokiej 9tonówką i 6 tonówką burty 100 i na maxa na pole odległe 20km,jak mi na gruntowej drodze reduktor wyskoczył a pod górkę było to prawie 2 metry mielił zanim ruszył do przodu,dodam że silnik turbo koła tył 18,4\30 spaliłem prawie 60 litrów paliwa.ciagnik na you tube.wiem jedno pewnych rzeczy nie zrobię drugi raz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

case mx 170 i dwie przyczepy po 23tony pszenicy plus waga przyczep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

To razem ciągłeś 46 t pszenicy + waga przyczep ? Jakie to były przyczepy ? Daleko z tym jechałeś ?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Aż że tak powiem nie chce się wierzyć ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

nasz rekord to ciągniecie przyczepy 10 tonowej przez c-360 ale zwir ładowalismy na nią to sasiad co nam ladowal to mowił ze bylo tego okolo 18 ton + waga pczyczepy. jeszcze pod gorke musial wyjezdzac z dolu gdzie to ładowali. nie powiem mial ciezko ale szedł nie stal w miejscu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocki0077    0

Ja Belarusem 820 ciągłem przyczepe od samochodu o masie całkowitej przyczepa i ładunek 20 t i szedł dobrze a 2 raz też tak samo tylko po śniegu włączyłem przodek i szedł bez problemu ale gdyby nie napęd to niemiał bym szans nawrucenia z nią.

A tak to ciągam po 2 przyczepy ze zbożem i ziemniakami albo i 3 tez sie zapnie od czasu do czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

c-330 dlużyca o długości 10mb po przemierzeniu wyszło 2.04 metra sześciennego z cieszej strony grubsza jak zaczep góryn w 330 a mtz podpioł sie do 2.14 metraszesciennego i nie mógł ruszyć , 330 +360 rozciaganie kombajnu bizon na polu z pełnym zbiornikem stojacy na zawlniaczu , samo 360 stawiało do pionu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3037

zapomniales napisac ze bylo z gorki,jak bys byl goralem nizinnym jak ja to bys go nie zapalil.jak czytam te posty to zal mi serce sciska-moje traktory to nawet polowy tych ciezarow by nie uciagly,chyba je sprzedam i zostane bajkopisarzem

a tak powaznie to dt-75 ma silnik benzynowy ktory sie odpala a nastepnie nim maszyne


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kirowiec tak samo a ludziska niby odpalaja na pych. Koles mi kiedys mowil ze 60 kirowca malego odpala ale nie wiem ile w tym prawdy. Osobiscie wydaje mi sie ze chyba podkoloryzowal troche.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

jak czytam te posty to dochodze do wniosku ze tylko kupic Ursusy C330, C360, lub 3512 bo one najwiecej ciezaru ciagaja. i poco komu do transportu ciagnik 150 KM za 200tys zł jak moze to samo zrobic ursusem o mocy 30 do 52KM?? a tak na marginesie dodam ze przyczepe 10tonowa zaladowana jabłkami ciagnołem MF 158 i Ursusem C360 i oba miały co robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dlatego 30 i 60 sa takie drogie :lol: :D Mała moc a możliwości wielkie :D :D


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Wlasnie dlatego 30 i 60 sa takie drogie :lol: :D Mała moc a możliwości wielkie :D :D

i to wcale nie są herezje.ursusy potrafią.tylko na dłuższa metę to nie pochodzą.a jak ktoś nie wierzy to nich zobaczy film z youtube @morowa91 jak woził ursusem 4011 sianokiszonkę.ponad 10 t dźwigał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ile ja powinienem podczepic do mojego ZTS ? 50 -60 ton?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

50-60 ton to ursus c330 i c360 ciagaja do zts to minimum 100ton :lol: i nawet jak ta 60-echa pociagnie 20 pare ton to chyba max bieg dlaniej to 3, ale jak to pozniej zatrzymac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj