Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem?

219 odpowiedzi na ten temat

#21 Share mlody87

mlody87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:heh technika rolnicza;)

Napisany 05 marzec 2007 - 17:13

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? ostatnio z ojcem pojechalismy do cukrowni i znajomy kierownik mowi ze nowa prasa jest i lzejsze wyslodki sa :)

no to my madre glowy z czubem nawalilismy :) plandeki na gore i na wage a tam..... zonk :(
27500 netto :( a brutto 27500+ 6900= ok34400 i ursusiakiem 1222 dzida 54 km :( a szedl jak glupi bo jak go sie do 50/h rozpedzilo to sam na gorki wskakiwal :rolleyes:
URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..
URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….
URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z
URSUS- em…………

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Dzisiaj, 03:12
  •  

#22 Share kraker

kraker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 05 marzec 2007 - 18:15

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Mf 255 13t pszenicy pod małą górkę było mu ciężko, a zetorkiem 8145 już kilka razy ciągliśmy po 4 przyczepy na raz :rolleyes: załadowane na full ziemniakami, fajnie takim zestawem kręci się po wąskich drogach :(
MF & Zetor siłą naszej gospodarki
Wszystkie moje materiały chronione prawem autorskim

#23 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 05 marzec 2007 - 21:11

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? mówcie co chcecie jak ciągnik jest przystosowany jeździć 40czy 50km/h to ok ale ta jazda z górki na luzie raz tak zrobiłem iwiem ze tak nie wolno ale co się wystraszyłem to moje...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share snopek4

snopek4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 05 marzec 2007 - 22:15

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? ja dzisiaj ciagnalem cala dwupietrowa przyczepe tucznikow ale kwiczalo

#25 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2646 postów

Napisany 10 marzec 2007 - 09:17

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? my 2 lata twmy c 360 cignelismy pod gore 2 przyczepy bel mokrych to zesmy pod ta gore na debie wjezdzali ale jkos wjechał z pomoca zubronia 2048a

#26 Share Mazowszanin

Mazowszanin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 18 marzec 2007 - 23:55

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Mój tato za czasow komuny,kiedy jeszcze mozna bylo do fabryki samemu buraki wozic,a spowrotem bral wytloki dla nas lub sasiadow [ciagal zetorem 7211,2 przyczepki 4,5t z podwojnymi burtami,to wchodzilo jakies 14t burunow z zanieczyszczeniami] i kiedys biorac dla nas wytloki,spotkal sasiada ktoremu rozwalil sie c-360 z wytlokami juz,mial 6t i 4t przyczepe.I wiecie co staruszek zrobil? Niechcialo mu sie 2 jezdzic,wiec przytargal 4 przyczepy wytlokow .Bylo tego jak policzylismy jakies 32t fizycznych,a teraz gwozdz; razem z tym transportem przyciagnal C-360, a do cukrowni mamy 35km.Jechal 3-4.Dobre poczciwe zetorki.

#27 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 20:15

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? A jo moim T25 jeżdziłem z orkanem i przyczepą 6t desek. Może to nic nadzwyczajnego ale to był pierwszy taki muj wyczyn. A później to już 2 przyczepy 6T i 8T zboża a hamulec to był tylko na prawe koło w 360 czasem było nieciekawie ;)

#28 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 22 marzec 2007 - 20:32

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? ja swoim c 328 9 ton przenicy.ciezko było ruszyc na polu bo miekko ale jak ruszył to już poszło.
C 360 3P ciagła regularnie po 15 ton ziemi z pieczarkarni srednio raz w tygodniu przez rok czasu po dwa kursy 15 km.pod górki to nawet do 2 musiałem schodzic az slady na asfalcie zostawały ale nigdy nie stanął.

#29 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 23 marzec 2007 - 19:21

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Mój tata ciągnął zetorm 6340 dwie HLki ze żwirem. Całość ważyła około 30 ton

#30 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 21:58

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? ja juz pisałem jak z górki na luzie z d47 podwujne burtyu 105 cm i d 55 80 cm z nadstawkami szcescie ze chamulce w przyczepach by ły dobre juz nawet nie pamietam ile na liczniku pkazywało bo mam zamatowany magnetyczny uuuuu koła w ciagniku tylko jeden huk był i szum . a tak wracając do tematu to własnie te dwie przyczepki i zuzel fadroma ładowął i uklepywał jak na wage wjechalismy razem było bruto 36 ton z przyczepami resory w d 47 wygieły sie w druga strone koła o podłoge prawie darły mało brakowało a to było pod koniec zimy juz roztopy i rano mróz i pod górke odrazu z wagi ostro ile fabtyka dała 1 2 3 biegi potem na wzmacniaczu i tak po kolei biegi w dułu az zjechalismy do 1 wzamcniacz na maxa do dołu koła sie obracały powoli szedł do przodu ale coraz wolniej koła prawie w miejscu i silnik zaczynał ostro z obrotami w dół łooo myslałem ze nie da rady ale szedł szedł duszony na maxa i wylazł jakos potem juz dalej spokojnie było. najgorzej było jak by staną w miejscu pod górke na lekkim ledziku ruszyc potem z miejsca to byłby problem to było c 385 natepnym razem w taka pogode juz ojciec do operatora fadromy poszedł i powiedział zeby nie dotykał nawet czuba szufelka sobie zgarnie i uklepie zeby nie pruszyło po szosie. to było ciagnikiem c 385

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share piciacz

piciacz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 22:38

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? my z ojcem jak od kwb konin kupilismy ziemie to wyciagalismy wielki glaz kamienny o wymiarach 3x1.5x1m u 3512, bylo ciezko bo ciagnelismy go po podorywce, duzo wazyl, bo na blokadzie nawet sie kopal

#32 Share Krzys123

Krzys123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów

Napisany 24 marzec 2007 - 22:52

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? U3512 są bardzo lekkie i dlatego kopał kolega tym do lasa pojechał i nie wrócił szybko

#33 Share Piotrus89

Piotrus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 10 kwiecień 2007 - 10:48

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Ja 3 lata temu prasowałem Sipmą rolką jakieś 15 ha słomy Ursusem 330m, dostala po d*pie.
Oto ta prasa: http://www.agrofoto....19_73_65494.jpg

#34 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 10 kwiecień 2007 - 11:07

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? na jakim biegu śmigałeś?? pewnie 2 i ogień. a czy dobrze dobijała bele??

#35 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 13:57

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? ja mf255 ciągnołem załadowaną pszenicą przyczepę D68 pod górę (bez hamulców w przyczepie) na największym skosie nie dał rady i przyczepa go ściągnęła w dół ratowaliśmy się forszrittem wujka :wacko:
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#36 Share kostek

kostek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 16:54

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? ten ciagnik to h** bo one są za lekkie na góry ja kiedys zjezdzałem z dosć duzej góry na łące i jak mnie popchało to całą droge jechaem na 2 kołach (mialem 2 przyczepy i na nich ciezkie 2 baloty) dobrze ze jakos wyszlem z tego a licznik sie obkrecił 2 razy w koło silnik dostał takie obroty ze hohohoho myslem ze tłoki wyskocza w gorę na ten ciagnik do teraz nie wsiadlem

#37 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 15:40

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem?

ten ciagnik to h** bo one są za lekkie na góry ja kiedys zjezdzałem z dosć duzej góry na łące i jak mnie popchało to całą droge jechaem na 2 kołach (mialem 2 przyczepy i na nich ciezkie 2 baloty) dobrze ze jakos wyszlem z tego a licznik sie obkrecił 2 razy w koło silnik dostał takie obroty ze hohohoho myslem ze tłoki wyskocza w gorę na ten ciagnik do teraz nie wsiadlem

mówisz o moim mf255??? Ty go nie obrażaj bo on wiele może
A dla ciebie KRZYS123 szacunek za te dwie przyczepy ja bym tego do swojego T25a nawet nie podczepił (on wogóle nie ma hamulców :wacko: )
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#38 Share sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 16:55

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? ja władkiem ciągnąłem ponad 8t piasku na przyczepie 4,5 tony...może i niezbyt dużo ale musiałem pokonać cholernie stromy wiadukt(ahhhh ci nasi konstruktorzy) udało sie ale zeszłem do 2 terenowej :wacko:

#39 Share Hvb3000

Hvb3000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 19:13

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Ciągłem Ursusuem 902 załadowaną przyczepe(6 ton) piachem, raz 14 ton przenżyta - było ciężko ruszyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kostek

kostek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 17 kwiecień 2007 - 19:55

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? do MF nic nie mam są to dobre traktory wg. mnie ale MF 255 jest za lekki i wg mnie to jest jego głowna wadą