Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem?

219 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kuba99

kuba99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 26 luty 2007 - 19:51

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? ja próbowałem wyrwać MTZ-82 pień topoli,średnicy ok.60-70 cm.Nie udało się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Dzisiaj, 07:47
  •  

#2 Share adasiorek

adasiorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 197 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo
    mechanika z nia zwiazana
    majsterkowanie

Napisany 26 luty 2007 - 21:03

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? ja jakis czas temu c 360 masztem o wadze okolo 300kg podnioslem palete z workami ziemniakow okolo 750kg
troche go zrewalo ale mial komplet obciaznikow z przodu i jeszcze bemben od stara j jakies inne ciezary
cos kolo 1t na podnisnik w tym sprzecie to nawet sporo ale tylko raz to zrobilem

#3 Share grześ77

grześ77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 17:28

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Ja najwięcej ciągnołem Zetorem 11741 dwie przyczepy załadowane ziarnem kukurydzy waga netto 29800 kg. Pierwsza przyczepa to Ifa hl 161-11 a druga była pożyczona marki SZAP od Kamaza na bliżniakach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 17:41

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Ja cięgłem kombajn Bizon 56 ursusem 3512. W bizonu pękła półośka więc nie mugł sam wrócić.
Ciągnołem też przyczepe 4,5t + rozrzutnik 4t (a nadstawkami 0,5m) ze zbożem. Przyczepa była przypięt na dolny zaczep bo górnego nie używam:)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#5 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 17:49

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? a ja swoim c360 ciagnalem 15 ton pszenicy,naprawde bylo ciezko ale dal rade :rolleyes:

#6 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 03 marzec 2007 - 18:03

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? grześ77 ile mieści ci się na tą hl 161-11 i czy ciężko chodzi w polu? :rolleyes: pozdro

#7 Share oki39

oki39

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 18:08

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? U mnei najwieksze ciezary ciaga sie na "zniwach" buraczanych ostatnio ciagneli na dwa ciagniki steyr 115km i farmtrac 74km caly zestaw tira zawaliscie oba ciagniki skakaly az sie bolce pogiely, a jak sie patrzylo na tira to sie wydawalo ze zaraz sie ten hak wyciagnie z silnikiem:P
Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

#8 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 18:31

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Ja ciągnąłem JD 6320 Premium 2 przyczepki 12 tonowe, na każdej ładunek 15 ton wapna -masa zestawu z ciągnikiem -44 tony :rolleyes:

#9 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 19:43

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Kiedyś ciapkiem BIZONA do domu ściągałem.
914 ciągłem z łąki 4 przyczepy z wcale nie lekkim sianem. 2x3t i 2x12t.
Do buraków dwie przyczepy 12t musieliśmy w takie wykopane dziury ( Koło 40cm) wstawiać bo anna na nisko wysyp miała. Ale się trzeba było naszarpać :rolleyes:
Ojciec kiedys 914 chciał wyrwać starą topole. Tylko liny pozrywał a drzewo ani drgnęło.
Raz koło mnie tir do rowu wpadł. Miał 2 kontenery załadowane jakimś szlamem z oczyszczalni ścieków. 914 aż opony na asfalcie darła a tir ani drgnął

#10 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 03 marzec 2007 - 21:00

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? do Robertbara
a ten Twój JD to jaką ma moc i jaką szybkość osiągałeś a pozatym to zestaw naruszył przepisy ruchu drogowego :rolleyes: :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 03 marzec 2007 - 21:53

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? o i mnie ciekawi do jakiej predkosci mógł sie bujnac :rolleyes: czasami niestety trzeba ryzykowac:)

#12 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 11:04

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Ja ciapkiem kiedyś ciągnąłem przyczepę i rozrzutnik ( 4,5 t ) pełne zboża, a najgorzej było pod górkę, ale się na szczęscie udało.

#13 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 11:15

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Chłopaki wielu jest ciekawych jak Robertowi ten JD jechał a On nieodpowiada :rolleyes:
a swoją valtrą zciągałem stara(sprzęgło nawaliło) z przyczepą węgla to do pociągnięcia było około20t to na tych większych górkach już trzeba było zredukować

#14 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 04 marzec 2007 - 12:19

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? on wyjeżdza w poniedziałek gdzies-więc nie niecierpliwmy sie-swoją droga na gg pytałem Tc56 to 100konnym TSa rozpędził sie do 20km/h z zestawem 12+8ton

#15 Share grześ77

grześ77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 14:04

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Ja moim Zetorem 11741 jak ciągnołem 30 ton kukurydzy to jechałem normalnie 40 km/h tylko trzeba się dłużej rozpedzać i wcześniej redukować na górkach. Myślę że JD 6320 z tymi przyczepkami większych problemów nie miał. Od tego czy przyczepa lekko idzie czy nie duzo zależy od kół. Raz miałem pożyczone dwie HL 8011 na kołach tzw. balonowych załadowane miałem na nich 17 ton kukurydzy to myślałem że hamulce w nich blokują tak ciężko szły! Szły ciężej od moich na które sypię 26 ton!

#16 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 14:14

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? ile ten JD ma kucyków 90-100 bo nie do końca się oriętuję więc niewiem cczy 40 osiągnął :rolleyes:

#17 Share lukaszzz

lukaszzz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 18:50

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? moj ojciec inteligenty ciagal raz 2 szostki wytlokow z nakladkami... masa wytlokow na tych przyczepkach to bylo ok 18 ton... a czym to ciagal... URSUSEM 3512 pod wieksze gorki na 4 terenowej a ursusek dalej chodzi:) ale to byl tylko raz:D:D nasteponym razem pojechal z jedna:P:P

#18 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 04 marzec 2007 - 19:18

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Jak jeździłem z burakami do cukrowni to z wytłokiem ważył zestaw 36080 kg , tara 12880kg , netto 23200 kg ( spisane z kwitka ) przyczepy HL 8011 + brandyska 14 t tyle było bo sypałem się pod szybrem co TIRY biorą wytłok bo jak pod chłopskim to mało na brandyske mi wchodziło bo wysoka jest

Do 40km/h bujał się spokojnie ale nie ma gdzie tyle jechać w mieście to maks 15 - 20 km/h bo doły straszne tylko że u mnie możne powiedzieć że nie ma górek 25 km w jedną strone do cukrowni

Dop. masa . ciągniętych przyczep przekroczona o 3 tony :rolleyes:

Z tego co patrzyłem u znajomego w dowodzie co ma 11741 to on ma mase zestawu ciągnik + przyczepy 28 ton

#19 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 05 marzec 2007 - 14:42

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? Już wróciłem. Niestety byłem cały weekend w Warszawie i nie mogłem odpisać. Tylko tam na chwilke weszłem na neta. No wiec JD ma 100 koni, maks predkośc to 40 km/h. Ma 24 biegi więc przy takim ładunku biegów jest pod dostatkiem. Średnio gnałem 1900 obr i 30 km/h. Myśle że ok 35 wyciągnie spokojnie, ale pod góre to schodził do 15 km/h. Gdyby to była seria SE i 16 biegów to byłaby niezła różnica. W kołach powinno być 5,5 atm w przyczepach ale napompowałem 6,5 -różnica ogromna przy takim ładunku

Ale przypomniało mi się coś jeszcze. W tamtym roku jak były te mrozy znojomy wyjechał tirem załadowanym maks jak tylko mógł przepisowo, nie pamietam ile to było i podjezdzając pod góre zamarzły mu hample i ściorał sprzegło. Przyjechała policja no i był problem, bo kazali mu szybko stad spadac albo wzywaja holownik Volvo FH 1 (niezle bierze za taka przyjemność) . Jak przyjechałem na miejsce JD to sie ze mnie smiali ze go nie rusze. Byłem troche przygotowany (kultywator podorywkowy 1300 kg na tyle i bela sianokiszonki z przodu na turze. Najgorzej było z miejsca ruszyć bo lekko ślizgawo było, ale jak opony złapały temp ślizgając sie to topiły lod z asfaltu i szedł jakoś. Normalnie z opon to sie dymiło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 05 marzec 2007 - 16:48

Jaki największy ciężar ciągneliście swoim traktorem? tej zimy ojciec valtrą wyciągał trzy tiry no niesety do jednego potrzebował pomocy:) i dwa razy kamaza z pługiem do odsnieżania na drodze to taki zestaw dość trudno szarpnąć ale jak miał możliwość ustawić się na polu to już dez problemu