Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr

44 odpowiedzi na ten temat

#41 Share OPTIMUSpRIME

OPTIMUSpRIME

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 11:47

polecam zdecydowanie fendta gdyż również myśle nad takim ciągnikiem tylko mniejszym. byłem u paru dealerów i każdy powiedział, że fendt jest najlepszy. on swoje kosztuje, ale płaci się za coś. mało pali jest masywny i bardzo komfortowy. poważnie się nad nim zastanawiam i ty też chyba powinieneś. pozdrawiam

znam kogoś co ma fendta 412 vario,sam nim jeżdzilem i wiem ile pali. otóż zdaniem samego właściciela fendt wcale nie pali mało.tylko tyle ile mu trzeba.spali mało jak mu jakaś mała maszynę podepniesz.ale jak mu zapniesz konkret maszynę,z zapotrzebowaniem mocy równej temu ciagniczkowi wierz mi spali dużo.tzn jak musi dużo ciągnąć to i spali dużo.nic się nie bierze z niczego.turbina o zmiennej geometrii robi swoje.jak coś ma sile to i więcej pali.wiec mówienie ze mniej pala jest błędne.owszem fendt jest najlepszy ale to nie reguła,najdroższy ale nie idealny bo teżsie psują,bo to maszyny..silnik ma deutza,ale udoskonalany ,na pewno takiego samego nie montuja w DF.roznia sie pewnie ukladem wtrysku itd.ale tez niewszystko w fendku jest najwyzej jakości.alternator np.trafia sie np. słowacki.teraz robia inne sprzęty a kiedyś inne..niejeden to wie.fendt ,nie jest on idealny tak jak i zaden inny ciągnik .jd,df,nh,-te marki tez sa porównywalne.wszystko zalezy od wielkości gospodarstwa myślę,zasobności portfela i ekonomicznie uzasadnionego zakupu, bo moim zdaniem kupowanie ciągnika za wielką kase powinno sie wiązac z konkret pracą dla niego i wykorzystaniem maszyny.bo jeśli ktoś kupi fendta dlatego żeby przykozaczyć i bo to najlepszy ciągniczek to błędne myślenie.szybciej zepsuje sie od stania niz pracy hehe.niema co mówić ze ten najlepszy a tamten nie.ogólnie mówiąc przy wyborze ciągnika uważam ze powinno się kierować wykorzystaniem jego,ceną i trwałością która w dużej mierze zależy od nas samych.jeśli nie będzie się dbać o ciągnik.to jaki by on nie był to zepsuje sie każdy.możesz kupić NH i dłużej cieszyć się bezawaryjną pracą niż użytkownik fendta.ogólna reguła-jak dbasz tak masz ,jest najważniejsza,takie moje zdanie.kup ciagniczek taki na jaki cie stać,dbaj o niego a na pewno będziesz zadowolony .pozdro

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Dzisiaj, 05:37
  •  

#42 Share cyborg15

cyborg15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 12:36

Porównaj sobie parametry DF i Fendt to zobaczysz że to nie to samo pomimo iż moc silnika jest ta sama.

Ale czy ja napisalem ze te ciągniki sa takie same??? Napisalem ze sa porównywalne niema miedzy nimi przepaści technologicznej. Przeczytaj dokładnie o czym pisałem. Pozdrawim

#43 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 08 grudzień 2008 - 19:46

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr a co moze powiesz ze deutz-fahr ma słabe parametry, sorry ale cie niezrozumiałem,
np jesli chodzi o podnosnik to fendt o mocy 135km podniesie 6650 kg a agrotron o mocy 132 podniesie 9,2 tony, wiem ze to jest podane na koncówkach cięgieł dolnych ale i tak jest spora róznica

sorry ze 2 posty po koleji
tak więc z 71 ha po zniwach zrobi nam sie 51, bo 20 ha zabierają nam ci od któych to dzierzawimy, i konczymy z usilnym powiększaniem gosp, jak ktos da w dzierzawe to wieziemy ale niebędzie usilnie szukac pola
tak więc postanowilismy kupic ciągnik 120-130 km
jeszcze mi tylko doradzcie czy FENDT 712 Vario będzie to dobry wybór i proszę was a to abyscie niepisali ze za duzy na 50ha, postanowilismy kupic taki i juz,czy moze agrotron k120 będzie to lepszy wybór, bardziej by nam odpowiadała skrzynia vario no ale agrotron i bez tej skrzyni jest spoko, proszę was abysie mi doradzili i mysle ze temat będzie do zamknięcia
niech kazdy z was napisze który lepiej wziąsc, agrotrona czy fendta i uzasadnienie do tego, tak będzie najlepiej(cena niegra roli z tym sobie poradzimy)

z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#44 Share Bernardo75

Bernardo75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 12:21

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Witam. Czytając te wszystkie wypowiedzi, nasuwa się jedno stare najprawdziwsze stwierdzenie, każdy swoje g......o chwali. Co do fenda., to ma nieuzasadnioną wysoką cenę. Cena ta wynika nie tylko z dobrej jakości ale przede wszystkim z chęci wmówienia , że sprzęt jest wyjątkowy i najlepszy. Marki takie jak fendt,df,jd,nh,case, mf stoją absolutnie na równi. Tylko chęć wywyższenia się i pokazania się motywuje ludzi do kupna droższego fenda. Ktos pisał o tym , że df i fendt mają silniki niby te same a inne. W fendt to cudo a w df to juz nie bo nie ma tam czegoś itd. Fendt i inne firmy biorąc silniki zastrzegają sobie prawo by ten silnik miał coś innego i tylko u nich, by dać znowu złudne wrażenie , że jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Dostawca silników oczywiście przystaje i dostarcza wyjątkowe silniki. Nie oszukujmy się jest w nas próżność i chęć pokazania się, żeby mieć więcej ziemi lesze maszyny niż sąsiad. A pogoń za ziemią? Zesrac się a nazbierać haktarów. Wracając do wyboru sprzetu. nie kierujcie się marką i wciskaniem kitu przez dilerów. Mysleć i kalkulować,testować jeśli to możliwe. Właściciele tez wam prawdy nie powiedzą. Co ciekawe niemcy często wybierają nh, case , ciekawe dlaczego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 18:56

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr W Niemczech największą sprzedaż mają fendy, jd i df. Nh i case to chyba bardziej Francja, Włochy, Austria no i oczywiście Polska. Ale wielkością sprzedaży to raczej nie ma sie co kierować bo tu głównie decyduje cena. Tak samo jd w Polsce ma wysoką sprzedaż ale nie modeli premium tylko tych najtańszych

Dodaj odpowiedź