Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 20:20

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr a macie chociaz jakies oferty od handlowcow, czy tak sobie gadacie zeby posty ponabijac.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Dzisiaj, 09:46
  •  

#22 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 29 listopad 2008 - 22:43

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr moim zdaniem to kazdy nowy ciągnik jest dobry, ale jak jest nowy, niechcę miec nic więcej do czynienia z nh, tam to nawet przewody olejowe są takie ze ciekną, new holland (80-90km) goscia z okolicy po dwóch latach uzytkowania niedawał sobie rade z belą słomy na tura(tur był ok) ale pompa w ciągniku była taka juz po 2 latach, natomiast ursus c330 dawał sobie rade spokojnie,

#23 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 09:39

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr I tylko tur mu nie chodził jak powinien? Opisz więcej szczegółów, to w końcu pompa czy przewody (domyślam sie że te wewnętrzne)?

Poza tym kolego chyba nie rozumiesz pojęcia skrzynia bezstopniowa. To nie są biegi pod obciążeniem :)

Powiedz mi jeszcze która skrzynia bezstopniowa będzie lepsza i trwalsza, ta we wspaniałym zielonym Fendcie czy w badziewnym czerwonym MF ? :)

#24 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 02 grudzień 2008 - 10:00

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Dobre mirasek ,,badziewne czerwone MF'', no właśnie co do tych skrzyń bezstopniowych to słyszałem od dealera Korbanków, że dyna w MF jest lepsza niż vario w fendcie( ze względu na mniejsze straty mocy), a ile w tym prawdy...

#25 Share cyborg15

cyborg15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 17:09

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Moim zdaniem Fendt, JD, DF sa na takim samym poziomie technologicznym i na podobnym poziomie awaryjności. Niema ciągników bezawaryjnych ponieważ sa to tylko maszyny w których prędzej czy później cos nawali. Fendt jest produkowany na podzespołach Deutza a różnica w cenie spowodowana jest prestiżem marki fendt. To jaki ciągnik wybierzesz to zależy tylko od ciebie twoich upodobań i grubosci portfela według mnie każdy z nich bedzie dobry. Jaka jest różnica w cenach tych ciągników i w kosztach serwisowania?? Pozdrawiam

#26 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 18:05

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Mysle,ze ludzie ktorzy kupuja Fendty nie placa tylko za wiecej za prestiz. I napewno Fendt, JD i DF nie sa na takim samy poziomie technologicznym.

#27 Share cyborg15

cyborg15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 18:22

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Dlaczego nie sa na takim samym poziomie. Co ma takiego Fendt co nieama JD i DF???

#28 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 18:24

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Chocby jakies nowosci technologiczne to ktory ciagnika ma je pierwsze?? Np skrzynia bezstopniowa to chyba najpierw we Fendcie byla...

#29 Share cyborg15

cyborg15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 18:28

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Moze i była ale teraz juz w JD i DF tez jest tak wiec niewidze roznicy.

#30 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 18:30

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Jest roznica,bo te najlepsze firmy maja pierwsze nowosci. Zapare lat bedzie napewno w MTZ i wtedy tez nie bedzie roznicy?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share cyborg15

cyborg15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 18:40

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Bedzie roznica w czasie ale zasada działanie bezstopniówki bedzie ta sama i dal zwyklego uzytkownika niebedzie roznicyc kto wprowadzil pierwszy bezsopniówke. Jezeli fendt jest taki super to czemu ma silniki Deutza??

#32 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 18:46

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Bo na dzien dzisiejszy silnik wcale nie gra glownej roli. Jest wazny,ale coraz wieksza role odgrywaja turbosprezarki,uklady zasilajace itp. A tych rzeczy fendt nie bierze od Deutza.

#33 Share cyborg15

cyborg15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:02

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Ale jezeli fend bierze silnik deutza to o czyms to tez musi swiadczyc napewno o wysokiej jakosci. Jezli bysmy postawili Fendt Jd i DF na placu i porownywali to napewno niebedzei wielkiej roznicy w wypsazenie wszystkie beda mialy silniki Common Rail i skrzynie bezstopniowe itp. i tu niewidze duzej roznicy technologicznej. Co innego ja bysmy porownywali MTZ i DF to jest duzy postep technologiczny na korzysc DF.

#34 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 06 grudzień 2008 - 22:20

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr cyborg15 moim zdaniem to bardzo mądrze gadasz,
ja nieporównuje wcale innych marek do fendta , df i jd, dlaczego?
bo dla mnie te marki są najlepsze ,
pomimo mojego młodego wieku to praciowałem PRAWIE ze kazdą marką ciągnika
rozmawiam bardzo duzo z uzytkownikami róznych marek, i zawsze ludzie mają jakies ale do np.mf ,nh itp a do fendta,john deere czy df to zadko, sam jestem posiadaczm df,
ktos tu napisał ze duna w mf jest lepsza niz vario? czy napewno, ja w to wątpie bo jeszcze niesłyszalem zeby kogos zawiodła skrzynia vario, jesli chodzi tylko o sam spadek mocy to raczej bardzo ale to bardzo małe róznice mogą byc,

a co myslicie o john deerku 7730w?
190km , bardzo fajny tylko ze chyba na 71 ha za wielki

#35 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 grudzień 2008 - 23:25

ktos tu napisał ze duna w mf jest lepsza niz vario? czy napewno, ja w to wątpie bo jeszcze niesłyszalem zeby kogos zawiodła skrzynia vario, jesli chodzi tylko o sam spadek mocy to raczej bardzo ale to bardzo małe róznice mogą byc

Z całym szacunkiem ale masz blade pojęcie o skrzyniach a gadasz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Celowo dałem takie porównanie, poczytaj w sieci co od czego ma skrzynie ;) Jeśli chcesz moge podać wiele "ale" co do JD, DF, Fendta i masy innych ciągników, każdy ma to "ale", nie ma złotego środka ;) Daj mi KONKRETNY agrument dlaczego te trzy lansowane przez Ciebie marki są najlepsze? Zielony kolor? Krążące legendy?

#36 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 11:43

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Może niech ktoś wypisze dane tych ciągników i cenę i możemy sobie porównywać bo tak to chyba nic mądrego nie wyjdzie z tematu,kolego klocek jak twoje zdanie szanuje,każdy ma swoje zdanie ,ale mógłbyś podać konkretne przykłady przeciw marce NH i MF,skoro twoim zdaniem cytat"i zawsze ludzie mają jakies ale do np.mf ,nh itp a do fendta,john deere czy df to zadko, sam jestem posiadaczm df",napisz jakieś konkrety co właśnie jest lipnego w tych ciągnikach.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#37 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 17:38

Chocby jakies nowosci technologiczne to ktory ciagnika ma je pierwsze?? Np skrzynia bezstopniowa to chyba najpierw we Fendcie byla...

popre kolege, innowacyjnosc jest bardzo istotnym elementem postrzegania marki i slusznym moim zdaniem.
teraz konkretny przyklad (chociaz nie ogarnalem tego tematu w 100%, wiec moga sie wkrasc przeklamania):
prawdopodobnie w fendtcie przedni podnosnik nie jest sterowany jak zewnetrzne wyjscie hydrauliczne, tylko poprzez variotronik posiada funkcji ehr - jesli ktos pracuje z maszynami zaczepianymi z przodu, to doceni takie rozwiazanie. ja dzisiaj bralbym to pod uwage przy wyborze ciagnika
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#38 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 07 grudzień 2008 - 21:46

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr hmm, niechodzi mi o kolor, i nienapisałem ze jest cos lipnego w innych ciągnikach i nie pytajcie mnie dlaczego niechcę innych ciągników
poprostu za często zdaza mi sie słyszec złe opinie na temat mf, a juz niewspomne o nh i niepytajcie mnie więcej o to, bo poprostu postawiłem na swoim , fendt, john deere,lub deutz fahr, lubie te ciągniki, oprócz spalania w jd mniejszych 6020 i 6030 to niesłyszałem zadnej innej wady,
a tak po za tym to ja załozyłem ten temat i prosze was abysie mi doradzili w wyborze ciągnika
narazie mamy 71, no od dziadka po zniwach wezmiemy prawie 30ha, i jak co roku w dzerzawe nam cos dojdzie , jeszcze 2 lata temu mielismy tylko 25ha teraz to 40 bo powoli odkupujemy dzierzawe,
i nam jest do zniw nowy ciągnik potrzebny, bo dx110 juz nieda sobie rady na tym,
pokazałem dla ojca 7730w siedził godzine nad zdjęciem i sie w nie wpatrywał, jak by nie ja to on by go od razu kupił no ale 190 km to chyba lekka przesada , co o tym myslicie,
proszę o odpowiedz na temat

#39 Share zirol

zirol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 08 grudzień 2008 - 00:25

Ale jezeli fend bierze silnik deutza to o czyms to tez musi swiadczyc napewno o wysokiej jakosci. Jezli bysmy postawili Fendt Jd i DF na placu i porownywali to napewno niebedzei wielkiej roznicy w wypsazenie wszystkie beda mialy silniki Common Rail i skrzynie bezstopniowe itp. i tu niewidze duzej roznicy technologicznej. Co innego ja bysmy porownywali MTZ i DF to jest duzy postep technologiczny na korzysc DF.

Porównaj sobie parametry DF i Fendt to zobaczysz że to nie to samo pomimo iż moc silnika jest ta sama.

Załączone miniaturki

• S1031542.JPG

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share johny

johny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo itp.

Napisany 08 grudzień 2008 - 07:20

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr @klocek a ja w przeciwieństwie do ciebie właśnie o DF`ach słyszę więcej negatywnych opinii niż o MF np . i co powiesz a na to ziemie co macie to starczy 120-150 KM a maszyny masz do niego czy też byście musieli kupić ??

Dodaj odpowiedź