Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr

44 odpowiedzi na ten temat

#1 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 25 listopad 2008 - 22:04

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Witam po raz drugi,
Planujemy zakupic nowy ciągnik jednak przed zakupem chce sie doradzic jeszcze was który wybrac
Interesują nas tylko 3 marki Fendt, deutz-fahr i John deere
prosze niech nikt nie pisze moze nh, a moze mf,
interesuje nas takze skrzynia biegów bezstopniowa
myslałem nad agrotronem ttv 610 lub 1145
z fendtów to moze 414 vario
a co z jd , wiem ze seria 6030 jest dobra ale słyszałem negatywne opinie na temat spalania nie wiem ile w tym prawdy moze ktos mi powie
i jak sie nazywa skrzynia bezstopniowa w jd , wiem ze sa dostpne jakies auto power i cos tam jeszcze ale nie wiem jakie to są,
prosze aby mi ktos wytłumaczył

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Dzisiaj, 21:10
  •  

#2 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 26 listopad 2008 - 06:40

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr a na ilu ha maja pracowac i z jakimi maszynam??

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#3 Share darek210

darek210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 13:27

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr A jakiej mocy ma być ten ciągnik i czemu upierasz się przy skrzyni bezstopniowej?
Fendt ma taką skrzynię w standardzie, Deutz i JD będą chcieli dopłaty.
Zdaje się że ta skrzynia to jest 4 biegowa z 4 biegami pod obciąrzeniem.
A na marginesie to ty musisz mieć dobre ksero na takie sprzęty.

#4 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 13:30

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Dobre Ksero albo dobrą pralkę ;)

#5 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 13:46

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr fendt ma w standardzie skrzynie vario a co do agrotrona to tylko ttv mają takie skrzynie do innych nie założysz tak jak w john deere
moc to oczywiście tak 140-160km,
ciągnik będzie pracował na 71ha z pługiem 5x45 kvernellanda
agregat ścierniskowy 9 łap i takie tam
skrzynia bezstopniowa to podstawa dla nas do rożnego rodzaju prac,oprócz pracy w polu to ciągnik będzie jeszcze wykorzystywany do transportu,
tak więc nie wiemy którego wybrać , czy wybór agrotrona ttv610 będzie trafny, ? lub fendta 514 czy 515 vario?
spotkałem się z opiniami pozytywnymi na temat skrzyni w agrotronie ttv i nie spotkałem się z żadną negatywną na temat vario
a jak jest z john deerami, bo tutaj właśnie słyszałem ze zmiana tych biegów bezstopniowo nie jest idealna, bo wyraźnie można odczuć szarpnięcia, ale nie miałem okazji jeździć takim john deere i nie wiem ile w tym prawdy

//Kolego proponuje sie zapoznać z słownikiem polskim, oraz o zasady pisanie nie z rożnymi częściami mowy

Edytowany przez Balzak, 26 listopad 2008 - 15:08.
8xortografia!!!!

#6 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 26 listopad 2008 - 14:08

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr moim zdaniem do takich prac pasowalby JD jest prawie bezawaryjny i skrzynie tez ma dobra wystarczy tylko dobrze z niej korzystac

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#7 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 26 listopad 2008 - 14:26

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Ja stawiam na Fendta 820.

//Kolego kolejny raz piszesz taki sam post nie dając uzasadnienia swojej wypowiedzi, taka odpowiedz nic nie daje w temacie, dlatego na przyszłość rozwiń swoja wypowiedz!!!!!

Edytowany przez Balzak, 26 listopad 2008 - 14:45.
Balzak

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#8 Share kalus77

kalus77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem :P

Napisany 26 listopad 2008 - 15:01

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Znajomy ma JD 6620 ale on ma 130KM wiec jest troszke za mały tata zanim kupił JD 6430 jeżdził tym 130KM i to bardzo mu sie podobało(nawet takiego ogladaliśmy w Gravidzie w Lublinie model 6630 comfort troszke nowszy a kosztował po upuście 200 tys. zł) i to właśnie dzięki znajomemy padł wybór na JD w mojej okolicy narazie nie ma maszyn większych niż 130KM lecz jeden pan z okolicy kupuje JD 6830 i on jest tak jak dla ciebie w sam raz, jak narazie ja sam sie przekonywuje do tej firmy wielu znajomych ma ciągnik pod znaczkiem jelenia i wszyscy są z nich zadowoleni.

#9 Share Marxones

Marxones

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 15:10

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Biorąc pod uwagę spalanie paliwa bezawaryjność oraz funkcjonalność to fendt stoi na pierwszym miejscu, niema co nad tym się zastanawiać, ale co za tym idzie bezlitosna cena... John deere zaś idą jak czołgi są to masywniejsze ciągniki i nawet odważyłbyl się powiedzieć, że są mocniejsze, ale za to są łakome na paliwo, niestety coś za coś, a i cena też nie przyciąga. Deut-Fahry z kolei to ciągniki dobre, ale i tylko dobre, to zdecydowanie niższa klasa biorąc pod uwagę Fendt czy John Deere, ofszem dawniejsze wersje były bardzo dobre i niezawodne i to nawet bardzo, ale nie te dzisiejsze. Także jeśli stoisz przed takim wyborem to radziłbym Ci wybierać pomiędzy Fendtem i John Deerem. Fakt decyzja nie jest prosta, ja osobiście wybrałbym john deere, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie.

#10 Share PIOTREKrrrr

PIOTREKrrrr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 17:24

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Kupel posiada fenda vario i jak narazie jest zadowolony ;)
Chwali niske spalanie i jakosc wykonania a szkrzynia bezstopniowa działa super !!!
Ja bym polecił fenda jesli cena to nie problem :):):)
:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 19:20

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr co do deutz fahr to i do tej pory jest nie tylko dobry jak i bardzo dobry,
i dlaczego uwazasz ze nizsza klasa,ja bym powiedział ze deutz fahr trzyma mocne 3 miejsce ,wystarczy poparzec nawet ze cenowo wcale nie odbiega od marek takich jak john deere i fendt bo biorąc pod uwage np new hollanda to cena jest znacznie mniejsza od fendta ,john deere i deutz fahr,
a teraz odnosnie tematu to john deere faktycznie jest dobry i bardzo mocny,(fendt zresztą tez ma konstrukcje ramową czy nie wiem czy wszystkie ale cacko 936 napewno) tylko ze ten john deere jest "łakomy na paliwo" jak tu ktos napisał, dlatego troche mnie przeraza, nie chodzi mi o to ze w pracy pali duzo chociaż to tez ale w pracach lekkich za duzo ciągnik czyli wychodzi na to ze john deere ma robic bo do transportu to juz nie bardzo

i jeszcze do uzytkownika Grabcio , fendt 820 ma z tego co wiem 205 kucy a mi trzeba ciągnik 140-160km

#12 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 13:38

zmiana tych biegów bezstopniowo nie jest idealna, bo wyraźnie można odczuć szarpnięcia

Jak Ty chcesz zmieniać biegi bezstopniowo? ;)

wystarczy poparzec nawet ze cenowo wcale nie odbiega od marek takich jak john deere i fendt bo biorąc pod uwage np new hollanda to cena jest znacznie mniejsza od fendta ,john deere i deutz fahr,

W jaki sposób cena u dealera ma wpływ na jakość i walory ciągnika, bo nie rozumiem? Wg Twojego rozumowania to wybór jest prosty, kup sobie najdroższy, będziesz miał wtedy najlepszy :)

#13 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 22:13

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr wystarczy pomyslec logicznie ze jesli ciągnik drogi to i jest dobry ,a mi chodzi o to ze deutz fahr jest w podobnych cenach niz fend i john deere czyli i jakosciowo moim zdaniem wcale nieodbiega od tych marek

#14 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 00:31

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr To wygląda na to że nie myśle logicznie... No i dalej ciekawi mnie jak w bezstopniowej skrzyni można zmieniać przełożenia (inaczej -> stopnie)?

PS: podążając tym tokiem myślenia ciekaw jestem cen porównywalnych DF i MF

#15 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 06:59

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Idąc tym tokiem myślenia to czemu nie Valtra? Ceny utrzymują w czołówce. A ktoś na forum nawet pisał ze tej samej mocy wychodzi troszkę drożej od JD. Czyli wynika z tego ze lepsza?

#16 Share dfagroplus60dt

dfagroplus60dt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 09:48

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr polecam zdecydowanie fendta gdyż również myśle nad takim ciągnikiem tylko mniejszym. byłem u paru dealerów i każdy powiedział, że fendt jest najlepszy. on swoje kosztuje, ale płaci się za coś. mało pali jest masywny i bardzo komfortowy. poważnie się nad nim zastanawiam i ty też chyba powinieneś. pozdrawiam

#17 Share klocek

klocek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 14:21

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr oj słuchajcie gadajmy na temat juz, co do tej zmiany prędkosci bezstopniowo to przecież trzeba samemu zmieniać , samo sie nie zmieni chyba ze jest to jakos automatycznie, ale jesli przesówasz dzwignie do przodu to czuc wyraznie ze john deere tak jak by przyszarpywał,
niemiałem do czynienia z john deere ze skrzynią bezstopniową więc napisałem ze"słyszałem"
co do fendta to negatywnych opini nie słyszałem, tak jak i do df ale kilka uzytkowników agrotronów chwalą sobie przednią os i komfort , mi na tym tez zalezy bo jak wczesniej pisałem to ciągnik będzie w połowie swoich prac wykorzystywany do transportu.
nie będziemy załowac kasy na ten ciągnik ale chcę się powaznie zastanowic nad jego wyborem bo ten ciągnik ma słuzyc kilka lat a nawet i więcej

#18 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 18:07

Biorąc pod uwagę spalanie paliwa bezawaryjność oraz funkcjonalność to fendt stoi na pierwszym miejscu, niema co nad tym się zastanawiać, ale co za tym idzie bezlitosna cena... John deere zaś idą jak czołgi są to masywniejsze ciągniki i nawet odważyłbyl się powiedzieć, że są mocniejsze, ale za to są łakome na paliwo, niestety coś za coś, a i cena też nie przyciąga. Deut-Fahry z kolei to ciągniki dobre, ale i tylko dobre, to zdecydowanie niższa klasa biorąc pod uwagę Fendt czy John Deere, ofszem dawniejsze wersje były bardzo dobre i niezawodne i to nawet bardzo, ale nie te dzisiejsze. Także jeśli stoisz przed takim wyborem to radziłbym Ci wybierać pomiędzy Fendtem i John Deerem. Fakt decyzja nie jest prosta, ja osobiście wybrałbym john deere, ale to tylko i wyłącznie moje zdanie.

Radzę sprawdzić na jakich podzespołach są montowane DF i Fendt i zastanowić się czy DF to niższa półka

#19 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 18:38

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr a ja wtrącę 3 grosze... te same podzespoły Audi i Skoda, a półka nie ta sama :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Lukasz4255

Lukasz4255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, film ,muzyka, technika rolnicza,

Napisany 29 listopad 2008 - 20:04

John Deere, Fendt czy Deutz-Fahr Moim skromnym zdaniem za wysoką ceną wcale nie musi iść wysoka jakość wykonania i bezawaryjność. W dzisiejszych czasach cena jest dyktowana prestiżem marki. Wydaje mi się że najlepiej (jeśli już dysponuje się takim kapitałem) nie zwracać uwagi na cenę tylko sprawdzić na własnej skórze jak pracują. Wydaje mi się że większość marek dzisiaj produkowanych (nowoczesnych) ciągników stoi na podobnym poziomie technologicznym, i prawie jedynym kryterium wyboru są upodobania nabywcy. :)

Dodaj odpowiedź