marcin615

Obsypniki do pryzm -Budowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcin615    0

Witam wszystkich, ma ktoś może zdjęcia lub wie jak zrobić takowa maszynę?

Potrzebuje obsypnika do przykrywania kiszonek, bo ręcznie to idzie się pochlastać

 

 

 

nie piszemy z włączonym Caps Lokiem, osoba czytająca to odnosi wrażenie jak byś na nią krzyczał - lysyrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Dokładnie popieram "damiana" Kiedyś w " Wiadomościach rolniczych " był pokazywany taki obsypnik do obsypywania kopców z okopowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin615    0
poszukaj na złomie starej kopaczki gwiazdowej na końcówki zakładasz blachy i masz obsypnik

 

ale jak podłączyć taka kopaczkę pod przekaźnik

Edytowano przez andrzej2110
piszemy w górnym oknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A po co przekaźnik?? Napęd jest z kół. Wystarczy tylko obiecać pryzmę do okoła.

 

 

Szkoda ze moja ma pęknięty tryb w skrzyni ;) chyba go pospawam.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamis    0
ale jak podłączyć taka kopaczkę pod przekaźnik

ja miałem taką kopaczkę na wałek ,i też obsypywałem nią kopce szło pomału bo trzeba było kilkanaście razy objechać kopiec dookoła, ale i tak szybciej nisz ręcznie . już jej nie mam sprzedałem ją na wiosnę za 250zł , w cenie złomu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin615    0
ja mam obsypnik do kopców jak cos to moge dac fote ;)

bylbym ci wdzieczny za fotke ale za taka zebym mogl dokladnie zobaczyc jak dziala taka maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dymek89    1

przemek99 przemek daj fotke bo ja tez z checia zobacze ;) Ja pozyczylem kiedys od kogos jakis firmowy nawet ale nie zdal egzaminu bo od dolu sypal za grubo a od gory prawie nic i był w konstrukcji bardzo podobny wlasnie do tych starych kopaczek do konia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beQ    0

Drodzy forumowicze, po ręcznym załadunku piachu 4tonowej przyczepy i ręcznym jej rozładunku decyduje się w zimie zrobić własnej roboty obsypnik. Zorientowałem się trochę w necie na ten temat Ale muszę dopytać otóż:jakiej średnicy i grubości musi byc "talerz" do którego chce przykrecic pióra od glebogryzarki (to chyba będzie dobre rozwiązanie z tego co zaobserwowalem). Ile dac tych piór? 4? Tylko to wystarczy czy dodać naprzemiennie jakieś płaskowniki żeby ten piach wysypywaly? Na co zwróci uwagę i co zrobić aby piach w miarę równomiernie się rozsypał? Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetek123    3

Witajcie forumowicze, mam zamiar zrobić obsypnik do kiszonki z QQ, moje pytanie brzmi, od czego mogę użyć wałek z frezami do napędu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetek123    3

Miałem kosiarkę OSĘ, ale niestety sprzedałem 10 lat temu, bo była nie potrzebna, teraz wiem, że to był błąd  :( , teraz bym chętnie kupił, a z czego zrobiłeś koło?

Może masz fotkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus907    6

ja kupiłem za 300 zł na olx pojechałem samochodem po ciołem u gościa zostawiłem tylko to co mi było potrzebne, rzuciłem w samochód bo też miałem i ojciec sprzedał. koło  wycieli mi laserem czy nawet palnikiem i jest. zdjęcia to chyba miał nie będę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetek123    3

Już rama gotowa, wałek również już mam, ale zastanawiam się jakiej wielkość powinno być koło? Z blachy 15mm może być?

Jutro wrzucę fotkę  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetek123    3

Też mam w planach zrobić taki obsypnik i interesowała by mnie średnica koła.

 

Ja zamówiłem blachę o średnicy 50cm.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damo    26

łopaty  mogą wystawać max  5 cm jeśli chodzi o płaskowik z ścianką  5... inaczej pogną się ,,,, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj