Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najoszcędniejszy ciągnik świata

25 odpowiedzi na ten temat

#1 Share look2305

look2305

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 10:32

Najoszcędniejszy ciągnik świata Jaki ciągnik jest według was najoszczędniejszy(spalanie w l\h w orce, uprawach siewie i w pracach lekkich)?Do tej pory wg mnie najoszczędniejszy jest same roller 70W, ale może się mylę. Z tego, co wiem, to pali on od ok.2.7-11l\h.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najoszcędniejszy ciągnik świata Dzisiaj, 23:40
  •  

#2 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 10:54

Najoszcędniejszy ciągnik świata Spalanie w l/h to duży błąd w ocenie spalania. Jeśli już to w l/ha lub na inną jednotkę pracy ;)

Bo nawet jeśli dany ciągnik nr 1 będzie mniej palił w l/h w orce to juz w l/ha może być zupełnie odwrotnie, ten 2 bedzie miał bardziej zadowalające wyniki :)

#3 Share Matey

Matey

Bad Moderator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 5201 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 14:03

Najoszcędniejszy ciągnik świata Bardziej ten temat pasuje do tematów ogólnych i tu go przenoszę

KS Falubaz

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share BOKSKOZLOW

BOKSKOZLOW

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i pilka nożna

Napisany 24 listopad 2008 - 14:23

Najoszcędniejszy ciągnik świata Case Steiger najoszczędniejszy okolo 15l/ha(wg mnie)z agregatem ścierniskowym(w rpt którymś pisało)

Ustalmy ż będziemy mowić w l/ha

#5 Share MarcinPL

MarcinPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 376 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 14:33

Najoszcędniejszy ciągnik świata W Bednarach mówił spiker cat challenger z horshem chyba tigerem z nabudowanym siewnikiem na ha spali 4l

#6 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 14:55

Najoszcędniejszy ciągnik świata Tak najoszczędniejsze silniki to podobno Sisu Diesel stosuje się je w ciągnikach korporacji AGCO a więc MF ,Valtra, Fendt oraz CAT

#7 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 14:56

Najoszcędniejszy ciągnik świata wg mnie na ten temat mozna rozmawiac, ale na pewno nie da sie uzyskac jednoznacznej odpowiedzi.
mozna zauwazyc taka prawidlowosc, ze najwieksze maszyny beda najoszczedniejsze na najwiekszych polach, przy najwiekszym osprzecie. ale nie za bardzo mozna tez porownac je miedzy soba, bo ciezko o identyczne warunki polowe, a silniki spalinowe, przekladnie, cale konstrukcje sa w sumie tak dopracowane, ze ciagniki osiagaja podobne wyniki. tutaj z pomoca przychodza badania laboratoryjne, tylko ze ciezko umiescic cata, czy stx na hamowni ;)

co do samych silnikow, to wymyslono taka wielkosc jak jednostkowe zuzycie paliwa, ale wazniejszy jest jak zawsze nie punkt ekstremum tylko caly przebieg :)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 15:25

Najoszcędniejszy ciągnik świata dokładnie i tutaj jest nawiękzy problem bo jednostkowe zużycie paliwa to jedno a praktyka to 2gie i tak ciągniki o podobnym jednoskowym zużyciu paliwa jedne są uważane za smoki a inne za oszczędne, bo problem w tym że na pole trzeba najpier dojechać a i do lżejszych prac ciagnik też jest wykożystywany i w większości średnich gospodartw ciągnik jest wykożystywany w 100% tylko przez 20-40% czasu a pozostałe to lżejsze prace i wtedy najważniejsze okazuje sie spalanie w lżejszych pracach a nie jednostkowe spalanie

#9 Share Dawid777

Dawid777

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1075 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, sprzedaż maszyn ich budowa oraz naprawa, drifting

Napisany 24 listopad 2008 - 15:29

Najoszcędniejszy ciągnik świata Najmniej pali c330 z dwukółką 3l na mtg ;)
“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

#10 Share wojtas93

wojtas93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 24 listopad 2008 - 15:34

Najoszcędniejszy ciągnik świata Zgadzam się z dawid777

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 24 listopad 2008 - 15:37

Najoszcędniejszy ciągnik świata W l/ha to im większy ciągnik tym jest oszczedniejsz (chociaz mogą być od tego wyjątki jesli porównamy np. jakieś stary wrak ogromnego ciągnika z nowoczesnym małym ciągnikiem).
Ogólnie to według mnie można ufać tylko wyniką dokładnych testów przeprowadzonych profesjonalnie bo zwykle to co powie sąsiad o swoim ciągniku nie jest obiektywne, a pozatym każdy ciągnik pracuje w innych warunkach i pod innym obciążeniem.
Z wiekszości testów które widziałem wynika, że Fendty są najoszczędniejsze (w stosunku do innych ciągników w danej klasie mocy) i to im bym przyznał 1 miejsce. Ciągniki JD też napewno są oszczędne ponieważ mają bardzo nowoczesne silniki.

#12 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 16:01

Najoszcędniejszy ciągnik świata o co do JD to nie byłbym taki pewny te ciągniki lubią dużo palić pomimo jak to ująłeś bardzo nowoczesnych silników

#13 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 18:54

Najoszcędniejszy ciągnik świata Jednym z oszczednych ciągników jest Zetor Forterra 11441 -14l/ha w orce :)
W tygodniku rolniczym pisało ;)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#14 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 19:21

Najoszcędniejszy ciągnik świata no ja jak wozilem buraki zetorem forterra 11441 i same 100.4 z takimi samymi przyczepami to zetor palil dziennie 30% wiecej paliwa, fakt ze jezdzily z takim samym obciazeniem, a zetor silniejszy troche od same, nie mniej jednak wydalo mi sie to duzo
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#15 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 19:32

Najoszcędniejszy ciągnik świata kto jest trochę dłużej na forum af to zapewne pamięta niejedne przepychanki słowne odnośnie spalania. jest wśród użytkownikow kilku gości posiadających takie ciągniki. ;) więc wystarczy poszukać :)

#16 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 19:33

Najoszcędniejszy ciągnik świata Jesli chodzi o porownanie spalania to co roku robili u nas rekaw z wyslodkami ursusem 1634,a w tym roku JD z serii 7010 i facet,ktory to robil to mowil,ze srednio na rekaw ursus spalal 70 litrow,a jelonek pali ok 55. Wiec roznica jest. Praca pododna,wiec mozna porownac. To odnosnie tych,co pisza,ze JD najwiecej pala.

#17 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 20:53

Najoszcędniejszy ciągnik świata a ja myślę, że temat jest zbyt ogólnikowy, powinien brzmieć "najoszczędniejsze ciągniki wszechświata" albo galaktyki czy układu słonecznego...typowy temat do nabijania postów... ;)

#18 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 24 listopad 2008 - 21:28

Najoszcędniejszy ciągnik świata dokładnie pioter, takie tematy są bez sensu

#19 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 07:52

Najoszcędniejszy ciągnik świata Czeski TZK 4K -14A -5 litrów na tydzień ;)
Co za temat :) . Ile można czytać o tym paliwie i spalaniu.
Jeszcze trochę i się okaże że co nie którym ciągniki to na samym powietrzu jeżdżą :) -bo przecież skąd się bierze ta moc :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 25 listopad 2008 - 12:09

Najoszcędniejszy ciągnik świata przypomniałem sobie. mojego sąsiada t-25. przez 10 lat nie spalił litra paliwa. rekord!!! ( hmmm... nie wspomniałem że stał zepsuty? ale to już drugorzedna sprawa -chyba)

Dodaj odpowiedź