Polecane posty

misio2614    5

Koledzy jakie odmiany marchewki planujecie siać w tym sezonie?

 

 

My w tym roku Elegance oraz Baltimore chcemy zasiać

 

A jeszcze planujemy spróbować Nominatora i Romance lecz jeszcze się dobrze nie zastanowiliśmy

 

@kris19911 Ty nominatora siejesz ?? I jaki jest po umyciu ??

 

 

Co do nasion to jeszcze nie mamy ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Nominator był w tym roku, jakościowo dobry, jednak w tym roku nie było zejścia i został w ziemi. Z wczesną ryzykownie jest postawić wszystko na jedną odmianę, chociaż różnie to bywa :) W tym roku wczesnej nic nie bedzie bo poprostu niema kto przy tym robić -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32
Napisano (edytowany)

Potrzebuję jakiegoś oprysku na chwasty w marchwi, szczególnie chodzi mi o zwalczenie przytuli czepnej. Na afalon jest słabo wrażliwa, może command, ale czy nim wolno pryskać marchew powschodowo?

 

Command jednak tylko przedwschodowo. To czym w ogóle pryskacie marchew?

Edytowano przez grzepo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

a ja mam pytanko jak u was wschody marchewki ? u mnie masakra 50 % wzeszło reszta nasion albo dopiero kiełkuje albo leży w ziemi i nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

oprysk przed siewem doglebowo "triflurotox" po siewie niestety nie udało się opryskać bo wiatry były za silne. odmiany to Karotan oraz marchewka żółta deszczu nie było ale 2 dni po siewie przeszła deszczownia i później było jeszcze 4 razy deszczowane dziś idzie 5 raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

A jakie wschody gwarantowała firma (rijk zwaan o ile się nie mylę). Możliwe że marchewka poprostu czeka. Znam przypadek gdzie przy braku opadów, siewie w suchą glebę marchewka dopiero po 3 tygodnia wychodziła, ale przy deszczowaniu powinno byc inaczej. O ile nie dałeś 2 krotnej dawki "tri" to środek nie powinien mieć nic do wschodów. Chyba że marchewka wyszła i coś ją zjadło....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

macie jakies doswiadczenia (udane) z walce z rdestem?

 

dalem przedwschodowo afalon + racer w dawce 1l + 2l na wilgotna glebe, a i tak g.wno powychodzilo.

 

marchewka ma 2 liscienie i 1 lisc, za tydzien moge z afalonem wjechac w dawce dzielonej, ale slabo sobie z rdestem radzi.

 

w tamtym roku potraktowalem racerem (jak marchewka byla wieksza) i pomoglo, ale na pewno zachamowalo ja tez dosyc mocno, chociaz nac sie biala nie zrobila.

nie mniej wolalbym powalczyc z tym chwastem we wczesniej fazie, tylko brak mi pomyslow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

To twój pomysł jest dobry i można powiedzieć jedyny.... Dawki dzielone linurexu bądź afalonu to jedyny powschodowy środek na dwuliścienne. Chyba że pojedziesz po srodki na ukraine :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

To prawda że jak się podlewa marchew to później ona robi się palczasta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wszystko zalezy, ale moze sie tak zdarzyc. dlatego nie nalezy jej podlewac w fazie kiedy moze przystac w dlugosc korzenia. Podlewa sie z reguly przy wschodach i w pozniejszej fazie wzrostu, zeby nabrala masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Siałem marchew na przełomie marca i kwietnia. Kiedy jest ta faza kiedy nie można podlewać w moim przypadku? Faza wzrostu jest przed zbiorem tak? Czyli u mnie jak to będzie? Kiedy podlewać i kiedy zebrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Napisano (edytowany)

to zalezy od przeznaczenia, gleby, sposobu uprawy i wielu innych czynnikow, ale najprosciej to ujac tak:

jak cie bedzie zadowalala dlugosc korzenia to zacznij podlewac. uwzglednij jeszcze kiedy chcesz zbierac.

Edytowano przez brzozak2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

dawka tri była taka jak co roku. jak sprawdzalem i szukałem nasion to można je znaleść nawet nie zakiełkowane po kilka szcztuk, Na opakowaniu firma dawała 96% wschodów. z tego co widać to wzeszło 50% i nasiona nie lerzały w suchej ziemi bo po przejściu deszczowni redlina była mokra na głębokość 6-8 cm zależy na jakiej glebie. Mam takie pole że z jedej strony jest piasek a w drugim jest ziemia ciemna brunatna na piasko wzeszło 90% a na ziemi lepszej co szybciej się nagrzewa jest "co krok to krzok "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Jakie są wtedy sposoby uprawy-opisz jeśli możesz.

Długość korzenia? Teraz tego nie moge sprawdzić nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

dentka17 podlewaj do okresu kiedy marchew jest grubości do 1-1,5 cm i poźniej dopiero tak w sierpniu jeśli masz zbiór marchwi w wrześniu, ja tak robie i wypada ta metoda dość dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Nie wiem czym to moze być spowodowane, u nas nie wschodziła 2 tygodnie ale była absolutna susza. Wschody teraz wyglądają tak w granicach 70% więc może coś urośnie.

A kiedy dokładnie siana była?

Skoro mówisz że nie pokiełkowały to może jeszcze jest szansa ze ruszą, u nas problemem na czarnoziemach jest zaskorupianie się gleby, chociaż marchew zazwyczaj daje sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Dzięki panowie za info. Jak będę jeszcze czegoś nie wiedział to sie zwrócę do was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

jak przez 2 miesiace nie wzeszly to juz nie wzejda.

mi z 20% nie wzeszlo, a 1-5 maja sialem i juz trace nadzieje. jak nie popada to w przyszlym tygodniu zaczne nawadniac, ale raczej juz bez nadzieji na pozostale wschody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

2 miesiące to już raczej nic z tego nie bedzie :mellow: Chociaż ja dzisiaj przy porannym oprysku byłem w szoku, marchewka siana przed 20 kwietnia, w tamtym tygodniu wschody wynosiły 50% a dzisiaj wyglądało już na 75-80%.

@brzozak nie trać nadziei :) 80% to już dobre wschody ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

wiesz jakbym zasial w obsadzie miliona to by byly dobre, ale ze zasialem 800 k i to jeszcze ciulowa odmiana, to troche sie martwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj