Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa marchwi

574 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 12 luty 2011 - 18:53

uprawa marchwi Chodzi mi o sprzęt, który moge kupić na MR. Jak masz jakiś namiar to daj znać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa marchwi Dzisiaj, 05:45
  •  

#142 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1664 postów

Napisany 12 luty 2011 - 19:00

uprawa marchwi sprawa jest dość skomplikowana, dobry siewnik to wydatek 20 tys, ja mam kruka z unii, straszny badziew ale na pewno lepszy od szczoteczkowych cena to około 10 tys,
co do redliniarki to ona musi mieć napęd z wom, te co niby same mają się obracać to szmelc

#143 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 12 luty 2011 - 19:57

uprawa marchwi Średnia redliniarka to http://www.firmawere...ze/agregaty_aur
a dobre to beselier i struik, ale ceny też powalające....

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#144 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 13 luty 2011 - 12:17

uprawa marchwi Właśnie o ceny chodzi, na razie to siewnik szczotkowy mi starczy, a z czasem zobaczymy. Co do kształtownika to na filmiku jest napęd z wom, ja się pytałem z napędem o tą 2jke i siewnikami to powiedział 8500 brutto, chyba że kolo ceny pomylił...

#145 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 13 luty 2011 - 15:42

uprawa marchwi no taka zwykła formiarka to w takiej cenie z siewnikami wydaje mi się sensowna.

#146 Share gieno77

gieno77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Wędkarstwo

Napisany 13 luty 2011 - 17:02

uprawa marchwi Osobiście byłem na miejscu u tego producenta i widziałem ten zestaw.Według mnie za te pieniądze formownica jest warta tej ceny ale z siewnikami bym się zastanowił.Z tego co się orientowałem to jest możliwość zastąpienia ich innymi.

#147 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 13 luty 2011 - 19:42

uprawa marchwi Ok, a jakie siewniki byś proponował na ich miejsce? Daj jakiś link jak możesz. Musze w końcu się zdecydować. Mam ju rozrzutnik wybrany, agregat uprawowy i myjkę do warzyw, myśle jeszcze o tej redliniarce i może włóke oraz wyredlacz.

#148 Share MichalG

MichalG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 luty 2011 - 19:54

uprawa marchwi Driver33 jak chcesz to u mnie masz za 6 tyś do negocjacji :) ale osobiście Ci mówię że trochę lepszy jest sprzęt od Weremczuka prosta redliniarka 4 tyś + siewnik taśmowy 10 tyś. Ja sieje czymś takim jak na chwile obecną....

Edytowany przez MichalG, 13 luty 2011 - 20:01.

#149 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 13 luty 2011 - 21:30

uprawa marchwi Weremczuk OK. ale ja chce typowo 2 redliny bo pod tunel wchodzi 6 więc czwórki odpadają,a na 6stke to mi kucy braknie, bo mam MF255.

MichalG jak ma poniżej 5 lat i dołożysz fakturke to się dogadamy, jak pisałem wcześniej na MR to biore.

Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to dawajcie bo we wtorek a najpóźniej w środe do agencji z korektą chce jechać.

#150 Share MichalG

MichalG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 luty 2011 - 22:30

uprawa marchwi To moja rada- pod tunel to zagony a nie redliny :) redliniarka Weremczuk seria MR2, bo robisz tym samym co ja :D to jest coś takiego http://allegro.pl/re...1458141669.html możesz poszukać do 5 lat lub nową ale ceny nie znam ;)bo to co dawałeś link to osobiście odradzam bo to jest nic nie warte i w dodatku za tą kasę to bez sensu inwestycja... Ile zł chcesz na to przeznaczyć i jaki obszar? ;) będzie łatwiej kombinować...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 13 luty 2011 - 22:30

uprawa marchwi Diver i do tego MF255 chcesz redliniarke weremczuka ???? dwu rzędowa wazy przeszło 1000kg i zapotrzebowanie mocy miedzy 90-100 KM

#152 Share MichalG

MichalG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 13 luty 2011 - 22:34

uprawa marchwi nie AUR tylko MR :) seria MR da rade bo to nie agregat i MF 255 poradzi sobie spokojnie ;)

#153 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 13 luty 2011 - 22:44

uprawa marchwi Dobrze jak byś przed redliniarką przeleciał to glebogryzarką bądz rototilerem wtedy będzie efekt, po agregacie biernym czy nawet aktywnym, tego nie uzyskasz.

#154 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 luty 2011 - 06:48

uprawa marchwi

Diver i do tego MF255 chcesz redliniarke weremczuka ???? dwu rzędowa wazy przeszło 1000kg i zapotrzebowanie mocy miedzy 90-100 KM

Dokładnie czytaj, napisałem wyżej że mi mocy nie starczy. Z tą glebogryzarką to tak jak napisałeś, zgadzam się.

Paweł ja pisząc MR nie miałem na myśli serii tylko Młodego Rolnika, co do kasy to zostaje mi 13tyś brutto do rozpisania, więc szału nie ma. Dużo tego nie robie bo marchwi 60-70 arów i pietruszka jakieś 30 arów ale wszystko pod folie, jak mróz puści za dzień lub dwa to będę chciał wysiewać żeby w maju rwać i plątanine robić na giełdy.

Edytowany przez Driver33, 14 luty 2011 - 06:53.

#155 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 14 luty 2011 - 08:38

uprawa marchwi Na stronie tego kruszca jest napisane:" Można również zamówić maszynę w wersji oprzyrządowanie do własnej glebogryzarki, które można montować i demontować (krótki czas operacji). " To by było dużo lepsze, bardziej podobne do tych prawdziwych redliniarek ciekawe jak to wygląda i ile kosztuje...
Jeśli byś miał jakieś większe pieniądze to bym ci polecił formownice firmy Struik cena ok 10 tys. euro za 2 rzędy ale sprzęt pierwsza klasa, wtedy trzeba mieć min. 100KM :)

A tak na marginesie jeśli ty chcesz siać tego wszystkiego hektar to wjedz obsypnikiem albo sadzarką do ziemniaków i masz redliny, pozniej walec i można siać.

Edytowany przez pasiu66, 14 luty 2011 - 08:40.

#156 Share MichalG

MichalG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 luty 2011 - 09:03

uprawa marchwi To jak taki obszar to może lepiej zagony zrobić pod folie? :)bo wtedy zwiększa Ci się powierzchnia siania o 1/3 ;) gdybyś nie startował w młodym rolniku to byśmy się dogadali spokojnie co to tego mojego "wynalazku" ;P A weremczuk MR2 robi dobrze i zagony i redliny wiadomo że nie to samo co AUR2 ale to już inne pieniądze... Przypadkiem znalazłem coś takiego http://otomoto.pl/we...lex-A32637.html idealne dla Ciebie ;) tylko nie wiem czy 2005 rok się liczy bo nie wiem czy 5 lat od przyznania decyzji czyli ten rok czy rok złożenia wniosku (w moim przypadku rok ubiegły). bo bez wahania bym brał ten zestaw :D

#157 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 14 luty 2011 - 16:27

uprawa marchwi Nie głupi ten sprzęt co podałeś w linku sam by się nad tym zastanowił. W sumie podobny do tego z Kruszca tyle że ten ma dużo lepszy siewnik no i firma znana. Nie masz kolego może jakiś zdjęć jak wyglądają redliny po tym jak zrobiłeś tym weremczukiem MR2?

#158 Share MichalG

MichalG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 14 luty 2011 - 17:50

uprawa marchwi Szukałem ale nie mam. Nie wychodzą złe, musicie na słowo uwierzyć :) za te pieniądze to bardzo dobre :P

#159 Share gieno77

gieno77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Wędkarstwo

Napisany 14 luty 2011 - 17:51

uprawa marchwi Jeśli pod folie to proponował bym ci zrobić zagony lepsze wykorzystanie .Nie wiem ile kosztuje taka maszyna ale możesz sprawdzić www.luczakmaszyny.com może ktoś coś więcej powie na temat tej maszyny do formowania zagonów.Ale za te pieniądze będzie ciężko coś konkretnego kupić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 14 luty 2011 - 18:15

uprawa marchwi Co do siewu to siejemy pod folią od 13 lat, tak jak pisałeś pasiu66 redliny obsypnikiem robie do obsypnika przyczepiam kawał odpowiedniego metalu(mała tregra cy cuś) w celu spłaszczenia i zaciągnięcia wierzchołków redlin(sprawdza się lepiej niż walec, uwierz na słowo), a siałem do tej pory ręczną szczotą, więc taka mechanizacja to dla mnie kosmos ;P

Zagony owszem ale nie mam wystarczająco mocnego ciągnika o czym pisałem wcześniej(chyba że obsypnikiem).

Gadałem dziś z kolem przez telefon, a więc tak:
1. szerokość redlin można zwiększyć do 27 cm bo w standardzie jest 21.
2. jak wcześniej pisałem napęd wom jest inaczej bym się nie pisał na taką impreze.
3. cena dokładnie 8118 zł brutto.
4. co do siewników to u mnie w okolicy jest producent szczotek które miejscowi bardzo chwalą i mają do nich zaufanie więc może by tak samą redliniarke od niego a siewniki miejscowe?

Gieno77 to co znalazłeś to ciekawe szczególnie to http://www.luczakmas...zoteczkowym,16/ jutro zadzwonie do nich. Myjke niestey już zgadałem taką:http://www.agro-factory.pl/oferta_pozostale.htm

Edytowany przez Driver33, 14 luty 2011 - 18:29.