Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawel6485    242

Diver i do tego MF255 chcesz redliniarke weremczuka ???? dwu rzędowa wazy przeszło 1000kg i zapotrzebowanie mocy miedzy 90-100 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

nie AUR tylko MR :) seria MR da rade bo to nie agregat i MF 255 poradzi sobie spokojnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Dobrze jak byś przed redliniarką przeleciał to glebogryzarką bądz rototilerem wtedy będzie efekt, po agregacie biernym czy nawet aktywnym, tego nie uzyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Diver i do tego MF255 chcesz redliniarke weremczuka ???? dwu rzędowa wazy przeszło 1000kg i zapotrzebowanie mocy miedzy 90-100 KM

Dokładnie czytaj, napisałem wyżej że mi mocy nie starczy. Z tą glebogryzarką to tak jak napisałeś, zgadzam się.

 

Paweł ja pisząc MR nie miałem na myśli serii tylko Młodego Rolnika, co do kasy to zostaje mi 13tyś brutto do rozpisania, więc szału nie ma. Dużo tego nie robie bo marchwi 60-70 arów i pietruszka jakieś 30 arów ale wszystko pod folie, jak mróz puści za dzień lub dwa to będę chciał wysiewać żeby w maju rwać i plątanine robić na giełdy.

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Na stronie tego kruszca jest napisane:" Można również zamówić maszynę w wersji oprzyrządowanie do własnej glebogryzarki, które można montować i demontować (krótki czas operacji). " To by było dużo lepsze, bardziej podobne do tych prawdziwych redliniarek ciekawe jak to wygląda i ile kosztuje...

Jeśli byś miał jakieś większe pieniądze to bym ci polecił formownice firmy Struik cena ok 10 tys. euro za 2 rzędy ale sprzęt pierwsza klasa, wtedy trzeba mieć min. 100KM :)

 

A tak na marginesie jeśli ty chcesz siać tego wszystkiego hektar to wjedz obsypnikiem albo sadzarką do ziemniaków i masz redliny, pozniej walec i można siać.

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

To jak taki obszar to może lepiej zagony zrobić pod folie? :)bo wtedy zwiększa Ci się powierzchnia siania o 1/3 ;) gdybyś nie startował w młodym rolniku to byśmy się dogadali spokojnie co to tego mojego "wynalazku" ;P A weremczuk MR2 robi dobrze i zagony i redliny wiadomo że nie to samo co AUR2 ale to już inne pieniądze... Przypadkiem znalazłem coś takiego http://otomoto.pl/weremczuk-alex-A32637.html idealne dla Ciebie ;) tylko nie wiem czy 2005 rok się liczy bo nie wiem czy 5 lat od przyznania decyzji czyli ten rok czy rok złożenia wniosku (w moim przypadku rok ubiegły). bo bez wahania bym brał ten zestaw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nie głupi ten sprzęt co podałeś w linku sam by się nad tym zastanowił. W sumie podobny do tego z Kruszca tyle że ten ma dużo lepszy siewnik no i firma znana. Nie masz kolego może jakiś zdjęć jak wyglądają redliny po tym jak zrobiłeś tym weremczukiem MR2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

Szukałem ale nie mam. Nie wychodzą złe, musicie na słowo uwierzyć :) za te pieniądze to bardzo dobre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieno77    0

Jeśli pod folie to proponował bym ci zrobić zagony lepsze wykorzystanie .Nie wiem ile kosztuje taka maszyna ale możesz sprawdzić www.luczakmaszyny.com może ktoś coś więcej powie na temat tej maszyny do formowania zagonów.Ale za te pieniądze będzie ciężko coś konkretnego kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Co do siewu to siejemy pod folią od 13 lat, tak jak pisałeś pasiu66 redliny obsypnikiem robie do obsypnika przyczepiam kawał odpowiedniego metalu(mała tregra cy cuś) w celu spłaszczenia i zaciągnięcia wierzchołków redlin(sprawdza się lepiej niż walec, uwierz na słowo), a siałem do tej pory ręczną szczotą, więc taka mechanizacja to dla mnie kosmos ;P

 

Zagony owszem ale nie mam wystarczająco mocnego ciągnika o czym pisałem wcześniej(chyba że obsypnikiem).

 

Gadałem dziś z kolem przez telefon, a więc tak:

1. szerokość redlin można zwiększyć do 27 cm bo w standardzie jest 21.

2. jak wcześniej pisałem napęd wom jest inaczej bym się nie pisał na taką impreze.

3. cena dokładnie 8118 zł brutto.

4. co do siewników to u mnie w okolicy jest producent szczotek które miejscowi bardzo chwalą i mają do nich zaufanie więc może by tak samą redliniarke od niego a siewniki miejscowe?

 

Gieno77 to co znalazłeś to ciekawe szczególnie to http://www.luczakmaszyny.com/strona/Maszyna-do-formowania-redlin-i-zagonow-z-siewnikiem-szczoteczkowym,16/ jutro zadzwonie do nich. Myjke niestey już zgadałem taką:http://www.agro-factory.pl/oferta_pozostale.htm

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

Mocy na zagony Ci wystarczy :) o to nie martw się wcale a to co podałeś Driver33 w linku (redliniarka) to jest lepsze bo z napędem bocznym i zagony zrobisz ;P ale ciągle jestem za weremczukiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Ja też bym namawiał na kupno tego weremczuka, nie duże pieniądze a to jakiś już punktowy, o ile w miare dobrym stanie to napewno lepsze niz niewiadomo jaki szczotkowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Jaką odmianę polecilibyście na posianie na V-VI kl ?

Posiadam 1kg nasion odmiany "Dolanka", siał ktoś może ?

Myślałem jeszcze nad odmiana "Nantejska Polana", warto ją siać ? Wyrośnie na takiej klasie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego jęsli chodzi o specyfikacje tej odmiany to jest naprawde niezła, tylko jest to marchew stożkowa wiec ciężko będzie ja sprzedać od razu na rynek ,chyba ze masz gdzie przechować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladek99    2

Z przechowaniem nie będzie problemu.

Chciałbym jeszcze posiać jakąś odmianę wczesna. Czy "Nantejska" będzie dobra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Ja ją robię pod tunele, u mnie bardzo dobrze wychodzi.

 

Co do sprzętu, to Łuczak chce 17000 brutto za formiarkę do redlin i zagonów 2w1 i dorzuca do tego 3 siewniki, 2 na redliny a jak zagon to trzeci w środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

Ja odradzam ;) bo taka cena to za duża jak za taki sprzęt... jak dla mnie to jest warte 5 tyś max. Mój ojciec zrobił coś takiego (talerze i wał kupił) troszkę pokombinował i było a koszt całkowity 3500 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Zależy jak patrzeć na ceny 2 rzędowy struik kosztuje 50 tyś netto więc tyle co 3 rzędowy beselier a dla porównania 2 rzędowy weremczuk kosztuje około 30 tyś brutto. więć co forma to inaczej, jakość wykonania inna i jakość pracy inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezewianin    0

ja kupiłem basielier-a używanego od firmy agrotop kaczmarek za 30.000 chyba 3 lata temu. 4 rzedowy na spółke z sąsiadem. wazne jest aby przekładna była mocna bo trafiaja sie przeróbki redlinarek ziemniaczanych które maja slabsze przekładnie(bo do warzyw zęby ca na całej długości a ziemniaczane maja przerwy). trzeba na to uważac kupujac używke. teraz wiem co to redliny. obsypniki na mojej klasie(3-5) ziemi to była porażka. tylni wał ze szpulkami jest napędzany silnikiem hydraulicznym obraca się zgodnie z kierunkiem jazdy ze zwiększona prędkością, b dobrze zagęszcza glebę przed siewem. na redlinę można stanąć i nie rozwali się.

Edytowano przez Jezewianin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomaszNowak    6

Witam Koledzy Mam pytanie w imieniu mamy... Sieje marchew w domowym ogródku i ta marchew jest robaczywa. Może ktoś Mi pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Kolego TomaszNowak , zastosuj przed siewem środek Dursban ( 3l/ha ) . Wymieniony preparat musisz zastosować tydzień przed siewem i wymieszać na głębokość 10-15 cm . Ale w kolejnych fazach wzrostu należy uważać na połyśnicę ( najłatwiej śledzić komunikaty Inpekcji Ochrony dla twojego regionu ) . Tak w skrócie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj