Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa marchwi

574 odpowiedzi na ten temat

#121 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 02 styczeń 2011 - 22:03

uprawa marchwi Nie przesadzajcie ze jak z ciężkiej ziemi to przemysł... To ja bym w niektórych latach wogóle nie siał, dobra odmiana spokojnie urośnie na marchewkę handlową.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa marchwi Dzisiaj, 15:22
  •  

#122 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 22:21

uprawa marchwi No ok nawet na spożywczą czy handlową jak to mówisz kris.
To przykładowo na 1ha ile kosztowały by nasiona dobrej odmiany?
Jakie zabiegi trzeba stosować? I może jak ktoś wie to niech napisze ile w ubiegłym roku kosztowała marchew spożywcza... (nie ile w sklepie kosztowała ale za ile wy ją sprzedaliście) :)

#123 Share tomek84pl

tomek84pl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 02 styczeń 2011 - 23:26

uprawa marchwi Koszt nasion to okolo 2500zl/ha w zaleznosci od gestosci siewu.
Jezeli chodzi o zabiegi chemiczne to oprysk na chwasty przed wschodami marchwi, pozniej poprawka afalonem po wschodach, 3 zabiegi na robaka i 3-4 na grzyba.
W zeszlym roku cena byla slaba od 0,60zl/kg

Edytowany przez tomek84pl, 02 styczeń 2011 - 23:29.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#124 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 03 styczeń 2011 - 13:40

uprawa marchwi Tak jak Tomek pisze uprawa na redlinach (koszt wynajmu redliniarki i siewnika to 1200-1300zł/ha) no na wiosnę mytą sprzedawałem na hurtownie po 1zł, więcej nie szło dostać.

#125 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 16:35

uprawa marchwi Drogi interes :mellow:

#126 Share MichalG

MichalG

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 03 styczeń 2011 - 16:40

uprawa marchwi natka może była taka bo dostała marchew za dużo azotu? ;) ja tak zrobiłem w zeszłym roku i dlatego tak się stało....

#127 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 13:24

uprawa marchwi JAKIE odmiany marchwi pożądane sa na swiezy rynek a jakie na przemysl. Chodzi mi glownie o typ marchwi np. Nantes itd. jakie odmiany siejecie??

#128 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 17:24

uprawa marchwi Ja sieje na swiezy rynek marchew MONANTA jest marchwią idealna do płukania juz przerabiałem kilka odmian ale ta jest bardzo ładna po wypłukaniu jak i również sie dobrze przechowuje co do marchwi na przemysł to polecam odmiane KAZAN również idealnie sie przechowuje nawet w kopcu. Ładnie sie wybarwia na co przedsiebiorcy zwracają szczegolna uwage.

#129 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 15:57

uprawa marchwi Monanta jest w typie nantejskim a Kazan lekko stozkowaty!! Czyli na rynek jest raczej pożądana marchew w typie nantejskim?

#130 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:46

uprawa marchwi Na rynek własnie jest potrzebna marchew w typie nantejskim musi miec zaokrąglony czubek i co nie ulega wątpliwości musi byc płukana najlepiej szczotkarką na przemysł poszukują marchwi dobrze wybarwionej i bez zielonych koncówek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
    KPK kumurun team

Napisany 26 styczeń 2011 - 19:49

uprawa marchwi Odmiany typu Nerac, Elegance teraz też Romance, ale ze stożkowych piękna jest Volcano i Texto piękne marchewki handlowe :)

Edytowany przez kris19911, 26 styczeń 2011 - 19:54.

#132 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 19:48

uprawa marchwi No wlasnie przewaznie preferowana jest na rynek swiezy marchew w typie nantejskim ale czasem tez widze stozkowa tepo zakonczona w marketach. z tym myciem i szczotkowaniem to wiem ze taka preferuja ale z drugiej strony taka marchew dlugo nie polezy, trzeba jak najszybciej ja zjesc po zakupie.
A sial ktos moze takie odmiany:
http://www.alseed.pl...et=0&p=0&kf=del

lub Monante

#133 Share gieno77

gieno77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Wędkarstwo

Napisany 30 styczeń 2011 - 12:25

uprawa marchwi Panowie a czy siał ktoś marchew w pierwszym roku po oborniku?Z tego co wiem nie zalecają takiej uprawy ze względu na wyższą możliwość porazenia połyśnicą i rozwidlaniem .Tak akurat wyszło że miałem nadwyżkę obornika i wywiozłem na ten kawałek gdzie teraz ma być marchewka.Jest to trzecia klasa gleby /jest gleba lekką o delikatnym nachyleniu południowym,przedplonem była fasola .Jaką odmianę polecicie (handlowa)i czy warto ryzykować?

#134 Share rolstudent

rolstudent

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2148 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła mlecznego :)
    Nowoczesne techniki uprawy

Napisany 30 styczeń 2011 - 13:16

uprawa marchwi a może orientujecie się jak to jest z uprawą marchwi pastewnej
jakie odmiany są polecane i jaka jest jej agrotechnika

#135 Share ziomalek0

ziomalek0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 19:39

uprawa marchwi odp. do solek01 co do leżenia marchwi wypłukanej to spokojnie moze miesiac leżec a nawet dłuzej jeśli jest myta szczotkarką 0 uszkodzeń co innego w płuczce obija sie skórka ale i tak leży do miesiaca spokojnie a co do brudnej marchwi to na giełdach mówią ze to dla koni hehe:)już ciężko jest zahandlować takim towarem nie chca sobie w sklepach brudzić.

#136 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 21:34

uprawa marchwi

Panowie a czy siał ktoś marchew w pierwszym roku po oborniku?Z tego co wiem nie zalecają takiej uprawy ze względu na wyższą możliwość porazenia połyśnicą i rozwidlaniem .Tak akurat wyszło że miałem nadwyżkę obornika i wywiozłem na ten kawałek gdzie teraz ma być marchewka.Jest to trzecia klasa gleby /jest gleba lekką o delikatnym nachyleniu południowym,przedplonem była fasola .Jaką odmianę polecicie (handlowa)i czy warto ryzykować?

ja w tym roku siałem w pierwszym roku po oborniku i w dodatku dawanym wiosną, jeszcze tak ładnej marchwi nie miałem, pozatym w jesieni było wapnowanie które też jest nie zalecane, wszystko zależy od pogody

#137 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 655 postów

Napisany 02 luty 2011 - 19:11

uprawa marchwi Dzieki Ziomalek za odpowiedz: wiem ze teraz wiekszosc chce myte, piekne najlepsze odmiany itd. i NIKT NIE CHCE DOBRZE ZAPLACIC

#138 Share Driver33

Driver33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 12 luty 2011 - 13:41

uprawa marchwi Hej może nie w dokładnie w temat ale mam zamiar kupić redliniarke z siewnikami co powiecie o tej?
http://www.kruszec.pl/offer01.html myśle też o ich wyredlaczu do kompletu za redliniarke z siewnikami powiedzieli wstępnie 8500 bruttu (2 redliny)a wyredlacz coś koło 1200 wyjdzie, proszę o opinie co myślicie o tym sprzę cie, a może ktoś na tym pracuje?

Edytowany przez Driver33, 12 luty 2011 - 13:42.

#139 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 12 luty 2011 - 14:48

uprawa marchwi Witam. czy jest tu ktos z okolic poznania kto uprawia marchew?? chodzi o to ze nie moge znalezc w okolicach rzadnych odbiorcow tego warzywa. narazie przeszukiwalem internet a pozniej bede musial zrobic objazdowke chyba. no i jak to tutaj wyglada z cenami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1668 postów

Napisany 12 luty 2011 - 16:05

uprawa marchwi

Hej może nie w dokładnie w temat ale mam zamiar kupić redliniarke z siewnikami co powiecie o tej?
http://www.kruszec.pl/offer01.html myśle też o ich wyredlaczu do kompletu za redliniarke z siewnikami powiedzieli wstępnie 8500 bruttu (2 redliny)a wyredlacz coś koło 1200 wyjdzie, proszę o opinie co myślicie o tym sprzę cie, a może ktoś na tym pracuje?

daj sobie spokój z tym sprzętem, kup coś lepszego nie koniecznie nowego