Polecane posty

MichalG    1

natka może była taka bo dostała marchew za dużo azotu? ;) ja tak zrobiłem w zeszłym roku i dlatego tak się stało....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

JAKIE odmiany marchwi pożądane sa na swiezy rynek a jakie na przemysl. Chodzi mi glownie o typ marchwi np. Nantes itd. jakie odmiany siejecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Ja sieje na swiezy rynek marchew MONANTA jest marchwią idealna do płukania juz przerabiałem kilka odmian ale ta jest bardzo ładna po wypłukaniu jak i również sie dobrze przechowuje co do marchwi na przemysł to polecam odmiane KAZAN również idealnie sie przechowuje nawet w kopcu. Ładnie sie wybarwia na co przedsiebiorcy zwracają szczegolna uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Monanta jest w typie nantejskim a Kazan lekko stozkowaty!! Czyli na rynek jest raczej pożądana marchew w typie nantejskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Na rynek własnie jest potrzebna marchew w typie nantejskim musi miec zaokrąglony czubek i co nie ulega wątpliwości musi byc płukana najlepiej szczotkarką na przemysł poszukują marchwi dobrze wybarwionej i bez zielonych koncówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Odmiany typu Nerac, Elegance teraz też Romance, ale ze stożkowych piękna jest Volcano i Texto piękne marchewki handlowe :)

Edytowano przez kris19911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

No wlasnie przewaznie preferowana jest na rynek swiezy marchew w typie nantejskim ale czasem tez widze stozkowa tepo zakonczona w marketach. z tym myciem i szczotkowaniem to wiem ze taka preferuja ale z drugiej strony taka marchew dlugo nie polezy, trzeba jak najszybciej ja zjesc po zakupie.

A sial ktos moze takie odmiany:

http://www.alseed.pl/engine.php?q=towary&g_t=9&offset=0&p=0&kf=del

 

lub Monante

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieno77    0

Panowie a czy siał ktoś marchew w pierwszym roku po oborniku?Z tego co wiem nie zalecają takiej uprawy ze względu na wyższą możliwość porazenia połyśnicą i rozwidlaniem .Tak akurat wyszło że miałem nadwyżkę obornika i wywiozłem na ten kawałek gdzie teraz ma być marchewka.Jest to trzecia klasa gleby /jest gleba lekką o delikatnym nachyleniu południowym,przedplonem była fasola .Jaką odmianę polecicie (handlowa)i czy warto ryzykować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

a może orientujecie się jak to jest z uprawą marchwi pastewnej

jakie odmiany są polecane i jaka jest jej agrotechnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

odp. do solek01 co do leżenia marchwi wypłukanej to spokojnie moze miesiac leżec a nawet dłuzej jeśli jest myta szczotkarką 0 uszkodzeń co innego w płuczce obija sie skórka ale i tak leży do miesiaca spokojnie a co do brudnej marchwi to na giełdach mówią ze to dla koni hehe:)już ciężko jest zahandlować takim towarem nie chca sobie w sklepach brudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Panowie a czy siał ktoś marchew w pierwszym roku po oborniku?Z tego co wiem nie zalecają takiej uprawy ze względu na wyższą możliwość porazenia połyśnicą i rozwidlaniem .Tak akurat wyszło że miałem nadwyżkę obornika i wywiozłem na ten kawałek gdzie teraz ma być marchewka.Jest to trzecia klasa gleby /jest gleba lekką o delikatnym nachyleniu południowym,przedplonem była fasola .Jaką odmianę polecicie (handlowa)i czy warto ryzykować?

ja w tym roku siałem w pierwszym roku po oborniku i w dodatku dawanym wiosną, jeszcze tak ładnej marchwi nie miałem, pozatym w jesieni było wapnowanie które też jest nie zalecane, wszystko zależy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Dzieki Ziomalek za odpowiedz: wiem ze teraz wiekszosc chce myte, piekne najlepsze odmiany itd. i NIKT NIE CHCE DOBRZE ZAPLACIC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Hej może nie w dokładnie w temat ale mam zamiar kupić redliniarke z siewnikami co powiecie o tej?

http://www.kruszec.pl/offer01.html myśle też o ich wyredlaczu do kompletu za redliniarke z siewnikami powiedzieli wstępnie 8500 bruttu (2 redliny)a wyredlacz coś koło 1200 wyjdzie, proszę o opinie co myślicie o tym sprzę cie, a może ktoś na tym pracuje?

Edytowano przez Driver33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. czy jest tu ktos z okolic poznania kto uprawia marchew?? chodzi o to ze nie moge znalezc w okolicach rzadnych odbiorcow tego warzywa. narazie przeszukiwalem internet a pozniej bede musial zrobic objazdowke chyba. no i jak to tutaj wyglada z cenami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Hej może nie w dokładnie w temat ale mam zamiar kupić redliniarke z siewnikami co powiecie o tej?

http://www.kruszec.pl/offer01.html myśle też o ich wyredlaczu do kompletu za redliniarke z siewnikami powiedzieli wstępnie 8500 bruttu (2 redliny)a wyredlacz coś koło 1200 wyjdzie, proszę o opinie co myślicie o tym sprzę cie, a może ktoś na tym pracuje?

daj sobie spokój z tym sprzętem, kup coś lepszego nie koniecznie nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Chodzi mi o sprzęt, który moge kupić na MR. Jak masz jakiś namiar to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

sprawa jest dość skomplikowana, dobry siewnik to wydatek 20 tys, ja mam kruka z unii, straszny badziew ale na pewno lepszy od szczoteczkowych cena to około 10 tys,

co do redliniarki to ona musi mieć napęd z wom, te co niby same mają się obracać to szmelc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Właśnie o ceny chodzi, na razie to siewnik szczotkowy mi starczy, a z czasem zobaczymy. Co do kształtownika to na filmiku jest napęd z wom, ja się pytałem z napędem o tą 2jke i siewnikami to powiedział 8500 brutto, chyba że kolo ceny pomylił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gieno77    0

Osobiście byłem na miejscu u tego producenta i widziałem ten zestaw.Według mnie za te pieniądze formownica jest warta tej ceny ale z siewnikami bym się zastanowił.Z tego co się orientowałem to jest możliwość zastąpienia ich innymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Ok, a jakie siewniki byś proponował na ich miejsce? Daj jakiś link jak możesz. Musze w końcu się zdecydować. Mam ju rozrzutnik wybrany, agregat uprawowy i myjkę do warzyw, myśle jeszcze o tej redliniarce i może włóke oraz wyredlacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

Driver33 jak chcesz to u mnie masz za 6 tyś do negocjacji :) ale osobiście Ci mówię że trochę lepszy jest sprzęt od Weremczuka prosta redliniarka 4 tyś + siewnik taśmowy 10 tyś. Ja sieje czymś takim jak na chwile obecną....

Edytowano przez MichalG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Driver33    0

Weremczuk OK. ale ja chce typowo 2 redliny bo pod tunel wchodzi 6 więc czwórki odpadają,a na 6stke to mi kucy braknie, bo mam MF255.

 

MichalG jak ma poniżej 5 lat i dołożysz fakturke to się dogadamy, jak pisałem wcześniej na MR to biore.

 

Jak ktoś ma jeszcze jakieś propozycje to dawajcie bo we wtorek a najpóźniej w środe do agencji z korektą chce jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

To moja rada- pod tunel to zagony a nie redliny :) redliniarka Weremczuk seria MR2, bo robisz tym samym co ja :D to jest coś takiego http://allegro.pl/redliniarka-maszyna-do-formowania-redlin-i1458141669.html możesz poszukać do 5 lat lub nową ale ceny nie znam ;)bo to co dawałeś link to osobiście odradzam bo to jest nic nie warte i w dodatku za tą kasę to bez sensu inwestycja... Ile zł chcesz na to przeznaczyć i jaki obszar? ;) będzie łatwiej kombinować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj