Polecane posty

Ukasz52    17

No nie wiem .. przy przemyśle sporym problemem może być logistyka ze względu na spory plon jednak jesień rzadko jest łaskawa i pogoda rzadko pozwoli na taką wysoką wydajność... Co do ceny to podobno przemysłowe odmiany są droższe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Chodzi Ci o transport z pola na podwórze, czy z podwórza do skupu???

U nas ani z jednym ani z drugim nie byłoby problemu...

A przemysłowe na kontraktacje są chyba po 20gr/kg... (nie jestem pewien, może trochę drożej)

Co do pogody, to też się boje suszy, bo tak bez nawadniania to lipa :blink: (ale i nad tym by się pomyślało :huh: )

Najgorsze w tym wszystkim to zakup maszyn (najwięcej $$$ trzeba wydać na rozruch "interesu") :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Jak dla mnie cena poniżej 30 gr to lipa, odpad minimum po tyle sprzedaje..

wcześniej też myślałem że bedzie łatwiej ale warunki polowe wszystko zweryfikują.. życzę powodzenia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samson    0

No to chyba dobrze że kazan taki duży :D

maro1@ 1mln nasion to ile kg ok??? z jeden???

nie wiesz jaki by wyszedł koszt tej odmiany na hektar???

A o tym że 2-3 odmiany to właśnie też myślałem... Ale jak już to chyba by było pół na pół... Kazan + jakaś inna...

Co do azotu to my tam nigdy nie żałujemy (wychodzi ok 200N/ha)

Z obornikiem to jest problem... Nie mamy i nie nawozimy w ogóle nim pól :)

Ukasz52@ a ty ile siejesz marchewki???

http://www.allegro.pl/item900127758_kombajn_do_marchwi_alina_weremczuk_stan_idealny.html

Nie wiesz jaka mogłaby być wydajność takiego kombajnu na godzine ???

kolego nie wiem jak z tym kombajnem, ale kuzyn kupił teraz alina supernova i u nas na górzystych terenach gdzie kopie się tylko z góry 1-1.5 h na dzień. Wszystko zależy od zachwaszczenia. Jeśli jest dużo chwastu to będzie się zapychało i wykopiesz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalG    1

Teraz skończyłem czytać wszystkie posty z tego tematu i mogę zaskoczyć Kolegę że tu zajrzałem :lol: a co do pytania to Odmiana- LAGUNA, Powierzchnia- 2,5 Ha, plon w zeszłym roku 50 ton/1Ha :D miałem w tym roku kilka odmian na moim małym areale i wszystko było ok ale Laguna najlepszy plon i najlepsza jakość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

W tym roku miałem słabe wschody....

Łączna powierzchnia marchwi to 3 ha

1 ha wczesnej Nandal stała w połowie pod wodą przez co plon jaki ocaliłem to 8 ton i to słabej jakości...(50 arów poszło pod pług) a w tamtym roku miałem na tym samym kawałku (tylko że nie pływała) 60ton.

Odmiany późne to Volcano i Texto. Texto miała lepsze wschody, Volcano trochę przepalone środkami było rzadkie przez co trafiała się krzaczasta, w sumie miałem ok 80 ton z 2 ha:/ ale to wina słabych wschodów, ulew które niszczyły w późniejszym czasie uprawę.

Rok wcześniej miałem Maestro które miało plon 80t/ha jednak była produkowana z myślą o paczkowaniu (długość do 20cm średnica około 3 cm i drobniejsza) (po 1 kg do supermarketów) i była naprawę drobna, przez co łamliwa (nie nadawała się pod kombajn), ale po wypłukaniu piękna :o

Wykopki były trudne, jednak pogoda pozwoliła i jakoś udało się wszystko zebrać:P

 

W tym roku plany są takie:

wczesna będzie spróbowana Nominator

późne to Niland, Nerac i może Romance o ile uda się dorwać nasiona.

Uprawa na radlinach 67,5 cm (w tym roku miałem 75cm) z doświadczenia wschody trudniejsze, jednak marchew szybciej zakrywa radliny, a jesienią przy zbiorze mniejsza ilość ziemi na korzeniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja w tym roku miałem najładniejsza marchew od kiedy sieję, odmiana joba, szkoda że już podobno nie będzie można jej kupić, szkoda tylko że gdy kopałem to już trafiała się zgniła a na pryzmie to już masakra była

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

To u mnie w chłodni narazie jeszcze nie zauważyłem żeby coś gniło, jak narazie trzymamy i czekamy na cenę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

eee nie ma szans na taką cenę... w 2009 w maju sprzedawałem po około 2 zł i to już cena marzenie :D przed świętami była od 0,8 do 1zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Na jakiej ziemi najlepiej siać marchew?

Posiadam ziemię 1 i 2 klasy czyli są to gleby czarne i ciężkie. Dałoby się na takiej uprawiać to warzywo? Czy plony byłyby duże? I jaka odmiana do tej klasy ziemi? :D

Z góry dzięki za pomoc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

marchew nie lubi zwięzłych gleb, , na takowych to lepiej chyba o cebuli pomyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Taka książkowa opinia chyba... Marchewka na I i II klasie odda naprawdę duży plon o ile nie będzie miała nadmiaru wody, bo tego nie lubi. Na takich ziemiach zrobić redliny i marchewka piękna urośnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

Moim zdaniem na takiej ziemi powinna dać dobry plon. Może nie jakiś rekordowy ale dobry :P I nie chodzi mi też o jakieś marchewki super długośći ale normalne (20cm i grube) nadające się może na sprzedaż do sklepu.. hmm? 'Pole bez deszczowni' bo ta klasa ziemi w pewnym stopniu magazynuje wodę o wiele lepiej niż w przypadku piaszczystych gleb bo przez takie woda przejdzie jak przez sito :)

 

Może ktoś z was poda jakąś wydajną odmianę marchwi? I jej cenę na okreslony areal;p

PS. dodam,że na moich polach woda nie stoi nawet przy duzych opadach deszczu.

Edytowano przez Kruszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

kruszek a jaka to ma być odmiana?? pastewna , przemysłowa, spożywcza??

ja miałem kiedyś marchew na dość zwięzłej ziemi i urosła olbrzymia natka a marchewka krótka i taka jakaś dziwna, w tym samym roku na lżejszej ziemi była o wiele ładniejsza, poza tym na lekkich ziemiach łatwiej się ją kopie, szczególnie jak jest mokra jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0
by malkolm

poza tym na lekkich ziemiach łatwiej się ją kopie

Fakt na lżejszej kopie się bez grup,marchew nie jest oblepiona ziemia i kopanie idzie szybciej.

Co do odmiany nie wiem. Myślałem nad spożywczą ale raczej z takiego pola nadawałaby się na przemysł :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja z przemysłówek uprawiałem jobę i karotana, ta pierwsza bardziej plenna , nawet o 20% , za to ta druga lepiej wybarwiona i lepiej się przechowuje, poza tym łatwiej sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Nie przesadzajcie ze jak z ciężkiej ziemi to przemysł... To ja bym w niektórych latach wogóle nie siał, dobra odmiana spokojnie urośnie na marchewkę handlową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszek    0

No ok nawet na spożywczą czy handlową jak to mówisz kris.

To przykładowo na 1ha ile kosztowały by nasiona dobrej odmiany?

Jakie zabiegi trzeba stosować? I może jak ktoś wie to niech napisze ile w ubiegłym roku kosztowała marchew spożywcza... (nie ile w sklepie kosztowała ale za ile wy ją sprzedaliście) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Koszt nasion to okolo 2500zl/ha w zaleznosci od gestosci siewu.

Jezeli chodzi o zabiegi chemiczne to oprysk na chwasty przed wschodami marchwi, pozniej poprawka afalonem po wschodach, 3 zabiegi na robaka i 3-4 na grzyba.

W zeszlym roku cena byla slaba od 0,60zl/kg

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Tak jak Tomek pisze uprawa na redlinach (koszt wynajmu redliniarki i siewnika to 1200-1300zł/ha) no na wiosnę mytą sprzedawałem na hurtownie po 1zł, więcej nie szło dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj