Polecane posty

Jezewianin    0

ja uprawiam marchew na redlinach na 3-4 klasie. z doświadczenia wiem ze marchew wyrośnie nawet na piachu tylko podlewać trzeba. szczególnie przy wschodach małe dawki 10-15mm, a często. wczesna marchew wysiewamy kiedy pogoda pozwoli w kwietniu. natomiast późna konec maja. zbiór kombajnem Simone jednorzędowym, kombajn sam ogławia korzeń z naci (marchew idzie do chłodni dlatego nie może być cieta jak w przypadku zbioru do przemysłu)zbiór 2połowa października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Chce zająć sie uprawą marchwi na większa skale i mam kilka dylematów :) Obecnie sieje marchew na redlinach ale mam zamiar spróbować na zagonach.Wiadomo że na zagonach powierzchnia pola jest lepiej wykorzystana a co za tym idze plony są większe niż na redlinach.Myśle to u marchwi przemysłowej i mam takie pytanko.Czy sprzedająć marchew przemysłową lepiej najpierw przed zbiorem ja ogłowic??( chodzi mi o to czy na ogławiana jest lepsze zapotrzebowanie).A jeśli ogławiana ma lepsze zejscie to czym ją wykopać na zagonach??jaki sprzet musiałbym kupic?? Czy może jakiś kombajn z bocznym wykopem dał by rade?? czekam na odp:)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

Chce zająć sie uprawą marchwi na większa skale i mam kilka dylematów :) Obecnie sieje marchew na redlinach ale mam zamiar spróbować na zagonach.Wiadomo że na zagonach powierzchnia pola jest lepiej wykorzystana a co za tym idze plony są większe niż na redlinach.Myśle to u marchwi przemysłowej i mam takie pytanko.Czy sprzedająć marchew przemysłową lepiej najpierw przed zbiorem ja ogłowic??( chodzi mi o to czy na ogławiana jest lepsze zapotrzebowanie).A jeśli ogławiana ma lepsze zejscie to czym ją wykopać na zagonach??jaki sprzet musiałbym kupic?? Czy może jakiś kombajn z bocznym wykopem dał by rade?? czekam na odp:)

 

 

kombajny do zbioru marchwi maja noze ktore oglawiaja marchew,a co do obciecia naci, to jest taki specjalny sprzet ktory tnie nac wraz z "głowka" marchwi, a pozniej kopiesz nawet ziemniaczanym kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Jak najlepiej przystosować kombajn Anna Z-644 to zbioru marchwi??potrzebne sa jakies przystawki czy coś w podobie?

prosze o odpowiedz userów którzy kopali bądz kopią Anka :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo    0

Jak najlepiej przystosować kombajn Anna Z-644 to zbioru marchwi??potrzebne sa jakies przystawki czy coś w podobie?

prosze o odpowiedz userów którzy kopali bądz kopią Anka :)

jeżeli masz nać uciętą to nie musisz żadnych przeróbek robić, jedynie na ciężkich ziemiach w listopadzie kiedy czesto padają deszcze możesz na dolnej taśmie położyć coś ciężkiego żeby się ziemia się lepiej odsiewała, a marchwi to nic nie zaszkodzi. (Chociaż widziałem kiedyś że agromet brzeg robił te bębny do marchwi specjalne co idą po redlinie przed dolną taśmę

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

tak jak kolega wyżej pisze jak masz uciętą nać to nic nie trzeba przerabiać ,no chyba że jak ci będzie obcinać ogonki przy marchwi a nie pójdzie głębiej kopać to do środkowego lemiesza przyspaw przedłużenie ,aby głębiej wchodził w ziemię


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo    0

tak jak kolega wyżej pisze jak masz uciętą nać to nic nie trzeba przerabiać ,no chyba że jak ci będzie obcinać ogonki przy marchwi a nie pójdzie głębiej kopać to do środkowego lemiesza przyspaw przedłużenie ,aby głębiej wchodził w ziemię

właśnie zapomniałem o lemieszu, ja to kupowałem oryginały dłuższy ten środkowy bo jak na początku spawałem to zaczynało mi się zapychać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo    0

szczerze mówiąc nigdy nie widziałem czegoś takiego w pracy, ja kupowałem oryginalny, taki sam jak od ziemniaków tylko z 10 cm dłuższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja mam kombajn Bolko ale nie mam takiego lemiesza jak podałem w linku lecz mam samoróbkę tzn kupiłem razem z kombajnem poprzedni właściciel wykonał takie "coś"-jutro zrobię foty


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo    0

jak się sprawuje dokładnie ten wyorywacz , czy nie łamie marchwi w ziemi? i jaką masz dzienną wydajność bolkiem z tym wyorywaczem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja uprawiam marchew pastewną i lemiesz wyoruje całą marchew. Co do wydajność kombajnu to przez 8 godzin wykopałem 0,6ha co w sumie dało 34 tony z tego areału.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamo    0

Ja uprawiam marchew pastewną i lemiesz wyoruje całą marchew. Co do wydajność kombajnu to przez 8 godzin wykopałem 0,6ha co w sumie dało 34 tony z tego areału.

a jak u Ciebie w ym roku z wydajnością marchwi bo u mnie w tym roku bardzo dobrze plonuje, ja przemysłową marchew uprawiam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Przecież napisałem że z 60 arów wykopałem 34tony


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

A czy bolek na oryginalnym lemieszu dobrze kopie marchew i pietruszkę.

A jeśli nie to co byście polecili.

Dodam że marchew i pietruszka będzie ścięta orkanem. I jest na redlinach.

A czy podczas kopania bardzo ja uszkadza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@misio

na oryginalnym lemieszu też możesz kopać tylko jak korzenie będą długie to lemiesz poobcina ci końcówki

Ja sieję na płasko (siewnikiem Poznaniak) i nać obcinam rotacyjną a następnie zbieram ją przyczepą samo-zbierającą "jugosłowianką"


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pluto2002    1

Witam jak możesz opisz jak masz ustawionego tego poznaniaka tzn.na jakim biegu co ile lejków itp..?


Młody rolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

@misio

możesz sobie zrobić coś takiego jak ja mam, link podawałem wcześniej ,ale dla przypomnienia jeżeli nie czytałeś wcześniejszych postów wyorywacz - Motoryzacja > Części - Fotosik.pl

@pluto

Wcześniej siałem Poznaniakiem 2,7m(ten z dociskiem na korbkę) to zmieniałem w nim zębatkę na większą(ta co jest napędzana od koła o ile dobrze pamiętam to miała ona 36 zębów)następnie ustawiałem najmniejszy wysiew na skrzyni przekładniowej A1,dźwignia den na 1 ząbek(tak aby najmocniej ją przymknąć) natomiast zastawka otwarta na max.Rozstaw rzędów co 63cm(podobnie jak rajki ziemniaków aby pasowało pod obsypnik). Wysiewałem 2 rządki obok siebie,czyli jeden przejazd siewnika i miałem zasiane 4 rządki podwójne.Aby rozstaw był 63 cm trzeba po przestawiać trochę redlice w siewniku.Kółka wysiewające miałem założone te od zboża.

Obecnie sieję siewnikiem ze skrzynią olejową i redlicami talerzowymi ,a że nie chcę przestawiać redlic to wysiewam 5 rządków (4 podwójne i 1 pojedynczy(środkowy) sieję takim zestawem Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Massey Ferguson 4455 + Ares 3 L/R + Poznaniak T


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio2614    5

OK. Ale teraz mam pytanie czy marchew się uszkadza jak leci po tych taśmach???

I czy gdy się wysypuje np. na przyczepę to też się dużo łamie? bo ten kosz od bolko

bardzo wysoko się podnosi???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego kiedys kiedys ...... kopalismy bolkiem marchew i jeśli chodzi mechaniczne łamanie marchwi to nie uniknie sie tego ale przy bolku sa to niewielkie straty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Ja uprawiam pastewną marchew więc nie zwracam zbytnio uwagi na uszkodzenia.A o jakich uszkodzeniach myślisz?Na pierwszej taśmie mam pozakładane takie gumowe pancerze na tych drutach(oryginalne) natomiast ta taśma co idzie w poprzek kombajnu powinna mieć wszystkie ząbki lub być zupełnie "goła"czyli bez tych cypelków,bo jak będzie dosyć dużo ich brakowało to marchew będzie uciekać na pole między tymi cypelkami. Dodatkowo powinieneś mieć zblokowane te nagarniacze co wgarniają marchew z taśmy poprzecznej na tą górną bo jak się podniosą to wszystka marchew ucieknie ci na pole.


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj