Polecane posty

Pajej    231

Ja PK daje jesienią wiosną mocznik


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
Dnia 27.01.2018 o 08:55, krzychu1833 napisał:

Zadowoleni jesteście ze współpracy z Panią W od kontraktacji?

Kiedy rusza czy tez ruszyla kontraktacja ? Ciezko jest zalapac sie komus nowemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

Ja sprzedaję również do Pani Jaworskiej, zawsze byłem zadowolony z współpracy, w ubiegłym roku średnio... @pawlus224 sytuacja jest taka że aktualnie jest ciężko się załapać, kolega próbuję już drugi rok i bez skutków.  Pani Jaworska aktualnie zapowiedziała że będzie zmniejszać umowy, nie wiem czym to jest spowodowane, jak wyjdzie czas pokaże.

Edytowano przez DJBOMBA12
  • Like 1

W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosyn94    11

Jakie ceny proponują Jaworscy ? Ilości całosamochodowe ? I za jaki towar ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Apropo pastewnych odmian Krystyna(czerwona) po 7.50zl za 0,2kg i Lobo (zolta) po 14zl za 0,2kg to ktora jest lepsza ? Pod względem urodzaju i grubosci mniejwiecej wiem ale ktora jest lepszą paszą dla zwierzat ? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolegi pawlus224 która odmiana marchwi lepsza pod względem trwałości w kopcu i wielkości plonów? chodzi o to żeby była duża bo zbiór po kopacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
Dnia 5.04.2018 o 09:09, Lukasz041514 napisał:

kolegi pawlus224 która odmiana marchwi lepsza pod względem trwałości w kopcu i wielkości plonów? chodzi o to żeby była duża bo zbiór po kopacze

Żółta jest z reguly grubsza a krotsza , co do przechowywania w kopcu to moze i zolta lepsza , ale trudno jednoznacznie stwierdzic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Do tej pory pryskałem marchewkę 2 razy na chwasty. Afalon i fusilade, a teraz pytanie, bo afalon chyba wycofany. Czym można go zastapić? Kiedyś jeszcze racerem pryskałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Wycofany ? Juz kiedys byl z tym problem i wiem ze byl jakis zamiennik ale jaki nie pamietam .

Po ile placiliscie za narchew ? Mi udalo sie kupic po 7zl za 0.2kg zarowno krystyne jak i lobo - pastewne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Lobo 11 zł 0,2 kg

Krystyna nie wiem ale mam w paczkach po 0.5 kg. Nie mogę znaleźć paragonu.

Flakkese2 13 zł 0,1 kg

Jeszcze chce dokupić Berlikumer2.

No już wycofany nie ma w sprzedaży. Dostałem propozycję comanda. No ale może jeszcze z pod lady coś się wyrwie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Kurde to znow bedzie kombinowania ;)

Za 1.5kg krystyny po wszelkich rabatach tata dal 35zl . 

Chce posiac i tej i tej , zastanawiam sie czy nie siac w dwoch rzadkach na jednej redlinie dwoch odmian osobno ,tylko moze byc lipa z oglowieniem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

A czym ogławiasz? Ja wcześniej ręczny zbiór po wyorywaczu i nożem. A teraz rotacyjna, anna i docinka nożem albo handel z nacią 2-3 cm po rotacyjnej ale wtedy z ceny schodzę. Siane siewnikiem szczoteczkowym zespawane 4 z wałem i wysiew ok 1.3 kg/ha. Na przyszły rok może już będzie redliniarka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Podobnie bo tez rotacyjną (ale jak wiesz albo za duzo odetnie albo za malo) siane tez szczoteczkowym tyle ze ręcznym (musze zrobic do ciagnika z dwocg podwojnych plus waly).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Zobacz u mnie w galerii mój sprzęt do siania. Ja się zastanawiam nad jakąś bijakową czy takim płaskim rozdrabniaczem sadowniczym chyba. Nożna też ogławiarką ale w pastewne boję się że za dużo utnie bo przecież ta żółta mocno z ziemi wystaje. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Lał ktoś gnojowicę pod marchew. Kiedy najlepiej zastosować? Przed siewem, orką zimową czy może teraz na ściernisko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darozioom    0

Witam

Czy ktoś z was obredla marchew? Czytałem że taki zabieg jest bardzo popularny w Holandii. Jest on dla marchwi bardzo korzystny ponieważ poprawia stosunki powietrzno-wodne w redlinie, eliminuje chwasty, i co bardzo ważne znacznie redukuje straty powodowane przez zgniliznę twardzikową której grzybnia jest niszczona. Bardzo proszę forumowiczów o opinie czy taki zabieg w naszych warunkach ma sens? Jeśli tak to kiedy go wykonywać? i Czy do tego zabiegu wystarcza zwykłe radło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam najwcześniejszych odmian marchwi do uprawy w polu do pęczkowania. Dotychczas siałem Napoli, może macie jakieś inne ciekawe i sprawdzone odmiany? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie ma jakiejś odmiany o krótszym okresie karencji. A jeżeli do czegoś się przyczepić to wydaje mi się, że te nie co późniejsze odmiany są znacznie lepsze w smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz820narew    7

no właśnie żeby w miarę miały smak :) ja jutro zadzwonię do znajomego może coś poleci jeśli się coś dowiem dam znać ;) A z Późnych to jaką odmianę uprawiasz i jesteś niej zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj