Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Pajej    231
13 godzin temu, skywalker89 napisał:

80t x20gr=16tysi,  jak to jest z kosztami? Jak to wygląda z kontraktacjami na przemysł, bo słyszałem różne rzeczy, że czasami firmy wolą niektórym nie zabrać towaru i zapłacić kary umowne, a zabrać tym co mają poważne wejścia i  nadwyżki (lubelskie)..

puki co to mi odbieraja nawet poza umowe, jak mi sie lepiej uda, ale to juz po innej cenie i z grymaszeniem i z wielka łaską. Wiem ze biorą od tych co nie maja umowy i jakos im łaski nie robia


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823
21 godzin temu, BoskiEllwaro napisał:

80 ton to musi sie udac ,,,

no to tak jak w buraku, ale chyba jeżeli są dobre wschody na wiosnę i trochę opadów to bez nawadniania udaje się wyciągnąć te 50-60t..? To i tak nieźle, ale w dalszym ciągu nikt nic o kosztach, z tego co się orientuje to chyba jakoś dużo oprysków się nie robi, na chwast a później jakieś fungicydy na coś? Można uprawiać po burakach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiEllwaro    12

Tu to widze nikt ci nie powie jak sam sie nie dowiesz,koszty sobie sam policze srednio po nawozeniu itp,i tez wazne w jajim stanie marchew ma byc dostarczona do sprzedazy bo jesli te glowki trzeba obciac to przesrane bez kombajnu do marchwi ,,albo jakas maszyne przeribic ,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

no pewnie że trzeba ogławiać jeśli jest na przemysł. Ogławiarka kosztuje 25 tys netto. Nie wiem jak u was ale u mnie deszczowania to podstawa więc jak ktoś nie ma to musi 100 tys policzyć (studnia/pompa/deszczownia) kombajn to anna bolek lub jakieś inne zachodnie koszt od 3 tyś w górę. No i potrzeba od 3-6 osób na poprawienie tego czego ogławiarka nie  ogłowiła  oraz wybranie kamieni.

Koszt uprawy

Nasiona 1000-2500 zł formowanie redlin z siewem usługa 900-1250 zależy jaki rejon i czym robione. nawozy, odżywki środki ochrony roślin około 3 tyś.

mam nadzieje że nie zniechęciłem potencjalnych plantatorów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

od znajomego z okolicy słyszałem kiedyś, że wychodzi się na tym podobnie jak na burakach, licząc koszty bez nawadniania w granicach 5tys przy plonie 50t po cenie 20gr, to i tak zostanie więcej jak z innych standardowych upraw czy nawet buraków, których przyszłość uprawy jest bardzo niewiadoma (uwolnienie rynku cukru).. w tym roku słyszałem, że wcześniej zaczął kopać aby później nie mieć problemu ze zbytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

wsiać tym wsiejesz ale przed kopaniem to szkoda wjeżdżać ogławiarką już lepiej kopać szpadlem i ręcznie obżynać, redlina musi być równa i mieć odpowiednią wysokość...   


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiEllwaro    12

Jak bede sial na probe to ze 2 ha,to szpsdlem kopal nie bede a co jest nie tak z takimi siewnikami i redlinami po zwyklym obdypniku,? Ziemniacxsnym jombajnem sie bedzie jak cosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Chyba nie byloby tak zle gdyby przed siewem zwalowac redliny i po siewie drugi raz ? 

Nie wiem jak działają fabryczne oglawiarki ale np. takie mocowane tuż przed wyorywaczem kombajnu dadzą rade w miare rowno ją oglowic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Nie wiem co wy pier... o uprawie my uprawiamy od jakiś 30 lat znaczy rodzice bo ja tyle jeszcze nie mam lat  ale piszą tu poprzednicy że zysk jest porównywalny do buraka cukrowego ok dobra . Ja czegoś tu nie rozumiem buraki są  średnio po 14-15 gr za kg marchew na przemysł obecnie i przedtem po 26 gr plon uzyskiwany tylko i wyłącznie w tamtym roku dochodził do 100 ton  z ha normalny to ok 80 ha przy naprawdę klęsce 70 ton to jaki zysk porównywalny piszę oczywiście o swoim regionie . Cena nasion ok 700 zł na ha zasianie jak się najmuje tak samo . Jak nie chcesz inwestować w sprzęt to wykopiesz zwykłym bolkiem z odgławiarką czyli zwykłą piłą z silnikiem hydraulicznym  czy jakoś tak to się nazywa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12
Dnia 7.11.2017 o 19:15, 90daniel napisał:

no pewnie że trzeba ogławiać jeśli jest na przemysł. Ogławiarka kosztuje 25 tys netto. Nie wiem jak u was ale u mnie deszczowania to podstawa więc jak ktoś nie ma to musi 100 tys policzyć (studnia/pompa/deszczownia) kombajn to anna bolek lub jakieś inne zachodnie koszt od 3 tyś w górę. No i potrzeba od 3-6 osób na poprawienie tego czego ogławiarka nie  ogłowiła  oraz wybranie kamieni.

Koszt uprawy

Nasiona 1000-2500 zł formowanie redlin z siewem usługa 900-1250 zależy jaki rejon i czym robione. nawozy, odżywki środki ochrony roślin około 3 tyś.

mam nadzieje że nie zniechęciłem potencjalnych plantatorów.

 

brednie wypisujesz gdzie takie ceny są na waciki by nie zostało po odliczeniu kosztów ....... Myślisz że jak mniej ludzi zasieje to więcej zarobisz ?

Edytowano przez bochniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15
22 godziny temu, bochniak napisał:

brednie wypisujesz gdzie takie ceny są na waciki by nie zostało po odliczeniu kosztów ....... Myślisz że jak mniej ludzi zasieje to więcej zarobisz ?

hmm a gdzie masz taniej. marchew odmiany warmia na przemysł 1600 zł  formowanie redlin formiarką aktywną z siewnikiem pneumatycznym u nas w okolicy to koszt od 900-1250 zł. Nawozy jakie ja stosuje i ich dawki.

NPK Ultra 500 kg koszt 600zł

SALMAG 500 kg koszt 500zł

Saletra pogłownie 2 razy 150kg koszt 300zł

Odżywki wieloskładnikowe , siarczan magnezu, cynk,bor , około 300zł

Opryski

Afalon 65zł racer 85zł

roundup 50zł

sencor liquid 42zł

afalon 1,5litra 100zł

fusilade forte 130zł

 Zakup nowej obcinarki Weremczuka to koszt 25tys netto.  Bolka czy anne kupisz za 5tys ale to nie ta wydajność co np wuhlmausem 1733. Nie wiem jak u was ale trzeba jeszcze kogoś postawić na maszynie aby poprawił i wybrał kamienie. U nas koszt pracownika to  10zł/h  a musisz 2- 3 postawić.  Na wykopanie hektara paliwa też pójdzie z 60-80 litrów.

Siejemy marchew od 1990 roku w naszym gosp i wiem jakie są koszta.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

to z tego co tak na szybko policzyłem to wychodzi lekko ponad 5tys kosztów.. ale jak kolega wyżej się śmieje, że marchew przynosi nieporównywalnie wyższy zysk od buraka to w czym problem? Przy kolegi wydajności min 70ton x średnio 20gr = 14tys/ha-5,5tys kosztów = niech te 7,5tys na czysto (minus koszty transportu?) 

burak średnio 14-15gr? średnio to bym liczył 10-14gr w tej chwili, a za rok bardziej bliżej tej niższej wartości.. 

więc mimo posiadania ciężkich ziem kusiłoby mnie aby spróbować tej marchwii, albo piepżyć i te buraki i siać zboża+rzepak i iść do jakiejś roboty i dorobić 2tys na mies i to samo a na pewno spokojniej i bez większego stresu by było..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Początki mogą być trudne, jak wszędzie, ale do odważnych świat należy.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12

panowie a tak pytanie z innej beczki trochę, spotkał się ktoś z takim chwastem w marchwi jak przymiotno kanadyjskie? u nas ostatnio zrobiła się plaga tego, w google szukałem czym to zwalczyć ale nic ciekawego nie wynalazłem jeśli chodzi o zwalczanie w warzywach, może wy macie jakiś sprawdzony sposób by to zwalczyć? Czy pozostaje tylko i wyłącznie gracka? 


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231
Dnia 9.11.2017 o 22:45, bochniak napisał:

Nie wiem co wy pier... o uprawie my uprawiamy od jakiś 30 lat znaczy rodzice bo ja tyle jeszcze nie mam lat  ale piszą tu poprzednicy że zysk jest porównywalny do buraka cukrowego ok dobra . Ja czegoś tu nie rozumiem buraki są  średnio po 14-15 gr za kg marchew na przemysł obecnie i przedtem po 26 gr plon uzyskiwany tylko i wyłącznie w tamtym roku dochodził do 100 ton  z ha normalny to ok 80 ha przy naprawdę klęsce 70 ton to jaki zysk porównywalny piszę oczywiście o swoim regionie . Cena nasion ok 700 zł na ha zasianie jak się najmuje tak samo . Jak nie chcesz inwestować w sprzęt to wykopiesz zwykłym bolkiem z odgławiarką czyli zwykłą piłą z silnikiem hydraulicznym  czy jakoś tak to się nazywa .

nie wiem jakie masz ziemie że wyciagasz 100t z ha dla mnie to nie pojete

Dnia 11.11.2017 o 00:03, BoskiEllwaro napisał:

Gdybym ryzykowal to bym walna z 10 ha ale dwa to na spokojnie,jesli burakow nie bedzie sianey

ja zastanawiam się czy nie rzucic marchwi na rzecz buraka, a ty chcesz marchewke próbowac prosze bardzo


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BoskiEllwaro    12

Buraki musi ci cukrownia za kontraktowac u nas sa wieksze odleglosci i wszystko zalezy czy zakontraktuja z nami czy nie,a marchew podobny biznes 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12
1 godzinę temu, Pajej napisał:

nie wiem jakie masz ziemie że wyciagasz 100t z ha dla mnie to nie pojete

ja zastanawiam się czy nie rzucic marchwi na rzecz buraka, a ty chcesz marchewke próbowac prosze bardzo

pojęte czarnoziem oczywiście nie wszędzie mam kontakt z kolegą z żuław potrafią mieć ok 120 ton z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

kolega pisał wyżej że cena buraka cukrowego będzie niższa oczywiście zgodzę się ale w cukrowniach "niemieckich" a nie z kapitałem polskim ............. np. Werpkowice jak ktoś zna może

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    823

słuchajcie, niby tak, ale jest uwolniony rynek od października tego roku i cenę dla nas będzie dyktować cena cukru na giełdach.. Już słyszę pogłoski, że zachodnie firmy więcej zrobi cukru, rosja ukraina podobno też produkcja na wysokim poziomie.. Już czytałem wypowiedź jakiegoś dyrektora, że aktualna cena cukru na giełdzie to lipa, że jest póki co jak z mlekiem - na początku po zniesieniu dotowania na pograniczu opłacalności a później zobaczymy... Jeśli dopłata do buraka będzie nadal spadać a jeśli w ogóle zniknie to ja rzucam ten biznes buraczany i albo pójde w coś nowego (może spróbuję w przyszłym roku ostropestu)albo tajk  tak jak wspominałem, spokojnie sobie uprawiać uprawy mało czasochłonne i pracować na etacie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6297

Mam dwa dzierżawione kawałki po ostropeście takie 10ha. To jest tragedia. Jest tyle wysianych nasion że walczę z tym już trzy lata. W warzywach to kara Boska.
Odnośnie nasion marchwi po 700 PLN na ha. To już powoli się kończy. Powoli krystalizują się parametry surowca do mrożenia i ja tam kandydatów z tego zakresu nie widzę. Podstawowy warunek to gładka powierzchnia. Ocieraczki tak szczotkowe jak i korundowe mają też pewien zakres działania i z badziewia nie da się zrobić produktu. Jeżeli Sortex ma odrzucić 30% produktu po mrożeniu to szkoda roboty. Jeżeli towar ma iść na tłocznię to parametry trochę inne bo tam karoten itp. Tak w ogóle to czasem najlepiej wcześniej podjąć pewne decyzje odnośnie nasion i odmian. Choć do odważnych świat należy i próbować można a nawet trzeba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

tam gdzie ja sprzedaje to karotan idzie na kostkę do mrożenia bez problemu. fajna i tania jest też salsa


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj