Polecane posty

kapec24    37

Mam takie pytanie, czy można siać marchew po kukurydzy na ziarno? Te szyszki w ziemi nie będą przeszkadzać marchwii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec24    37

To na pewno, bo wiem ile w ziemniakach na taśmie tego idzie. Ale czy prosta urośnie, bo ponoć po oborniku koślawa jest, nie wiem czy przez te baźki też taki efekt by się nie stał ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

po kukurydzy siew moze być masakryczny, siewnik moze sie zapychać


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

no nie wiem czy redliniarka nie wyciagnie tego do wierzchu


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

redliniarka wchodzi z 10 cm w ziemię, jak dobrze przyorze z przedpłużkami na 25 cm to nie wyciągnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Witam. Po ile sprzedajcie marchewkę? Duźo w Waszych stronach zostało niewykopanej? Jest szansa,źe nie wszystko przemarzła w polu, czy nie ma na to najmniejszych szansa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Co myslicie o tego typu redliniarkach SAM

 


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ale jak wychodza po niej redliny w porównaniu do biernej, czy polecasz cos takiego?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

3p bez problemu sb radzi Bo napęd na te tylne "wałki" jest z wom. wujek też posiada z glebogryzarki tylko te "wałki" napędzane są hydrauliczne To do tej potrzeba z 60 km min (zależy jaka pompa). Ale Do rzeczy ja nie narzekam na taki sprzęt Bo robotę zrobi za mniejsze pieniądze. Według mnie nie widać zbytniej różnicy w takiej redliniarce jak w normalnej
;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Witam. Zostawił ktoś z Was, albo ktoś z Waszych znajomych marchew nie wykopaną w polu na zimę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak cenicie marchew paszową w niedużych ilościach? Paszowa czyli taka, która jest za brzydka żeby mogła być konsumpcyjna (krzywa, za mała, za duża).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Jak sprzedawałem  dla kilku gości dla koni chcieli to 18-20 gr ale to nieduże ilości ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

zające nie jedzą bo wszystko pod śniegiem i zamarznięte a tak po za tym kto się przy zna znam ludzi co mają jeszcze buraczki czerwone na polu ale to tylko na po plon   B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w tym roku sporo osób nie zebrało swoich plonów i to nie dlatego, że zostawiają w polu licząc na łagodną zimę, a dlatego że pogoda nie pozwoliła. W moich stronach wiele plantacji ziemniaków nie zostało wykopane bo cały październik padał deszcz, a początkiem listopada przyszły 10 stopnie przymrozki i już nie było czego kopać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Witam. Zostawił ktoś z Was, albo ktoś z Waszych znajomych marchew nie wykopaną w polu na zimę?

 

 

Nikt nie zostawił marchwi na zimę? Ciekawe kogo te hektary są,gdzie zające ją jedzą?

 

Znajomy kolegi zostawil na polu 5 czy 6 ha ale to dlatego ze nie ma przechowalni a zbytu sobie nie załatwil tylko posiał 10ha na tzw żywioł


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agent007    14

Marchew która wystawała ponad redlinę przemarzła na bank, a ta której główki nie wystawały ponad ziemię też? Ma ktoś takie doświadczenia? Temperatury przemarzania pietruszki i marchwi są bardzo podobne, a mimo to pietruszkę na wiosnę kopią i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bochniak    12

Wątpię żeby marchew przetrwała jak spadki temperatury były poniżej 20 stopni . Zauważ że w poprzednich latach nie mieliśmy zim praktycznie to ludzie mogli kopać na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agro973
      Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?
      Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
    • Przez kolo19
      Witam czy są tu jakieś producenty marchewki?Jak tak to piszcie ile siejecie, czy do przemysłu czy na świeży rynek, jaki siewnik macie, jakie linie do mycia i pakowania, od jakich producentów myjki, szczotkarki, sortowniki itp. i ile w ciągu dnia jestesćie w stanie przygotować do sprzedaży
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj